Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 22.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Докога изродът Ноев, ще използва...  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано16.07.01 17:29



...остатъците от българската войска, като пушечно месо?
Тъпите натовци да си пращат свои войски там. Бесен съм!



Приключи по-голямата част от подготовката на всички български взводове, които участват в умиротворителните мисии в Босна и Херцеговина и Косово. Български военни заминават за Косово утре - 17 юли за участие в умиротворителните сили КФОР.

До този момент в Белене се е провела подготовка на 9 взвода за силите на ЕсФОР и 4-ти за КФОР.

Четвърти български взвод за силите КФОР ще отпътува в базата на 55-та инженерна сапьорна бригада в Белене. Продължителността на мисията на един взвод е 6 месеца, съответно заминаващият от утре ще смени предишния. Основната задача на българските миротворци е свързана с изграждане и възстановяване на разрушени постройки, съоръжения и оказване на помощ на населението. Българските миротворци ще бъдат настанени в базата в близост до град Сува Река.


Препечатано от news.bg

Да го духат западняците!

Тема Накраянови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автор Чepнorлaв (пристрастен)
Публикувано16.07.01 17:32



него ще го пратим да тича из минното поле...



Тема Да...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано16.07.01 17:35



Представям си, как се шушумиши наред с албанските "борци за права", под обстрела на нашите танкове!




Да го духат западняците!

Тема Абе тоя бойко ноевнови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано16.07.01 17:52



не беше ли издьнка на някакви червени боклуци



Тема А тебе Бойко Ноев линови [re: дядo Mиню]  
Автор Beнko ( С нов морал)
Публикувано16.07.01 19:05



те дразни или това което прави? Или и двете?
И ако те дразнят и двете, то дали те дразни това което прави, защото го прави Ноев или те дразни Ноев, защото прави така? Или има друго?
Ония двамата са ми ясни. Интересува ме твоето мнение.



Тема Re: Докога изродът Ноев, ще използва...нови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Авторsmehurko (Нерегистриран)
Публикувано16.07.01 20:17



Za zapadniazite sam siguren,che niana da go duhat,ama nie mai zapocwame "Rodoljubezo" Juwigi(han):
При участие в предаването "Студио Нова" на НТВ Юнал Лютфи от ДПС, заяви, че според него реалностите в България налагат да се
помисли за включването на конституционен текст, в който да се подчертае, че България не е еднонационална държава, че в нея
има малцинства. "След като България е страна по Европейската конвенция за защита на националните малцинства, и след като
Конституционният съд каза, че тя не е в противоречие с конституцията, тези неща трябва да бъдат регулирани в основния закон",
каза Лютфи.
E i? K'wo stawa s duhaneto be?



Тема Няма да му викаш "Ювиги хан"нови [re: smehurko]  
Автор Beнko ( С нов морал)
Публикувано16.07.01 20:19



Ще му викаш" Ювиги паша"



Тема Венко, коя...нови [re: Beнko]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано16.07.01 20:27



парламентарна група гласува Конвенцията за малцинствата? И чие идиотско правителство направи закон и пусна новини на турски? Кой се лигави на посланик Майлс, който заяви, че вижда малцинства в България, където и да отиде? Коя външна министърка ми говореше, че национализъм е мръсна дума, а сега не ще и да чува за коалиция с ДПС?
Ако им вярваш на тия същите, то ти си най-големия наивник, който някога е съществувал.
СДС след всичките ашколсуни към турчалята, сега се правят на защитници на националния интерес... И какви изроди трябва да са тези, които им вярват?
За такива и смъртта е малко наказание!
Никакъв морал...лелеле!

Да го духат западняците!


Тема Re: Венко, коя...нови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Авторsmehurko (Нерегистриран)
Публикувано16.07.01 21:02



Interesno togawa zashto sled wsichkite tezi hubawini,deto SDS-to naprawilo za turzite Dogan ne moje da go gleda ?Pomisli malko i ako si trezwen lesno shte si otgoworish.



Тема Както винаги нищо не ти е яснонови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автор Beнko ( С нов морал)
Публикувано16.07.01 21:24



Аз тъкмосе зарадвах, че ако за другио нре ти е дошъл акъла, поне няма да си такъв пещерен националист, ама то не било вярно.

Ти защо не можеш да направиш разлика между българските турци и ДПС? Че те по-образованите турци го правят вече. В нашата секция от около 800 души има поне 50 турски семейства. За ДПС има 5 гласа. А аз ги видях, че гласуваха хората. Ръководството на ДПС е банда доносници на ДС, стъпило на врата на малкограмотните си сънародници за които 5 пари не дава.
Я ми кажи сега като дойдохте ли на власт ще спрете ли предаванията на турски по БНТ? Или и вие сте банда предатели?
И как ще се чувстваш лично ти когато тези за които гласува влязат в коалиция с политическа сила, чиято кампания беше енергично подпомагана от чужда държава? До там, че се стигна да кара гласоподавателите и в деня на изборите с платени от държавата (чуждата държава) автобуси? Чии интереси ще защитава в българския парламент такава политическа сила как мислиш?


П.П.
Нещо избягваш коментарите за последните изцепки на бъдещите ви коалиционни партньори. Май те искат да правят албански вариан тук, неЗа СДС можеш да приказваш всичко, но точно СДС сложиха границата от където нататък се преминава от права на човека към политически домогвания на етническа основа. Не се заиграха с ДПС в името на кокала както направиха комунистите при Беров и както прави сега НДСВ.
Ювиги, я се обади на злобаря да ти сведе новата партийна политика, че нещо не уцелваш рецептата на плюнките.



Тема Кой направи България страна понови [re: smehurko]  
Автор Чaвдap ()
Публикувано16.07.01 21:51



въпросната конвенция, драги ми smehurko?



Тема О-о-о-о, я стига си се силил, че, аконови [re: Beнko]  
Автор Чaвдap ()
Публикувано16.07.01 21:55



не беше ви издухал Симеон, сега щяхте да се занимавате точно с това, което прави той - консултации за коалиция с ДПС. Освен, разбира се, ако не сте имали намерение да направите такава с позитанците или направо да им оставите властта.



Тема Венко, Венко...много си зле ...нови [re: Beнko]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано16.07.01 22:26



Аз за НДСВ не съм гласувал... Нещо си се объркал от максимата "Който не е с нас е против нас!"
И би ли ми казал от къде дойдоха гласовете за ДПС? От българи, бивши сътрудници на ДС, нали? А, не от Турция от турци...
Ай се скрий...,егати промития мозък! Турците не били гласували за ДПС... изрод!!

Да го духат западняците!


Тема Аконови [re: Чaвдap]  
Автор Beнko ( С нов морал)
Публикувано16.07.01 22:44



то мирише, но ...
Ако НДСВ беше обещавало по-малко (например 1000 лв вместо 5000) сега СДС щеше да направи коалиция с НДСВ и евентуално с Георгьоов ден, щото царя и от тях взе много. Не вярвам СДС да се прекарат втори път с агентите от ДС.
Виж ако неше дошър ред на позитанците да правят правителство, за тях не знам.
Обаче умниците като Ювиги, черноглавия Аполончо и Злобарчето , че и руския шпионин, дето в последния момент станаха царедворци се оказаха мнозинство. Сега тези за които гласуваха ще вкарат агент Сава в правителството. Да им е честит. И да го слушат, щото ...



Тема А бре Венко...нови [re: Beнko]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано16.07.01 22:48



...аз не съм царедворец, а антиседесар! Не ти ли се наби в тъпата кратуна вече?

Да го духат западняците!


Тема Е, как можеш да допуснешнови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автор Beнko ( С нов морал)
Публикувано16.07.01 22:53



че мога да кажа глупост, дето и ти не си казвал?
Казах, че в Търново турците не са гласували за ДПС. Никой не е гласувал за тях. Провери ако искаш. Моята секция е 65. Казах, че за ДПС гласуват слабограмотните турци, гонени и наплашени от ДС за цял живот. А агент Сава знае как да използва този страх. Казах още, че турската държава за своя сметка организира превозването на български турци до избирателните урни за участват в българските избори. Как нямаха един Ювиги паша и те та да се провикне: "Предатели! Слуги на България!"



Тема И двете! и не само че е ноев, а че прави това!нови [re: Beнko]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано16.07.01 22:56



Когато война чука на вратата ти, трябва да укрепваш армията и това което я захранва. Не е важно дали ще вземеш пушкала от американци или руснаци. Войската трябва да е силна. От там нататък можеш да провеждаш някаква политика.

Кой ако не национален предател разсипва армията, когато чергата на Охридска България гори, а утре сме ние наред. Не усещаш ли че мирише на война? Какви са тия 45хиляди армия? И да се притурят тези от т.н. вътрешни войски, ако се въоръжат и мутрите, пак няма да се получи армията на една Гърция например. Гърция е член на НАТО и на ЕС, защо трабва да да имаме 7-8 пъти по-малка армия от нея? За да им е по-лесно да ни налагат това, което сега налагат на Македония ли? Защо трябва да сме 7-8 пъти по-слаби от Гърця във военно отношение? Кой национален предател го измисли?

При това Гърция не е заплашена така непосредствено както ние сме заплашени.
А техниката - кой луд купува строшените Ф16 с двигатели от епохата на Виетнамската война, в същото време, когато вече Ф22 влиза на въоръжение.
Или руския СУ37, който притежава ВСИЧКИ!!! световни рекорди на висш пилотаж-прави фигури, които теоретично са невъзможни за другите самолети..

Сега трябва трескаво България да се въоръжава, без мнотго да придиря откъде, защото няма време, защото е вече късно...
Освен това реалната икономика е така съсипана, особено в последните 4 години, че не може материално да подсигури превъоръжаване на армията...

Само, че утре ако САЩ изсипе свои хранени хора по македонски образец в нашия Кърджалък а да поискат автономия, така наречения ни етнически модел - образец ще изгори за една нощ. Кой тогава ще остане за да брани България - бойко ноев с един файтон армия ли?

Идеалът беше НАТО и САЩ да бъдат гарант на целостта на България, като отговор на извървяния път към тях. Тогава България би могла да се отърве от руската опека. Но с тъпата си антибългарска политика НАТО и САЩ ни тласкат не в тази посока, която е добра за България. Направо ни пъхат да искаме помощ от руснаците - тия, които заедно със сърбите изобретиха македонизма...Това си е чиста трагедия. Но за сега е като единствен изход!

Какво е това. За мен значи едно - тия, които са виновни за това нещастно положение на армията трябва да си платят...

За разлика от положението на Македония, България граничи с един потенциален много силен противник с огромна сухопътна армия и собствено производство на Ф16...

Пак ще повторя мерките, които според мен трябва да се вземат незабавно /друг е въпроса дали има кой да ги вземе/

Всичко в икономиката да се подчини на осъществяването на следните цели:
1. Армията да се приведе в ред и да се увеличи до нивата и боеспособността на на гръцката...
2. Да се увеличи срока на редовната военна служба...
3. Да се приведе в ред военната промишленост

В областта на външната политика:

1. Да се търсят съюзници ако трябва да се търси помощ от китайци, руснаци, марсианци или от каквито и да е. В момента нато и сащ са с изразена антибългарска позиция.
2. Да се направи всичко възможно САЩ и НАТО да променят своята политика и отношение към България и Македония, като ясно им се каже - или спирате с тъпата си антибългарска политика или отиваме при руснаците.



Тема А бе те седьесьето едно време...нови [re: smehurko]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано16.07.01 22:56



...много си го тачиха Доган, а ма на вас май ви е плитка паметта.
Просто СДС са фурнаджийски лопати, които се извъртат, както им хареса, без никаква ясна и принципна позиция. Тия са по вредни и от марокански скакалци.
А на твоя въпрос ще ти отговоря, просто след всичките 12 години ухажване на ДПС от СДС, Доган се оказа костелив орех и не се даваше. Въпреки създадената от Костов НДПС, въпреки компроматите, въпреки заплахите и подмазванията. Просто "Сокола" (хем е прост турчин) се оказа по-умен от цялата синя централа взета заедно... Как да не го намразиш?

Да го духат западняците!


Тема Ама ти си и анти-нови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автор Beнko ( С нов морал)
Публикувано16.07.01 22:57



западняр, антинатовец, анти ... Айде де подсказвай! Анти-депесар ли си? Анти-кадесар ли си?
Анти-монархист ли си? Или анти-републиканец? Или и двете?
А освен анти- нещо друго да си?



Тема Точно тъй...нови [re: Beнko]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано16.07.01 22:59



... анти- всичко съм!
Сега, като НДСВ се коалират със ДПС, ще стана и антицарист...

Да го духат западняците!


Тема Ба майка му...нови [re: дядo Mиню]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано16.07.01 23:01



...имало и някой, който да мисли като мен в тоя форум...

Да го духат западняците!


Тема Добре де Венко...нови [re: Beнko]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано16.07.01 23:05



...няма да се заяждам с теб. Извинявай!

Да го духат западняците!


Тема По-голямо леке...нови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автор Чepнorлaв (пристрастен)
Публикувано16.07.01 23:25



от Венко и оня посинялия... Пешо, няма скоро да видиш...
Къде ви е Горския момчета....???? Да не би да ходи да пуца из гората вечерята и пак да бракониерства...? И дотам ще стигнеме...



Тема Дядо Миньо, ти надминанови [re: дядo Mиню]  
Автор Beнko ( С нов морал)
Публикувано16.07.01 23:42



себе си.
Като питаш кой разсипа армията спомни си, че преди 4 и половина г армията нямаше какво да яде. Нямаше дърва за зимата. За нафта за техниката да не говорим. Това ли ти е идеала за силна армия? Според мене много правилно беше да се изхвъплят половината крадливи фатмаци, че и офицери а с икономисаните пари да се нахрани и облече войската. Иначе няма да е зле да извадим една 8 милионна армия, че и на китайците да можем да се опрем, ама ...
Не е вярно, че Гърция е по-слабо заплашена от нас. В Гърция има близо милион албанци ако и гърците да разправят, че нямали малцинства. И някои луди глави вече отправиха заплахи. У нас слава Богу такова нещо няма. Спомни си кой се противопостави решително у нас да бъдат настанени албански бежанци и кой настояваше да ги приемем.
А по повод 16 - всеки купува това за което има пари. Все едно да питаш: Кой луд купува Тико след като има Мерцедес?
Сега трябва България да направи всичко възможно да влезе в НАТО. От това по-силна гаранция за териториалната ни цялост и националната ни сигурност няма да намерим. И Първанов го разбра, само тука има няколко зрънца, чето не увират. Изглежда са пясъчни.
Дърта лъжа е, че "реалната икономика е така съсипана, особено в последните 4 години" сравни състоянието преди 4 г и сега и ще разбереш. Впрочем сигурен съм, че ти е ясно, но си мислиш че Злобата е глупак и ти вярва. Да те открехна: И той си мисли същото за тебе. Ама накрая само Черноглавия и Аполончо лъжете
А глупостта, дето САЩ щели да ти исипят не знам какво на главата и Ноев с един файтон хора намало да те опази просто не ми се коментира. Милошевич като имаше три файтона хора какво?
А накрая откритието, че граничим с производител на F 16 направо ме разби. Ами нали малко по-горе говореше за "строшените Ф16 с двигатели от епохата на Виетнамската война"? Разбирам да беше в друг постинг. А то в същия. Дядо Миньо! Склерозата, а?
И защо тогава предлагаш такива палиативни мерки? Да сме си увеличели армията до нивото на гръцката! Ами защо не до нивото на турската? И защо не предлагаш да правим поне F17?
И накрая дето предлагаш да плашим американците с руснаците ми се струва малко несериозно. Те и сърбите опитаха, ама получиха само няколко насъсквания. Отнесоха си го. Аз предлагам да ги заплашим, че отиваме при Садам. Той е пич. Още утре ще спретне една доброволна армия от 1-2 милиона. Както спретна за палестинците. Стига да се ребчим на САЩ и да им горим знамената от време на време
А, ще трябва и 2-3 хил. джамии да построим да има късе да се молят.



Тема Деде, то хубаво с голямана армия, аманови [re: дядo Mиню]  
Автор Чaвдap ()
Публикувано16.07.01 23:50



има една малка подробност - требе паре да има. Та питам отде да ги вземем?
Май и на тебе ти е ясно, че няма откъде.
За техниката - купуваш не това, което е най-новото и най-доброто, а това, което можеш да си позволиш. На Ф16 нищо му няма. Потърси малко из нет-а и ще намериш достатъчно информация как хората продължават да използват МиГ-21 (който е по-старичък) след една прилична модернизация, която многократно увеличава бойните му възможности. А пък за Су-37 имам едно питане - ти бойни самолети ли искаш да купуваме или ще се готвим за световно първенство по висш пилотаж?
Ако ме питаш мен, на първо място май трябва по-спешно да се създадат истински специални части, подготвени за водене на партизанска война.



Тема Абе Ювиги. Преди 12 годининови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автор Beнko ( С нов морал)
Публикувано16.07.01 23:53



нямаше нито СДС нито ДПС. Имаше голяма екскурзуия, а Доган беше на хонорар към ДС и се подписваше като агент Сава.
После от много любов Доган заедно с комунистите свалиха Савов а после и Ф. Димитров. После пак от много любов със СДС ДЕоган крепи Беров с комунистите. И налрая последните 4 г гласуваха най-често с комунистите против СДС. Пак от любов нали?
Не ти ли омръзва да говориш глупости? Ами помисли малко! Абе почвам да си мисля, че простотията във вашата групичка е ако не нарастваща, поне константна величина. Като наденат на някой от най-изявените идиоти ризата с дългите ръкави веднага другите се хвърляте да пишете глупости вместо него да не би га намалеят простотиите във форума. Хич не се чувства липсата на Аполончо и на топ-идиота.



Тема Напълно съгласеннови [re: Чaвдap]  
Автор Beнko ( С нов морал)
Публикувано17.07.01 00:11



А то иначе и една подводница като Курск да имахме (преди да потъне), че да се ребчим и на украинците и румънците



Тема Я като си толкова корназ виж какви ги правинови [re: Beнko]  
Автор Чaвдap ()
Публикувано17.07.01 00:37



ваш Пешко и ни разясни ще го подкрепяте ли наесен?

"Стоянов проговори на турски, разчитал на гласовете на ДПС
16 юли 2001

Петър Стоянов ще разчита и на гласовете на ДПС за предстоящите президентски избори. Това съобщи самият той в Крумовград - една от спирките му от обиколката из Източните Родопи. На въпрос дали ще получи професионалната подкрепа на Ахмед Доган, държавният глава отговори с: "Аллах керим!"..."





Тема Пешко не е наш. Той е на всичкинови [re: Чaвдap]  
Автор Beнko ( С нов морал)
Публикувано17.07.01 00:49



И като президент, и когато беше кандидат в първият вариант на ОДС в който вярно участваше и ДПС. Но това е съвсем друга работа. Едно е да си осигуриш подкрепата на ДПС за избор на президент, което означава, че агент Сава няма да кара етническите турци да гласуват за кандидата на комунистите, () те и самите комунисти не искаха да гласуват за кандидата си и затова направиха и номера с Пирински. а после с карикатурата Маразов) друго е да вкараш доносници на ДС, продавали сънародници и приятели за жълти стотинки директно във властта.
Сега Стоянов заяви, че ще се кандидатира за независим и ще търци подкрепа ит всички български граждани.
Според мене в цитирания от тебе материал има неточност. Аз чух в новините по радиото думите на Стоянов. Той не каза "ДПС", а "българските турци". За мене разликата е като между Канада и канализация, или като между стол и електрически стол. Някои не правят разлика.



Тема "Аз съм седесар!" - Петър Стояновнови [re: Beнko]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано17.07.01 00:51



А, бре Венко...това с "независимия" можеш да го кажеш на баба ми, ма не знам дали и тя ще ти повярва, въпреки склерозата.

Да го духат западняците!


Тема На тебе ти е трудно да разберешнови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автор Beнko ( С нов морал)
Публикувано17.07.01 01:01



как един човек може да е независим, нали? Ами може. Като има собствено мнение, като не е бил доносник на ДС, като му е чиста съвестта защо да не може. И какво му пречи да е седесар и пак да е независим?
Още повече, че шовека го каза в какъв смисъл използва тези думи. Или ти сега ще обявиш и Кенеди за шваба, щото бил берлинчанин?



Тема Като комунистнови [re: Beнko]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 01:07



НАТО не е бил никога гарант
Колко пъти да ти пиша, че членството в НАТО не помогна на Гърция да спаси Кипър от турците? Членството в НАТО не ни гарантира териториалната цялост.
Приличаш ми на една асистентка по "научен комунизам", която навремето не можеше да асимилира че е възможна война между две социалистически страни - това беше когато Китай се опита да навлезе в СССР. Същото е и за членството в НАТО, Не може да има военен конфликт между две натовски страни - хайде бе! Турция - въпреки военните усилия на Гърция си влезе в Кипър и го насели и основа една независима Турска държава. Като гарант на нашата териториална цялост НАТО е сапунен мехур. Историята на НАТО го доказва!

ЗА РЕАЛНАТГА ИКОВНОМИКА
За пострадалата реална икономика - какъв беше капацитета на военните заводи преди 4 години и сега? Колко бяха заетите във военната индустрия преди 4 години и сега? Само с лозунги не става! Колко военна продукция можеше да се произведе преди 4 години и сега? Война чука на вратата ни! Защо седесето унищожи военната индустрия?
За дъртата лъжа и за успехите на реалната икономика - българският народ се произнесе на изборите пределно ясно. Присъдата беше - ПЪЛЕН ПРОВАЛ! Колко милиона зрънца казаха на вредителя на националната иковномика - костов да се маха? От името на тия провалилите се ли ми говориш? Това е чиста седесарска наглост, която надминава дори наглостта на комунистите! До ушите се оцвъкали, и ербап да приказват!


САЩ и НАТО - ОРГАНИЗАТОРИ НА КРИЗАТА В Македония

Какви глупости бе? сащ и нато вече направиха този номер в Македония! Те отгледаха шиптърските терористи, те ги обучиха, те ги пуснаха, те забъркаха тези криза в Македония. Много планомерно дипломатическите усилия на страните от нато се синхронизираха с шиптърските терористични нападения!

Антибългарската позиция на НАТО
Сега НАТО има изразена АНТИБЪЛГАРСКА позиция в Македония, а ти нато та нато, членство и т.н. Да не би да ти са хляба и заплатата свързани с натото?
В момента този който е против България е НАТО и САЩ. Ти се стремиш към тях, а те ти плюят в лицето!

Ф16]
Ф16 спрямо Х22 е пълна вехтория. Ако ще очакваме хуманитарни бомбандировки Ф16 не върши работа.
Но ако разчитаме на няколко Ф16, когато очакваме конфликтг със съседа-противник, който може да ги произведе и възпроизведе за нула време, това вече е страшно.
А за цените: един МИГ29 струва само колкото модернизацията на Ф16.


ШАНСОВЕТЕ

Сега за нашите шансове в един такъв /дай Боже да е само хипотетичен конфликт/.При планировката на "Пустинна буря" и на хуманитарните бомбандировки в Косово НАТО има таблици за приемливите загуби и за приемливия срок за водене на военни действия.. Например в залива те са сметнали, че ако в първия ден загубят стотина самолета ще се откажат от операцията. Но не достигнаха до това критично число и разрушиха ПВО на иракчаните. След това вкараха в бой сухопътните си сили. След това имаше военен парад на победата.
В Косово нато криеше своите загуби. Излязоха на преден план крайно мизерните военни резултати. ПВО на сърбите не беше разрушена.Следователно, нямаше условия за сухопътна операция. Парад на победата нямаше и некадърния главнокомандващ безславно беше "повишен".
От тази г ледна точка шансовете не са малки. Достатъчно е да се запази целостта на ПВО - това което успяха сърбите.....



Тема Чавдаренови [re: Чaвдap]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 01:18



В един сайт - не помня кой точно, но би могъл да се намери, един американски експерт описваше една уникална маневра на СУ37, чрез която се избягва пусната ракета по него ракета въздух-въздух. Тзи експерт преценяваше шансовете на Ф22 срещу СУ37 и не беше много оптимист.

А за парите - освен заем, и ново заробване не се вижда друго....



Тема Да бе, да...Пешо е самата независимост!нови [re: Beнko]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано17.07.01 01:21



...щом казваш, добре.

Да го духат западняците!


Тема Ама ти си многонови [re: дядo Mиню]  
Автор Beнko ( С нов морал)
Публикувано17.07.01 01:39



зле тази вечер.
Накратко. Конфликт между натовски страни не е имало. Кипър не е натовска страна и не е бил гръцки, та гърция да го загуби. Само че гърците си въобразяваха друго. Даже ако искаш да знаеш според твойта когика една натовска страна спечели половин държава. Не я е губила
Капацитета на военните заводи преди 4 г беше много по-голям от пазарите с които разполагаха. Те и сега могат да презадоволят нашата армия с оръжия и мониции, но ние с тебе не можем ги плати.
Това, че българският народ не е гласувал за СДС а за тия, дето си преписаха програмата от тях, но обещаха и по 5000 лева, а сега все по-често повтарят, че ще продължат досегашната политика (но се отметнаха от петте хил. лева) не е кой-знае колко показателно. Той същия народ преди 4 г гласува за СДС а преди това за БСП. Ще призная превъзходството на НДСВ, ако следващия път пак гласуват за тях. Иначе са опросто поредните. Каква друга разлика има?
Това дето НАТО пратили шиптърските терористи в Македония го разправяй на бабата ба Ювиги. И Симеон да питаш и той ще ти каже, че НАТО няма алтернатива, Бързо си научи урока.
За самолетите и очаквания от тебе конфликт със съседа ти, дето си правел ф16 - ами само ти го очакваш тоя конфликт. Ти си купи МИГ 29. Те ни помогнаха да си изберем парламента, бес пари разкарваха съгржданите ни из половин Турция, а ти ми говориш за конфликт.
Военния ти анализ не подлежи на коментар. Приказвай си за него с черноглавия и историка.



Тема Той е независим по конституция - отнови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автор Beнko ( С нов морал)
Публикувано17.07.01 01:42



него почти нищо не зависи



Тема Ти май и недовиждашнови [re: дядo Mиню]  
Автор Beнko ( С нов морал)
Публикувано17.07.01 01:46



Чети ли какво ти писа Чавдар? Той ти вика да ходиш пеш, пък ти като баба Гицка му разправяш, че "автумбиля гу няма ощи", ама предпочиташ да е с климатик



Тема Питайте екперта по авиационна тактика в клуба-Мен!нови [re: дядo Mиню]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано17.07.01 01:47



Ф-22, срещу Су-37... такааа...

Пръво, когато сравнявате два самолета, вие трябва да подберете те да са от един клас и с едаква цел.
Нека сравним двата самолета в задачата "завоюване превъзходство във въздуха"!
Ф-22 е много скъп самолет, изработен по технологията "стелт", който може да носи голям брой ракети въздух-въздух с голям обсег на действие. Самият самолет е разработен, не като въздушен боец в боеве 1 срещу 1, а като самолет за изненадващи удари, имайки предвид ниският му радарен профил. Радарните му системи са изработени на принципа first look, first launch, first kill, което ще рече, че Ф-22 може да следи над 20 цели едновремено и да стреля по 10 от тях, преди те дори да са го видели на своите радари. Тактиката на една ескадрила Ф-22 е следната: Когато забележат неприятел във въздуха, всички изтребители хвърлят ракетите си по тях, обръщат и дим да ги няма. Въобще даже и не влизат във въздушна схватка, щото Ф-22 не може да се намаже дори и на един МиГ 29 по маневреност, въпреки соплата си с изменяем вектор.

Су-37 е много по-добър от към маневреност. Той може да върже 2-3 Ф-22 на фльонга. Само, че трябва първо да ги хване, ако е оцелял от дъжда от ракети изстреляни от изневиделица по него....

Руснаците строят жестоки самолети, само дето изостават горките във високите технологии и тактиката на въздушен бой. Докато американците хвърлят милиарди долари за разработки в нови тактики на водене на въздушна война, руснаците правят самолети за въздушна акробатика, като си мислят, че ще се повтори Великата Отечественая и този път "Они увидят"

При един съвременен въздушен конфликт, залагам директно на американците, колкото и да не ги понасям! (мразя да губя басове!) Виж, в една продължителна война, вече руснаците ще надделеят!

Да го духат западняците!


Тема Аналозинови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автор RealAnalyser (антимонархист)
Публикувано17.07.01 02:03



Руския Су37 е като Рамбо, а американския е като 007.

И докато Рамбо показва мускули и въръжение, оня ще опъне не само него, но и жена му:))


Тема Определено си зле.нови [re: Beнko]  
Автор Чepнorлaв (пристрастен)
Публикувано17.07.01 09:22



Я отиди на доктор да ти поопресни малко спомените... Тук даже във форума май се навърташе един..
Та значи както Ювиги вика, Пешо точно преди 4-5 месеца се тупаше в гърдите как на него и гащите и вените и всичко му е синяо та чак до мозъка на костите, а след гърма и трясъците около 17 смени тона и се присламчи повече към народа. Зер сдс има само 17%, пък и от тях ткой зане колко недоволни....втория мандат отива по дяволите.
Така че Пешо се оказа Голямоооо леке и ветропоказател. Тея работи така не стават. Или си независим от началото до края или....



Тема Re: Ама ти си многонови [re: Beнko]  
АвторДядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 11:31



"Kипър не е бил натовска страна и не е бил гръцки, та Гърция да го загуби"
Че пьрвото е така - да, а за сьпричастността на Гьрция виж:

Treaty of Guarantee



За инвазията на Турция виж:
Turkish Invasion




Тема Re: Питайте екперта по авиационна тактика в клуба-Мен!нови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 11:39



"Тактиката на една ескадрила Ф-22 е следната: Когато забележат неприятел във въздуха, всички изтребители хвърлят ракетите си по тях, обръщат и дим да ги няма."

Войната в Косово показа, че доста често на пилотите не им стигаха здрави гащи за тази тактика и "обрьщаха и дим да ги няма" преди да са изстреляли ракетите. И това вьпреко огромното си превьзходство.



Тема Re: Ама ти си многонови [re: Дядo Mиню]  
Автор Пивo (нема бира)
Публикувано17.07.01 11:48



Очевидно положението е следното:
1.Гърция има договор за протекция и приятелство с Кипър.
2. Гърция има военен съюз с Търция и още 15 страни сред които САЩ, Великобритания (бившия собственик на Кипър) и Франция.
3. Турция има лоши отношения с Кипър и го напада заради систематично нарушаване на правата на малкото турци там.

В тази ситуация Гърция трябва да избира между две алтернаятиви - скъсване със НАТА, война с Турция (възможно при подкрепата на САЩ за Търция) или зарязване на Кипър и извличане на максимална изгода от губещата позиция. И гърция го прави брилянтно - през 1981г. я приемат в ЕИО, въпреки че не е готова по повечето показатели. И потичат по 3 милиарда долара годишно. До момента цената на Кипър е около 50-60 милиарда долара и нараства.

Обичам родината - мразя държавата - графити на Бул. В. Левски


Тема Точен си!нови [re: Пивo]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 11:57



А за нас остава вьзможния вьпрос за Кьрджалька и Делиормана като цена за влизането ни с предимство в ЕС и НАТО. Та вьпросьт е -
1. Ще бьде ли поискана такава цена?
2. Ако да, то приемлива ли е тази цена?



Тема моето мнение енови [re: дядo Mиню]  
Автор Пивo (нема бира)
Публикувано17.07.01 12:00



1. няма да бъде поискана
2. ако бъде поискана определено си струва.

Обичам родината - мразя държавата - графити на Бул. В. Левски


Тема Re: Пиво за т. 2,нови [re: Пивo]  
Автор Guru (член)
Публикувано17.07.01 12:06



така ще те емнат, че жална ти майка.

Бягай в най-близкия супер, купувай каса бира и се подготвяй за кръгова отбрана!



Тема не мога да ги разбера тия хоранови [re: Guru]  
Автор Пивo (нема бира)
Публикувано17.07.01 12:12



националистите. Държат се все едно около Кърджали има седем диамантени мини, десет крупни златни находища и запаси от поне 2-3 милиарда барела петрол.

А там има само голи чукари и турци.

Обичам родината - мразя държавата - графити на Бул. В. Левски


Тема Re: моето мнение енови [re: Пивo]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 12:13



За Македония вече поискаха!

Без да обещават нещо в замяна!




Тема Предлагам от България да останат самонови [re: Пивo]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано17.07.01 12:14



Златни пясъци. Много е гот там.

Zzloba



Тема нищо не са поискалинови [re: дядo Mиню]  
Автор Пивo (нема бира)
Публикувано17.07.01 12:20



Нищо не са поискали първо и второ какво ме засяга Македония - искаха държава, получиха се, нека сега да се оправят.

Обичам родината - мразя държавата - графити на Бул. В. Левски


Тема Айде, айде...нови [re: дядo Mиню]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано17.07.01 12:52



Пръво в Косово Ф-22 нямаше. Второ понеже американците бягаха без да стрелят ракети, то за това в момента Сърбия няма кьорав самолет...

Да го духат западняците!


Тема Ето това ти е проблема...нови [re: Пивo]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано17.07.01 12:56



...За човеците, храната не е винаги най-важното.
За животните, да - пари, диаманти ако няма - не ми трябва.
Ти всъщност няма как да го разбереш, защото си изостанал с еволюцията.

Да го духат западняците!


Тема ТО СЕ вижданови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автор Пивo (нема бира)
Публикувано17.07.01 13:03



колко си напреднал с еволюцията.
И що не вземеш да обясниш с доводи логически защо ти е толкова драг Кърджалийски окръг с неговото турско население ?

Обичам родината - мразя държавата - графити на Бул. В. Левски


Тема Защото...нови [re: Пивo]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано17.07.01 13:10



Първо, дядото на дядо ми и дядото на твоя дядо и дядото на дядото на комшията, са умрели ей там за това парче земя.
Второ, ако териториите не бяха важни, то не би имало никакви войни на тоя свят. Но изглежда, че ти всъщност си познал истината и те е осенило прозрение и си разбрал, че всъщност хората нямат нужда от държави и територии. Целия свят са идиоти, че си държат на териториите и държавите, само ти си "светнат", че всъщност те не им трябват.
Всъщност ти на колко години си? Разсъжденията ти са на тийнейджър, който по цял ден гледа МТВ.

Да го духат западняците!


Тема Re: Айде, айде...нови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 13:18



За Ф2 да!



Тема Re: браво бе, а къде сис ти в сметкатанови [re: дядo Mиню]  
АвторJoker (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 13:33



.........."Какви са тия 45хиляди армия? И да се притурят тези от т.н. вътрешни войски, ако се въоръжат и мутрите, пак няма да се получи армията на една Гърция например"..........
Значи всички да се бият а ти да коментираш, така ли патриоте?....
А това за СУ и Ф16 го знаем и без теб - можем не само да четем
И не ни плаши с Кърджали и тем подобни.
Ходил ли си в Кърджали и в Босна за да сравниш обстановката?
Стига ти толкова за сега



Тема Re: нищо не са поискалинови [re: Пивo]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 13:57



По вьпроса за твоето неприемане или неразбиране на национализма си спомням за един познат, който обичаше да казва:
"Аз не пия, пия само 100 грама и ставам друг човек, а оня другия - много пие"
Та, не за непиенето, а за ненационализма...



Тема Квото за всички цигани такова и занови [re: Joker]  
Авторdqdo Min\ (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 14:48



гол Асан. Не се слагам вьн от smetkata, както вярвям, че и за теб е сьщото....



Тема Да бе! Ама скьпо струват брилянтитенови [re: RealAnalyser]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 15:28



"политиката на Гърция е наистина брилянтна."

36% от територията - окупирана
1619 гьрци от Кипьр безследно изчезнали
28% от грьцкото население насилствено изселено
70% от природните ресурси - загубени





Тема ... или си по-умен отнови [re: Чepнorлaв]  
Автор Beнko ( С нов морал)
Публикувано17.07.01 18:32



черноглавия.
Дай линк, дето "Пешо точно преди 4-5 месеца се тупаше в гърдите как на него и гащите и вените и всичко му е синяо та чак до мозъка на костите"

Аз твърдя, че П.Стоянов заяви, че ще се кандидатира като независим преди 17.06, а не "след гърма и трясъците около 17 ". И мога да дам много линкове. С това ще докажа, че или си прост или си лъжец или (което е най вероятно) си прост лъжец. Искаш ли да го направя?



Тема Да бе Венко...нови [re: Beнko]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано17.07.01 19:20



...съгласихме се, че Пешо е по-независим и от самата независимост.
Стига толкоз, че от толкова независим президент, ще зависим всички.

"Юнак кон си кове и жаба крак подава!"


Тема Добре бе Ювиги. Я кажи като ти синови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автор Beнko ( С нов морал)
Публикувано17.07.01 22:57



толкова умен, национално отговорен, морален и високопатриотичен кого предпочиташ за президент?
И кажи на всички,та да знаят, че и Каракачанов и Дилов са идиоти, щото един зависим ги излъгал че е независим и затова го подкрепят. Някакво камилче от твойто стадо приказваше тука за излъгани камили. Себе си ли е имало предвид, тебе ли, партийното ти ръководство ли или всички заедно?




Тема Аз съм за Пешо, бе Венко...нови [re: Beнko]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано18.07.01 00:18



...ама не си мисля, че е независим!
Мен няма смисъл да ме агитирате да гласувам за Пешо, като ми вадите доводи, че е независим!

"Юнак кон си кове и жаба крак подава!"


Тема Ами хайде бе..нови [re: Beнko]  
Автор Чepнorлaв (пристрастен)
Публикувано18.07.01 09:16



Айде дай линковете, но не забравяй да извадиш и онея където в намалота на годината Пешо се тупаше в гърдите и обявяваше на воля че е седесар. Извади ги и тях, за да сме обективни...



Тема Ама ти с интернет не можешнови [re: Чepнorлaв]  
Автор Beнko ( С нов морал)
Публикувано18.07.01 20:09



ли да работиш? Май някой друг ти пуска компютъра и ти само плюеш във форума, а?
Сега пък да му намеря и линковете, дето потвъждавали неговата теза. Аз и друг път съм казвал, че в парцали като "сега", "монитор" и подобни не обичам да се ровя. А само там може да се намери това, дето ти искаш. Как някой тъп "журналист" обяснява какво е искал да каже Стоянов като е казал едикакво си.
Ако искаш да видиш какво е казал самият президент, отиди на сайта му - толкова е просто!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.