Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:55 14.06.24 
Култура и изкуство
   >> Поезия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Христо Фотевнови  
Автор Aurora ()
Публикувано27.04.00 20:08



Понякога по-много се обичахме... Понякога по-много се обичахме, понякога по-малко, а понякога, когато ти заплакваше в ръцете ми, живота ми приличаше на щастие. Луната мълчаливо ни преследваше. Рисуваше телата ни по пясъка. Ний правехме какво ли не - понякога наистина приличахме на влюбени. Но пясъка изтече от косите ни и се завърна помежду ни въздуха. Естествено е във такива случаи усмивката ми малко да е стъклена. Естествено е във такива случаи усмивката ми малко да е стъклена. Естествено е да потърся хората. Да се разтворя в тяхното съчувствие. Да им изплача болката си с някакво забравено и скрито удоволствие... (Аз мога да разплача и дърветата, и птиците и бронзовите бюстове, но докага ще ни сближава болката и много ли е трудно да сме искрени?) И затова ще се усмихна някак си. Усмивката ми ще е малко стъклена. Уплашено ще питам - и безмилостно луната и дърветата, и себе си, наистина ли ние бяхме влюбени? Наистина ли ти си мойто щастие, или в нощта приличаше на щастие? Тогава ще напиша неочаквано най-истинското си стихотворение, най-хубавото... Като тебе хубаво. И толкова далечно - като теб.

Тема Христо Фотевнови [re: Aurora]  
Автор Z????? ()
Публикувано28.04.00 11:27



Blagodaria ti, Aurora!

Тема Христо Фотевнови [re: Aurora]  
Автор NUT ()
Публикувано28.04.00 11:44



Hubavo e:)))

Тема Христо Фотевнови [re: Aurora]  
Автор soft` ()
Публикувано28.04.00 18:22



tova e mnogo istinsko mnogo

Тема super,нови [re: Aurora]  
Автор Dzver1 ()
Публикувано28.04.00 19:47



aurorche, thanx. Dzver1

Тема Христо Фотевнови [re: Aurora]  
Автор MMMitov ()
Публикувано28.04.00 21:28



Super! Tuk ima oshte: http://slovo.orbitel.bg/fotev/

Тема още едно от Христо Фотевнови [re: Aurora]  
Автор Аврора ()
Публикувано29.04.00 15:14



Колко си хубава! Господи, колко си хубава! Колко са хубави ръцете ти. И нозете ти колко са хубави. И очите ти колко са хубави. И косите ти колко са хубави Не се измъчвай повече - обичай ме! Не се щади - обичай ме! Обичай ме със истинската сила на ръцете си, нозете си, очите си - със цялото изящество на техните движения. Повярвай ми завинаги - и никога ти няма да си глупава - обичай ме! И да си зла - обичай ме! Обичай ме! По улиците, след това по стълбите, особено по стълбите си хубава. Със дрехи и без дрехи, непрекъснато си хубава... Най-хубава си в стаята. Във тъмното, когато си със гребена. И гребенът потъва във косите ти. Косите ти са пълни с електричество - докосна ли ги, ще засветя в тъмното. Наистина си хубава - повярвай ми. И се старай до края да си хубава. Не толкова за мене, а за себе си, дърветата, прозорците и хората. Не разрушавай бързо красотата си с ревниви подозрения - прощавай ми внезапните пропадания някъде - не прекалявай, моля те, с цигарите. Не ме изгубвай никога - откривай ме, изпълвай ме с детинско изумление. Отново да се уверя в ръцете ти, в нозете ти, в очите ти... Обичай ме! Как искам да те задържа завинаги. Да те обичам винаги - завинаги. И колко ми е невъзможно... Колко си ти пясъчна... И моля те, не казвай ми, че искаш да ме задържиш завинаги, да ме обичаш винаги, завинаги. Колко си хубава! Господи, колко си хубава! Колко са хубави ръцете ти. И нозете ти колко са хубави. И очите ти колко са хубави. И косите ти колко са хубави. Колко си хубава! Господи, колко си истинска.

Тема още едно от Христо Фотевнови [re: Аврора]  
Автор MMMitov ()
Публикувано29.04.00 15:28



Позволи ми да мисля за тебе. Да си спомня за тебе. Отново да се влюбя във тебе. Бъди ми и жена, и сестра. Аз не мога. И не зная защо, но не мога да приема, че всичко е просто акробатика някаква в тъмни и самотни квартири. Самотна и звънтяща възбуда, с която ме измамва коняка... Лъжа е и оркестъра, който засвирва, и ръката, която ме търси, и жената, с която аз станах и танцувах туист... Аз не мога да живея без кратките срещи по крайбрежните улици. Просто да потъна в дълбоката сянка на дървото, което се вслушва в гласовете ни... Колко е смешно. А е страшно, когато те няма под дървото, което забрави гласовете ни, смешните думи и прекрасните думи, които ти отнесе със себе си... Мила. Позволи ми да мисля за тебе. Да се влюбя във тебе. Отново да повярвам във тебе. Бъди ми и жена, и сестра. Съществувай! Неизвестно с кого - съществувай! И си спомняй за мене понякога. ( http://slovo.orbitel.bg/fotev/pozvolim.htm )

Тема Христо Фотевнови [re: Aurora]  
Автор ***** ()
Публикувано30.04.00 13:06



Blagodarja za udovolstvieto!

Тема още едно от Христо Фотев [re: Аврора]  
Автор CRUSH DIVINE ()
Публикувано30.04.00 15:22



това е писано за М.К...и аз знам коя е....


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.