Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:00 02.07.24 
Култура и изкуство
   >> Поезия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема исках само да ти кажа, ченови  
Автор една цветарка ()
Публикувано02.08.00 00:32



цветето, което ми подари сутрин си спомня очите ти и ми разказва за теб как е танцувало в дните ти. Цветето, което ми подари понякога се смее насън, събужда ме с игриви бодли и ми разказва за твоите шеги. Цветето, което ми подари тази вечер изсъхна съвсем. Цветето, което ми подари вече не живее с мен.

Тема За всяко цвете трябванови [re: една цветарка]  
Автор a Lady ()
Публикувано02.08.00 08:30



да се грижим като за малко дете! Както за символа, вложен в него! ;-))))

Тема да, и накрая ги убиваме,нови [re: a Lady]  
Автор вещицата - цветарка ()
Публикувано02.08.00 11:15



защото изсъхналите цветя са вечни - не се променят, не ни изменят, остават винаги с нас, като вещи

Тема Вечна в тях е самонови [re: вещицата - цветарка]  
Автор a Lady ()
Публикувано02.08.00 11:42



смьртта! ;-))) Какво може да ни даде един хербарий, колкото и добре да е направен? Най-живото в едно сухо цвете е спомена, който носи. Не е вярно, че не се променя - то продьлжава да умира, да сьхне, избледнява и губи цвета си, троши се и така ни напуска... Не е ли по-добре да го оставим да си отиде щом вече не могем да се грижим за него и да запазим един хубав спомен за нещо, което не сме дори сигурно дали е било? ;-)))

Тема Аз няма да говоря за цветя...нови [re: една цветарка]  
Автор Brotherblues ()
Публикувано02.08.00 11:53



здравей, вещице-цветарке! Как изкара нощта???? Успя ли да завладееш сърцето, за което говорихме вчера???

Тема Никой не е вечен!нови [re: a Lady]  
Автор Brotherblues ()
Публикувано02.08.00 11:54



Но има едно стихче от любим поет, което ще си позволя да цитирам:) Във песъчинката света да зърнеш! Небето - в цъфналото цвете! Безкрайността във шепа да обгърнеш, а Вечността - в един-едничък час!

Тема да, ако можемнови [re: a Lady]  
Автор вещицата - цветарка ()
Публикувано02.08.00 12:08



да го оставим да си отиде, но понякога не можем

Тема И нищо не е вечно!нови [re: Brotherblues]  
Автор a lady ()
Публикувано02.08.00 12:15



Т.е. To see a world in a grain of saud And heaven in a wild flower Hold infinity in the palm of you hand And eternity in an hour. ;-))))))

Тема И защо? Какво ни пречи?нови [re: вещицата - цветарка]  
Автор a lady ()
Публикувано02.08.00 12:18



Не е ли това самомьчение?

Тема охо!ха-ха-ха!нови [re: Brotherblues]  
Автор вещицата - цветарка ()
Публикувано02.08.00 12:19



как ли изкараш нощта? играех си със смъртни и си опитвах да ги направя на безсмъртни, знаеш ли как става? - забивам зъби в малката синя пулсираща веничка на вратлето им - след това се облизвам


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.