Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:54 13.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Законите не са ли рамки ?нови [re: Пивo]  
Автор Дpyrият (Умерено про-)
Публикувано23.12.01 02:27



Законите са закони, за да се спазват.
Дали са добри или лоши е съвсем друг въпрос. Друг е и въпросът дали ти ще решиш да ги спазваш. Ако не те хванат си мтър, но ако те хванат си плащаш. И съвем друг е въпросът как се спазват в Б-я (по какъв начин си плащаш).



Тема Много налиташ на бой напоследък.нови [re: RAGE]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано23.12.01 03:34



Добър пример за децата, няма що. Ама добрия пример нека го дават другите.

Изпращах племенницата си и чакахме в ресторант до гарата. Не искам някакъв фелдфебел да ми разяснява, че трябва да седя на студа с нея.

Натовареността да се усилва поради хлъзгави стълби е безумие.

Най-големите подобни бели са ставали именно на места за спорт, ако не си забравил.

Трагедията си е трагедия, обаче сега всички са се хванали да прескачат коня, вместо да седнат на него.

Zzloba,
шеф на Диргруп Холдинг


Тема Имамнови [re: RAGE]  
Автор Xлeбapoв® ()
Публикувано23.12.01 09:03



... и вече не е дете и може сам да взема решения - на 18 е. Слава Богу (и да чукна на дърво) нямам проблеми с него. Не си спомням кога за последен път съм го наказвал. Самият мен и сестра също не са ни възпитавали с методите на тоягата.

Освен това имам и известен преподвателски опит - 13 години. Никога и по никакъв повод не съм наказвал никого от възпитаниците си. Всичките станаха хора и граждани (някои от тях са водещи личности в областите в които се изявяват), с всички тях искрено се гордея, а и досега пазим добри взаимни чувства.

Редактирано от Xлeбapoв® на 23.12.01 09:07.



Тема Благодаря за информацията ...нови [re: Haблюдaтeл]  
Автор Xлeбapoв® ()
Публикувано23.12.01 09:13



Как мислиш - дали "случайно не ми се е удавало да се сблъскаш" непосредствено с американския (а и със западноевропейския) начин на живот ?

И пак случайно знам, че пионерските организации не са измислени от комунистите, а са откраднтаи като организация от тях, но с подменена цел и идеология. Също както и Хитлер Югенд. А ти пак така "случайно" да схващаш разликата в целите на пионерската организация и скаутите ?



Тема Re: Законите не са ли рамки ?нови [re: Пивo]  
Автор RAGE (родолюбец)
Публикувано23.12.01 12:00



Момко, толкова повърхностно мислиш, че се чудя въобще можеш ли да мислиш. Обобщенията са склонност на по-простите натури. Не ми се коментират малоумията ти като например това:

По твоята логика, тъй като годишно стотици деца загиват под колелата на автомобили следва:

а/ да забраним всички транспортни средства
б/ всички деца да бъдат непрекъснато с придружител. А всеки прудружител трябва да е минал Н на брой теста за правоспособност. И т.н. и т.н.


Човек е толкова велик, колкото са велики мечтите му!


Тема Възражениенови [re: CKИTниk]  
Автор RAGE (родолюбец)
Публикувано23.12.01 12:48



Много си падаш по бягането от отговорност май - утре ше кажеш да няма и социални помощи за никого, защото моята прехраната е моя грижа - твоята твоя ?

А относно бележката ти за усилването на учебната програма не си прав - детето е склонно да учи и до 5тата си година учи с такъв интензитет (а именно - научава езика си, без да знае друг преди това), че ако той се запази, сигурно при излизането си от пубертета ще е вече цял професор. Ако детето тръгне на 5 години на училище, вместо на 7, ще постигне доста по-голям резултат в усвояването.

Човек е толкова велик, колкото са велики мечтите му!


Тема Re: Възражениенови [re: RAGE]  
Автор Дpyrият (Умерено про-)
Публикувано23.12.01 15:11



Съгласен.
Децата са като гъби (попивателни). Могат да поемат едва ли не неограничени количества информация.



Тема И двамата грешите в еднонови [re: Дpyrият]  
Автор CKИTниk (неоморален)
Публикувано23.12.01 15:29



Поемане на информация и учене е много далече от ВЪЗПИТАНИЕТО. Учебен процес е едно нещо, а възпитателен - съвсем друго. От опит знам, че има чудесни деца с нисък успех и отличници с отвратителен морал. Просто не смесвайте нещата.
Затова писах по-горе, че натоварването с много учене, ей така, за да държиме децата над книгите, може да има по-скоро обратен ефект. Обучението, преди всичко, трябва да бъде ИНТЕРЕСНО. Децата научават бързо езика си, понеже горят от нетърпение да КОМУНИКИРАТ с околния свят...

Мислете, бе хора...

Всяко нещо си има край, само кренвиршът има два.
Немска поговорка


Тема Re: И двамата грешите в еднонови [re: CKИTниk]  
Автор Дpyrият (Умерено про-)
Публикувано23.12.01 15:33



Скитник, аз не споря с теб по тоя въпрос. Наясно съм, че "има чудесни деца с нисък успех и отличници с отвратителен морал."
Просто, според мен, едното е приоритет на училището, а другото преди всички останали институции - на семейството.
Изразът "първите 7 години" не идва отникъде.



Тема От там трябва и да се почненови [re: Дpyrият]  
Автор CKИTниk (неоморален)
Публикувано23.12.01 16:11



Първите 7 минути, 7 часа, 7 дни, месеци, години...
Децата имат склонността да подражават. Особенно в първите си години. Те правят това и говорят това, което виждат и чуват около себе си. Най-често това е семейната среда и след 2-3 години - улицата или да го наречеме - околната среда.
Колкото двете среди са по-добри - толкова и детето ще се развива по-добре. Ако околната среда е лоша (каквато според мен в много отношения е в България), то тогава задачата на родителите се усложнява допълнително...
Трябва също така да се помисли как всички бихме могли да подобриме околната среда. Един лош пример е този на двамата общински съветници, сбили се с полицай. За елементарни неща като пазене на чистота (използване на кошчетата по предназначение) и повишаване на културата на говорене в обществото, просто не ми се говори имайки предвид и постингите на някои хора в този клуб (сигурен съм, че повечето от тях са били отличници). А синът ми, който все още е малолетен, също влиза понякога в подобни клубове и се сблъсква с меко казано, неприличните изразни средства на повечето от участниците. На много от тях девизите са добри, но нека те първи се постараят да ги изпълняват...

Всяко нещо си има край, само кренвиршът има два.
Немска поговорка



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.