Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:54 20.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Американо-Иракската освободителна войнанови  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано07.04.03 22:51



От много време седя и чета как се плюят американофили и русофили /русофоби и американофоби/ и не мога да се начудя на логиката и на едните и на другите. Нашето е добро, вашето е лошо. Нашата позиция е морална, вашето е интерес.
Дали ще се намери някой да ми обясни с думи прости къде и кога в историята е имало война, която да се води по морални събражения, а не по икономически?
Аз съм от тези, които смятат, че войната е продължение на политиката с други /а именно насилствени/ средства, а политиката е концентриран израз на икономиката.
Хайде да оставим настрана всичките приказки за морал. Остава голият интерес и по тоя път не можем да не си зададем въпроса кой какъв интерес има? От областта на морала нека да изключим "борбата за демокрация", а защо не и "борбата срещу тероризма"? При това ПРЕВАНТИВНА.
Не съм нито член на БААС, нито симпатизант на Саддам, но съм против това, да го съдят за МИСЛОПРЕСТЪПЛЕНИЕ. /Който е чел Оруел знае за какво става въпрос/. За пред световното обществено мнение се излезе с тезата, че трябва да се установи демокрация в Ирак, т.е. САЩ играят ролята на НКВД -Народен комисариат за внедряване на демокрацията и че Саддам трябва да бъде елиминиран, за да не направи поразии на Запада със страшните оръжия, които притежава. На кой Запад? Франция и Германия не са ли Запад? Те толкова късогледи ли са, че не виждат опасността? Или мразят демокрацията?
Саддам беше "осъден" за НАМЕРЕНИЯ, а Сащ изиграха ролята на отдела "Прекриминал" /който е гледал филма "Специален доклад" знае за какво става въпрос/.
Ще ми се да излезем от многописа с военните сводки и заяжданията и да се опитаме да поразсъждаваме за ДЕЙСТВИТЕЛНИТЕ ИКОНОМИЧЕСКИ ПРИЧИНИ, които доведоха до тази война. За онези, които ще побързат да ме обвинят в американофобия и русофилия, уточнявам: далеч съм от мисълта да отричам икономическия интерес на Русия, както и този на Франция и Германия.
Хайде сега на конкретния ми въпрос за икономическите интереси отворете торбата със славословията за високия морал на американците!




Тема Днешното статукво се гради върху съчетанието...нови [re: Гeнepaлa]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано07.04.03 23:04



...на концентрация и фрагментарност.
Концентрация на военна и технологична мощ, концентрация на капитали - от една страна - и фрагментарност на глобалната среда, в която действа свръхсилата.
Поддържането на тенденцията на заълбочаващи се концентрация и фрагментарност е главният стратегически мотив.Както за тая война, така и за следващите.

And if you tolerate this
Then your children will be next


Тема Re: Днешното статукво се гради върху съчетанието...нови [re: 1984]  
Автор Пaвлиk Mopoзoв (бдителен)
Публикувано07.04.03 23:10



За първи път концентрацията на капитали и на сила е в полза на цялото човечество. При Хитлер и Сталин резултатите се виждат още от първата година на режима. Сега светът просто плаче да бъде завладян от американските империалисти. Попитай стотина българи дали биха искали да имат средна заплата от 1200 долара, но цената да е превръщането ни в подопечна територия на САЩ като Пуерто Рико, и да видим какво ще ти отговорят.
Хахахаха, стига толкова оплаквачки на фашизоидни режими и жабофилски страдания.

"Като си погледна черновата, не виждам да съм правил много обещания" (Симеон)


Тема Re: Днешното статукво се гради върху съчетанието...нови [re: Пaвлиk Mopoзoв]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано07.04.03 23:20



Аааааа? Колко време се чудех защо американците така пазят иракчаните, а то било за да им дадат по 1200$ заплата

Молбата ми беше да говорим за икономика, а не да се плюем на пристрастия.
Та какво все пак печели Ирак? А САЩ?



Тема Re: Американо-Иракската освободителна войнанови [re: Гeнepaлa]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано08.04.03 11:05



Хайде, бе, хора! Никой ли не подозира какви са икономическите причини за тази война? А пък аз исках да питам и за следващите



Тема Ти си много заблуден идиот бе..нови [re: Пaвлиk Mopoзoв]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано08.04.03 11:15



що не си седиш където си от край време - на 4-ти км

1200долара.. и от тях едвам да успееш да отидеш два пъте месечно на кръчма и 4 пъти на кино.. хе хе хе.. мерси. Така си ни е много по-добре.



Тема Не е заблуден, а роб по душа...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор БATKO (Ювиги)
Публикувано08.04.03 11:25



Той е събирателен образ на комплексиран некадърник, който знае че не става за нищо, и гледа да се прикачи към силния на деня да му робува, та белким му подхвърлят трохи от трапезата.



Тема Re: Американо-Иракската освободителна войнанови [re: Гeнepaлa]  
Автор Golem (печен)
Публикувано08.04.03 11:44



За войната в Ирак се набива в очи 1 причина - петрола. Обаче няма логика - искаш да смучеш петрол от дадено място и го заливаш с бомби така, че да не можеш да припариш там близките 20-30 г.
На мене от известно време ми се върти в главата друг въпрос: КАКВА БЕШЕ ПРИЧИНАТА ЗА ВОЙНАТА В ЮГОСЛАВИЯ? Мисля, че причината и за Иракската война е същата. За мене това е НЕЛОЯЛНА КОНКУРЕНЦИЯ в хипер-супер-мега международен мащаб. С прости думи казано: Турат прът в колелата на Европейския бизнес. Войната в Югославия през последните години забави влизането на Турция и Балканите в Европейските икономически структури с 10 г. Придърпаха само Полша, Чехия, Словения, Естония. Обаче населението на Балканите е 2-3 пъти по-голямо! Представи си какъв би бил растежа на НЕ-АМЕРИКАНСКАТА икономика ако Балканите бяха се развили по модела на Полша!?



Тема Молбата ти май е съчетана с настояваненови [re: Гeнepaлa]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано08.04.03 12:05



да приемем твоята теза, че войната се води за пари и само за пари, а не да кажем за сигурност за която американците са готови да си платят.
Ако разгледаш нещата от тази гледна точка, лесно ще си обясниш и доста други неща.

Ззлобата на глупака край няма! Глупостта на ззлобаря също


Тема Май ще трябва да ти припоммня, че Садам бешенови [re: Гeнepaлa]  
Автор Beнko (невЕрващ)
Публикувано08.04.03 12:18



осъден не за намерения, а за конкретни действия още през 1991 г. След това беше сключено само примирие срещу категоричния ангажимент на Садам да изпълни определени условия. Няма никакъв спор по въпроса изпълнил ли ги е Садам тия условия или не. Приказките: "Таман щеще да се разотъжи и ..." ми приличат на речта на партийния секретар на Ззлобата в Максуда по случай 45-тата годишнина от 9 септември в която казал: "Ако не беше деветото септември, на десетото сичките циганин барабар с малкото сиганчета щеше да стане партизан!" и са приказки на повдигане на бойния дух на дъртите цигани-комунисти.
Та в тоя смисъл след като ООН не можа да направи нищо през последните 12 г, войната просто е навлезе в последната си фаза.

Колкото до въпроса за причините за войната, не допускаш ли, че причините може и да не са икономически? Не мислиш ли например, че американците имат достатъчно пари и са готови да си платят за да получат сигурност?

Ззлобата на глупака край няма! Глупостта на ззлобаря също



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.