Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:50 28.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Болна тема - нормално решениенови  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано26.10.01 17:50



Темата днес е за парното, естествено.
Струва ми се че повечето хора не разбират и не желаят да разберат за какво става дума.
А става дума че на "Топлофикация" сухото не се губи.Има общ топломер във всяка етажна собственост и по него се отчита и плаща потребената там енергия (колко точно - това е друг въпрос).
Сега се пита как това ще си поделят собствениците на имоти в тази етажна собственост.
Факт е, че инсталацията дава загуби и в общите част, и при преминаване през отделните имоти.Което е чиста загуба за абонатите и чиста печалба за изключените.
Разбира, се решаването "на око" колко са загубите и разпределянето по равно, е лесното тип "общежитие" решение.
Нормалното, според мен, е да се замерва първо точно колко са тия загуби (разлика между общия топломер и сумата на индивидуалните топломери) и второ да се замери кой имот и коя обща част по колко загуби генерират (според вида и размера на минаващата оттам инстаклация).След това да се разпределят тези загуби между всички етажни собственици - т.е. всеки да плати толкова, колкото реално се е топлил (т.е. обогатил).
Ако това не е законова процедура, според мен всеки етажен собственик има възможност по исков ред (с установителен иск и впоследствие с иск за неоснователно обогатяване) да получи разпределение на разхода според действителното положение.

And if you tolerate this
Then your children will be next


Тема Ха ми кажи с колко реално бих сенови [re: 1984]  
Автор Чaвдap ()
Публикувано26.10.01 17:56



"обогатил" (стоплил) ако си изключа изцяло парното при положение, че имам 3 външни стени, 1 в по-голямата си част (къде 80%) към общи помещения (стълбище) с изключени радиатори + покривна плоча над главата си?

Кой скри тениските?


Тема Aбе остави това бе Чавдаре!нови [re: Чaвдap]  
Автор luboch (критик)
Публикувано26.10.01 18:12



Я ми кажи на какво основание ще ми вземат пари за това че някакви си тръби, които не искам да ползвам заемат част от жилищното ми пространство? Според мен Топлофикация трябва да направи така че да няма отказали се. Сигурен съм че има такива начини! Обаче къде по-лесно е да се вдигне цената и да се измислят разни нови такси за народонаселението...



Тема Re: Болна тема - нормално решениенови [re: 1984]  
Автор AПOЛOH (ФЕБ)
Публикувано26.10.01 19:45



Темата е от най-горещите.
Колко пъти нарастна цената на парното от 1989г до сега?
Това е разковничето! Защото цената на топлото се вдига едностранчиво, без да има никакви договори, във вреда на потребителя!
И се стига и до съд по бързата процедура.
Още от лятото бих тревога по тоя въпрос



ВСИЧКИ ТУК СМЕ ВРЕМЕННО.
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЧНА!

Тема Има решениенови [re: 1984]  
Авторnick (Нерегистриран)
Публикувано27.10.01 00:09



Решението се казва Андрешко.
Андрешко-национален герой.
Всички следват светлия пример на Андрешко и си изключват парното доброволно.
Няма нужда от парно, няма проблеми, всички са на студено.
Да се топлят другите народи.
На българина това не е необходимо, той е кален като пингвин.
Само в случай на много люта зима може да му се позволи да изгори някое декоративно дърво от близкия парк или да запали паркета от спалнята в хола.



Тема Re: Болна тема - нормално решениенови [re: 1984]  
Автор The Bad (многознайка)
Публикувано27.10.01 02:25



"Топлофикация" има дългове и търпи загуби, затова трябва да бъде спасена и държавата е длъжна да я спаси. За целта създава закони и наредби. Ние /разбирай, хората/ имаме дългове към "Топлофикация" и търпим загуби /защото съседният апартамент е с изключени радиатори и отнема от нашата топлина; защото инсталацията е калпава и дава загуби и т.н./, но държавата няма нищо общо за тази работа. Тя си е създала закони и наредби, за да набие в тъпите ни глави, че фикцията държава е над всичко. А ние кротко сме приели това статукво и по този начин набиваме в тъпите глави на управляващите, че то не може да бъде променено.

If a law is unjust,a man is not only right to disobey it,he is obligated to do so.
T.Jefferson


Тема Re: Болна тема - нормално решениенови [re: AПOЛOH]  
Автор Xлeбapoв ()
Публикувано27.10.01 08:44



Апольончо е зле ! Досега се оправяше - пишеше гневни критични статии срещу "задниците от топлофикацията" (изразът е негов, не мой), публикуваше ги във вестника-менте и с получените стотинки за хонорара бягаше да си плати парното. Да, ама сега неговите любимци му вдигнаха цената. А и той горкия не забелязал, че плаща сметки за ЛЯТНОТО парно, пък сега нещо застудя

Хе,хе,хе - да се оправя както знае или да го оправя който иска ! Няма да го мисля и него, я ....



Тема А може и ... [re: nick]  
Автор Xлeбapoв ()
Публикувано27.10.01 08:55



... (следвайки пак същата литературна и национална традиция) "да палне плевнико на кмето" !!!

Имам предвид оня дето се прави на кмет на държавата ни в момента ...



Тема Prosto i yasno,нови [re: 1984]  
АвторPoruchika (Нерегистриран)
Публикувано27.10.01 09:23



imash si individualen toplomer, plshtash koeto e otchitano po nego - a tozi toplomer to e instaliran bezplatno ot toploficacia. Da mu misli myrzelivia monopolist sled tova...



Тема Re: Prosto i yasno,нови [re: Poruchika]  
Авторизнeнaдaн (Нерегистриран)
Публикувано27.10.01 10:44



Кой каза, че е безплатен?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.