Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:36 26.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Антидайнов  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано27.06.01 12:20



Добрата система за държавно управление е тая, при която самата възможност за злоупотреба с власт е ограничена до пренебрежима стойност.

В такава система не се разчита на личните качества на управляващите.Нещо повече - тя е построена да функционира нормално и безопасно и в случай когато управниците са най-долната измет.

Лошото при нас е че изграждането на такава система трябваше да почне от самото начало.Ние бяхме (и още в много голяма степен сме) не в ситуация, когато на едно голо поле възниква държава, която няма никаква власт и постепенно започва да се прави, а в обратната - когато имаме всеобхватна държава с неограничена власт, която трябваше да се реформира.

В такава ситуация няма как да се не се разчита на личните качества на ония, които правят системата.
Търсят се хората, които няма да се изкушат да ползват старата калпава машина, а по своя воля (защото като няма демократична система, няма и ефективен механизъм за контрол) да почнат (но и да не си останат само с почването) да градят различната.

В такава ситуация няма как да минем без верване.

Сега обвиняват българина че бил тъп щото вервал.
А какъв друг избор има?

And if you tolerate this
Then your children will be next


Тема Абе какви лични качества, бе?нови [re: 1984]  
Автор Гopckи (свободен човек)
Публикувано27.06.01 12:26



Ти сам си призна, че даже не знаеш дали Симеон има висше образование..

Какво знаеш въобще за него?

Как си си изградил представа за личните му качества?

Би ли изброил, кои според тебе са му личните качества?

Правя това което мога с това което имам, там където съм.
У. Чърчил


Тема И на "всеобхватната държава с неограничена власт"нови [re: 1984]  
Автор RealAnalyser (антимонархист)
Публикувано27.06.01 12:29



ще противопоставим неограничената власт на един човек. Който - само привържениците му не забелязват - обича да шикалкиви, да увърта, да стои зад кулисите и да крие своите виждания и планове за бъдещето.

Честит нов морал вЕрващи. Само дето с такива качества демокрция не се гради. Монархия - да. Впрочем, за тебе това би трябвало да е предимство. Нали смяташ, че родения "цар" има много повече права отколкото всеки простосмъртен.



Тема Има и друг избор:нови [re: 1984]  
Автор exPesho (народен водач)
Публикувано27.06.01 12:30



да използва главата си за мислене, а не за вЕрване. Защото дори всичко да опира до личните качества на лидерите, най-важното лично качество е знание и умение да се строи системата - да прилагаш това което знаеш, да се учиш от другите на това което не знаеш и да избягваш грешките, които вече си направил. Тоест, това е РАЦИОНАЛЕН ПРОЦЕС, качеството на който (добър ли е, лош ли е) също изисква РАЦИОНАЛНА преценка. А не ирационални емоции и вЕрване. Същото за което говори и Дайнов...

След каот вЕрата в Симеон свърши, единствените останали кандидати за обект на вЕрата са марсианците или Дядо Иван. вЕрвай си ако щеш.

Дружбата със СССР е нужна като слънцето и въздуха за всяко живо същество
народна мъдрост


Тема Между друготонови [re: exPesho]  
Автор RealAnalyser (антимонархист)
Публикувано27.06.01 12:36



Макар че Камерунеца се изсилва има нещо много точно в неговите заяждания. НДСВ по дефиниция е култова, а не демократична организация. Няма демократична организация в която смяната на ръководителя обезсмисля нейното съществуване.



Тема Е,нови [re: RealAnalyser]  
Автор exPesho (народен водач)
Публикувано27.06.01 12:45



това е организация, която има очевидни фашизоидни признаци и която получи подкрепа от най-фашизоидната част от българите. Приликите с Германия 1933 са повече от очевидни.

Дружбата със СССР е нужна като слънцето и въздуха за всяко живо същество
народна мъдрост


Тема Re: Антидайновнови [re: 1984]  
Автор Яceн *;o) (луд за черпене)
Публикувано27.06.01 12:48



>> Добрата система за държавно управление е тая, при която самата
>> възможност за злоупотреба с власт е ограничена до пренебрежима стойност.

>> В такава система не се разчита на личните качества на
>> управляващите.Нещо повече - тя е построена да функционира нормално и
>> безопасно и в случай когато управниците са най-долната измет.


Това е ТОТАЛНА глупост драги! Ама Т-О-Т-А-Л-Н-А!!!
Нима смяташ, че ако създадеш една перектно организирана система, с перфектните инструменти и т.н. ще можеш да пуснеш вътре едно прасе и то да свърши работа?

Имах един асистент. Той какзваше :
"Ама моля носете си калкулатори на изпита. Никакъв проблем! Той калкулаторът просто умножава възможностите ви - ако сте тъпи, резултатът ще е тъпота на квадрат!"

Човешкият фактор е МНОГО по-силен от всяка технология, организация или правилник. Отгоре на всичко често се допуска елементарната грешка да се правят заключения за останалите хора според собствените ценности и намерения.

Така, че твоята система за държавно управление е достойна за томче на Маркс или Ленин. Същите идиоти, които са смятали, че "човек ше работи според способностите си, а ще получава според нуждите си".


-------------
Ясен *<;о)


Тема Първо лично качество на Царя:нови [re: Гopckи]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано27.06.01 12:48



не му излиза синя пяна на устата, като приказва.

За другите ще научиш, като му дойде времето.

От тия дъждове много гола вода имало в гората, ей!

Zzloba



Тема Най-важното качество на лидера...нови [re: exPesho]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано27.06.01 12:48



... в този аспект е почтеността.
Що се отнася до рационалния поглед върху нещата - само не ми казвай че заравянето на главата в пясъка, което СДС демонстрираха преди изборите, е рационална позиция.
За корупция и клиентелизъм плахо споменаха след изборите.Вчера вече почнаха да говорят за тия неща.Значи бяха готови да продължават да търпят тия явления (ако приемем съмнителната теза, че те самите на олицетворяват явленията)?

And if you tolerate this
Then your children will be next


Тема Абе то на много хора.....нови [re: Zzloba]  
Автор Гopckи (свободен човек)
Публикувано27.06.01 12:50



...не им излиза пяна от устата, ама пак мамят и крадат.

Дай някое по-съществено качество.

Правя това което мога с това което имам, там където съм.
У. Чърчил


Тема Ти си ми завършен социалист, драги!нови [re: Яceн *;o)]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано27.06.01 12:51



Да не кажа комунист.
Държавното управление е много сложна работа когато държавата е мегакорпорация и изисква мениджмънт.
Когато държавата е онова, което трябва да е, управлнието е проста работа.

And if you tolerate this
Then your children will be next


Тема Изобщо не е глупост, а още по-малко -нови [re: Яceн *;o)]  
Автор Чaвдap ()
Публикувано27.06.01 12:55



тотална.
Примерче:
Система 1: Силна намеса на държавата в икономиката чрез система от безбройни лицензионни и разрешителни режими.
Система 2: Силно ограничена роля и възможности за намеса на държавния чиновник в бизнеса.

При първия случай дори и свестния човек с времето е подложен на изкушението да се възползва от възможностите, които му дава системата, и да си "заработи" нещо допълнително, докато втория даже на "прасето" ще му е трудно да те прави на маймуна и да те изнудва да му дадеш рушвет, защото просто зависимостта от него я няма.



Тема А ти защо го оценяваш като...нови [re: 1984]  
Автор Гopckи (свободен човек)
Публикувано27.06.01 12:55



.....почтен?

Откъде съдиш, че е такъв?

Аз лично, не смятам, че е почтено да изчакаш някой да ти свърши мръсната работа, да събере недоволството на хората и след това да дойдеш на "бял кон".

Нито, че е почтено да обещаеш механизъм за отзоваване на депутати и после да кажеш, че нема такъв филм.

Нито пък да говориш за безлихвени кредити и незабавно и забележимо увеличаване на пенсии и заплати, като знаеш, че това е невъзможно....

Голяма почтеност, няма що!

Правя това което мога с това което имам, там където съм.
У. Чърчил


Тема Откога оялият се и олялият се Дайновнови [re: exPesho]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано27.06.01 12:57



стана такъв голям капацитет? Той не може да предвиди след три дни какво ще стане, когато цялата останала част от българите го знаят.

Управлението на Мангала се оказа бедствие за българския народ и той затова му би шута. Даже Лекето го пише в началото на статията си, което така упорито заобикаляте.

Zzloba



Тема Ти чувал ли си за сина на Ширак например?нови [re: Чaвдap]  
Автор Яceн *;o) (луд за черпене)
Публикувано27.06.01 13:02



Явно не...
Това във Франция - друга държава, която сигурно си мислите "че системата е желязна"...


-------------
Ясен *<;о)


Тема Ззлобата пак си изтърва нервите.нови [re: Zzloba]  
Автор Гopckи (свободен човек)
Публикувано27.06.01 13:03



Изчерпаха му се доводите и почна да псува......



Правя това което мога с това което имам, там където съм.
У. Чърчил


Тема Така е.нови [re: RealAnalyser]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано27.06.01 13:03



Виж СДС на какво заприлича.

Zzloba



Тема Позволи ми да ти припомня какво...нови [re: 1984]  
Автор Яceн *;o) (луд за черпене)
Публикувано27.06.01 13:04



>> Ти си ми завършен социалист, драги!
>> Да не кажа комунист.



Позволи ми да ти припомня какво е в кратце комунизъм:
"човек ше работи според способностите си, а ще получава според нуждите си".
Нещо което го отрекох. Или и ти си от тия дето могат да пишат, а не могат да четат?


-------------
Ясен *<;о)


Тема Първо: Няма идеална система, но ...нови [re: Яceн *;o)]  
Автор Чaвдap ()
Публикувано27.06.01 13:10



има по-добри и по-лоши.
И второ: Не съм много сигурен, че Франция е от страните, които са пример за "желязна" система.



Тема Много злоба, много нещонови [re: Zzloba]  
Автор RealAnalyser (антимонархист)
Публикувано27.06.01 13:14



Само дето е едностранно насочена. Но аз съм търпелив - където е текло пак ще тече - ще изчакам да видя какви ще ги запееш когато "царя" замени "командира".



Тема Най-важното качество на лидера енови [re: 1984]  
Автор RealAnalyser (антимонархист)
Публикувано27.06.01 13:19



да научи следните изрази:

- "не съм мислил още";
- "ще ви кажа като му дойде времето";
- "вЕрвайте ми;

А изказването си за почтеноста го запомни добре. Имам намерение да ти го процитирам при удобен случай.



Тема Много Реалист, малко Анализер!нови [re: RealAnalyser]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано27.06.01 13:22



Пък нали само за няколко дни Командира пак ще го замени.

Или това отпада?

Zzloba



Тема Помня.Е, и?нови [re: RealAnalyser]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано27.06.01 13:23



Да, засега намирам Негово Величество за почтен.
В бъдеще може да се окаже че не е.
Основание ли беше това да предпочета друг, за който вече съм уверен че е непочтен?

And if you tolerate this
Then your children will be next


Тема Re: Първо: Няма идеална система, но ...нови [re: Чaвдap]  
Автор Яceн *;o) (луд за черпене)
Публикувано27.06.01 13:25



Е, да ама според корупционния индекс за 1999 Франция е доста близо (2 места) до САЩ и Германия примерно...

И разбира се, че няма перфектана система. ТОЧНО поради човешкият фактор. Който Е решаващ в крайна сметка. Сложи ти самият Муун за министър председател на коя де е държава, пък после му търси сметка след 2 години...


-------------
Ясен *<;о)


Тема Къде съм псувал, драги?нови [re: Гopckи]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано27.06.01 13:33



И ми е голям кеф да ви гледам мустаците.

Кажи на Пешо да си ги представи обръснати по сантиметър-два и от двете страни и пак да приказва за Хитлер.

Zzloba



Тема Най-важното качество на лидера...нови [re: 1984]  
Автор exPesho (народен водач)
Публикувано27.06.01 13:35



е умението да степенува целите, да подбира средствата и да работи с хората си. Сложи някое почтенно магаре като лидер и то ще свърши магарешка работа. Всъщност, най-големия парадокс в твоята позиция е, че нормалната система според теб би трябвало да тушира грешките на човешкия елемент, но при изграждането на една такава система по не знайни причи изведнъш почтенността било най-важното нещо, т.е. всичко се оставя на вероятността за грешка. Ами ако някой е почтен, но бъкел не разбира какво да прави с лидерската си власт? Все едно ако аз съм почтен, значи съм годен да проектирам и да построя сграда. Я помисли пак какви ги говориш...

Иначе заравянето на главата в пясъка е една често допускана грешка, но самият факт че в СДС се говори за това е нагледно доказателство че дори и тази конкретна грешка в конкретния случай е в рамките на един рационален процес. Много по-страшно от грешката е неспособността за признаване на грешка. Досега НДС2 направиха огромно количество грешки, дори преди да влезнат реално във властта, но за сметка на това толкова са си заровили главата в пясъка, че онова на СДС изглежда нищо. И причината е че на самият Симеон ще му бъде много трудно да признае грешките си. Аз досега не съм чул цар да извика за себе си че е гол. И бедата не е толкова в морала на Симеон, за който все още нищо не знаем, а в мистиката и ирационалността на царската институция, която ти много обичаш.

И накрая, ти все избягваш този въпрос, ама той все изкача непрекъснато: как почтенността на лидерът ще противодейства на непочтенността на неговите последователи. Само защото ти се иска да стане така? Това си е една едва ли не детска вяра, че доброто ще победи...

Дружбата със СССР е нужна като слънцето и въздуха за всяко живо същество
народна мъдрост


Тема Франция е стожернови [re: Яceн *;o)]  
АвторЛъчo (Нерегистриран)
Публикувано27.06.01 13:38



на комунизма в Европа. 80% от тъпотиите в ЕС стават заради тях. (останалите заради Гърция, ама това е отделна тема)



Тема Пак почна да плашиш гаргите.нови [re: Яceн *;o)]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано27.06.01 13:40



Нерде системата, нерде Муун.

Пределно ясно е, че с калпави закони съдията е безсилен или всесилен, само от него зависи. Така е и с министрите и така до последния чиновник.

Та тази - по-добрата система така и не е направена, а ми раздувате как царят бил дошъл наготово. Кое точно ви е готовото? Щото най-големият ви успех била банковата система, ама аз не съм виждал от Татово време някой да се e разплащал с чек в България.

Zzloba



Тема Нали лидерът не е сам?нови [re: exPesho]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано27.06.01 13:47



За целта има експерти.
Експертите изработват правилата на системата и ги прилагат.
Лидерът е за това да следи почтени ли са експертите и да оценява резултатите им.
Това, което аз разглеждам, е едно временно явление.Извънредно поради извънредната ситуация на страните в преход.
Това че СДС почват да се вглеждат в грешките си е резултат на изборната им катастрофа.Ако я нямаше, нямаше да има и помен от признаване на грешки, да не говорим за анализ.
В крайна сметка май излиза че избирателят е прав и съвсем не е толкова тъп, колкото се опитват да го изкарат.

And if you tolerate this
Then your children will be next


Тема Веднъж вече го бях цитирал:нови [re: 1984]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано27.06.01 14:16



Казали на един, че ако си види недостатъците, ще може да се поправи и да стане по-добър човек.

Взел една тетрадка, подострил си молива и след цял ден умуване вечерта в тетрадката се мъдрило следното:

"Понякога забравя шапката си."

Много опасна грешка е, когато партия, върхушката й или даже симпатизантите решат, че народът е тъп и това са й грешките. Пиши я умряла тая партия.

Не мога да се съглася и с тезата, че тоталната корупция, обхванала държавата, е една простима грешчица.

Zzloba



Тема Пак противоречие:нови [re: 1984]  
Автор exPesho (народен водач)
Публикувано27.06.01 14:25



"Лидерът е за това да следи почтени ли са експертите и да оценява резултатите им."

Та нали точно оценяването на резултатите е рационалния процес за който ти говоря. Ти искаш да имаме ирационална вяра в рационалните способности на лидера. Каква почтенност виждаш тук? Или искаш да ми кажеш, че екип от програмисти може да бъде ръководен от поп, например? Той ще следи дали те почетенно си изпълняват задлълженията, но за качествата на продукта им ще отговарят потребителите. Ама имало бъгове? И какво от това - програмистите почтенно са спазвали работното си време, не са работили на нелицензиран софтуер и не са предавали тайни на конкуренцията. Почтенни ли са? Почтенни са. Има ли бъгове? Има бъгове. Кой е виновен? Програмистите или попът дето им е бил лидер на екипа? Пак ти повтарям, че почтенност няма нищо общо с експертните умения било да строиш къща, било да конструираш социална система.

Може да си страшно почтен, но ако си некадърен, най-вероятното е къщата или системата да се стовари върху главата ти.

Колкото до вглеждането в грешките: ами естествено е че ще се вгледаш в грешките си, когато стъпиш накриво. Или ти очакваш да дойде някой научен и знаещ всичко, който всичко прави префектно, дори и когато се вглежда в грешките си? Някой като добрия цар в приказките?

Избирателят (или поне по-голямата част от него) се показа като пълен инфантил, който е готов в името на своите си ирационални желания и представи, да загърби отговорността си за рационално мислене и избор. Да ти цитирам ли поговорката на същия този народ "Да изхвърлиш бебето с мръсната вода"? Е, точно това го направи пак същия този народ.

Дружбата със СССР е нужна като слънцето и въздуха за всяко живо същество
народна мъдрост


Тема Re: Веднъж вече го бях цитирал:нови [re: Zzloba]  
Автор exPesho (народен водач)
Публикувано27.06.01 14:28



Какво пък ти разбира на теб главата от корупция! Прочел два лафа в Труд и сега непрекъснато ги пелтечи ззлобно.

Дружбата със СССР е нужна като слънцето и въздуха за всяко живо същество
народна мъдрост


Тема Re: Антидайновнови [re: Яceн *;o)]  
Автор 3aщo (член)
Публикувано27.06.01 14:39



Ако системана наистина е добра или ще заработи или ще изхвърли прасето по възможно най-бързият и безболезнен начин.



Тема Тук ти бях дал няколко линка.нови [re: exPesho]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано27.06.01 14:54



Zzloba



Тема Нещо прясно:нови [re: exPesho]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано27.06.01 15:10



Добрин Митев си купил хотел на Златните. Честито! Да не им се надяваш на сините бизнесмени, какъв талант имат само. И то все със средното си образование. Ама много пари спестил тоя човек като областен управител на Варна! И все от заплата, нали? Щото ни фирма имаше, ни дявол.

Някой тук питаше нещо за образованията, като го срещнеш, му кажи радостната вест - и с основно да си, прост готвач да си, син ли си, хотел на Златните не ти мърда.

Zzloba



Тема Безболезнен за страната,нови [re: 3aщo]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано27.06.01 15:11



а не за прасето.

Zzloba



Тема Извинявам се на теб и другите...нови [re: Zzloba]  
Автор Яceн *;o) (луд за черпене)
Публикувано27.06.01 15:19



...граги.
Извинете, че ви плаша.
(Споменавам Муун, без да го свързвам с царя - просто ей така за пример - и гаргите сън загубват.)
Оооо, оооо, на бати, гаргите! Не бойте се гарги за утрешния ден! Няма страшно, ооо, оооо...


-------------
Ясен *<;о)


Тема Re: Безболезнен за страната,нови [re: Zzloba]  
АвторУpaaa! (Нерегистриран)
Публикувано27.06.01 18:24







Тема Ето ти моделнови [re: exPesho]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано28.06.01 12:47



Съдебното жури.

And if you tolerate this
Then your children will be next


Тема Че тойу кога е приказвал?нови [re: Zzloba]  
Автор Beнko ( С нов морал)
Публикувано28.06.01 15:16



Нали му забраниха и го назначиха за господар на мълчанието.
За зметка на това на доста злобари им излиза жълто от ъстата. И не само от там. Целите са се омазали




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.