Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 21.05.24 
Култура и изкуство
   >> Поезия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Любовтанови  
Авторпитaнe (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 09:53



Някой може ли да каже на кого са стиховете. Казаха ми, че били от някаква песен...

Любовта ни посочва с тревожни очи.
Любовта ни избира. Любовта ни закриля.
И добавя в прегръдките нервно усилие -
сякаш края така ще отдалечим.

Любовта в непресметнати думи гърми.
За душите ни смешно и мъдро се грижи.
Заковава ни кратко в живота подвижен
и помага да бъдем в тълпата сами.

Любовта под огромен часовник върви.
Боязливо разтяга на ласките срока.
Някой ден остарява - както всичко наоколо.
И тогава извръщаме хладно глави.

А когато избяга в случайно такси,
разпилейте писмата, изнесете портретите.
Оставете във стаите една роза да свети.

Любовта ше се върне - да я угаси ...



Тема Re: Любовтанови [re: питaнe]  
Автор--- (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 14:11



Пак някоя хитова песен по стихове на Калин Донков.
Или Михаил Белчев я говореше като в стихо на фона на песен или е в репертоара на Катя Филипова или кой беше да не би Стефан Данаилов я рецитираше в мотото на някоя новогодишна програма не си спомням.





Тема Re: Любовта [re: питaнe]  
АвторЧyмaтa (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 13:50



Стиховете са на Калин Dонков. Песента се казва "Поема" ( муз. Т. Русев ) пее я Йорданка Христова. Кликни на търсене в data.bg - hristova poema ако искаш да я чуеш



Тема Re: Любовтанови [re: питaнe]  
Авторpoqsnenie (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 20:03



Тези стихове на Калин Донков по музика на Юри Ступел са първата записана песен на Венета Рангелова като самостоятелна певица, след напускането й на Група "Стил" през 1984 г. Не знам откога е записът на Йорданка Христова, но определено музиката на Юри Ступел е по-сполучлива. Може би защото песента е писана за театрална постановка, а може би заради акустичния й аранжимент. Актрисата Ернестина Шинова обаче не успява да изпее песента и се налага да звучи в представлението с гласа на Венета Рангелова. Така всъщност певицата слага началото на соло изявите си с помощта на менажера Панайот Марков - Чочо, девер на Маргарита Хранова. Никъде не се споменава този факт, а като първи запис на Венета фигурира "Обещай ми светло минало" /Мария Ганева, Петър Анастасов/, който се превръща в първия й тотален хит и я изстрелва сред най-добрите вокали у нас.
Надявам се, че бях доста изчерпателен!!!



Тема Re: Венета Рангелованови [re: poqsnenie]  
АвторMeлъди (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 07:00



Привет! Не е истина

Ти ли си човекът, който би могъл да ми изпрати нейни изпълнения на мп3.?! Моля те,/ако имаш възможност/!

one_in_a_million@dir.bg



Тема Re: Любовтанови [re: poqsnenie]  
АвторЧyмaтa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 13:05



Повече от изчерпателно, браво!
Съдрах се да търся Ступел. В НЕТа намерих какволинесамонетовакоетомитрябва, а в отдел Изкуство на библиотеката също го няма. Кажи, къде да го търся, че ме загриза едно яко любопитство. Или, ако имаш парчето - прати ми го , моля те!
kanela_i_kamak@abv.bg




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.