Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:29 07.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Малеенови [re: Пaлaчa]  
Автор Krug (пристрастен)
Публикувано14.11.02 12:47



много си зле пич. Ами основни неща не са ти ясни, неспасяем случай.

Ей такива объркани несретници като тебе го докараха тоя малоумен цар. Отива им.



Тема Re: Мдааааанови [re: Пaлaчa]  
Автор 3aщo (мнителен)
Публикувано14.11.02 12:57



Леле как го измисли.
Монопол е когато само ти имаш право да извършнаш дадена дейност. В Случая с БТК гласова телефония. Другите не могат да извършват тази дейност, не защото нямат техническа възможност, а защото им е забранено със закон. Примерно "Евроком" вече е изградил мрежата си в София и в момента в който подне монопола, ще пусне своя собствена телефонна мрежа по кабела в която международните разговори ще са с пъти по евтини от тези на БТК. БДЖ също има система от оптични кабели която може да поеме трафика на М-тел и Глобул.
А сега покажи къде съм писал, че мобилните разговори ще поевтинеят с 30 стотинки догодина.



Тема Re: Между другото-нови [re: Пaлaчa]  
Автор Charles (DesertRatt)
Публикувано14.11.02 12:59



моите почитания за този твой постинг. Още повече, че на практика цената на телекома се увеличава с 90 млн. лева и стойността му на Вива Венчърс идва (грубо по памет) 120 МИЛИОНА евро. Мамка му, ако хората в клуба основен едно АД, използвайки всичките си връзки с банки и т. н. ще успее да предложим по-добра цена. Което не е лоша идея... Търсиш ли камъни за всеки случай? Визирам хвърлянето им по премиера?

В безшабашной жыл в тоске и гусарстве бившый лучший королевский стрелок...


Тема Re: Ти бъзикаш ли се бе?! БТК може да фалиранови [re: kalva4]  
Автор Charles (DesertRatt)
Публикувано14.11.02 13:03



само ако нарочно се води към фалит, което не че е невъзможно. Но в този вариант наистина ще бъде обвиняван премиера, при това основателно, защото управителите на БТК се избират от принципала, тоест държавата. БТК НЕ МОЖЕ да фалира дори само поради факта, че може да се издържа само от наем на кабелаците, по които могат да оперират другите фирми в бранша, които могат да влезнат на кабелния пазар след падането на монопола на БТК.

В безшабашной жыл в тоске и гусарстве бившый лучший королевский стрелок...


Тема Re: Виж, 1984 е прав, че едно нещо струванови [re: Пaлaчa]  
Автор Charles (DesertRatt)
Публикувано14.11.02 13:07



толкова, колкото дават за него, НО когато цената не те устройва, ПРОСТО НЕ ГО ПРОДАВАШ. А БТК не просто можем да не го продаваме на тази цена, а при такава цена просто печалбата от него ще покрие приходите от приватизацията, макар и за две години. В същност, за година и половина, като се има предвид, че част от парите ще бъдат (сигурен съм в това) блокирани за покривани на евентуални скрити задължения. Освен това си мисля, че все пак някой се е постарал да отблъсне сериозните инвеститори от бранша, или поне е представил БТК по такъв начин, че да решат, че не си струва инвестицията в нея...

В безшабашной жыл в тоске и гусарстве бившый лучший королевский стрелок...


Тема Re: Нещата са ясни-нови [re: Oлд Шeтъpxeнд]  
Автор Charles (DesertRatt)
Публикувано14.11.02 13:11



ако БТК бъде продадена при тези условия освен спиране на сделката по съдебен път премиера може да очаква и много по-големи проблеми с електората. Освен, ако разбира се, не му пука и сметнал, че печалбата от комисионните за определени лица ще компенсира бързото му оттегляне от политическата сцена в България.

В безшабашной жыл в тоске и гусарстве бившый лучший королевский стрелок...


Тема Re: Мдааааанови [re: Пaлaчa]  
Автор Silver Wolfess ()
Публикувано14.11.02 13:29



Истината е, че всички големи Телекоми от този тип имат проблеми в настоящия момент, и Франс Телеком, и Дойче Телеком и тези проблеми ще се задълбочават с развитието на новите технологии... В света много бързо се развиват мобилните комуникации и инернет базираната телефония... Трябваше още по-рано БТК да изкупи останалия пакет от Мобиком и да развива мобилни комуникации... Така, без лиценз за мобилни услуги, е неатрактивна... Не знам дали и чужд мениджмънт би могъл да направи нещо повече в това й състояние... Вярно е, че за момента компанията е стабилна, но утре няма да бъде по-атрактивна за продан от днес... За жалост, това е истината.

"Не на равных играют с волками егеря..."


Тема Re: По-ми харесва организациятанови [re: Krug]  
Автор Charles (DesertRatt)
Публикувано14.11.02 16:17



ГЛАВБОЕПРИПАССТРОЙ. Ей това е концерн, на който можеш да му се възхищаваш-произвежда заводи за производство на боеприпаси и само това. Не оръжие, а боеприпаси.

В безшабашной жыл в тоске и гусарстве бившый лучший королевский стрелок...


Тема Ако това станенови [re: Charles]  
Автор Пaлaчa (много лош)
Публикувано14.11.02 16:27



с Царя е свършено ! Ще хвърля толкова камъни, колкото съм хвърлил по костоф по подобни поводи. Аз съм скромен човечец, но не бих се поколебал да инвестирам в подобно начинание .... хе хеее колко му е едно оод за 35 000 - 50 000 евро. Другото с кредитирането на инвестицията само ще си дойде. Няма нужда да имаш връзки с банки ... банките сами ще те гонят да ти дадът кредит. Ебахти елементарната и безочлива схема !!!! :((((((((((((((((

Боже, Царя ни пази.
Изкуството иска жертви. Палача също.


Тема Re: Приватизацията на БТКнови [re: Oлд Шeтъpxeнд]  
Автор Пeтъp_ (linux fen)
Публикувано14.11.02 19:05



Не мисля че е добре да се отричат законно проведени търгове, и то само защото купувачите не са приятелчета на бившите управляващи. Мотива с цените е смешен, ако някой българин си въобразява че родните фирми струват много, много се лъже. Желаното няма нищо общо с действителното. Големите приходи на БТК се крепят само на монопола, а техническото състояние и качеството са плачевни. И да не забравяме 15 % цифровизация, купувачите му ще трябва да започнат да наливат МНОГО пари веднага след сделката за да докарат БТК поне на половина до ще годе добро техническо положение. Не съм наясно как е "Булгартабак", защото не пуша и това не ме вълнува, но и те са монополист и може би това много им помага, също както в случая с БТК.
А мнението ми за тези дето надават вой против двете сделки е че заслужават да са в най-лошия затвор, при тяхното управление фирмите се продаваха единствено и само на явни мафиоти, и всичките продадени фирми бяха доведени до фалит. Е, да тогавашното правителство не носи отговорност за действията на купувачите им(както сигурно ще се оправдаят) но едва ли нещо е ставало без без одобрението и съгласието му(не без да получат добра комисионна в личните сметки на отговорните фактори).
И да, нека отхвърлят и двете сделки, тогава вече никой нормален и почтен инвеститор няма да си мръдне пръста за нещо българско. И вероятно това ще провали плановете на сегашното правителство, но може би тъкмо това е целта на занятието. Добър пример е скорошния случай с "Терем", там всичко беше направено с ясното съзнание да се дискредитира правителството.
И не сме забравили и че у нас няма независима съдебна система, едва ли има и един съдия и прокурор който може да се закълне в живота на децата си че не се е поддал на натиск за да се произнесе тенденциозно. Добре ни е известно че съдебната система служи на определени интереси срещу добро заплащане. Затова и толкова ги заболя когато Брус Джаксън им каза истината в очите.

който търси,намира...
松下電



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.