Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 01.06.24 
Култура и изкуство
   >> Поезия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Дивнанови  
АвторGattacaNeo (Нерегистриран)
Публикувано08.07.08 01:07



http://gataka.vga.bg/play.php?play=49196

Дивна

Дивна си като река,
Като магия спускаш се в сърцето
Като мисъл – тръпка от перо по ръка,
Като летяща в танц пеперуда по полето,

Вдишвам те
Като изгубен аромат от рая,
Как ме стигаш непонятно аз не зная
Как ме провокираш като поглед от високо,
Как изтръпвам като те усетя,
Сякаш гмуркам се в приключение дълбоко.
И няма мисъл и няма няма тяло
В тебе времето е спряло
В щастлива равноделна снимка,
Миличко до мене спинкаш:-)))))

Следвам те,
Като очакващо дете подарък,
Преживяващ в бъдеще нов спомен ярък,
завързан с белезници за леглото,
щуреещ авантюристично поглед
под превръзката, под челото,
А ти разстрелваш ме с емоции красиво,
с любовен ток тресеш ме лудо, диво,
а после ме оставяш в безкрая,
да припознавам теб в спомена за рая,
да те абсолютизирам като притча,
сливане в съзнанието ми - май се нарича?
Това е лудото, което ме вълнува,
Това е дивото, което в мен будува,
Чета те като върколак по звездите
оставила си и тази нощ следите
Навярно съм отровен от древният нектар,
Превърнал съм се в нощен, бродещ звяр .....





Тема Re: Дивнанови [re: GattacaNeo]  
Автор-- (Нерегистриран)
Публикувано10.07.08 22:06



готино. Не е много разбираемо коя е дивната от всичките кикерици по картинките, но изкуството трябва да е такова, непроницаемо :-))))



Тема Re: Дивна [re: GattacaNeo]  
Авторapaбeлa (Нерегистриран)
Публикувано13.07.08 18:38



Дивна

Дивна си като река,
спускаш се в сърцето
като магия, като мисъл
– тръпка от перото по ръката, (разбирам какво имаш предвид,но повярвай изобщо никак не се разбира,сравнението трябва мигновенно да те порази!с кристална яснота и изображение)Освен това ти липсват две срички за ритъм.
Като летяща в танц пеперуда по полето, (сладникаво клише,не ти помага на първия стих!аз бих го махнала като паразитно)


Като изгубен аромат от рая, -1
вдишвам те, -2
как ме стигаш? -3(скъсявам и изчиствам зада учеся ритъма и да нагнетя напрежението)
Непонятно.-4
Аз не зная.-5
Като поглед от високо
как ме провокираш,
как изтръпвам като те усетя!
приключение дълбоко, сякаш гмуркам се
и няма мисъл,
Няма, няма тяло
в тебе времето е спряло
щастлива, равноделна снимка.

Миличко, до мене спинкаш:-))))) (рамка на картината която си нарисувал и важен акцент!)

Следвам те, като дете
очакващо подарък,
в бъдещето преживяващ (без нов,защото подлагаш на съмнение трайноста,щом сега е нов,може би утре не.А и това не е важно,
излишно уточнение,по- важно е,че е спомен ярък)
спомен ярък,
с белезници за леглото-вързан,
под челото, под превръзката,
щуреещ поглед
ти разстрелваш ме
авантюристично
с емоции, красиво,
тресеш ме лудо, диво,
с любовен ток
и после оставяш ме в безкрая,
да припознавам в теб и спомена за рая,
да те абсолютизирам като притча,
лудото, което ме вълнува,
дивото, което в мен будува,
е сливане в съзнанието ми.
Това е
-така май се нарича?
Чета те по звездите като върколак
и тази нощ оставила си си следите
навярно съм отровен от древният нектар,
превърнал съм се в нощен, бродещ звяр .....

Направих ти редакция дано не се обидиш,но наистина е красиво а си го направил много неясно и разводнено.Така ми заприлича на младия Байрон!Просто красота,но замътен замъглен образ.А става и за текст на песен.Нещо металничко или рокче.



Тема Re: Дивнанови [re: apaбeлa]  
Автор-- (Нерегистриран)
Публикувано13.07.08 20:03



девойко изкукала,
вместо да си гледаш следобедните плетки
днес си описателствувала форумо с рецензии.

Май си сготвила само яйцата на мъжо си?





Тема музика, текст, изображениенови [re: apaбeлa]  
Автор GattacaNeo (действащ)
Публикувано13.07.08 23:36



Не се сърдя за редакцията ти:-)))))))) Аз от нея нищо не разбрах, но приемам, че това е начина по който ти е по приятно да общуваш:-)))))))))) Благодаря ти за отделеното време:-))))))))
Само като малко допълнение : В ИТ аз освен на думите разчитам на асоцияцията, идваща от изображението, а и от музиката. Ако изключиш един от асоциативните канали (музика, текст, изображение) ще се загуби парче от връзката, вероятно това си направила, а може и да греша:-))))))
Благодаря ти за вниманието!



Тема Re: музика, текст, изображениенови [re: GattacaNeo]  
Авторarabela (Нерегистриран)
Публикувано15.07.08 19:40



Явно не е приятно да приемеш нечия редакция.Разбирам те.То си е по принцип неприятно.Не знам на колко канала си ама аз гледам само текста ти.Горе-долу имам груба представа за нещата ти, защото рядко влизам в този и подобни форуми.Виждам много попадения,но и много суров материал/говоря общо за хората не конкретно за теб/.Ако смяташ да пишеш сериозно трябва и много поезия да четеш.Трябва да имаш дарба, но 90% е работа по текста и разбирането му.всъщност както искаш ме разбирай исках да съм ти полезна макар и с неприемливо мнение и редакция.Няма да си го позволявам повече.Моля да ме извиниш.



Тема Re: Дивнанови [re: --]  
Авторapaбeлa (Нерегистриран)
Публикувано15.07.08 19:44



Благодаря за "девойката"/две години преди 40/!Пък "изкукала" е необходимо даже задължително ако си професионално ангажиран с изкуство или създаваш изкуство.И ти пожелавам дано да имаш някой,който и на теб да ти направи едни яйца инак си за окайване.
Самотата опложда твореца,но и го ограбва.



Тема Уф ! досада !нови [re: arabela]  
АвторGattacaNeo (Нерегистриран)
Публикувано15.07.08 23:06



Аз не харесвам как пишеш ти, не се и опитвам теб да те карам да бъдеш като мен. Ти не разбираш какво е толерантност и това прави критиката ти елементарна и едностранна, което говори за ограниченост и дефермираност. Прочетох твоите неща, но не коментирам неща, които не ми допадат, смятам стиховете ти заредени с битовизъм и поразени от липса на въображение асоциации. Това ти го казвам с надеждата, че ще допуснеш, че света може да има друг ъгъл под който някой друг може да гледа на него. Макар, че съдейки по тълкуванията ти (наречени от теб редакции) нямаш надежда да излезеш от кухнята с картофената яхния ... Съжалявам, но е крайно време да излезеш от Ориентa с глупавото желание да натрапиш "твоята последна инстанция". Освободи ме от ограниченото си от битовизъм мнение ....



Тема Сега са други временатанови [re: arabela]  
АвторИнra (Нерегистриран)
Публикувано15.07.08 23:57



Не виждам защо един "професионално АНГАЖИРАН" изкуство-съзидателен "творец" ще влиза в съвсем непрофесионален форум, освен, за да черпи свежи идеи и да натрапва егото си зад повелителното "трябва" по няколко пъти в абзац. За 40 години АНГАЖИРАНОСТ с изкуството трябва да си разбрала, че всяко време си има своите особености, а ако не си, твърде жалко за изкуството, с което си се АНГАЖИРАЛА. И не, за съжаление това не е новият брой на "Септемврийче" и няма как да си полезна с неприемлива редакция. Изкуството ни разширява, не ни прави тесни специалисти, не мислиш ли?



Тема Re: Сега са други временатанови [re: Инra]  
Авторarabela (Нерегистриран)
Публикувано16.07.08 19:23



Виждам,че си емоционално обвързана с автора, защото е ясно, че ме нападаш
и направо ме обиждаш.Ясно е също, че имаме разлика в годините,защото това използваш като основен аргумент...а аз просто споделих моя опит от работа с редактори.
Нито съм обидила автора,нито нещо друго!Многократно му се извиних,но явно това не е достатъчно.Защото и двамата започнахте да ме обиждате ,а той дори е груб!Не казвам,че трябва да му харесва написаното от мен,не е задължително и аз да харесвам неговите неща/макар,че му отделих време точно защото ме впечатли/,просто споделих нещо, което вече ми е минало през главата.Наистина ми е чудно,че на извинението ми млади явно хора/то и аз не съм престаряла на 38!само малко повече опит и разочарование...иначе човек си остава същия глупак и наивник по природа/ млади и широко скроени пък с такива реакции агресивни.И това във форум за поезия!!!Лелеее! Добре,че не е на военното министерство или някой клуб на баретите.Ше ме гръмнете бе пичове!Много ярост,много пламък,много бяс за тоя що духа!
За какво е тва газиране!!!Нещо не ми стана ясно...И защо мамка му да не влизам където си поискам, и да чета където си поискам както правят много други тук присъстващи!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.