Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:15 22.05.24 
Култура и изкуство
   >> Поезия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Унилото смрачаване по здрач  
Авторarabela (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 18:50



Унилото смрачаване по здрач,
когато чут от нейде
звук на нечия хармоника
те пълни и засища от доволство…
Една мъничка месечина свети в теб
и въздуха трепти ефирно,
и сякаш всичко ти е ясно
и любов,излъчва светлината…

Нагризаната ябълка в ръката,
изпуснатата обица, и каната с кафе
най-близките и малки нещица,
облъхнати от някаква далечност
мержелеят, и сякаш няма как
да ги докоснеш.

Морето свързано с простора,
сиянието,улицата и площада
мъдростта на туй доволство
идва сякаш от това,че нищо
няма във недостиг или пък
не е излишно…



Тема Re: Унилото смрачаване по здрачнови [re: arabela]  
АвторИнra (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 19:28



Намирам много смисъл. Твои ли са? Защото май нямаш навика да пишеш автора, дори и да не са, а така е по-честно..



Тема Re: Унилото смрачаване по здрачнови [re: Инra]  
Авторapaбeлa (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 23:17



Напълно си права!Честно,честно...да си видяла нещо такова спрямо мен или
спрямо себе си?Щото аз чета,пиша ама не публикувам/имам поглед върху нещата на повечето,някои ги няма от дълго време/.Верно съм мръднала в последно време да си пиша...срамотиите тука...
за съжаление това са ми работи от гимназията като съм била на 19.
сега пиша доста твърдо,опростено и битовистично, както вече се изказахте...ама такъв ми е живота в момента.И мисля,че човек трябва да е непресторен, дори да не е толкова добър,но ти разбираш на ясно си...видях вече от прочетеното тук.
"Какво да правим с този нож" е на Патриция Николова/театровед по образование и поет по призвание,тя и професионално си пише за разлика от мен/"много яко"-е поезия на Ина Григорова,много сериозни попадения има това момиче,"малко добра поезия"-е цикъл поредица на една жена от която съм чела много малко,но не мога да забравя никога повече-казва се Бинка Пеева, и е мисля по-голяма от мен на години.
"Смрачаването","По ръцете ти","Оранжева бе" и "Миризма... са си мои стари дечица, с които вече не живеем в един дом,а следобедно-домакинското, си е също мое само още не е проходило и проговорило,тук имам още едно отдавна писано-"насред следобеда".Поезията си е поезия,един път е при теб и спи в леглото с теб, друг път те напуска и не ти говори...аз за това и пиша много по-рядко от преди от количеството няма смисъл.Трябва да можеш да носиш отговорност за децата,които си създал иначе е безотговорно, даже нечовешко.Забравих да ти кажа,че тези жени ги прочетох благодарение на препоръчителната селекция на Тома Марков,също много сериозен поет,така де,готин...а иначе по образование съм художник, а не готвач,както мислят повечето...



Тема Re: Унилото смрачаване по здрачнови [re: apaбeлa]  
АвторИнra (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 23:47



Ина Григорова съм я чела и ми харесва - има кристално ясни асоциации и еманципиран изказ. Тома Марков мисля също ми е познат, но не се сещам точно с какво. Хареса ми "По ръцете ти зеят рани". А иначе няма значение за какво пишеш, понякога в един обелен картоф има точно толкова символика, колкото в едно самоубийство с кухненския тирбушон, например. Прекрасно е, че си художник. Бих си позволила един съвет - силата ти е в писането, не в безплодните спорове, много сваляш гарда.



Тема Re: Унилото смрачаване по здрачнови [re: arabela]  
Автор Kacaндpa ((изпитана))
Публикувано20.07.08 17:48



Не се оправдавай. Пиши си, както ти идва отвътре. Това му е ценното!
Не искам да ти правя комплименти, да не разваля чара на писането ти.
Само ще ти кажа, че винаги ми е откритие като пуснеш нещо ново



Никой не е станал пророк в собственото си село

Тема Re: Унилото смрачаване по здрачнови [re: Kacaндpa]  
Авторarabela (Нерегистриран)
Публикувано20.07.08 18:25



като ми остане време между яхниите...


благодаря,ще пускам и неща на хора,които са ме впечатлили...



Тема Re: Унилото смрачаване по здрачнови [re: arabela]  
АвторNin. (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 17:51



Много е приятничко и познато. Търсената самота в порив да усетиш радостта от дребните нещица.


П.С. само "унилото" ми е малко неразбираемо. Сенките на здрача са златисти, не унили. Това трябва да идва от някъде другаде.



П.П.С. добре дошла в клуба!






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.