Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 29.09.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Депутатите на новото временови  
Автор _skydiver_ (пич)
Публикувано07.01.02 10:33



Преди време, когато имаше един министър дето завъртял фотообектива на репортер да не го снима и когато сина му беше направил няколко побоя, всички тука опищяха как може такова нещо, съд за сина му. Бях солидарен, разбира се.
Сега, две изчадия на един депутат на новото време, местно величие в Димитровград, бивш дирактор на завод, тероризират цял един град с постоянни побои когато им скимне, ВСИЧКИ МЪЛЧАТ.
Вестниците навсякъде отбелязват случая, само че, кой знае защо, никой или почти никой не споменава, че това е депутат от НДСВ.
Този същият депутат най-нагло лъжесвидетелства че синовете му били с него по време на побоя и това при положение, че има пострадал полицай и поне две дузини свидетели.
Питам се аз, ако това момче не беше полицай, къде щеше да отиде случая?
Щеше ли да гръмнат отново медиите, че депутатски синове се изживяват като местни феодали?
Едва ли.

Ние спориме
двама със дама
на тема:
"Човекът във новото време".


Тема "А дамата - сопната знаете ...нови [re: _skydiver_]  
Автор elektorat4e (недоволний)
Публикувано07.01.02 10:41



... тропа нервира се даже проплаква
залива ме с кални потоци от ропот
и град от словестна атака"


Не си съвсем прав в случая! И по телевизията казаха, че татенцето е депутат от НДСВ. Даже в първия момент, понеже се разправях с хлапетата, бях останал с впечатлението, че побойникът е депутат от НДСВ. А и по вестниците писаха, даже в 24 часа имаше снимка и на татето и на бабаитите.
Проблемът е другаде, че само Бойко Борисов се опитва да обясни на всички, че каквото си дробил това трябва да сърбаш, докато продажното племе на т.н. съдебна система продължава да мери с двоен аршин.



Тема Точно тука е "уловката"!нови [re: elektorat4e]  
Автор D.J.R.B. (антиДЕМОНОкрат)
Публикувано07.01.02 10:54



Проблемът отдавна опира до корумпираната власт или в частност - съдебната. За разрешаването на всички подобни "изцепки" си има съд и прокуратура.

Това е същото обвинение, което се отправяше и към предишните властници от 12 години насам от рода на: Мин. председателя да го осъди, Президента да го осъди и т.н. Вече е ясно, камъкът, който спъва следствията и бандитите да си се разхождат "под" гаранции, се нарича "Конституция и Закон". Корупцията не е нищо повече, освен тяхна рожба!

А Бойко колкото и да иска, сам нищо не може да направи! И ако не му дадат път за действие с 4-5 закончета... край на надеждите.

"М'не, м'не, т'кел упарсин."

ЕДИН НАРОД СРЕЩУ ЕДНА ИМПЕРИЯ


Тема Да, това е днес...нови [re: elektorat4e]  
Автор _skydiver_ (пич)
Публикувано07.01.02 10:55



..или вчера, след като Бойко Борисов раздуха случая.
Цялата история е станала в сряда или вторник беше, не си спомням. Правя просто паралел. Не си ли спомняш заглавията тогава: "Бияааат!" и т.н.

А за мълчанието - ставаше въпрос за тоя форум.

Ние спориме
двама със дама
на тема:
"Човекът във новото време".


Тема Еййй, най-после... [re: D.J.R.B.]  
Автор _skydiver_ (пич)
Публикувано07.01.02 10:59



..едно свястна приказка да кажеш!
Липсва контрол над съдебната власт, това е всичко. Хората много добре са го измислили на Запад за дребните хулигански престъпления - бързата процедура, в това са безкомпромисни.

Ние спориме
двама със дама
на тема:
"Човекът във новото време".


Тема И кой да му даде ...нови [re: D.J.R.B.]  
Автор elektorat4e (недоволний)
Публикувано07.01.02 11:04



... тези 4-5 закончета!? Нали депутатите трябва да му ги гласуват. Какво излиза, че с Бойко Борисов се изчерпва "новия морал в политиката", защото новите (стари) депутати кожата си менят, а нрава не.
Гледам рекламата отгоре (мишената която пръсва тиквата на устатото човече) и просто си представям как на негово място се изреждат депутати, главни прокурори съдии и какви ли не още. От доста време съм започнал да си мисля, че ни трябва един Пиночет.



Тема Депутатите трябва да са!нови [re: elektorat4e]  
Автор D.J.R.B. (антиДЕМОНОкрат)
Публикувано07.01.02 11:08



Аз не подкрепям смъртното наказание! Но искам да има ред и закон... за всички. Аз съм човек, който винаги е спазвал правилата и нормите и считам, че в такава една система, ще живея и по-спокойно и по-ползотворно!
Време е не да си мислим, комунизъм ли ще връщаме, фашизъм ли, а да помислим кои са по-ефективните закони за България!

"М'не, м'не, т'кел упарсин."

ЕДИН НАРОД СРЕЩУ ЕДНА ИМПЕРИЯ


Тема Проблемът не е в законитенови [re: D.J.R.B.]  
Автор CKИTниk (неоморален)
Публикувано07.01.02 11:14



а в тяхното спазване от ВСИЧКИ...
Има институции (съдебна система, прокуратура), които трябва да се грижат за това. И най-прекрасните закони да измислиш, ако споменатите институции безконтролно създават условия за заобикалянето им, полза няма да има.

Как точно да се осъществява този контрол при делегираното разделение на властите е вече по-трудния и може би най-важен въпрос...

Политиците са ...
... хората в България с най-споменаваните майки ...
Аз, Българинът


Тема За някои неща ...нови [re: _skydiver_]  
Автор elektorat4e (недоволний)
Публикувано07.01.02 11:18



... си прав, за други не си. И досега си спомням, че във всички новини по телевизичта имаше коментар "СНОЩИ, във еди коя си дискотека, в ....". Що се отнася до това, кое събитие какъв отглас получава, обикновено е от значение дали удареният е таксиметров шофьор, журналист, полицай или обикновен цървул (като мен ). Ако зад теб не стоят организирани хора никой няма да ти обърне внимание.
Винаги в такива случаи съм припомнял случая с оня английски политик дето го псуваха, викаха му в лицето, замеряха го с развалени яйца и той простака му с простак взе, че си изпусна нервите, в резултат на което не е вече политик.
Това, че медиите ни се манипулират от хора с пари е всеизвестно. Много добре ми е известно, че даже дребните паркетни войни в различните ведомства се водят, като се подхвърлят компромати за противника в подходящи издания. Да не говорими за т.н. големи рекламодатели и тяхното влияние върху вестниците. Само че, след като 45 години българинът чете между редоведе на Работническо дело, трудно ще бъде да се скрие нещо от него в сегашната ситуация.



Тема Още през 91 година ...нови [re: CKИTниk]  
Автор elektorat4e (недоволний)
Публикувано07.01.02 11:24



... заявих, че на България в този момент и необходим драконов закон за държавния служител. Продължавам да твърдя, че няма престъпление, което в някой сой етап да не опира до държавен служител, било при неговото планиране, било при неговото извършване, било при избягването (или намаляването) на наказанието.
Духът на този закон, трябва да е
1. Държавните служители са малко.
2. Държавен служител се става трудно
3. Държавният служител е задоволен материално и с гарантирано бъдеще.
4. При първи гаф на държавния служител му се реже главата от кръста.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.