Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:28 10.06.24 
Култура и изкуство
   >> Поезия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Няколко от Иля Велчевнови  
Автор Brotherblues ()
Публикувано12.05.00 12:26



Из "Тайни стихотворения" изд. Народна младеж, 1981 "Наздравица" Убий ме за това, че цял живот съм те обичал! Убий ме за това, че цял живот ти бях приятел! Убий ме за това, че никога не те предадох! Убий ме за това, че в труден час с гърдите си съм те закривал! Убий ме за това, че в нежен миг си ме наричал - братко! Убий ме за това, че вярвах в тебе като в майка! Убий ме за това, че и сега, когато си отивам, дори в сърцето си не те проклинам! Приятел в оставка не излиза, приятелят ръжда не го покрива по никакви причини! Приятелят за своето приятелство не съжалява! Приятелство не се купува, защото се доказва! Убий ме за това, че щастие ти пожелавам и с мръсната мълва за мен ти пий последната наздравица! Приятелю, да ти е сладко! "Жестоко за двама" Бутилка стар коняк, за по-изискано. Пет приказки за мода и за друго. Един изтъркан виц. Полуусмивка. Открадната целувка, първа... Дежурното "Недей" на женски глас, с което всъщност те повикват. Две бели фигури от страст. Интимното око на синя лампа. И сладка топлина на полумрак, на голото легло, на тиха музика. А после неизменната цигара. Дими цигарата за двама, като жестока рана тлее. Почуква вече празната касета. Вие. И всичко свършва. Обичам те - ми казваш ти със своя неуверен глас. И молиш ме настойчиво, страхливо, да ти повторя същото и аз. Обичам те, но как да ти го кажа в тази тишина? Лъжа. Защо ти е лъжата? Целувам те, но тебе ли целувам? Лежа до теб - коса в коса, прегръщам те и те забравям. И не, че има някоя конкретно друга, и не че ти си хлътнала по мене, а просто бе поредната игра, с която търсехме любимия, любимата и се отдалечавахме завинаги от тях...

Тема Няколко от Иля Велчевнови [re: Brotherblues]  
Автор Hanna ()
Публикувано12.05.00 12:37



и се отдалечавахме завинаги от тях....

Тема Мданови [re: Hanna]  
Автор Brotherblues ()
Публикувано12.05.00 12:38



което си е право-право си е:)

Тема Мданови [re: Brotherblues]  
Автор Hanna ()
Публикувано12.05.00 13:17



heh... vinagi sam go useshtala... no nikoga ne sam go kazwala...

Тема То това енови [re: Hanna]  
Автор Brotherblues ()
Публикувано12.05.00 13:21



истинското изкуство според мен - да си казваш същото, когато ...

Тема То това енови [re: Brotherblues]  
Автор Hanna ()
Публикувано12.05.00 14:53



когато се чудиш, как самият/та ти не си се сетил за нещо толкова.... както винаги съм смятала, че стихотворенията -всички- като мелодиите, съществуват някъде в пространството и чакат да бъдат чути от някой... нямам друго обяснение за някои неща...най-любимите ... а разправят, че било тежък труд ...:-)))

Тема хехенови [re: Hanna]  
Автор Brotherblues ()
Публикувано12.05.00 15:00



не е труд - знам го от опит:) това е болка, която излиза от теб:) Говоря само за истинските......

Тема Нека чуем тогава едно истинско...твоенови [re: Brotherblues]  
Автор Dream ()
Публикувано12.05.00 15:02



моля, Тъжен братко!

Тема Чакай малко - гкхм, кашлюкнови [re: Dream]  
Автор Brotherblues ()
Публикувано12.05.00 15:04



ако ми изпратиш адреса си, ще ти пратя нек'ви неща - не едно, а много повече:) А моят адрес е Brotherblues@dir.bg. Не искам тука да пиша мои неща. Или поне не сега:) Но ако искаш, ще ти пратя:)

Тема Чакай малко - гкхм, кашлюкнови [re: Brotherblues]  
Автор Dream ()
Публикувано12.05.00 15:16



ОК, благодаря. След миг ще имаш мейл.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.