Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:36 23.09.24 
Култура и изкуство
   >> Поезия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Най-първонови  
Автор Светла ()
Публикувано24.05.00 00:29



Безумство Седя на ивицата мокра на плажа празен и студен вълните плискат, мрачно духа морето черно е пред мен Седя със поглед устремен но не във хоризонта необятен а в собствения си живот, във своите мечти, във своите копнежи които ден след ден се губят в сива пустота Живота друг е. Лицемерен и фалшив света ме гледа през монокъла си евтин Това разкъсва моето море морето от мечти и от копнежи И казвам примерно: "Прости!" И казвам примерно:"Аз вярвам ти!" А те с очудени очи ме гледат с присмех, с недоверие и мойта обич среща пак стена стена неразрушима, вечна стената на безумието на света та се запитвам най-подир: "Безумен ли е този свят или съм аз безумната?" ...91г.

Тема Пет увехнали цветянови [re: Светла]  
Автор Светла ()
Публикувано24.05.00 00:35



Пет часа е. Рано сутрин. Тишина. Бяла стая - полупразна, с паяжина на отсрещната стена През пердето се процежда тънка струя светлина Тя пробягва по стената и за миг замира нейната следа Бяла стая - полупразна, но със ваза в ъгъла на масата а във вазата бледнеят пет увехнали цветя Може би са спомен от човек далечен, скъп но преминал им е вече пролетния дъх И сега стоят безлично ден след ден във вазата като спомена бизличен за красивите цветя Пет часа е. Рано сутрин. Тишина. Със копнеж следят лъчите пет увехнали цветя. ...91г.

Тема Вълна [re: Светла]  
Автор Светла ()
Публикувано24.05.00 00:41



Свещта спокойно си гори макар, че вятъра подухва и нищо, че прибоя си шуми една вековна тишина царува Така реди се прилива със отлива ленив Вълните раждат се за миг и в миг умират И сменят се безкрайно нощи с дни така неизброими месеци, години.. Но ето, облак затъмни ленивото червено слънце Една вълна се открои и блъсна се в брега със пяна шумна И тя тъй бързо, в миг почти разби вековната безшумност Свеща угасна. Вълната я заля.

Тема Вълнанови [re: Светла]  
Автор Жоро ()
Публикувано24.05.00 12:50



Да да добре харесват ми... ;))))


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.