Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:29 08.06.24 
Култура и изкуство
   >> Поезия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Ще я убия...  
Автор Taiss ()
Публикувано05.08.00 14:43



Ще я убия - тази циганка неверна! Ще я разпъна - както мене тя. Ще я измъчвм дълго (много дълго) и от страданието нейно ще крещя. Ще и задавам огнени въпроси, които да я парят нощ и ден. Ще я прегръщам, ще я промушвам - както тя направи с мен. Когато плаче - ще я утешавам. Измамен мир ще й даря насън. А после? - С удари ще я свестявам, ще я поливам с черната й кръв. Край смъртния й одър ще будувам, ще стискам трескавата и ръка. С изстиването й сълзите ми ще спират, защото аз ще я убия - Нея… Любовта…

Тема Ще я убия...нови [re: Taiss]  
Автор nightfall ()
Публикувано05.08.00 19:35



v takiva edni momenti cialoto jelanie za ubiistvo samo se prevrysta v otkysvane na par4e ot teb i vplitaneto mu v dumi-izkustvo.... a za zakanite 4e naistina si se zasilila da ia trepesh....ima edna pogovorka na ote4estven frront-"ne se gasi tui sto ne gasne", i edna na diado mi -"iazyk za baruta" niamam vreme (i pari za da vidia drugite vi nesta ,prosto tova beshe pyrvoto...)

Тема Не мога да повярвам!!!нови [re: nightfall]  
Автор Taiss ()
Публикувано05.08.00 21:16



:-)) Много се радвам! Най-вече на свечеряване :-) И пак да дойдеш!

Тема Ще я убия...нови [re: Taiss]  
Автор Дзвер1 ()
Публикувано06.08.00 12:47



Това ме впечатли... "....Когато плаче - ще я утешавам. Измамен мир ще й даря насън. А после? - С удари ще я свестявам, ще я поливам с черната й кръв...." Абе направо си е яко цялото.

Тема Ще я убия...нови [re: Taiss]  
Автор Jack... ()
Публикувано06.08.00 13:02



Hm! Shte mi e my4no za cigankata. :( Eh, Taiss - 4udq se ne moje li tvorecyt da syzdava bez prisystvieto na smyrtta? Ne ???

Тема Не мога да повярвам!!!нови [re: Taiss]  
Автор Jack... ()
Публикувано06.08.00 13:05



I az ne moga... Aide - aide: Vij kakvo isko4i ot senkite pak, Taiss:))) "kyde go 4ukash, kyde se puka" - ako nali shte si govorim sys dqdovi pogovorki...:PPP :) Abe, Nightfall, govedce takova, ti zashto ne pishesh, be!?

Тема Ще я убия...нови [re: Jack...]  
Автор Jack... ()
Публикувано06.08.00 13:54



- i - tolkova li te my4i, 4e da q ubivash, taq ciganka:)

Тема Ще я убия...нови [re: Jack...]  
Автор Дзвер1 ()
Публикувано06.08.00 14:02



Абе остави циганката на мира, бе човек! Тук любов умира, ти за една циганка!

Тема Ще я убия...нови [re: Taiss]  
Автор Poaro ()
Публикувано06.08.00 15:25



Тоя път Taiss уби и мен по погрешка;) Мнооооогоооо е добро!

Тема Ще я убия...нови [re: Poaro]  
Автор De_vill ()
Публикувано06.08.00 16:27



Aham. I az tyi dumam:)

Тема Ще я убия...нови [re: Taiss]  
Автор maia ()
Публикувано06.08.00 17:29



Men me kefi! A puk drugite da govoriat kvot si shtat!!!!!!!!!

Тема Ще я убия...нови [re: Дзвер1]  
Автор Taiss ()
Публикувано06.08.00 23:45



Това си е направо като потупване по рамото :-)

Тема Спомняш ли си?нови [re: Jack...]  
Автор Taiss ()
Публикувано06.08.00 23:50



"Бялата птица на моето желание кацна на лявото ми рамо... ...Черната птица на моето желание кацна на дясното ми рамо." Разбираш ли - едната отлита напред, а другата - назад. Контрастни, в различни посоки, НО! - съществуващи. Смъртта обича подобни ситуации. Или поне - така ми е казвала :-)

Тема Ех, Поаро...нови [re: Poaro]  
Автор Taiss ()
Публикувано06.08.00 23:55



И тебе ли? Аз искам само Нея... Казвала ли съм ти някога, че ми приличаш на един много добър дух??? :-)

Тема Ще я убия...нови [re: maia]  
Автор Taiss ()
Публикувано06.08.00 23:57



О, Мая!!! Или: О, Майа!!! Твоето мнение ме трогна... :-)

Тема Помниш ли как ти предсказах това?нови [re: Taiss]  
Автор циганската вещица ()
Публикувано07.08.00 01:32



Помниш ли как дълго, дълго се смя? Помниш ли как ми подхвърли пари? Помниш ли как ми каза: Не вярвам на твоите лъжи! Помниш ли как дойде пак при мен? Нож в ръката ти блестеше смутен. Помниш ли как го целунах с разцепен език? Помниш ли как го помилвах с коси? Помниш ли как ми го даде на мен? Помниш ли как те промуших, както ти правеше с мен? Помниш ли как повярва на всяка от моите лъжи? Помниш ли как след това те разпънах на кръст? Помниш ли как те измъчвах до смърт? Помниш ли как пиех твоите сълзи? Помниш ли как накрая ти ме уби? Помниш ли как направи ми гроб? Помниш ли как върху него рида? Помниш ли как дълго ти ми мълвя: Мъртва, навеки, навеки си ти! Как ще живея без твоите лъжи? Как ще заспивам без твоите коси? Кой ще разпъвам вечер на кръст? Кой ще измъчвам сутрин до смърт? Кой ще пие моите сълзи? Кой ще повярва на всяка от моите лъжи? ;))))))))

Тема Neverojatna si!!!нови [re: циганската вещица]  
Автор Taiss ()
Публикувано07.08.00 10:34



Taka stava s Neja. No az sym malka i nishto ne razbiram ot Ljubov. Opitvam se da i natrija nosa i sled tova se chudja zashto me boli moja... Takiva edni... ciganski...

Тема Ще я убия...нови [re: Taiss]  
Автор mihail ()
Публикувано07.08.00 11:28



mnogo se chudih dali tova e poezia tova mai ne e poezia a predshestvenika i moje bi spazum niakade vutre koito ne e edinichen ama e super:))

Тема Ех, Поаро...нови [re: Taiss]  
Автор Poaro ()
Публикувано07.08.00 12:27



Не,но има нещо вярно...аз съм добрата фея Поарита;)

Тема невероятна си ти, мила:)нови [re: Taiss]  
Автор циганската вещица ()
Публикувано07.08.00 12:36



наистина харесвам нещата, които пишеш

Тема Ще я убия...нови [re: Taiss]  
Автор FIGHTER ()
Публикувано07.08.00 13:44



УБИЙ Я ВЕДНЪЖ И ЗАРАДИ МЕНЕ!

Тема Спомняш ли си?нови [re: Taiss]  
Автор jack... ()
Публикувано07.08.00 15:24



Ah, koj prepro4ita Jelqzkov:) ( onq - ludiq Rudi ) Zavijdam ti... ... A pomnish li kakvo stori Koruin ambyrski s gargata, deto vse mu opqvashe, 4e nishto nqma smisyl i za nego shte e nai-dobre da ne se my4i i oshte sega da nameri absoljuta - v byrzata smyrt ? :)

Тема :)нови [re: Taiss]  
Автор De_Vill ()
Публикувано07.08.00 15:29



Ironiq li leka tuk dolavqm, Taiss? :)

Тема Tova E Poeziqнови [re: mihail]  
Автор Jack... ()
Публикувано07.08.00 15:39



tova e Poeziq. Po-eziq ot poeziqta - "onazi" - razumnata, racionalnata. tova e izkustvo - intuitivnoto izkustvo: tvorenie na " Bog Az" ( Geo Milev - za spravka ). " Absoljut", ako shtesh, Misho.

Тема FIGHTERнови [re: FIGHTER]  
Автор de_vill ()
Публикувано07.08.00 15:54



_Yeahh, kill her, Taiss. - FIGHTER says ;) - Kilfully Q Kill, a ne Killobratimo:) I Killed her once, I killed her twice... мъ ни ще да мре, дзверо:) What da sy praj, FIGHTER - immortallity циганьская. ;} , Taiss

Тема "Tova E Poeziq",a?!нови [re: Jack...]  
Автор de_vill ()
Публикувано07.08.00 16:00



Eh, 4e te laskaqt, ama. 4ak zavijdam malko:)

Тема Ще я убия...нови [re: Taiss]  
Автор Craze ()
Публикувано07.08.00 17:05



Гениално написано...... и едно въпросче се лута в главата ми - какво ще бъде след смъртта й?

Тема Да бенови [re: Taiss]  
Автор Малък зелен каменояд ()
Публикувано07.08.00 17:09



и аз се изненадах, че и този път коментарът й не беше: "Много е сладко!" :))))))

Тема Хич не се и чудя.нови [re: mihail]  
Автор Taiss ()
Публикувано07.08.00 20:41



Дали това е поезия? На кой му пука? - На мен - не. А пък дали е пред или след Поезията?... Едва ли някой би могъл да каже...

Тема Позакашлях се малко:-)нови [re: de_vill]  
Автор Taiss ()
Публикувано07.08.00 20:46



И се поизчервих при това - от кашлицата. Ама, Де Виле, кажи ми аджеба: От къде ли Джак е толкова информиран за поезиите и по - езиите? :-)

Тема Хе-хе!нови [re: FIGHTER]  
Автор Taiss ()
Публикувано07.08.00 20:50



Аз мога (да опитвам) да убия само моята любов. За твоята ти си отговаряш - не ми е работа да се бъркам, нито пък би ми благодарил ако успеех :-))

Тема ?!нови [re: de_vill]  
Автор Taiss ()
Публикувано07.08.00 20:53



Абе нещо долавям тук от Дзверовата интернационалност :-Ь

Тема Ще ти кажа...нови [re: Craze]  
Автор Taiss ()
Публикувано07.08.00 20:56



Сухо и пусто... спокойно... невъзмутимо... просто не ти остава любов, с която да се трогваш... Но явно регенерира добре :-)

Тема ???нови [re: Taiss]  
Автор Ясен *<;о) ()
Публикувано08.08.00 00:46



Всъщност въпросът е "Дали много те бива?" или "Дали страшно много те бива?"... :о)

Тема Позакашлях се малко - i az:)нови [re: Taiss]  
Автор De_vill ()
Публикувано08.08.00 10:07



Abe, nali znaish, 4e jack si e naduvka:)

Тема Ще ти кажа...нови [re: Taiss]  
Автор Craze ()
Публикувано08.08.00 10:56



Толкова спокойно, че ти се вика ?? :-))) бррррр какво ли е усещането?

Тема jalkoнови [re: Taiss]  
Автор mihail ()
Публикувано08.08.00 11:32



ne ti puka li??? tova pilicha na elitarno bezrazlichie

Тема Ами...нови [re: mihail]  
Автор Taiss ()
Публикувано08.08.00 20:14



Не знам как ти звучи, но си е така - не се опитвам да правя поезия и затова не държа да прилича на такава.

Тема Любопитко такъв:-)нови [re: Ясен *<;о)]  
Автор Taiss ()
Публикувано08.08.00 20:19



Няма кой да ти отговори, май. Радвам се, че си пак тук, въпреки че сигурно си си заминал :-) Ама сигурно е много интересно да си тук, когато те няма и обратно, а? И пак се радвам :-)))

Тема Тъй вярно!:)нови [re: Taiss]  
Автор Ясен *<;о) ()
Публикувано08.08.00 20:46



АЗ! *Изкозирува той с ляв крак към дясно гологлаво слепоочие. "Леле какво кощунство..." допълнително си позволи той една мисълчица. И постепенно се примири с 3-те дена наряд пред компютъра* Ами как да ти кажа... Дулистичната природа на екзистенциума ми е таква, че когато съм тук ме няма там и обратното... Има там нагоре едно "сти" дето обяснява една друга контрасираща несъвпадъчност... Абе да обобщя дотук написното - с две думи и аз се радвам! :) *"Боже, какъв свободен прочит на собственте си дрънканици направих..." - се перна той с партенката по манерката*

Тема Тъй вярно!:)нови [re: Ясен *<;о)]  
Автор Taiss ()
Публикувано08.08.00 21:05



Посъбраха ми се очичките, но тръснах няколко пъти глава и се оправих. Брей, че сложна природа си имаш - уф! Щях да се пробвам да цитирам, но едното ми око пак почна да мърда към другото :-) Аз и световете ти видях, не само природата :-)))

Тема abe:)нови [re: Taiss]  
Автор mihail ()
Публикувано09.08.00 11:51



zvuchi mi kato "kradeca vika drujte kradeca":)) no nali niama da e po-hubavo ako e proza tova gornoto no spora dali iabalkata e zelena ili tova e predstavata za neinata zelenina ne vodi nikade:)

Тема Ще я убия...нови [re: Taiss]  
Автор rumiana ()
Публикувано09.08.00 13:31



Haresa mi ...i az taka napravih,no sega imam praznota i neznaia s kakvo da ia zapylnia..

Тема Например...нови [re: rumiana]  
Автор Taiss ()
Публикувано09.08.00 14:04



Можеш да пробваш с алкохол и мъже... Около година може би няма да ти пука за нищо. След това е редно да ти писне и да почнеш да отказваш алкохола и мъжете. И най-накрая, когато решиш, че отново си готова да погледнеш себе си (ама наистина да погледнеш), току-виж отново си я открила... Поне при мен беше така :-))

Тема abe:)нови [re: mihail]  
Автор Синя мъгла ()
Публикувано09.08.00 15:37



абе? абе ти какво против имаш това‚ което наричаш "елитарно безразличие"? много буржоазно звучи ;–Ь ама какво наистина‚ момко?

Тема mi:)нови [re: Синя мъгла]  
Автор mihail ()
Публикувано09.08.00 16:29



kakvo kakvoto sa imali veshticite sreshtu inkviziciata:)) ili puk van gog protiv poshtalionsvoto:))

Тема а!нови [re: mihail]  
Автор Синя мъгла ()
Публикувано09.08.00 18:43



камък ми падна и цопна! :)

Тема aaa:)нови [re: Синя мъгла]  
Автор mihail ()
Публикувано09.08.00 22:13



diferent thinking i suppose as far as the thaughts are diferent the stones are to be with less height taka si mislia

Тема aaa:)нови [re: mihail]  
Автор Синя мъгла ()
Публикувано10.08.00 00:16



не мога да повярвам‚ че ТАКА си мислиш. но виждам‚ че така е написано. къде си отглеждан? някъде‚ където мислят по английски? дори и така да е – мотхер ли би извикал‚ ако нещо те боли? или просто – мутер... звучи обидно.

Тема de e humora:))нови [re: Синя мъгла]  
Автор mihail ()
Публикувано10.08.00 10:24



chuvstvoto za humor kade e ili puk ezikova prinadlejnost te e podgonila be cool, be happy, sichki gledame shtatski filmi:)))

Тема ...Zavijdam...:)нови [re: Taiss]  
Автор Jack ()
Публикувано10.08.00 14:57



Gledam q tuk - tvoqta izlojena "ubita" ljubov :) - i si mislq: edna dosta solidna i sydyrjatelna diskusiq se e polu4ila... pyk koi li se oplakvashe, 4e malko hora se vlju4vali - bilo da kritikuvat, bilo da spodelqt neshto... Ei, tova e - ciganski raboti :)

Тема ами гледайте...нови [re: mihail]  
Автор Синя мъгла ()
Публикувано10.08.00 15:11



то‚ затова така...

Тема i chetemнови [re: Синя мъгла]  
Автор mihail ()
Публикувано10.08.00 15:45



mnogo sme se comersializirali nali za tova si ti tuka za da ni spasish :))

Тема наистина ли затова съм тук?нови [re: mihail]  
Автор Синя мъгла ()
Публикувано10.08.00 17:19



отивам си тогава! спрете земята!... или влака – беше? каквото и да е...

Тема mdaнови [re: Синя мъгла]  
Автор mihail ()
Публикувано10.08.00 17:33



de da mojeshe da se spre

Тема Завистта е чувсво лошо :-)нови [re: Jack]  
Автор Taiss ()
Публикувано10.08.00 18:03



Пък и нали знаеш :"Внимавай какво си пожелаваш, защото може да се сбъдне". Радвам се, в интерес на истината, че съм успяла да докосна по някакъв начин тези хора, макар и с моята "умряла" любов :-) Любов...

Тема mdaнови [re: mihail]  
Автор Синя мъгла ()
Публикувано10.08.00 18:46



А! не може значи! тогава бързо ми кажи наистина ли мислиш на английски‚ преди да съм умряла от смях!

Тема Завистта е чувсво лошо :-)нови [re: Taiss]  
Автор Jack of Shaddows ()
Публикувано10.08.00 21:01



"umrqla" = "myrtva": v toq smisyl se izpolzva epiteta, nali:) ponqkoga sym mnogo nevnimatelen, Taiss. propuskam mnogozna4nostta na Dumite. Dali propuskam mnogozna4nostta na Neshtata? :( /tyjen Jack/ :)

Тема mdaнови [re: Синя мъгла]  
Автор mihail ()
Публикувано11.08.00 11:45



e kat sum zakurmen ot maluk s aliansi taka e:) predi da si umriala ot smiah moje i da kajesh zashto:)

Тема Завистта е чувство лошо :-)нови [re: Jack of Shaddows]  
Автор Taiss ()
Публикувано11.08.00 16:03



Защо тъжен? "умряла" си е и в двата смисъла. Аз трудно се въздържам да не ползвам многозначността, както знаеш :-)

Тема Shhhhhhhhhh!нови [re: Taiss]  
Автор Jack... ()
Публикувано11.08.00 16:51



.... ne me podhlyzvai tyi, momi4e...

Тема Отг: Ще я убия...нови [re: Taiss]  
Авторедна вещица (Нерегистриран)
Публикувано21.11.00 17:39



реших да го поизтупам от прахта



Тема Отг: Ще я убия...нови [re: една вещица]  
АвторАлергична (Нерегистриран)
Публикувано21.11.00 20:36



я, какви неща сте писали, ама са много прашни, за да ги чета



Тема Отг: Ще я убия...нови [re: една вещица]  
Авторброд (Нерегистриран)
Публикувано21.11.00 22:44



Видя ли?

Като се ровиш по прашния таван...

Хванаха те по паяжинките по кичурите над очите ти...



Бе, това май не е за вещици работа, а? :-)



Тема Отг: А ти, Taiss, напразно,нови [re: Taiss]  
Авторброд (Нерегистриран)
Публикувано22.11.00 00:20



Няма да можеш да убиеш любовта...

Не можеш да се убиеш, Taiss...



Тема Благодаря ти,нови [re: една вещица]  
Авторзу (Нерегистриран)
Публикувано22.11.00 09:06



че го измъкна.
Невероятно ми се струва, че всички реагират сякаш тук е клуб "Любов" и се нищят любовни болежки. Май хората не ги интересува кое как е написано, Стига да се говори за любов. А тук все пак е друг клуб, с други цели...

Никой не се сеща да каже, че е прекрасно като текст, че думите са натоварени дори с повече емоция, отколкото носят сами по себе си, че всеки обособен образ е ярък и равностоен на останалите, че няма спадове и това не се дължи единствено на краткостта, а на някакво особено, осветено отвътре вдъхновение. Че няма диспропорция в линиите, че лутането е предадено пестеливо, без излишни залитания, от което звучи още по-искрено.

Таис, жасно съжалявам, че скоро не си писала, или поне не с този ник. Преди следях всичко написано от теб, макар че не винаги реагирах. Ако си тук някъде - направи ми подарък. Хайде! §о)))))



Тема Отг: Ще я убия...нови [re: брод]  
Авторедна вещица (Нерегистриран)
Публикувано22.11.00 20:41



въх! мари майка! така е като не съм алергична;))

а ти как си?



Тема моля, моля зунови [re: зу]  
Авторедна вещица (Нерегистриран)
Публикувано22.11.00 20:47



този твой интелектуализъм направо ми взе здравето;)))))

все ми се струва, че ми се иска да те познавам - дали ми се струва?във всеки случай си ми много симпатична, дааааааа;))))



Тема Отг: Ще я убия...нови [re: една вещица]  
Авторброд (Нерегистриран)
Публикувано23.11.00 08:58



аз
май
съм
настинал...





Тема Защо интелектуализъм? нови [re: една вещица]  
Авторзу (Нерегистриран)
Публикувано23.11.00 09:24



Не мисля, че да дам мнение по нещо, което е писано НЕ САМО за да сподели някакво чувство, е нормално. Нали хората тук затова правят литературни опити, за да чуят какво мислят другите за НАЧИНА им на писане?
Може би е прозвучало малко сухо, но наистина ми докривя, че повечето се ровят само в емоцията. Че то така всяка книга загубва смисъла си и се превръща в емоционално мрънкане или клюка.

Де да знам, май наистина ми е по-интересно да се заглеждам във формата. Така де, откъде накъде пищещият човек е длъжен непременно да казва какво наистина чувства? Ами въображението, измислицата, създаването на нереален свят - на боклука ли да ги изхвърлим? :о)))))))

Е, извинявам се ако съм подразнила някого, но животът си е живот, а литературата - литература. И стига с тоя соцреализъм - "литературата е отражение на действителността". Таратанци! Сухи догми от миналото... ;о)))))))))))



Тема Отг: Защо интелектуализъм? нови [re: зу]  
АвторДогма (Нерегистриран)
Публикувано23.11.00 09:32



Не съм суха, а сочна храна за догматиците, някои ме предпочитат гореща.



Тема Отг: Ще я убия...нови [re: Taiss]  
АвторЦиганка (Нерегистриран)
Публикувано23.11.00 09:35



Опитай, но за кръвта грешиш - от синя по-синя е.

ПП Нямам нищо общо с левскарщината и седесарщината. Просто от мене започва България. И още 1300 и кусур години поне все ще е така.



Тема Заслужаваш си гонови [re: Taiss]  
АвторСив Вълк (Нерегистриран)
Публикувано23.11.00 10:18



Верно си е яко, страшно ми хареса, продължавай в същия дух !



Тема Отг: Ще я убия...нови [re: Taiss]  
Автор!KLeoPatrA (Нерегистриран)
Публикувано24.11.00 02:29



Супер си. Много ти е готино произведението....



Тема Отг: Ще я убия...нови [re: Taiss]  
Авторstrelec (Нерегистриран)
Публикувано24.11.00 06:22



silno,mnogo silno........tova moje da go napishe samo chovek koito moje da obicha mnogo.......i da mrazi mnogo......dano nikoga ne se izpravja sreshtu teb



Тема Отг: Ще я убия...нови [re: Taiss]  
Автораз (Нерегистриран)
Публикувано24.11.00 16:10



Жестоко - но прекрасно!



Тема Отг: А ти, Taiss, напразно,нови [re: брод]  
АвторNINI (Нерегистриран)
Публикувано27.11.00 20:02



No mojes da se obezcvetis....a tova mai si e sastoto.



Тема Отг: А ти, Taiss, напразно,нови [re: NINI]  
Авторброд (Нерегистриран)
Публикувано27.11.00 20:28



Май няма безцветна любов...

Има опити някой да те обезцвети, но ТЕ са напразни.
Истинската любов остава да живее и когато физически човек вече го няма. Тогава тя отива в друг, достоен носител, и така - безкрай.
Недостойните не я изпитват, може би само я предизвикват, подтикнати от стремежа си за притежание и задоволяване егоистичните си желания.

За това са изписани толкова милиони мнения, че са превърнали темата в банално упражнение. Така чувствувам участието си и аз сега.

Но това не прави състоянието по-маловажно или незначително. Незначителни сме ние, хората, когато все още не сме докоснати от него.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.