Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:05 28.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема МАНИФЕСТ към Българския Народнови  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано11.02.02 17:17



МАНИФЕСТ към Българския Народ

Българи,

Днес, 16 Юли 1955 година, навършвам 18 години и съгласно КОНСТИТУЦИЯТА НА БЪЛГАРСКОТО ЦАРСТВО, ставам пълновръстен.
Като известявам за това събитие Моя възлюбен народ съобразно чл. 31 от нашия Основен Закон, призовавам Божията милост и закрила върху неговите съдбини.

СКЪПИ СЪОТЕЧЕСТВЕНИЦИ,
Изминаха вече десет години откак нашето Отечество страда под гнета на един противонароден режим, наложен по волята и с помощта на чужди завоеватели.
СВОБОДАТА, СПРАВЕДЛИВОСТТА и ЧОВЕЩИНАТА са потъпкани днес в хубавата българска земя.
През бурните години на нашата нова история, българския народ можа да изгради държавата си върху истински демократични основи и да си извоюва граждански свободи, обезпечени от ТЪРНОВСКАТА КОНСТИТУЦИЯ. България се издигна като независима и благоденстваща страна, всеобщо уважавана и устремена към светли бъднини и то въпреки многобройните посегателства върху нейната независимост.
Сегашната власт отначало не посмя да отмени ТЪРНОВСКАТА КОНСТИТУЦИЯ, като обеща да пази и прилага точно нейните повеления, но в последствие по чужда заповед и с чужда въоръжена сила, наложи нова конституция, противна на нашия бит и традиция.
Не, ТЪРНОВСКАТА КОНСТИТУЦИЯ продължава да живее като заветен идеал в съзнанието и чувствата на всеки българин. Тя никога не е била ЗАКОННО отменена, защото никой конституционен закон не може да бъде изменен, допълнен или отменен, освен по реда предвиден в самия него. Търновската Конституция и днес е в сила и живее в вечния неугасим копнеж на българския народ към осветените от нея права и свободи.

ДРАГИ СЪНАРОДНИЦИ,
Погубването на Моя чичо, Княз Кирил и на всички други невинни жертви, гаврата с паметта на Моя Покоен Баща, всеобщо обичания и почитан Цар Борис III, както и клеветите против Българската Династия, остават да тежат върху Мен като мрачни спомени от Моето изпълнено с нещастия и горчивини детство.
Аз зная, че българския народ е непричастен към тия деяния. Зная също, не незаконният плебисцит, произведен на 8 септември 1946 година, беше само привидност на народно допитване.
Напускайки Родината, Аз не абдикирах от българския престол. Поради това и по силата на ТЪРНОВСКАТА КОНСТИТУЦИЯ, Аз и сега съм обвързан с тежката мисия, предопределена ми от Провидението.
Тази мисия се свежда към непрестанни грижи за благоденствието на всички българи и освобождаването на Отечеството.
Лишен в деня на Моето пълнолетие от възможност да положа установената клетва пред Великото Народно Събрание, Аз тържествено обещавам да служа честно и всеотдайно на българския народ, да пазя свято и ненарушимо всички постановления на конституцията и да работя за пълното тържество на свободните институции, извоювани от нашия народ с цената на толкова борби и свидни жертви.
Давайки този свещен обет пред образа на нашата съкпа Родина, Аз отправям позив към всички родолюбиви българи, без разлика на минали политически убеждения да забравят вражди и съперничества и да заработят дружно за спасението на България. Единението на всички български чада днес е по-необходимо от всеки друг път.
Като пръв гражданин на България и в името на институцията, която представлявам, заявявам тържествено, че за Мен всички българи са равни и че ще одобря и подкрепя всяка инициатива, която е в съгласие с ТЪРНОВСКАТА КОНСТИТУЦИЯ и си поставя за цел освобождаването и преуспяването на България.

БОГ ДА Е С НАС!

ДА ЖИВЕЕ СВОБОДНА И НЕЗАВИСИМА БЪЛГАРИЯ!

Издаден в изгнание,
Мадрид, 16 Юли 1955 год.

СИМЕОН II
ЦАР НА БЪЛГАРИТЕ

"Човек и добре да живее, умира и друг се ражда!" - Канасювиги Омуртаг


Тема Re: Izkukurigalнови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автор drug (минаващ)
Публикувано11.02.02 18:36



pianizo ! Ne osaznawash li, che izlagash zarcho,kato mu publikuwash tronnoto slowo
Sega wsichki mojeme da srawnime niakogashnite mu prikazki sreshtu ubiizite na chicho mu i dneshnoto mu prislujnichestwo na sashtite tezi ubiizi. Ili towa e chast ot" briliantnia " mu plan za wrashtane na koronata !



Тема Издаде сенови [re: drug]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано11.02.02 20:25



Комунистът си кожата мени, но нрава не.

Ако ще и 10 пласта синя боя да си сложите, пак ви личи червеното.

"Човек и добре да живее, умира и друг се ражда!" - Канасювиги Омуртаг


Тема Re: МАНИФЕСТ към Българския Народнови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автор Mими и Лили (каки)
Публикувано11.02.02 20:37



Коте, на какъв точно език е написан манифеста? Сериозно питаме.

Цял народ сега изгаря-
да му мисли царя!


Тема Re: МАНИФЕСТ към Българския Народнови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автор Дъpвeн Гocпoд (начумерен)
Публикувано11.02.02 20:38



Авторът на този манифест, обвързан ли е все още с него? Сериозно питам.



Тема Отговарямнови [re: Mими и Лили]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано11.02.02 20:41





"Човек и добре да живее, умира и друг се ражда!" - Канасювиги Омуртаг

Тема Re: Отговарямнови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автор Дъpвeн Гocпoд (начумерен)
Публикувано11.02.02 20:48



Като начало при преписването му беше сбъркал рожденната дата. Това предизвика подозрения за поредното менте. Да речем че не е. Остава да кажеш дали си сигурен, че Кобурготски се чувства още обвързан с този манифест.



Тема Човек форимра начина на мисленето синови [re: Дъpвeн Гocпoд]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано11.02.02 20:49



... в детска и юношеска възраст.
Симеон е живял в свободна страна. Той не е бил манипулиран от нечий режим.

Болшинството от хората на средна възраст в България са възпитани от един режим да мислят по даден начин. Те са се изградили като личности под зоркото око на БКП и нейните образователни програми.
Това че по-късно някои се обърнаха срещу възпитателите си, а други им останаха верни, не променя изградената вече личност и начин на мислене.

Не напразно има международна поговорка "Вълкът си кожата мени, но нрава никога."

Според мен двете крайности комунисти - антикомунисти са едно и също нещо.

"Човек и добре да живее, умира и друг се ражда!" - Канасювиги Омуртаг

Редактирано от ‡Ю⵴µ‡ на 11.02.02 20:53.



Тема Това дето го казваш е прекрасно,нови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автор Дъpвeн Гocпoд (начумерен)
Публикувано11.02.02 20:53



но не отговаря на въпроса ми.



Тема Защо не?нови [re: Дъpвeн Гocпoд]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано11.02.02 20:55



Симеон не парадира с желанието си да възстанови монархията, въпреки че е всеизвестен факт.

"Човек и добре да живее, умира и друг се ражда!" - Канасювиги Омуртаг



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.