Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:31 12.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Парите са само инструмент.нови [re: SR-71]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано11.04.03 02:14



"Свободата да взимаш решения касаещи собственият ти живот във всеки един аспект е пряко зависима от сумата която седи в банката ти."

Тук не се съгласявам, ама изобщо! Защото връзката в един момент става обратнопропорционална. Някой някъде беше постнал една много поучителна историйка за един рибар и един турист. В някакво малко крайморско селце туристът с фотоапарат в ръка гледал един рибар как сваля рибата от лодката, връзва лодката и се изляга на припек. Туристът гледал, гледал, рибарят се припичал...Накрая отишъл и го попитал:
-Ти що не излезеш да наловиш още малко риба, половин ден е пред тебе?
-Защо ми е да ловя още риба?
-Ами като ловиш два пъти повече риба скоро ще можеш да си купиш още една лодка!
-И за какво ми е още една лодка?
-За да ловиш повече риба! Така един ден ще си купиш моторница, после още една-разпалил се туристът-после ще си купиш цял кораб, може би няколко!
-И после?
-После може да си купиш самолети и да доставяш прясна риба из целия свят! И тогава ще бъдеш супер богат!
-И после?
-Ами после ще можеш да си правиш каквото си поискаш! Може накрая да си продадеш целия бизнес и да си лежиш и да се припичаш на слънце и нищо да не правиш!
-Ами аз нали точно това правя сега?

Мдам, има много хора, които са намерили цаката на правенето на пари и са открили, че това не ги прави по-свободни. Нито по-щастливи. Възможността да си купиш каквото и когато си пожелаеш не те прави щастлив. Учудващо обаче тази думичка не я видях из писанието ти.

"Не съм сдухала, а духала. И не напоследък, а на рейнджъри"
Frida


Тема Приказки много...нови [re: me]  
Автор SR-71 (наблюдател)
Публикувано11.04.03 03:29



И всякакви. С едни такива , честни и идеалистични ни управляваха десетилетия и изродиха , каквото беше останало от ценностната система на българина. Ти самата си избираш дали да вярваш на подобни принци или да си съгласна с мен. Защо , обаче не си наляга парцалките в Родината любима да се реализираш като ерудиран и интелигентен човек а ръгна на студа ? Не искам да спекулирам с идеи по въпроса. Не искам и да парадирам с думичката "щастие"- за това не си я забелязала. Говорехме не за мен а за средната западняшка заплата.


невидим


Тема Re: Приказката всъщностнови [re: SR-71]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано11.04.03 04:09



беше публикувана на английски. И беше чисто западна. Ма ти нали винаги скачаш като пале пред майка...Аз с теб не съм съгласна и то не поради вяра в каквото и да било. Ти обаче няма да ме разбереш. Може би на друг етап в живота ти. А може би никога. Само една малка заметка относно делението изток-запад, което ти направи. На запад, поне по американско, манталитетът и начинът на живот на мнозинството е горе-долу "да си скъсаме гъза от работа, за да може един ден кат се пенсионираме да си живееме живота". Е, аз не съм на тоя принцип. Защото съм си направила сметката, че след 65 години здравето на хората почва да и играе лоши шеги и "живота" в повечето случаи изобщо не се състои. Та аз не искам да чакам цял живот "живота" и да осъзная един ден, че съм си прахосала времето в несъществени неща, като повече пари например, докато децата ми са пораснали без изобщо да ги познавам. Ей ся ги гледам свекъро и свекървата, пенсионираха се, изкараха две зими във Флорида и оттогава са само операции, херпес зостри и какви ли не гадории. Със седмици не си подават носа навън. Тва е живота брато, ирония.

"Не съм сдухала, а духала. И не напоследък, а на рейнджъри"
Frida


Тема Парите са само инструмент - с това съм съгласен.нови [re: SR-71]  
Автор TimeKiller (безделник!)
Публикувано11.04.03 04:36



Обаче с това май се изчерпват "съгласията"...

"Парите са инструмент с който можеш да постигнеш тези неща за които си мислиш , че не се купуват." - само "нещата" които наистина не се купуват имат истинска стоиност. Поне за мене...

Какво постигат хора с много пари за харчене ли? Различно - всичко зависи от личните им качества, опита и степента на съсредоточване в конкретния момент + кого имат за опонент по въпроса. Противно на твоите представи ще ти кажа, че "хора с много пари за харчене" имат най различна успеваемост във всеки конкретен случай, независимо как изглежда отстрани.

"Свобода" която не си извоювал сам не е свобода - само смяна на оковите (ограничителните правила). А правила които не си създал сам те правят несвободен.

Не си спомням вече (отдавна ще да е било) кога аз самият съм разбрал какво значи свобода, но със сигурност е било още по времето на социализма. Вероятно когато за първи път съм направил нещо което аз съм искал, независимо дали се е харесвало на околните или не. Всичко това се случва на всеки още в детските години - и разбираш че това е свободата когато решиш, че наказанието което си понесъл (цената която си платил) за да си направиш кефа си е струвала изживяването.

Достойството и чувството за чест са празни приказки само за три групи хора:
1. за гладните и отчаяните - имащи за приоритетна задача какво ще ядат днес или утре (и ще ядат ли въобще)
2. за робите и прислугата
3. за професионалните подлеци, които си мислят че това е способ за бързо забогатяване - обаче такива като правило попадът или в затвора или ги застрелват (рано или късно всеки си намира майстора). И в двата случая наказанието е придружено с "конфискация" на имуществото...

Малко по- нагоре виждам, че колежката МЕ ти е дала интересен пример - много хора успяват да са щасливи и без да са богати в паричния смисъл на думата. Като говорим "на Запад" - не забравяй, че там също има бедни и отчаяни и не са никак малко, само дето не ги показват често по телевизията...

А това което можеш да си позволиш си зависи (в голяма степен) от теб самия...

P.S. Нямам приятели които "нямат кинти", макар да разбирам какво имаш в предвид...

На челни позиции стадо магарета слага някой катър! Изпитaнa мapka


Тема Много интересен отговор...нови [re: me]  
Автор SR-71 (наблюдател)
Публикувано12.04.03 19:25



И ако трябва да съм кратък - пак да те попитам: какво правиш там тогава? Каке. Щото ако не е любов , кво друго трябва да е ??? И ако е , що не си хвана за ушите някой също толкова свободен нашенец ами се заплесваш по онея промитите ?
И защо си мислиш , че след като някой около тебе ти дават повод за подобни наблюдения , това означава , че няма друг начин да балансираш м-у бачкане и удоволствие ? Може би твоето собствено положение ?
Нека не генерализираме въз основа на собственият си опит - в този случай си загубила генерално ако почна да те сравнявам със себе си.


невидим


Тема Ми ти пак отиденови [re: SR-71]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано12.04.03 22:55



в трета глуха. Защо съм дошла тука едва ли ще седна точно на теб да обяснаявам. Докога ще съм тук и къде смятам да отпраша също. А ако четеш по-внимателно ще откриеш доста предположения относно личния ми живот. Според едно от тях съм се омъжила за африканец, по-точно камерунски главатар. Което никак не се вписва в твоето предположение с промивките. С други думи зарежи предположениятя, ако искаш нещо да знаеш, питай. Може и да ти се отговори.
А тва:
"И защо си мислиш , че след като някой около тебе ти дават повод за подобни наблюдения , това означава , че няма друг начин да балансираш м-у бачкане и удоволствие ? Може би твоето собствено положение ?"

въобще не го разбрах. Има само един начин да балансираш две неща и той е...да ги балансираш. А да се сравнявам с тебе...опазил ме господ. Аз с никой никога не се сравнявам и точно тва се опитах да ти обясня, ма ти не го разбра. Ще опитам пак, това, че ти примерно имаш възможността да си купиш 200 инчов телевизор не ме брига. Различни приоритети иначе казано. В случай, че пак не си разбрал, ще продължа да се пояснявам, на мен ми стига този, който имам и ако трябва да изработя 20 допълнителни часа за да си купя по-голям няма да го направя. По-скоро ще гледам някое филмче с дяцата на вечесъществуващия. По същата логика тая година съм си купила Хонда и знам, че ако работя извънредно след две години ще мога да си купя Мерцедес също няма да го направя. Защото за мен колата е да ми върши работа, а не признак за социален статус. Пък ти дерзай сега и обяснявай колко повече свобода ще ми даде Мерцедеса. Макар че, признавам в определен период от живота си мислех точно като тебе.

"Не съм сдухала, а духала. И не напоследък, а на рейнджъри"
Frida


Тема Баровец, търсиш с кого да си го мериш ли?нови [re: SR-71]  
Автор TimeKiller (безделник!)
Публикувано13.04.03 06:12



Може би твоето собствено положение ?
Нека не генерализираме въз основа на собственият си опит - в този случай си загубила генерално ако почна да те сравнявам със себе си.


Я казвай бързо как точно си представяш върховите си достижения. Целия съм в слух.

There is always a biger fish...

Редактирано от TimeKiller на 13.04.03 06:14.



Тема Слава Богу, Левски не е мислел като тебе.нови [re: SR-71]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано13.04.03 18:10



Ботев кога е имал парите на Илия Павлов?

Zzloba



Тема Глупачко , никой не те пита за комплексите ти ,нови [re: me]  
Автор SR-71 (наблюдател)
Публикувано13.04.03 21:31



в какво вярваш и защо си си купила Хонда... !?! Понеже спомена , че не си съгласна с мене , те попитах само защо не си наляга толкова щастливо прцалките в Родината ами си се забила на студа. Не съм ти искал обяснения.
От човек който вижда в разликата между Хонда и Мерцедес само социален статус ми е ясно какво обяснение ще получа - точно никакво. Въпроса беше , да ти го светна по-популярно , че когато те поставят в среда с възможности , само от тебе зависи дали ще караш това което ти се иска или ще си оправдаваш покупката на Хондата със социалният статус , дето не те интересувал.


невидим


Тема Що линови [re: TimeKiller]  
Автор SR-71 (наблюдател)
Публикувано13.04.03 21:37



човек , имащ достатъчно интелект да превежда свестно от англииски е трябвало да редактира две копирани изречения и едно свое ... ? Това е интересното от мнението ти за мене. Останалото е лесно:
1. Трябваше да си прочетеш това "Не искам да спекулирам с идеи по въпроса. Не искам и да парадирам с думичката "щастие"- за това не си я забелязала. Говорехме не за мен а за средната западняшка заплата." преди да почнеш да копираш.
2.Върховните ми достижения е са само две - правя каквото искам и когато го поискам.
Твой ред е.


невидим



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.