Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:49 28.09.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема ЗДРАВЕЙ, ВЕНКО! АЗ СЕ ВЪРНАХ!: )нови  
Автор tekst (новак)
Публикувано22.03.03 15:39



Но моля те! Не се прави на изненадан! Вчера дадох предупредителен откос, който да ти вдъхне мъжествена смелост да се скриеш в най-близкото бомбено обежище или под леглото, където само ти си мислиш, че си в безопасност от една жена!
Нищо!
Ти си стой там, а аз ще се направя известно време на разсеяна и ще си мърморя под нос, че по мое време мъжете се криехте в гардероба на съседката: )
Другата радостна новина за теб е, че няма да получиш помощ от генералния щаб на своите събратя. Причината? Ами….изправени пред възможността да си навлекат женския гняв на нежната половина на форум “Политика”, единствената подкрепа, която могат да ти окажат е…да се присъединят към теб под леглото.
Е, в случай, че си сметнал, че паническото бягство би те спасило много по-ефикасно от мен в обратната посока на моята…”всяко бягство ще те доведе до мен, защото котката съм аз”…
Затова, давам ти малко преднина, за да не ме упрекват, че не ти давам равноправие и начин за спасение, а после ще ти оставя перченето пред аверите ти под леглото, че поне си ОПИТАЛ да ми избягаш.: )
Друго геройство, което ще ти позволя да изтъкваш пред тях е, че не съм те хванала с “голи ръце”, а със стандартните женски бойни техники и военен арсенал, в който влизат “тухла четворка, няколко обикновени тигана/не разчитай заради теб да си повреждам тефлоновите/, чиниите на свекървата/става дума за онзи грозен сервиз от времето на романското изкуство и намека ми, че не му е мястото на моята полица, в моята кухня/ и така познатата ти точилка, с която вечер ви се посочва вече не часа, а календарното време на зачезването ви!
Както сам си забелязал, към тези женски приоми така и не влизат онези свързани с женствени дрехи, червило и грим, за да се покорява крепоста ти…Все пак…идеята ми е да обърна теб в паническо бягство, а не аз да го сторя с ужас в очите, че може да ти хрумне да си кажеш”Абе, не тичам ли прекалено бързо, че тя да не може да ме хване?”. : )
А аз да си правя равносметката, че не ми се правят шопски салати до края на живота ми, когато благоволиш да се прибереш.
Е, не чакам благодарност от твоя страна, че ти оставям мъжкото достойство в наличност, но и вие мъжете винаги сте били неблагодарници в това отношение, а ето и доказателството, че сте едни и същи до един:


“-Мария, къде са ми палачинките? Влезнах в къхнята и не намерих нито теб, нито тях! Щях да се радвам, ако те ме чакаха и ти бе изчезнала, но ти просто държиш аз да умра от глад в твоята компания!
-Толкова ли не можеш сам да си ги направиш? Изливаш течността в тиган и...
-И ти благодари, че не мога, защото отдавна да си си взела куфарите директно към родителите си!”

Да…! Нищо ново под небето! Или поне в интелигентността на мъжа!
Но поради това, че се намираме във форум “Политика”, ще вмъкна и няколко елементи, които да засегнат, макар индиректно, самият форум.
А и малко да сменим посоката на разговор, за да имаш и ти малко време да напишеш оплакването си до Хага и неспазването на правата ти, като мирен гражданин на Република България, който е с постоянно местожителство с адрес: ул.”Таен адрес известен на всеки”, ет. “Нужно ли е изобщо да се пита?”, ап.”Под леглото”.: )



Тема "Елементи на насилие и власт”нови [re: tekst]  
Автор tekst (новак)
Публикувано22.03.03 15:40



Така. Текстът сам по себе си засяга и една пряка тема, която можем условно да наречем “ Елементи на насилие и власт”.
С дефиницията “насилие” се свързва всяка една част от нашето съвремие, която е част от живота на всеки. В него участващата принуда е градивното звено на властта, дори можем да изкажем още по-конкретното становище, че е цялата структурност на самата власт.
В своята частност насилието е винаги физическо, независимо от възможностите за неговото прилагане, защото ако се обърнем към етиката и философкото разбиране за думата насилие, то там ще намерим следното определение:

“Насилието бива само една форма, а неговото упражняване е свързано с многообразността на човешката природа.”

“Насилието, като понятие се използва в случаите, когато се налага дадено действие от една жива единица в/у друга, което да е израз на отношенето “хищник-жертва”…”

Властта от своя страна е по-общо понятие от насилието. Тя е свързана с неговото упражняване, с приеманите от него метаморфози, със запазването му като форма на проявление на самата власт.
Но нека да разгледаме позованата терминология в реализирането й в реални обстоятелства.
Това може да се разгледа с горното съотношение “хищник-жертва”.
Хищникът набелязал позицията си спрямо даден субект, който играе ролята на жертва, вече е проявил агресия, насилие спрямо нея.
Самото реализиране на насилието се разглежда в ситуацията, която позволява на хищникът да избере начин за преследване на своята жертва, самото преследване на жертвата в реално време и нейното залавяне.
Веднъж заловена от хищникът, жертвата се превръща в негова собственост, притежание.
По този начин хищникът продължава да прилага насилие, но в последователната фаза, която е била предшествена от предишните. Разликата, която я разделя обаче от останалите фази е, че тя съдържа в себе си възможността да се упражнява самата власт.
Тоест хищникът може да разкъса жертвата, би могъл и да я освободи от своята сфера на влияние чрез елемента на игрова позиция. В смисъл, че макар жертвата да е извън обсега на пряко насилие на хищника, то тя остава в обсега на влиянието му.
Самото желание на жертвата да се освободи от първия обсег е доказателствено положение, че тя е в позиция на “жертва”.
А желанието да излезе извън обсега на влиянието на хищника е доказателствено положение, което изразява позицията, че тя продължава да е зависима от него, т.е. насилитето бива упражнявано, дори когато жертвата вече не е собственост на хищника и прякото упражняване на неговите права над нея, като такава.
И именно това положение дава възможност във всеки един момент, във всяко едно време хищникът да си върне тези права в тяхната изначална сфера.
Във властта на хищника е, разбира се, да позволи на преследвания обект да излезе и от втората сферичност на неговото влияние. Но доказателствено действие е, че в площа, че в периодиката от време, в които хищникът може да си възвърне предишната позиция, тази власт може да се упражнява цялостно, но след като жертвата излезе от този кръг, то единственото действие, което може да се предприеме от хищника е или да реши отново да си върне властта, като упражнява системно и стълбовидно насилие, или да загуби интерес към самото преследване, което да се корени в отегчението към жертва, към която във всеки един възможен момент може отново и отново да се придобива власт.
Както вече можем да разберем, насилието не спира своето влияние в нито едно от посочените положения, в нито един момент, докато властта, макар и по-широко понятие от това на частността на насилието, би могла както да се придобие, така и да се изгуби.

В заключение ще кажа, че неизвестността, която съпровожда живота на всеки един от нас и във всеки един етап от него, е способна да ни постави, както в ролята на “хищници”, така и автоматично в ролята на “жертви”.
Споменавам “автоматично”, защото това са роли, които дори и да се наложат от нас на самите нас, ние “автоматично” възприемаме “сценариите”, които са написани предварително за тях.

Текст


PS: Ако някой възкликне относно написаното и относно комплексираността си насочена отвътре-навън “Баба ти на припек!”…..Хлебаров, признай си, че си ти! Ние вече го знаем!
Защото да разчиташ на проява на лоша памет от моя страна…..е лоша стратегия от ТВОЯ страна.



Тема Re: Малей.......нови [re: tekst]  
Автор kalva4 (старо куче)
Публикувано22.03.03 16:07



туй по-опасно от иракската война



Тема Ти съмняваш ли се?нови [re: kalva4]  
Автор tekst (новак)
Публикувано22.03.03 16:11



Венко още нищо не е видял!
А още повече и помисли над следното- кога закана отправена от една жена не е била повод за истинска война?
вие, мъжете, можете само да се учите от нас, да опитвате да се спасявате от нас и да губите от нас!

Какво да се прави! Такъв е животът!

Текст



Тема Re: ЗДРАВЕЙ, ВЕНКО! АЗ СЕ ВЪРНАХ!: )нови [re: tekst]  
Автор Aмepиkaнeц® (баш Aмepиkaнeц)
Публикувано22.03.03 16:14



What the....!

[image]Amerikanec-snimka[/image]


Тема Re: ЗДРАВЕЙ, ВЕНКО! АЗ СЕ ВЪРНАХ!: )нови [re: Aмepиkaнeц®]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано22.03.03 16:17



"Hell"?

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: ЗДРАВЕЙ, ВЕНКО! АЗ СЕ ВЪРНАХ!: )нови [re: Dobrata]  
Автор Aмepиkaнeц® (баш Aмepиkaнeц)
Публикувано22.03.03 16:20




Ти знаеш ли на какво се дължи този поток от несвързани словоизлеяния?

[image]Amerikanec-snimka[/image]


Тема Здрасти!нови [re: Aмepиkaнeц®]  
Автор tekst (минаващ)
Публикувано22.03.03 16:30



Не се шокирай! Още повече, че и именно, като американизиран българин, трябва да си възприел като даденост част от водещата политика в момента на USA правителството спрямо Ирак-"Шок и ужас".
Така....ловният сезон е открит, жените са по-въоръжени, отколкото, мили и безпомощни мъже, ви се иска и.......не разчитайте на неточен мерник от наша страна!
Още повече, че това е ваша традиция! Както и традицията след това, преди да се приберете от лова, да минете през месаря, за да можете доказателствено и най-подбробно после да разказвате на съседа си Пешо...цитирам: "Мечката ме погледна в очите и там тя видя, че вече е мой трофей!".......след тази ваша тирада се прокашляте леко и добавяте, че ловът е за истинските ловци, а не за аматьори!

Единственото, което ще добавя е, че нито жена ви някога ви е вярвала на историята, нито съседката от горния етаж, нито тази, която се намира в ап. под нас! Защо???????
Ами......жена ви е имала път през месарницата точно в момента, в който сте "застреляли мечката"....
Съседката от етажа над вас...си има "същото чудо", като вас вкъщи....
А тази от др. етаж никога не ви е вярвала, но до вчера се е правела по простата причина, че все някой е трябвало да й поправи колата....


Какво да се прави! Никаква промяна! Все така шокирани сте, когато се открие сезонът! Поради това, че не виждам наоколо Венко, съветвам те, ако ти трябва за подкрепа и защита от нас жените-в по-горен постинг съм му дала адреса.

текст



Тема Re: ЗДРАВЕЙ, ВЕНКО! АЗ СЕ ВЪРНАХ!: )нови [re: Dobrata]  
Автор tekst (минаващ)
Публикувано22.03.03 16:35



Комбинирана и наказателна мисия относно стари сметки спрямо дългове на Венко към общото ни минало.
Това е относно първата част.

Втората част.
Уважение към клуб "Политика" спрямо това да се пускат теми, които да не излизат от границите на форума. Тоест "насилието и властта", както вече съм споменала, можем да свържем с ежедневието си от вчера, днес и утре...
Независимо, дали ще е за войната в Ирак, дали ще е за престъпността и пр.



Тема Re: ЗДРАВЕЙ, ВЕНКО! АЗ СЕ ВЪРНАХ!: )нови [re: Aмepиkaнeц®]  
Автор tekst (минаващ)
Публикувано22.03.03 16:38



Несвързаността, според мен, е да коментираш нещо, което не разбираш, а не да коментираш неща, които са засягали личностови отношения изградени преди появата на трети, който не е запознат с тях.

И внимавай с многоточията......Горкият Венко си има относно тях някои психози..

текст




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.