Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:03 01.07.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема ЕС срещу демонстрантите  
Автор AD (cosmopolitan)
Публикувано25.08.01 12:33





Без коментар...

Във връзка с темата:





Тема Re: ЕС срещу демонстрантитенови [re: AD]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано25.08.01 12:39



И ти ли си поредния разреван "антиглобалист" усещащ как САЩ му ОТКРАДВАТ жизнените сили, въздуха, любовта и в някоислучаи потентността?

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Re: ЕС срещу демонстрантитенови [re: AD]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано25.08.01 14:49



Шубето, както се казва, е голем страх.




Fighter jets, helicopters, warships and navy diving teams are part of a massive force that has been put in place to protect world leaders from the U.S., Britain, France, Germany, Italy, Japan, Canada and Russia at the annual economic summit which begins on Friday.

Italian security measures also include the positioning of surface-to-air missiles at Genoa's Christopher Columbus airport. Dubbed the SPADA, the land-based system consists of missiles with a range of 15 kilometres (9.3 miles).



Тема Re: ЕС срещу демонстрантитенови [re: lCO_FlN]  
Автор AD (cosmopolitan)
Публикувано25.08.01 14:58



Тежкото наследство на диктатурата си личи. Ако някой смее да критикува братския СССР - прощавай, братските САЩ - веднага се превръща в ПРЕДАТЕЛ ("изменник на народа", "класов враг", "антиглобалист" и пр.). Една подобна карикатура при нас предизвиква само усмивки.

Аз съм скептично настроен спрямо политиката на янките. Една причина е че аз съм гражданин на една МИРОЛЮБИВА, НЕУТРАЛНА и СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА европейска страна. Една страна, която е водеща в ЕКОЛОГИЧНАТА ПОЛИТИКА и СОЦИАЛНАТА ПОЛИТИКА. Според мен, "славните" военни действия не се различават от криминалните такива: убийство, грабеж, изнасилване и така нататък. При нас има много американски дезертьори от войната в Виетнам - сестра ми имаше един съученик, син на такъв дезертьор (не на Бил Клинтън, де). Какъв психопат може да убие милиони цивилни? Смъртното наказание също показва колко е варварско американското общество.

Не съм против глобализацията. Става дума за борбата между демокрацията и "лобикрацията", плутокрацията и олигархията. Няма смисъл да спорим за това, кой е козмополит и кой е балкански фашист. По времето на възродителния процес, ти сигурно беше най-праволинейното пионерче, а сега

е единствената ти любов.

П.С. Нали знаеш, откъде идват прословутите сини хапчета (САЩ)...и къде има най-доброто здравеопазване в света, благодарение на социалдемокрацията?



Тема Читател, ти за тероризъм чувал ли си?нови [re: Читaтeл]  
Автор Analyser (антимонархист)
Публикувано25.08.01 15:12



Каква по желана цел за антиглобалистите от ръководителите на G7+Русия, събрани под един покрив?

Редактирано от Analyser на 25.08.01 15:24.



Тема Я кажи името на тазинови [re: AD]  
Автор Analyser (антимонархист)
Публикувано25.08.01 15:15



"МИРОЛЮБИВА, НЕУТРАЛНА и СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА европейска страна", че да видим дали тя не е част от глобализацията?

Между другото в програмата на социнтерна пише, че социалистите се смятат за отговорни за събитията в целия свят и трябва да се намесват във всички конфликти.



Тема Re: Я кажи името на тазинови [re: Analyser]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано25.08.01 15:27



Това вероятно си го чел в някоя листовка, пусната от военен хеликоптер на НАТО в момент, в който обогатява Косово с обеднен уран...



Тема Re: Читател, ти за тероризъм чувал ли си?нови [re: Analyser]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано25.08.01 15:43



А ти за NutraSweet чувал ли си? По една държавна телевизия течеше необезпокоявана реклама - "Търсете ТОЗИ символ!". А за това че пастата за зъби съдържа флуориди, а пък по същата телевизия рекламите се хвалят с това съдържание - това чувал ли си го? Или и на тебе трябва да ти се обяснява че първото съдържа 10% метилов алкохол, а второто по отровност се нарежда между арсеника и оловото.



Не го пише по опаковките и рекламите, нали? Или сигурно се чудиш каква е връзката с антиглобалистите?

Ами връзката е че мълчанието на опаковките се купува с пари и се спира трудно. Връзката е че все повече хора не искат да живеят в света на корпорациите и техните реклами, а в свят без лъжи и за тази цел са готови да стигнат доста по-далеч от носа ти.



Тема първо се чете, после се мисли и накрая се пишенови [re: Analyser]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано25.08.01 15:51



Мило дете, аз ти говоря за бомбардиране с бомби, съдържащи обеднен уран.

Що се отнася до разликата между "regional systems for cooperation and PEACEFUL conflict resolution" и бомбите с обеднен уран, допускам че си ги объркал от прекалено много четене.



Тема Айде, почнаха личните нападкинови [re: Читaтeл]  
Автор Analyser (антимонархист)
Публикувано25.08.01 15:55



Носа ми си е на място и за да виждам по-надалеч използвам очила иди контактни лещи.

Виж борбата за за права при помоща на бомби не я разбирам. Много прилича на съседна Македония. Там със снайперски винтовки се мъчат да изменят Конституцията на страната.

Лошото е, че май ще успеят да го направят и тогава всякакви "анти" само ще се амбицират.



Тема Re: първо се чете, после се мисли и накрая се пишенови [re: Читaтeл]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано25.08.01 15:59



Като антимонархист с близки до нулата познания за глобализацията как ще коментираш следната точка от изявлението на министър-председателя:

- нулева ставка за данъка върху капиталовите печалби от търговия с ценни книжа

При добро желание, свържи го с "ATTAC България"



Тема Re: Читател, ти за тероризъм чувал ли си?нови [re: Читaтeл]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано25.08.01 16:01



Абе ти каъв си по образование?


Посочи ми смъртни случаи или дела за тези "отрови"!

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Re: Читател, ти за тероризъм чувал ли си?нови [re: lCO_FlN]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано25.08.01 16:05



Ицо, ти като примерен студент научи ли онази лекция за паричните пазари или пак трябва да ти се дават линкове?



Тема Despicereнови [re: Читaтeл]  
Автор Analyser (антимонархист)
Публикувано25.08.01 16:06



Досега използваш само първия от 12-те класически похвата за спор. Буквалния превод е "снизхождение". Този подход дава възможност на дискутиращия право на високомерен тон, който е неотделим от всяка дискусия.

Дерзай! Има още 11.



Тема Re: Читател, ти за тероризъм чувал ли си?нови [re: Читaтeл]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано25.08.01 16:10



Точно ти на парияни пазари не можеш да ме научиш - май!Не показваш знания п отемата!
Ако аз ти дам линк към БНБ - значи ли, че съм наясно с паричната политика а?
Е и ти определено не си на ясно с ФИНАНСОВИТЕ пазари - всезнайко!

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Re: Despicereнови [re: Analyser]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано25.08.01 16:10



Как точно би изтълкувал първоначалното си обръщение към мен "Чети повече!" в контекста на твоите 12 "похвата". И какво точно знаеш за риториката и една цифра "седем".

Използвам случая да ти припомня че за Симеон сме на едно мнение, но колкото до глобализацията - там просто ще ти трябва доста време за да ми кажеш що е то АТТАС България.



Тема Re: Читател, ти за тероризъм чувал ли си?нови [re: lCO_FlN]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано25.08.01 16:14



Ицо, не се прави че не си спомняш за какво става дума - беше ти даден линк към ЛЕКЦИЯ, която ти като примерен студент трябваше да прочетеш внимателно преди да си толкова сигурен че правиш разлика между парични и финансови пазари





Тема Re: Читател, ти за тероризъм чувал ли си?нови [re: Читaтeл]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано25.08.01 16:18



Имам я във "favorites" лекцията - сбито и сериозно съдържание на нещо което добре знам!За разлика от теб - явно!Не можеш ли да разбереш - ако говориш за икономически или финансов въпрос или ще излагаш становища и аргументи/а не линкове/ или просто ще си пишеш и толкоз!

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема И колко са смъртните случаинови [re: lCO_FlN]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано25.08.01 16:18



или осъдените при даване на линк към финансови пазари? Нали е туй темата?

Аз финансовия пазар го виждам така: от утре женският пазар може да стане финансов, ако Муравей започне да продава там чушки.

Zzloba

Избива ги до крак!


Тема Винаги на линия!нови [re: Zzloba]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано25.08.01 16:19



:)))))

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Despicereнови [re: Читaтeл]  
Автор Analyser (антимонархист)
Публикувано25.08.01 16:21



Съжалявам, но ти нарече програмния документ на социалдемократите "листовка". И когато ти дадох доказателството започна да се извърташ с всякакви пасти за зъби, бомби с обеднен уран и процентни ставки.



Тема Re: Я кажи името на тазинови [re: Analyser]  
Автор AD (cosmopolitan)
Публикувано25.08.01 16:22



"Не съм против глобализацията."

Който може да чете, има предимство.

А какво казва тази социнтерна за Израел?



Тема Темата Злоба енови [re: Zzloba]  
Автор Analyser (антимонархист)
Публикувано25.08.01 16:24



за създаването на наднационална полиция, която да следи за изявентие антиглобалисти и да не им дава възможност да палят, чупят и обират собственоста на обикновените прости хора, за чиито права те уж се борят.



Тема Re: Я кажи името на тазинови [re: AD]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано25.08.01 16:24



В Израел ли живееш!

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Re: Темата Злоба енови [re: Analyser]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано25.08.01 16:25



Има резон!

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема ИЦО запита колко са умрелите от Nutrasweetнови [re: Analyser]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано25.08.01 16:27



и получи отговор да ходи да чете за финансовите пазари. Реших да му спестя разкарването.

Zzloba

Избива ги до крак!


Тема Че какво да каже?нови [re: AD]  
Автор Analyser (антимонархист)
Публикувано25.08.01 16:28



Те както винаги са пред цялото човечество. Имат не една, а две социалдемократични партии членове на социнтерна. Едната е Авода, а другата е Мерец. При това те не са маргинални партии, а са първата и четвъртата по число на депутатите.



Тема Re: Я кажи името на тазинови [re: lCO_FlN]  
Автор AD (cosmopolitan)
Публикувано25.08.01 16:33





Не. Но той нали обича да говори за Израел, или може би не познавам клуб "Политика" достатъчно добре?

Колко страни в ЕС са неутрални и миролюбиви? Не са много, нали? Най-голямата от тях. Откъде идва еврокомисарката по екологичните въпроси Margot Wallstrom?



Тема Re: Despicereнови [re: Analyser]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано25.08.01 16:39



Хронологията е следната

1. Ти казваш "социалистите се смятат за отговорни за събитията в целия свят и трябва да се намесват във всички конфликти."

2. Аз ти казвам за обогатения уран, което се вписва прекрасно в твоите думи за намесването.

3. След това ти ми казваш regional systems for cooperation and PEACEFUL conflict resolution, след което се възмущаваш че някой не е изтълкувал думите ти "намеса във всички конфликти" задължително като "мирна намеса при решаване на конфликти"

На кого се сърдиш всъщност?

Аз също съжалявам, но никой, който знае за глобализацията ПОВЕЧЕ от това, което е гледал по телевизията (непосредствено след реклама на НутраСуит и пастите за зъби бленд-а-мед), не би допуснал че този, който не знае що е то АТТАС България, знае нещо за глобализацията.



Тема Re: Despicereнови [re: Читaтeл]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано25.08.01 16:42



Нещо от типа на изчерпването на процеса"глобализация" с КИОТОООООООООООО!

Познато ми изглежда!

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Re: Читател, ти за тероризъм чувал ли си?нови [re: lCO_FlN]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано25.08.01 16:45



Кое точно "знаеш добре" - че паричният пазар е сектор на финансовия пазар, както пише в лекцията или че паричният пазар е другото име на финансовия пазар, както каза ей тук





Тема Само дето ЕС го нямаше в оригиналното съобщениенови [re: AD]  
Автор Analyser (антимонархист)
Публикувано25.08.01 16:46



та затова се съмнявах да не става дума за Швейцария.

Що се отнася до Швеция, тя като член на ЕС не може да не провежда политиката на съюза. Например в ООН страните членки на ЕС гласуват винаги съгласно линията на съюза по дадения въпрос.

Що се отнася до Израел, то няма страна която да не си е пъхала гагата там, затова и темата излиза непрекъснато. Твоята Швеция например държи наблюдатели в Хеврон, за да следи как 400 евреи "обиждат" 130-те хиляди араби живеещи в града.



Тема Re: Само дето ЕС го нямаше в оригиналното съобщениенови [re: Analyser]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано25.08.01 16:57



Що се отнася до Швеция, тя като член на ЕС не може да не провежда политиката на съюза.

Unanimity is the general rule in CFSP but Amsterdam allows for a constructive abstention procedure by which a Member State abstaining in this way will not be obliged to apply a particular decision. Furthermore, by derogation from the general rule of unanimity, the Council acts by qualified majority when a) adopting joint actions, common positions or taking any other decision on the basis of a common strategy, and b) when adopting any decision implementing a joint action or a common position.



Нищо лично, Аналайзър.



Тема Re: Читател, ти за тероризъм чувал ли си?нови [re: Читaтeл]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано25.08.01 17:16



Според "някои" както съм ти казал още в онази тема!


И се радвам, че си си прочел линка!Направо не е за вярване!За около 2 месеца!Пак добре!

Та сега по темата - правиш ли връзката между финансовите пазари и глобализацията!И ако да какво ще ги правиш, погледнато през призмата на документа от КИОТО?

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Re: Читател, ти за тероризъм чувал ли си?нови [re: lCO_FlN]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано25.08.01 17:27



Всеки, който прочете онази тема, ще види че си искал да кажеш точно това (финансови=парични), поради което ти беше даден линк към лекцията.

Виждаш ли връзката между тези думи на Сорос

Financial markets are inherently unstable, and international financial
markets are especially so. The risk of a breakdown is greatly increased by the fact that our theoretical understanding of how financial markets operate is fundamentally FLAWED

и това резюме

The End of Globalization: Lessons from the Great Depression.
By Harold James. Cambridge:Harvard University Press, 2001, 288 pp.

He finds evidence for the two most common explanations for economic collapse: rising volume and volatility of capital flows triggered unsustainable booms and busts, and widespread fear of globalization provoked a social and political backlash.


Ключови думи - globalization-unsustainable-end



Тема Линията на ЕС в ООНнови [re: Читaтeл]  
Автор Analyser (антимонархист)
Публикувано25.08.01 17:34



се провежда от постоянните членове на съвета за сигурност Англия и Франция, а в момента и непостоянните Ирландия и Норвегия. Така че твоята Швеция присъства by proxy във всички световни решения. И това което си цитирал не опровергава моето твърдение, а го утвърждава.



Тема Re: Читател, ти за тероризъм чувал ли си?нови [re: lCO_FlN]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано25.08.01 17:37



Като стана въпрос за четенето - да напомням ли на аудиторията как трескаво търсеше наляво и надясно какво толкова е станало в Киото?



Веднага след това, както се вижда, прочете малко и това веднага си пролича, защото каза "Един протокол...и толкоз!". Накрая, както изглежда, постепенно започна да се ориентираш в темата. Хайде сега покажи ни какво си научил оттогава.



Тема Re: Линията на ЕС в ООНнови [re: Analyser]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано25.08.01 17:41



1. Това твоето за ООН беше само един пример за подкрепа към предходно твърдение
2. Самото твърдение включваше думи като "НЕ МОЖЕ да не провежда" по принцип, а не специално за ООН
3. Това, което ти дадох е за да видиш че по принцип МОЖЕ да не провежда.



Тема Пак ли ще ме залееш с линкове и цитати?нови [re: Читaтeл]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано25.08.01 18:12



Не съм крил, че не знаех за КИОТО!И сега като знам пак мога да ти кажа, че това далеч не изчерпва всичко свързано с глобализацията!



Пак питам:

КАК ВИЖДАШ ВРЪЗКАТА "КИОТО" И ФИНАНСОВИТЕ ПАЗАРИ!и ЛАЛВО ТРЯБВА ДА СЕ ПРОМЕНИ В ПОСЛЕДНИТЕ, ЗА ДА СЕ СПРЕ ПРОЦЕСА?
Не ми пускай линкове и не цитирай ако обичаш!

1.Стига цитати, бе момче!Дай мисъл!Малко поне............
2.Сорос се грижи за нестабилността на тези пазари - как иначе!Затова го позаплашиха и със съд в някои държави/до колкото си спомням някой ти го каза в предишния диспут/
3.Кризата от 30та година не може да служи като надеждна основа за анализи на бъдещето на процеса "глобализация", на който сме свидетели сега!
4.Ако си еколог по професия или образувание 0 не се бъркай в икономическата част на процеса!Ако не си - е покажи нещо по-свързано в последното!
5.Я кажи защо според теб са нестабилни?И не цитирай никого!

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Re: Пак ли ще ме залееш с линкове и цитати?нови [re: lCO_FlN]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано25.08.01 18:33



Не го изчерпва, разбира се. Но е ключово. Поради което още тогава ти беше дебело подчертано че отдавна съществуват словосъчетания като "Post-Kyoto world", "Post-Kyoto globalization" и т.п.

Всеки път ли ще трябва да ти обясняват че не е особено интересно мнението за глобализацията на човек като теб, който се изказва за неща, за които допреди малко не е знаел КЛЮЧОВИ подробности?

Пак ти отговарям. Сорос каза "FLAWED". Ако на теб връзките между дадени цитати не ти служат като повод за размисъл, значи единственият смисъл да се дават такива връзки са другите хора във форума. На тях може ида им послужат.

По т. 3 "Кризата от 30та година не може да служи като надеждна основа за анализи на бъдещето на процеса "глобализация", на който сме свидетели сега" - единственото което мога да ти кажа е че се повтаряш. Първо когато коментира Киото без да знаеш практически нищо за него и второ когато коментираш една книга преди да си прочел и ред от нея.

Напомням ти - аз съм тук не за да ти давам поводи да се повтаряш. Това че ти си ги даваш сам ме интересува, но твърде умерено. Конкретно мнението ти за смисъла на цитирането е на равнище близко до коментара ти по т.3



Тема Re: Пак ли ще ме залееш с линкове и цитати?нови [re: Читaтeл]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано25.08.01 18:39



Разбираш ли въобще нещо от това, което пишеш?
Трябваха ти 2 месеца за да си прочетеш единия линк, който ми прати!
Мислиш, че след два три - десет "плаката"/теми/ прочетени в интернет можеш да кажеш, че разбираш за какво става дума когато се говори за глобализацията?Ясно е, че не си способен да мислиш икономически в последователност, а просто чрез добра риторика да се въртиш около две тези и три автора, които пак повтарям - не разбираш истински!Ще видя дали можеш да ми тговориш на въпроса за капиталовата печалба - вече видях, че на горните не си/и как ще можеш/!

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема УПС!нови [re: Читaтeл]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано25.08.01 22:34



"gotin ti mai mnogo filmi za izvuzemni gleda6 na posleduk.
Ako tova za koeto govori6 e vqrno to togava poburzai za kupi6 parcel v malashevkite grpbishtta ili ti napravi protezi..... somo bih iskal da prisustvam kato tivadqt zubite... ako oshte gi imash de..... eeeeeeeeeeeeeeeh fluor fluor...."



Това е мнението на един микробиолог - мой приятел!Използва моята връзка!Нещо много ти се смяха в биологическия факултет тази вечер!Еколозите не се навиха да напишат нещо - бяха пияни!Но разказаха готини неща!

Знаеш ло какво казаха за глобалното затопляне!Не е възможно - отгатни защо!

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Изненада!нови [re: Analyser]  
Автор Moмчил (войвода)
Публикувано25.08.01 22:51



"Лошото е, че май ще успеят да го направят ..."

Анализаторе, откога антиглобалистите станаха терористи?

Аналайсер, нали не си толкова кух/сляп, че да не разбираш/виждаш, че твоето любимо НАТО (е този който стои зад всичко) със своя съюзен ариегард- етническите албанските бутовници (така им викат) ебаха майката на мира и етическия модел в БЮРМ (а така се гордееше Костов и Надето с него и БЮРМ), почерниха над стотици майки за няма и 8 месеца, разрушиха не една българска църква и манастирски комплекс ... или е нужно да ти услужа с чук да си удариш по главата, че явно проблемът не е в лещите!

На война като на война.


Тема Re: Despicereнови [re: Читaтeл]  
Автор Moмчил (войвода)
Публикувано25.08.01 22:58



А пък аз ще ти кажа да не си губиш времето с кухари.

На война като на война.


Тема Re: Само вметканови [re: Moмчил]  
Автор Guru (член)
Публикувано25.08.01 23:04



в контекста в който говориш...

Не може да не прави впечатление и неадекватното поведение на Македония.
Роптаеха срещу "покровителствената политика" на Костов. В тази връзка при посещението оня ден, външната им министърка изказа одобрение за по-дискретната политика на новото правителство.

Вчера пък Първанов на връщане от Македония ни каза, че външната ни политика следвало да се активизира. Така искали македонците!

Всъщност те какво искат.
На мен ми се струва, че външната ни политика спрямо Македония е адекватна и при предишното и при сегашното правителство. Всъщност, разликата е само в нюанса.

За съжаление нямаме печеливш ход. Моето мнение по въпроса съм го давал на други места във форума. Мисля, че сегашните действия на НАТО само отлагат развръзката.

P.S. Отдавна не бях влизал тук... Добра среща!

Редактирано от Guru на 25.08.01 23:06.



Тема Re: Само вметканови [re: Guru]  
Автор Moмчил (войвода)
Публикувано25.08.01 23:12



Dobra sreshta, Guru! Prav si i za Makedoia, no utre shte ti otgovoria, che komputura mi se bazika neshto.

ps. Radvam se da te vidia!

На война като на война.


Тема Трай си бе, разбойник!нови [re: Moмчил]  
Автор Analyser (антимонархист)
Публикувано25.08.01 23:43



Нали ти ронеше крокодилови сълзи, как били нарушили гражданските права на хулиганите в Генуа.

А че техните действия имат резултат е вярно. Чувам в Албърта хората били подписали петиция срещу провеждането на следващата среща там. И са си прави хората. За какво им е разни бандити да им трошат магазините и ресторантите?

Най-добре следващата среща да е в Москва. Нека се опитат да ги направят тия номера на Путин, че да видят къде в Сибир зимуват раците. Ако въобще някой ги пусне в Москва, де.



Тема Де го чукаш, де се пука лицемера ...нови [re: Analyser]  
Автор Moмчил (войвода)
Публикувано26.08.01 07:14



А бе, банализаторе, нали не си говоря с радиоточка? Питах те антиглобалистите терористи ли са според теб? Ти ми изписваш тон глупости без никаква връзка с темата.

Питах те за НАТО - пак мълчиш и с право, защото точно ти бленуваше натовски бази в Б-я.

Кажи си адреса Мите - пращам ти чука. Един американец ми каза, че помагал на такива като тебе ... не е късогледството ще знаеш.

На война като на война.


Тема Re: УПС!нови [re: lCO_FlN]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано26.08.01 17:33



Знаеш ло какво казаха за глобалното затопляне!Не е възможно - отгатни защо!

Познавам един биолог, който дори не можа да се сети и за пожарите и затоплянето, което ти направи сравнително бързо. Той твърди че всичко е от подпалвачи. На такъв можеш само да му кажеш че "същите подпалвачи" вдигнаха дори и средната температура на морската вода това лято с няколко градуса...



Тема Re: УПС!нови [re: Читaтeл]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано26.08.01 17:44



Ти упорито твърдиш, че знаеш всичко!
Аз поне проверявам - ти просто си знаеш!

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Re: Пак ли ще ме залееш с линкове и цитати?нови [re: lCO_FlN]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано26.08.01 17:53



На въпроса за капиталовата печалба ти беше отговорено, с линк.
След като ти ми поиска линк откъдето да научиш за обратното изкупуване на външен дълг - получи дори два линка.



Току що видях че си ги прочел и че си научил каквото трябва.



Тема Re: УПС!нови [re: lCO_FlN]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано26.08.01 17:59



По-просто е отколкото изглежда на пръв поглед - казвам само това, което знам и отговарям само на това, което сметна за важно.

Ако, след като ти казах че го пише във вестниците, ти беше проверил за секунди в Дневник, Медиапул или Капитал, с обикновено търсене на думата "изкупуване", щеше да научиш че е имало изкупуване и нямаше на два пъти да спориш че не е имало.



Тема Re: УПС!нови [re: Читaтeл]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано26.08.01 18:18



"По-просто е отколкото изглежда на пръв поглед - казвам само това, което знам и отговарям само на това, което сметна за важно. "

Тоест "ако не ти отговоря то НЕ Е ЗАЩОТО НЕ ЗНАМ, А ЗАЩОТО НЕ ИСКАМ" - айде не ставай за смях!

А аз не съм много добре с търсачките - проверих, но май зададох твърде много думи и нищо не излезе!Затова ти и казах за линка - не бях сигурен.Ти обаче си винаги бетон - или май не беше съвсем....................!

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Re: Пак ли ще ме залееш с линкове и цитати?нови [re: Читaтeл]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано26.08.01 18:22



Линкът доказва - не "показва" че знаеш нещо!Ето - ти пак обърка капиталовата печалба!Въпреки линковете - тя е счетоводна величина - но ти просто не го знаеш - ти каза - "разлика между покупна и продажа цена" е не е така/не точно - половината го изпусна/Защо продължаваш да спориш - НЕ ГО ЗНАЕШ!

Аз като не знаех за изкупуването - поизрепчих се и те питах за линк!Даде ми го - признах незнанието си!Ти се правиш на всезнайко!

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Re: Пак ли ще ме залееш с линкове и цитати?нови [re: lCO_FlN]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано27.08.01 10:05



Аз като не знаех за изкупуването - поизрепчих се и те питах за линк

Не, Ицо. Това че си се поизрепчил няма да учуди никого. Меко казано, не ти е за пръв път. Проблемът ти е в това че без ВЪОБЩЕ да знаеш за нещо конкретно (обратно изкупуване), спориш че го няма. За момента няма да се разпростирам върху това и някои други неща, просто защото не ми е забавно да споря с хора, за които вече съм си доказал че са СИГУРНИ в нещо, което не знаят.

Въобще и не си помисляй за "капиталови печалби". Този термин се използва наляво и надясно из програми и пр., дори и в сериозни издания

http://www.capital.bg/article.php3?broi=2000-46&page=44-46-3&rubr=kompanii

Планът за ПРОДАЖБА на акциите от портфейла на Deutsche Bank отчасти е продиктуван от ниската стойност, по която се отчитат книжата. Акциите, които в отчетите на банката не се смятат с реалната си пазарна стойност, представляват около 15.5 млрд. евро скрити резерви, коментираха представители на банката. Въпреки че промените в данъчните закони ще влязат в сила едва през януари 2002 г., голяма част от финансовите институции са намерили начини да започнат преструктурирането на портфейлите си още сега, но въпреки това да се възползват от данъчните облекчения след две години. Такъв е случаят с Dresdner Bank, третата по големина банка в Германия, която има корпоративен портфейл от 16 млрд. евро. Банката обяви, че е продала 2.5% от акциите на Munich Re за общо 1.5 млрд. евро, с което делът й в презастрахователното дружество падна до 5%. Борсови дилъри обясниха, че на практика банката е "взела назаем" акциите на Munich Re и ги е ПРОДАЛА на пазарна цена. Сделаката включва поредица от опции, които задължават банката да върне взетите акции от собственото си портфолио заедно с лихвите през 2002 г. Така Dresdner Bank получава средствата сега, но няма да плаща данъци за КАПИТАЛОВАТА ПЕЧАЛБА, тъй като сделката не се смята за ПРОДАЖБА, защото банката не е променила собствеността на книжата в портфейла си, коментираха анализатори.


но за данъчните той няма НИКАКЪВ смисъл. Не се чуди. Това че си пропуснал да обясниш как точно данъчните ще се съгласят с теб за това що е капиталова печалба не значи че такова нещо има в законодателството ни. Който и данъчен да питаш, ще ти каже - такова животно като "капиталова печалба" в българския правен мир НЯМА. На същото място няма също така и такова животно като "счетоводна величина". Така че нямам нищо против да му даваш каквито си искаш определения, също както и за сегментите на финансовия пазар. За мен е по-важно това че някои хора, включително и такива албенски "инвеститори" като Шулева, превеждат буквално "Capital gains tax" без да се потрудят да разберат кое го има и кое го няма в законодателството. За мен е важно че ти дадох линк, за да видиш какво се разбира под capital gains. Мога да ти дам и за българския превод, но просто ще пропусна. Така, както пропуснах да ти дам линкове, когато ти казах да си прочетеш за изкупуването във вестниците, въпреки че можех да ти дам не един линк още тогава. За това си има причини.

Държа обаче да науча твоето определение за ПУБЛИЧНО ИЗВИНЕНИЕ.

Да ти напомня - това е, което трябваше да направиш по собствените си думи, след като беше хванат да спориш за нещо, което не знаеш.

Неадекватните ти твърдения от типа "не било много огласено" не ме и едва ли някога ще ме заинтересуват достатъчно. Нямаше да ги коментирам, ако не беше този твой постинг.

И така - аз лично това за изкупуването го чух два пъти по радиото, видях го и го чух в доста коментирания предизборен дебат НДСВ-СДС за икономическата политика, след това го прочетох в маса вестници. Ако на това казваш "не е много огласено", значи определено ще трябва някои от представите ти за света да бъдат променени радикално, ако искаш за в бъдеще да достигнеш нужното ти ниво на адекватност.

И накрая - повтарям ти, не ми е интересно да разговарям с хора, които са сигурни че знаят нещо, което ВЪОБЩЕ не знаят. Още по-малко ми е интересно да разговарям с хора, които базират разсъжденията си върху ФАКТИ (като изкупуването), които не знаят.

Не се засягай. В един друг форум, при темата за глобализацията един друг тукашен твой приятел усети жегата и направи единственото разумно нещо, което можеше да направи. Той е разумен човек. Даже наскоро търсеше един банкер, котого изгуби по форумите.



Тема Re: Де го чукаш, де се пука лицемера ...нови [re: Moмчил]  
АвторCтapият Teдъp (Нерегистриран)
Публикувано27.08.01 10:35



А, така!
Ти к'во, очакваш да ти отговори ли? Да, бе да! Обаче друг път, както разправяше един в един готин филм.



Тема Re: ЕС срещу демонстрантитенови [re: AD]  
Автор Пивo (тъмно)
Публикувано27.08.01 11:10



Доста социалистическо-бюрократичен начин за решаване на проблема с безредиците предизвиквани от въпросните 'демонстранти'.

Интересно ми е как биха реагирали въпросните демонстранти, ако на атаката срещу дадено кафене собственикът отвърне с огън от личното си огнестрлно оръжие ? За жалост хората нямат право да защитят собствеността си от безчинствата на анархистите. Затова държавата трябва да се намесва и да засилва полицейския контрол.

Според мен всеки който троши, гори и унищожава със своите действия резултата от усилията на други хора не е протестант ами бандит-анархист по който трябва да се стреля с всички налични калибри. А правителствата в еврозоната всячески се стремят да отнемат на хората възможността да защитят собствеността си, като използват създадената искуствено безпомощност, за да засилват държавните механизми за тотален контрол. С други думи действията на анти-глобалистите отговарят напълно на интересите на онези кръгове които желаят по-нататъшно засилване на държавата и намесата и във всички сфери на обществения живот.

The state is the great fiction by which everybody tries to live at the
expense of everybody else


Тема Re: ЕС срещу демонстрантитенови [re: lCO_FlN]  
Авторняkoй cи (Нерегистриран)
Публикувано27.08.01 11:46



Виж твоята затворена вратичка тогава! И се опитай да я отвориш. Тогава едва ли ще бодърстваш толкова! Моля се дотогава да не пропишем на латински!!!



Тема Имаме печеливш ходнови [re: Guru]  
Автор RAGE (минаващ)
Публикувано27.08.01 12:01



И той е - принципна подкрепа за българите и всички останали (може би мангали и турци), които страдат от албанските терористи. Да излезе правителството с изявление, ,,че сме против албанските терористи, всякакви преговори и отстъпки към тях". Защото така лека-полека заблудените сърбоманчете ще ни заобичат и ще се сетят какви са. Ма с тоя външен министър такова нещо не може да се очаква - той е по-голяма путка и от Н.Михайлова ...



Тема MacDonald's, Dunkin Donat's и сие не са общественинови [re: Analyser]  
Автор RAGE (минаващ)
Публикувано27.08.01 12:12



Жертвите на антиглобалистите са си точни и ясни - емблемите на американския тоталитаризъм - американските ресторанти за буламачи. Те не са обществени в никакъв смисъл - нито са държавни, нито там се продава национална кухня.



Тема Re: Пак ли ще ме залееш с линкове и цитати?нови [re: Читaтeл]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано27.08.01 12:30



Ти си бил и невъзприемчив!
Опитите ти да се държиш надменно са ми забавни!Но ти - "нямаш нищо против"!:))))))))))))))))))))

Да ти обяснявам за преизчисление на активите на фирми и банки - ще ти се види сложно!Да ти казвам къде отиват разликите между ново и старо число - нАмери си линк!А ако ми кажеш от къде Идва тазаи разлика - е хайде да не си мечтая!

Запазвам си правото да те попитам за някои неща в статията, която си преписал - дали пак няма да се оплетеш като пате в кълчища?/"РЕАЛНАТА СИ ПАЗАРНА СТОЙНОСТ?"- направо си жалък - той отговора ти е вътре ама нали много знаеш/
Я мо обясни процеса на "връщането на акциите" и дали ще се платиданък тогава и ако да върху кое!Излез малко от статийките и влез в реалните расъждения!Защото МЕН не ме интересува, колко бързо можеш да препишеш една статия от нета - можеш ли да я разбереш и да расъждаваш върху нея е друг въпрос!

Давай, всезнайко!

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Re: MacDonald's, Dunkin Donat's и сие не са общественинови [re: RAGE]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано27.08.01 12:34



Ти скоро ял ли си няшите кебапчета полуфабрикати а?Щото всички плюят Мкдоналдс?!

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Скоро - да - вчера, оня ден и т.н.нови [re: lCO_FlN]  
Автор RAGE (минаващ)
Публикувано27.08.01 12:37



Само че не полуфабрикати. Бързата храна - срам за майстора!
В МакДоналдс съм бил само веднъж и немам намерение да повтарям тая грешка.

Редактирано от RAGE на 27.08.01 12:38.



Тема Re: Скоро - да - вчера, оня ден и т.н.нови [re: RAGE]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано27.08.01 12:40



Виждаш ли и ние се опитваме да направим "бърза" националната си храна!Ако можем ще я пусне по цял свят - ама не можем!Ако можехме - щяхме и ние да сме "Глобален" терорист и щяха да ни трошат кебепчийниците!

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Нещо май не си разбралнови [re: lCO_FlN]  
Автор RAGE (минаващ)
Публикувано27.08.01 12:52



НЕ ЯМ НАБЪРЗО ПРИГОТВЕНА ХРАНА! От нея боли корем. Кебапчетата и кюфтетата се пекат бързо, ама каймата се меси не набързо и претупано. А лете не ми се яде месо.
А и никак не държа да натрапвам някому родната кухня - ако се хареса, както се харесва китайската, нека се разпространява.

Редактирано от RAGE на 27.08.01 12:53.



Тема Re: Читател, ти за тероризъм чувал ли си?нови [re: Читaтeл]  
Автор Пивo (тъмно)
Публикувано27.08.01 12:53



Май се намесвам от коневръза но паричния пазар е дял на финансовите пазари.

The state is the great fiction by which everybody tries to live at the
expense of everybody else


Тема Re: Нещо май не си разбралнови [re: RAGE]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано27.08.01 12:56



Ами и Макдоналдс явно се харесва - хората го ядат доброволно все пак!

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Re: Читател, ти за тероризъм чувал ли си?нови [re: Пивo]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано27.08.01 12:58



Аз го карах да го каже така около 2 месеца!

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема още ключови думинови [re: Читaтeл]  
Автор Пивo (тъмно)
Публикувано27.08.01 13:00



rising volume and volatility - fear - soacial backlash.
Само че, икономиката не е машина и трудно може да бъде емулирана с математически модели. Всички опити в тази насока дават обяснение за процесите които произтичат по разрези, но не и комплексна картина. А именно непредвидимостта на пазара плаши слабите играчи. А силните я имат за нещо като мото, което навират на слабаците всеки път когато пазарът им докаже, че грешат и че борсата не е тото.

The state is the great fiction by which everybody tries to live at the
expense of everybody else


Тема Re: Нещо май не си разбралнови [re: lCO_FlN]  
Автор RAGE (минаващ)
Публикувано27.08.01 13:00



Може би. От това храната им не става по-стока.



Тема Re: още ключови думинови [re: Пивo]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано27.08.01 13:02



Сорос се грижи добре за "нестабилността" на пазарите!

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Re: Нещо май не си разбралнови [re: RAGE]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано27.08.01 13:04



В никакъв случай - аз също не ходя там!Но много други ходят - това не е заради САЩ, а защото нещо им харесва!

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Какво всъщност стана в Киото ?нови [re: Читaтeл]  
Автор Пивo (тъмно)
Публикувано27.08.01 13:05



Една групичка от еколози от развития свят успяха да извият ръцете на САЩ и развиващите се страни, да бъде де факто замразено текущото индустриално статукво.
След което управлението на САЩ се смени с хора по-близки до бизнеса и без социалистически уклони и САЩ се отметнаха от конвенцията (което е нормално тъй като тя не е била ратифицирана от Конгреса). Което беше достатъчно, за да започнат развиващите се страни да надигат глава.

Не виждам къде е злината в действията на новото правителство на САЩ ?

The state is the great fiction by which everybody tries to live at the
expense of everybody else


Тема Re: още ключови думинови [re: lCO_FlN]  
Автор Пивo (тъмно)
Публикувано27.08.01 13:09



Сорос е дребна риба на истинските пазари. Дори да хвърли всичките си ресурси срещу американския долар или еврото няма да постигне нищо в дългосрочен или дори средносрочен план. Виж ако поиска да девалвира рублата има голяма вероятност да успее. Но 'успехите' на Сорос всъщност са отличен барометър за липсата на пазарни механизми. Като например прословутата му спекулация с британския паунд и марката или по-скорошното му участие в унищожаването на стабилността на тайландския бахт. Което всъщност доказа, че въпросната 'валута' изобщо не е била стабилна и даде старт на отрезвяване сред инвеститорите.

The state is the great fiction by which everybody tries to live at the
expense of everybody else


Тема Re: Читател, ти за тероризъм чувал ли си?нови [re: Пивo]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано27.08.01 17:08



Безспорно е че в лекцията, към която му беше даден линк преди двадесет и няколко дни първото изречение описва паричния пазар като сегмент на финансовия пазар.

Безспорно е също така че

1. ICO_FIN искаше да убеди форума че правителството на Костов не е изкупувало обратно дълг. В това, меко казано, не успя и след няколко реплики беше принуден да се ангажира с извинение, което последва, макар и със закъснение



2. преди двадесетина дни ICO_FIN обвини някого в некомпетентност, като искаше да убеди форума че финансов и паричен пазар е ЕДНО И СЪЩО, със следните думи


"ФИНАНСОВИ ПАЗАРИ?/помагам - вторите се наричат от повечето автори "парични" ЗАЩО ВТОРИТЕ СА ПО-НЕСТАБИЛНИ ОТ ПЪРВИТЕ?

Към настоящия момент извинение за обвинението не е последвало



Тема Необходимото уточнение!нови [re: Читaтeл]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано28.08.01 14:31



Нямах намерение да продължавам, но някои доста "нагли" и тъпи изказвания ме стимулираха!

1.При положение, че единствения ти достъп до капиталови, парични или фиаинсови пазари като понятия е тази лиекция - няма как да знаеш за какво са използвали "финансови" пазари някои уважавани господа!Не те виня - не се опитвай и ти да "виниш" мен, че ти подсказах!
2.Капиталова печалба в Бъгария по закон няма, но догодина нейната данъчна ставка се предвизда да е нула - много умно!Но в сайтовете това не го пише!Ако седнеш и помослиш малко може и да се сетиш, че се облага с данък печалбата след преоценката на активите на банките например!Това как се нарича според теб?Искам мисъл не цитат!
3.След 10 дни овъртане ти прочете лекцията за пазарите и стигна до брилянтното заключение - не се надценявай!

Риториката е силна твоя страна, но след определено време "тъпкане на място" явно губи силата си!Със сигурност смислени и недотам смислени отговори на много неща се "крият" в интернет, но както вече ти казах ако те пратя в сайта на БНБ - това не ме прави експерт в монетарната политика!

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Необходимото уточнение!нови [re: Читaтeл]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано28.08.01 14:34



Нямах намерение да продължавам, но някои доста "нагли" и тъпи изказвания ме стимулираха!

1.При положение, че единствения ти достъп до капиталови, парични или фиаинсови пазари като понятия е тази лиекция - няма как да знаеш за какво са използвали "финансови" пазари някои уважавани господа!Не те виня - не се опитвай и ти да "виниш" мен, че ти подсказах!
2.Капиталова печалба в Бъгария по закон няма, но догодина нейната данъчна ставка се предвизда да е нула - много умно!Но в сайтовете това не го пише!Ако седнеш и помослиш малко може и да се сетиш, че се облага с данък печалбата след преоценката на активите на банките например!Това как се нарича според теб?Искам мисъл не цитат!
3.След 10 дни овъртане ти прочете лекцията за пазарите и стигна до брилянтното заключение - не се надценявай!

Риториката е силна твоя страна, но след определено време "тъпкане на място" явно губи силата си!Със сигурност смислени и недотам смислени отговори на много неща се "крият" в интернет, но както вече ти казах ако те пратя в сайта на БНБ - това не ме прави експерт в монетарната политика!



P.S. Извинението беше пуснато преди тази тема!За външния дълг - признавам не бях прав!

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Re: Необходимото уточнение!нови [re: lCO_FlN]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано28.08.01 20:55



Като начало - сигурно си забелязал че извинението ти в момента има общо 2 постинга и е видяно 101 пъти, което е измежду рекордите за форум "Политика". Дори и само съотношението да вземеш, пак трябва да се замислиш защо в тази тема има 35 пъти повече постинги и само 6 пъти повече видели. Поради това ще оставя коментарите по измененията в чл. 18 от Закона за счетоводството и някои други подхвърлени от теб теми за други форуми.

Единственото, към което бих те насочил за момента, е линк, който ти дадох. Надявам се той вече да ти е достатъчен. Както може би ще отбележиш, става дума за начинаещи и за capital gains, не за активи на банки, меко казано.

Tax Guide for Beginning Investors



Overview
Investors receive two types of income: ordinary income and capital gains. Ordinary income includes dividends and interest you receive. You have a capital gain when you sell a capital asset for a profit. Any asset you hold as an investment (stocks, bonds, real estate, for example) is a capital asset.

Note: Capital assets do not include supplies (such as paper and pens) or inventory (anything you regularly sell to customers in your business). Investment assets such as stocks and bonds are not considered inventory — even if you regularly sell them — unless you're a securities dealer.

Не е нужно да даваш повече отговори на това какво разбираш под "капиталова печалба". Казах ти - те не ме интересуват.

Ако препратиш към даден сайт, това значи много неща. Ако за теб значи просто препратка, за други може да значи друго.

Казваш - задал си много думи при търсенето, затова нищо не излязло, т.е. не си много добре с търсачките. Ако до десет секунди не успееш да пуснеш търсене на дадена дума в alltheweb, и то в точно определен сайт, който не съдържа друг точно определен израз, значи си прав за търсачките. Откъдето следва пък че не си точно човекът който може да каже "в сайтовете това не го пише". Ако обаче можеш да направиш това търсене, сигурно ще си наясно че човек, който може да търси в Интернет, често открива че неща, които мисли, са измислени преди него. Понякога е полезно да знаеш че не си единственият на този свят, особено когато някой е формулирал мисълта ти достатъчно добре. Но и това далеч не изчерпва ползата от цитирането.

На ползата от повечето линкове няма да се спирам подробно. Ще ти напомня само че много малко след като ти се възпротиви на пускането на много линкове, ти дадох два линка, от които научи нещо и след които се наложи да се извиняваш публично за незнание.



Тема Айде пак........нови [re: Читaтeл]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано28.08.01 21:44



Май трябва да ти повторя:
Тъпчеш на едно място!

1.Разбира се че няма да го четат и да му отговарят - той е само плакат!
2."Поканите" да мислиш явно не дават резултат - пускаш думата и излизат сайтове - ти ги преписваш - герой!Говориш ми за ДЦК и прочее - не знаеш, че сиситемната преоценка на валута и ценни книги се осчетоводява като печалба или загуба!Която се облага!

Мен ме интересува - затова като сбъркам се извинявам!
Теб не те интересува - затова като сбъркаш се правиш на много важен!

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Re: Айде пак........нови [re: lCO_FlN]  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано29.08.01 10:02



сиситемната преоценка на валута и ценни книги се осчетоводява като печалба или загуба

Едва ли точно в този форум на някой му е интересно какво мислиш по въпроса за осчетоводяването на "системната преоценка". Такова нещо като "системна преоценка" в нашето законодателство няма и определено ще си имаш проблеми, ако решиш да убедиш някой данъчен че си осчетоводил нещо подобно.

Накрая - не мисли че щом не коментирам някакви твои думи, значи всичко което си казал е вярно. Много от съжденията ти са комични, а аз нямам време за вицове в сериозни теми. Дори да вземем само това твоето

зададох твърде много думи и нищо не излезе!Затова ти и казах за линка - не бях сигурен

От него следва че ако у ICO_FIN има сянка от последователност, тогава тези думи означават

1. че когато ICO_FIN казва "Нищо не е изкупило има само плащания", значи иска да каже "Не съм сигурен кое как е точно"

2. че когато ICO_FIN повторно потвърждава "Изкупуване не е имало!Съжалявам!Само плащания", значи той отново иска да каже "Не съм сигурен, дай линк"

Надявам се вече да се досещаш защо не коментирам повечето от "мислите ти".



Тема Смях!нови [re: Читaтeл]  
Автор lCO_FlN (търсещ)
Публикувано29.08.01 10:54



Аз знам защо не ми отговаряш!Защото не можеш!Факта, че от конкретни въпроси отиваш натема за посещенията на мой или чужд постинг е достатъчно показателно за всички!И някои хора от форума доста се смеят на това, че аз те питам за пазари - то говориш за "чушки"!

Не си въобразявай, че някой ще ти повярва, че не че не знаеш, ами просто се смееш и не можеш да напишеш нищо смислено!

Затова ти предлагам - ти се "смей" - аз ще "знам"!Не излизай от тази рамка, защото тогава аз ще се смея, а ти няма как да знаеш - така че няма да е честно!

Ето една смешка сега:
Според нашия недочел "Читател" в България "капиталова пеалба" като данъчно понятие няма, но догодина данъчната ставка върху "несъществуващата" "капиталова печалба" ще е нула!
Айде смей се, смей се - сега е твоя ход - време е да се смееш!



P.S.Валутата в банковия сектор не се преоценява - ей това вече е смешно!Ха-ха-ха-ха!Смей се де!!!!

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!

Редактирано от lCO_FlN на 29.08.01 11:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.