Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:52 29.05.24 
Култура и изкуство
   >> Поезия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема модератора нарушава основни човешки права  
Автор mihail (старо куче)
Публикувано16.07.04 15:02



Имам следния въпрос към администраторите на dir.bg
Каква е процедурата за смяна на модератора?
Във връзка с горното:Как беше сменен предишния модератор?

Моето мнение е, че модератора на този клуб грубо нарушава
всички права на волеизлияние независимо от конкретната форма.
Смятам че може да се турси съдебна отговорност за кражба на интелектуална собственост.
Михаил Праматаров

Destroy the myths you have to, if wise to be you want.


Тема Re: модератора нарушава основни човешки праванови [re: mihail]  
АвторK. фoн K. (Нерегистриран)
Публикувано16.07.04 15:29



Каква кражба?!
Не съм видяла модераторът в тоя клуб да е особено активен...



Тема Re: модератора нарушава основни човешки праванови [re: mihail]  
Авторhm (Нерегистриран)
Публикувано16.07.04 20:19



може ама защо интелектуална? така ли определяш простотиите, дето няколко души ръсите тук



Тема Re: модератора нарушава основни човешки праванови [re: hm]  
Авторlo (Нерегистриран)
Публикувано16.07.04 20:49



:)))))
prostotia ili ne, stava vypros za intelekt, capisce?
mozhe bi ne... za tui moish spokojno da prodylzhavash s eventualno zadylbochavashto se vyzmushtenie i moralno dostojnstvo.



Тема Re: модератора нарушава основни човешки праванови [re: lo]  
Автор Aldalin (мушмурок)
Публикувано16.07.04 21:29



Мили хора...


Клубът се нарича "Поезия"...
Това само говори за себе си...
Приличието се подразбира...мисля.

А ако ще позволим простотията най - добре да изразява чувствата...
Ех...

Шега, да.
Ала шегата има граници.

Опит за усмивка,
Сз.

М. Д. : "Не може ли да влезем някъде вътре, на чист въздух"

Редактирано от Aldalin на 16.07.04 22:13.



Тема :) Мишо, да ти отговоря аз, а?нови [re: mihail]  
Автор Kpъц-kpъц!Модератор (фуре)
Публикувано17.07.04 11:37



Клубовете "Поезия", 'Приказки", "Литература" и "Вечни (раз)мисли" от самото им създаване се модерират от двама души (независимо от броя на модераторските профили), които от началото досега не са сменяни.

За твое сведение, от известно време имаш изключителния късмет да бъдеш модериран само от мен (който и да съм аз), а не от другия модератор, защото той изобщо не цепи басма, ако знаеш какво значи това. В момента човекът няма възможност да следи форумите, но върне ли се, можеш да бъдеш сигурен, че групичката от "бунтари", която аз благосклонно допускам тук, или ще влиза с изрязани нокти, измити крака и сменени гащи, или няма да бъде допускана изобщо. Така че вместо да протестираш, оцени по достойнство факта, че единствено този форум дава изява на въпросната групичка.

По този въпрос - толкоз. По другия:

Най-добре е когато решиш да говориш, че тук се нарушават човешки права, да попрочетеш какво означава това, преди да се изкажеш. Човешкото общество се различава от джунглата по своята организираност, а това означава въвеждане на правила. Никой никого не задължава да идва в този клуб. Идваш по желание и ако не ти харесват правилата си отиваш. Това е свободата. Ако никъде не намериш желаещи да чуят това което искаш да кажеш или си правиш свой форум или си плащаш и те публикуват без да поправят дори липсващия пълен член на подлога. Това е свободата. Твоите права се простират дотам откъдето почват правата на другите. Ако смяташ, че свободата е да си правиш каквото поискаш, където поискаш си в грешка. Ще ти го обясня по друг начин: Когато една жена влезе в женската тоалетна, тя очаква там да няма мъже, защото са такива правилата. Ако решиш, че това е цензура и ти имаш право да влезеш там, знаеш какво ще последва - ще те изхвърлят (но преди тва ще те и напердашат), защото си нарушил чужди права. Когато някой реши да ползва този клуб за други цели, той нарушава правата на останалите и по негов адрес се предпиемат съответните действия. Това е свободата.

Освен това попрочети какво значи интелектуална собственост. Много трудно ще ти е да търсиш съдебна отговорност на някого за кражба на интелектуална собственост, когато става дума за простотии, псувни и обиди. Аз лично много бих се забавлявал да съм обвиняем по такъв процес, защото да се говори за интелектуална собственост на простотии е като да се говори за черна белота. Все пак да знаеш, че всяко една такава "поетична творба", която е махната оттук, заминава в нещо като архив на съхранение и в случай на нужда може да бъде извадена на показ.

Накрая да те уверя в следното: Аз знам, че тук няма лоши деца. Даже тези, които най-много буйстват (вкл. и по мой адрес) са симпатяги и аз им се радвам. НО ТОВА НЕ ПРОМЕНЯ ПРАВИЛАТА.

Поздрави.

Редактирано от Kpъц-kpъц! на 17.07.04 11:57.



Тема Re: :) Мишо, да ти отговоря аз, а?нови [re: Kpъц-kpъц!]  
Автор Aldalin (мушмурок)
Публикувано17.07.04 13:50



Може ли да ти се усмихна много?



Ех!

М. Д. : "Не може ли да влезем някъде вътре, на чист въздух?"


Тема Re: :) Мишо, да ти отговоря аз, а?нови [re: Kpъц-kpъц!]  
Автор mihail (старо куче)
Публикувано17.07.04 15:15



не става въпрос за ироко установената практика:
"ако не ти харесва отиди другаде"
Ти както и аз сме в един контекст, който има и
законова страна.Моят апел е за премахване на
конституираното задължение хората, които пишат
тук да използват кирилица, когато пишат на български.
Това е нарушаване на основното човешко право на
свободата на изразяване.Това е цензура на формата,
не на съдържанието. И когато нещо се заличава по този
критерий мисля, че се създава недобра среда за общуване.
Това издава не дотам задълбоченото анализиране на
връзките и възможните ситуации породени от тази среда.
Ще направя следната спекулация:
X се намира в Габон.Няма достъп до кирилица, а клавиатурата
му не дава възможност за въвеждане на 10та букви от азбуката ни.Той има нещо написано на кирилица на лист хартия, но не може по никакъв начин
да го пренесе в същия вид в клуб поезия.Появява се нещо написано на латиница.човека изхвърля черновата.Ти като модератор го изтриваш, защото си въвел правила и не едно от тях не е отговорено.Кое ти дава правото да мислиш, че твоите правила са кохерентни със Конституцията?

Това прилича на средновековното изгаряне на книги от Инквизицията.
п.с.Сега се сетих за една дискусия в един форум преди две години.Там се забранява да се пише на български във клуб българия.Това за да ти илюстрирам колко внимателно трябва да се премисля.


Destroy the myths you have to, if wise to be you want.

Редактирано от mihail на 17.07.04 15:45.



Тема Re: :) Мишо, да ти отговоря аз, а?нови [re: mihail]  
Авторm (Нерегистриран)
Публикувано17.07.04 15:50



савена е в .бг
в абв.бг, в тамошната поща може да превежда от едната в другата азбука.
сори
тва правило ми допада.



Тема Re: :) Мишо, да ти отговоря аз, а?нови [re: m]  
Автор mihail (старо куче)
Публикувано17.07.04 15:56



Не става въпрос за определен човек.
Става въпрос за всеки един човек.
Създаването на правила е пределно голяма отговорност.

Destroy the myths you have to, if wise to be you want.


Тема Re: модератора нарушава основни човешки праванови [re: mihail]  
АвторJesus_ (Нерегистриран)
Публикувано17.07.04 16:00



podkrepiam te mapalno



Тема Моля ти се, влез в час.нови [re: mihail]  
Автор Kpъц-kpъц!Модератор (фуре)
Публикувано17.07.04 21:38



"Това е нарушаване на основното човешко право на
свободата на изразяване."


Абе Мишо бе! Tи май държиш да ме умориш от смях. Ами ако даскалиците в училище, рекат да се възползват от това основно човешко право за да преподават на какъвто език им душата поиска? Ами ако в парламента някой реши да се изразява с мимики? Ами ако от ВиК решат да се изразяват на китайски в бележките за плащане на водата?

Какво нарушаване сънуваш? Извинявай, но ти изобщо не си наясно със смисъла на понятието цензура.

А от спекулации - няма нужда. Аз се намирам в Габон. На клавиатурата ми няма изписани буквите от българската азбука, но това изобщо не ми пречи да пиша на кирилица, първо защото Windows си я носи със себе си и е въпрос на 3 кликвания от контрол панела да си я включиш. Ала и това сложно нещо не се налага да се прави, когато се публикува тук ЗАЩОТО ИМА ИНСТАЛИРАН КРЕДОР, С КОЙТО ДОРИ В ГАБОН МОГА ДА ПИША НА КИРИЛИЦА - КЕФ МИ ФОНЕТИЧНА ПОДРЕДБА, КЕФ МИ ПО БДС: ПРОСТО КЛИКВАМ НА ИКОНКАТА И СЪМ ГОТОВ.

С това пък за конституцията направо избиваш рибата на три морета. Каква конституция, какви 5 лева бе човек? Иди в '24 ЧАСА' плати си и ще ти публикуват с каквито искаш знаци - някой да ти забранява? Напиши на приятелката си писмо с каквито искаш знаци - някой да ти пречи? Отвори някъде форум за писане на български с латиница и дерзай - някой да те спира? Издай книга на латиница - някой да те препятства? Отиди да публикуваш в списание "Съвременник" на латиница - някой да не дава? Редакцията не дава? Що? Щото така са решили. Иди да се оплачеш на конституционния съд и ме викни да гледам как ще ти се смеят.

Моите(?) правила са кохерентни с конституцията, защото в нея се указва, че официалният език в България е БЪЛГАРСКИЯТ, а той ползва кирилица, но не е там въпросът. Конституцията ми дава право да се сдружавам по някакъв признак. Е, считай, че тук се сдружават хора желаещи да четат поезия на кирилица, защото дори хубавият стих, написан на латиница губи поезията си в момента в който започнеш да се пулиш над него за да го разчетеш. И ти искаш да им нарушиш това право? С какво право? Този клуб е създаден за тях и всички останали ще трябва да се съобразят с това им право, още повече, че никой не ги задължава да публикуват тук. Отделно пък, че ако един български автор не може да пише на български, какъв автор е, и за какво общуване с него може да се говори?

Мишо,

Като отидеш на театър - не говориш, а слушаш. Ако говориш, ще дойде разпоредителят и ще те изхвърли. И в това няма никакво нарушение на даденото ти от конституцията право да се изразяваш свободно.

Като отидеш на работа не отиваш по потник и гащи, защото ще те изхвърлят, и в това няма никакво нарушение на конституцията.

Като си на гости и домакинът иска да гледа мач по телевизията, поради което не можеш да видиш новините по другия канал, не отиваш да се оплакчеш, че са ти нарушили правото на информираност.

И още колко такива примера мога да ти дам за "нарушена конституция", "цензура" и "инквизиция"... Вземи да влезеш в час.


А "поетичната творба", заради чието преместване си написал поредното възмутено писмо, е преместена не само заради латиницата.

Считам темата за приключена.


Повече щуротии, по-малко глупости!

Редактирано от Kpъц-kpъц! на 17.07.04 22:12.



Тема аз съм в час ти къде си?нови [re: Kpъц-kpъц!]  
Автор mihail (старо куче)
Публикувано17.07.04 22:18



аргументите ти са в стил irc/bbs от преди 7 години
Аз казвам, че писането на български език с латински букви не е достатъчно основание за цензуриране на словото.Съгласен съм със използване на кирилица и го правя.Но факта, че си модератор в този контекст те прави съдник.А един съдия има отгромна отговорност, когато вземе дадено решение.Този атавизъм модераторите да конституират правила произволно мисля, че ще ще отживее с напредването на гражданското общество.

Destroy the myths you have to, if wise to be you want.


Тема НАКАЗАНИЕТО ЗА НАРУШЕНИЕ НА ПРАВИЛАТА...нови [re: mihail]  
Автор Kpъц-kpъц!Модератор (фуре)
Публикувано17.07.04 23:56



...НЕ СЕ КВАЛИФИЦИРА КАТО ЦЕНЗУРА, А КАТО МЯРКА В ЗАЩИТА ПРАВАТА НА ТЕЗИ, КОИТО ПРИЕМАТ ВЪПРОСНИТЕ ПРАВИЛА.

В противен случай обитателите на централния софийски затвор, по твоята трактовка са цензурирани...

...но с победата на гражданското общество тази несправедливост ще бъде премахната.

И след 300 години, когато гражданското общество ще е победило окончателно и безвъзвратно, всеки наш пра-пра-пра-внук ще може да създаде такъв клуб със същите правила, без това да е в противоречие с конституцията. Всяко нарушаване на тези правила ще му дава право да взема съответните мерки и ще го прави съвестно и без притеснения именно защото ще живее в гражданско общество.

Мдам.

А за оговорността си прав. Нося цялата отговорност и за местенето и за неместенето. (Не си мисли, че няма роптаещи по адрес на модератора, защото бездействал.)

Повече щуротии, по-малко глупости!


Тема Re: НАКАЗАНИЕТО ЗА НАРУШЕНИЕ НА ПРАВИЛАТА...нови [re: Kpъц-kpъц!]  
Автор mihail (старо куче)
Публикувано18.07.04 00:15



гледай
дискусията не е точно това.
ти се опитваш цинично да омаловажиш предмета и.
защото в този контекста не ти се налага.
бих те попитал следното:(това като персонален въпрос)
ти като гражданин не желаеш някои неща да бъдат еди как си заради свободата?и не влиза ли в противоречие това със някак наследената ти власт както много други имат във едно общество макар и виртуално.

Destroy the myths you have to, if wise to be you want.


Тема Re: НАКАЗАНИЕТО ЗА НАРУШЕНИЕ НА ПРАВИЛАТА...нови [re: Kpъц-kpъц!]  
Авторaltair (Нерегистриран)
Публикувано18.07.04 02:53



be pryc-tryc ti si rqdko typ... ne razbra li kvo ti se kazva?
che horata mogat da chetat latinica.. ti kato se pulish prosto mini na sledvashtoto a nedei da triesh!!! nikoi ne te kara da razbirash vsi4ko.. a samo da ne pre4ish na drugite nezavisimo ot dadenata ti "vlast"



Тема Re: НАКАЗАНИЕТО ЗА НАРУШЕНИЕ НА ПРАВИЛАТА...нови [re: altair]  
Авторaltair (Нерегистриран)
Публикувано18.07.04 03:00



svobodata se izrazqva v ne-pre4ene na drugite da sa svobodni.. kogato nqkoi pishe na latinica toi ne pre4i na tezi koito pishat na kirilica, ne pre4i na tezi koito chetat kirilica..., ne pre4i na nikoi, osven na harddiska na host-a ..
a kogato nqkoi trie napisanoto na latinica pre4i na vsi4ki kato im gubi shibanoto vreme



Тема Re: НАКАЗАНИЕТО ЗА НАРУШЕНИЕ НА ПРАВИЛАТА...нови [re: altair]  
Автор dragon fly (Водно конче)
Публикувано18.07.04 11:33



che horata mogat da chetat latinica..

Аз латиница не чета-това мнение е изключение, защото е кратичко, но другия ти пост няма да го прочета.

И съм сигурна, че има и други като мен. Ти сигнатурата "Ne 4eta 6lokavitza!" да си я виждал?!

Да, и още нещо. Бутона под заглавието на текста, когато пишеш квото и да било, ония там синия виждаш ли го? Клик на него и после клик на червеното под него, на което пише ВР, така пишеш със български букви, ама чаткаш на латиница. Пробвай, спестява време и усилията ни да разчетем това безумие.

Водното конче съвсем не бе простота, нито пък сложност.
То бе поезия.

Редактирано от dragon fly на 18.07.04 11:35.



Тема Re: НАКАЗАНИЕТО ЗА НАРУШЕНИЕ НА ПРАВИЛАТА...нови [re: dragon fly]  
Авторaltair (Нерегистриран)
Публикувано18.07.04 15:02



be ti(vie) mai PAK ne razbrahte.. che koito ne chete prosto da ne chete...! nikoi ne go kara da se izmu4va

no da ne trie



Тема Алтаирчо, специално за теб обяснявам бавно:нови [re: altair]  
Автор Kpъц-kpъц!Модератор (фуре)
Публикувано18.07.04 16:53



Свободата е в правото на избор.

Правото ти на избор никой не го е отнел, защото никой не те насилва да идваш тук. Избор също имаш и то богат.

Като не ти харесва тази кръчма отиваш в друга. Като не ти харесва този клуб - отиваш в друг. Клубове и кръчми - дал бог. Ако си извънредно претенциозен - откриваш си собствена кръчма (собствен клуб) и въвеждаш правила, каквито ти пожелаеш. Наскоро ми разказваха за един нашенец, който открил заведение в щатите, само за пушачи. Забранено за непушачи. Опитвали се да го съдят разни правозащитни организации за дискриминация, но - ядец. Съседните заведения са за непушачи. Който иска да е в това заведение - диша пушека, без да мърка, който не иска Е СВОБОДЕН ДА СИ ИЗБЕРЕ ДРУГО МЯСТО, каквито има достатъчно.

Не се опитвай да философстваш на тема свобода, защото бъркаш основни неща. Това дали някой може или не може да чете написано на латиница няма отношение към въпроса. Това е следствие. Това е каруцата, дето ти се опитваш да сложиш пред коня. Съветът ти "като не ти се чете латиница - не чети" няма място тук, защото преди каруцата стои конят. Ето този кон: "Като не те устройват правилата в този клуб - не го посещавай".


Това тук е клуб за художествена литература. Не е просто чат някакъв. Художествената литература на български език се пише с кирилица. Ако ти си автор (не съм обърнал внимание дали пишеш), ще ти се наложи да се научиш да ползваш българската азбука, преди да сядаш да твориш. Но както виждам имаш още трудности с това, да кликнеш на КРЕДОРА за да минеш на кирилица. Явно е много сложно. Ако обаче това е толкова непосилно за теб, то ти просто не си за тук.

Темата е изчерпана.


Повече щуротии, по-малко глупости!

Редактирано от Kpъц-kpъц! на 18.07.04 16:55.



Тема Re: Алтаирчо, специално за теб обяснявам бавно:нови [re: Kpъц-kpъц!]  
Авторaltair (Нерегистриран)
Публикувано18.07.04 23:54



oka, BYE.. she se vijdame po trafika



Тема Седя, чета и не вярвам на очите си!нови [re: mihail]  
Автор Die Schatten von Angua (вятър)
Публикувано19.07.04 03:47



Хора, вие знаете ли въобще какво искате? И може би по добре е да попитам защо го искате? Просто така, да не е без хич И какви са тези глупости за латиницата. Ама това е български език, не забравяйте!!! За к'ъв дявол ти е да пишеш на латиница? За да контрастираш на другите ли? За да кажеш"Ей, вижте ме мен, извоювах правото да се пише български с латиница?" и за какво ако не е тайна? За онзи частен случай дето ще се случи ендо на милъон? И дори и да се случи нищо няма да ти коства да обясниш на модератора как стоят нещата. Ако си затраеш може и да изтрие мнението ти, но при тези обстоятелства мисля, че ще разбере и няма да го трие. А ако ти не уважаваш другите как смяташ те да те уважават и да изпълнят твоя молба щом ти не можеш да се примириш с толкова просто нещо? Това си е чисто неуважение към другите. Не ти коства кой знае колко много, за да пишеш на кирилица, но щом някой почне да чете мнението ти и етикета който си лепнал "не ми пука за теб, къорави се" му се набива в съзнанието. Толкова ли се слагаш над другите?
Освен това езикът ни е много по-красив като се пише на кирилица. Това е и уважение към него, към самия себе си. Бас държа, че като пишеш на лист не пишеш българси на латиница. Леко е по-трудно и по-бавно, нали?
Млъквам, защото и аз съм за модериране, но самото отваряне на тази тема ме докачи


Да погледнем на света лилаво

Редактирано от Die Schatten von Angua на 19.07.04 03:52.



Тема Reнови [re: Die Schatten von Ang]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано19.07.04 19:31



до тук не видях нито един аргумент, който да оправдава забраната да се пише на латиница. "не ми харесва как изглежда", "не е удобно за четене", "не е естетично за гледане" са аргументи да не четеш нещо, но не и да триеш.

в правилата на клубовете ясно е казано, че се трие спам, флуд изнасяне на лична информация и прочее. "флуд", "спам" са голям брой повтарящи се постинги без никакъв смисъл или с едно и също вулгарно съдържание (примерно ако някой пусне 15 теми една след друга, които съдържат посланието "moderatoryt e huj").

по същата логика като вашата навремето са забранявали късите поли, дънките, дългите коси и прочее. със съвсем основателни аргументи - защото дългите коси са нехигиенични, късите поли подкопават морала, дънките разрушават нашата култура и начин на живот? :)

живеем във времето на латиницата, графитите, унисекса. харесва ви или не. на мен пък не ми допадат болшинството от лигавите, насилени, подмокрени в розово, бездарни стихчета, които изцъквате. и какво следва? да ги забраня ли?

Михаил е абсолютно прав, приумицата на 5ърчо ме потресе още първия път, когато я прочетох, следващата стъпка е да трие всички творби, които имат повече от 3 правописни грешки.

също така би могъл с чисто сърце да изтрие и моето мнение, защото не съм поставял главни букви в началото на изреченията си, а това ги прави особено трудни за четене, също така нарушава красотата на езика ни и прочее.

самият модератор има навика да се подвизава с прякора "Хитър 5ър", който би трябвало сам да трие според своите правила.

поетът повече от всеки друг би трябвало да защитава свободата на изказа, защото това е също порив на душата. ако имаш порив да псуваш на латиница - прави го. дали е поезия или простотия, това модератор не може да прецени. а опита ли се, вече се превръща в цензур. щом вие поддържате един цензур, ми е интересно какви поети сте и дали вашите пориви не са по скоро пориви на графоманията.


ще добавя само, че хич не съм доволен от модерирането на двамата богоизбрани в клуб "литература", където никакви ги няма обикновено, само чат пат си закачат по някоя тема отгоре без никакъв признак или последователност. това че преди 4 години са ги сложили за модератори не значи нищо.

живеем в демократична държава и модераторите както политиците или президентите подлежат на преизбиране. а ако собствениците на дира си ги харесват и смятат да ги оставят во век и веков, да се появят и да си го кажат ясно и открито, за да няма недоразумения, тогава всички сме свободни да си вдигнем чукалата и да си ходим където си искаме :))

виждал съм много авторски форуми като буквите, хулите, форумът на словото и др. и др. и пр. и пр., но само в дира засега съм виждал хора с разностранни интереси да дават откровенно мнение за нечия творба. за мен това е хиляди пъти по ценно от козметичното модераторство, което някой скучаещ и депресиран, неуспял в поезията чичко може да въвежда.


пс. имам една приятелка, която редовно влиза в мъжките тоалетни, понеже пред женските има опашка (както е известно момиченцата вършат тази работа по бавно от момченцата). досега никой не я е изхвърлил, арестувал, пребил или изнасилил, понеже е нарушила това неписано правило.

да си жив и здрав, Кръц Кърц, може би си прекалено стар, за да знаеш, че мъжките и женските тоалетни са отживелица, все по често тоалетната е само една :) защото сме преди всичко хора и чак след това мъже или жени, защото поезията е преди всичко поезия, без значение дали е на кирилица или латиница или японица. и ако някой реши да се изходи във вашата тоалетна на латиница, а не на кирилица, нямате нито моралното, нито законовото право да го триете.



Тема Re: Reнови [re: Cивия вятъp]  
АвторДec (Нерегистриран)
Публикувано19.07.04 20:34



стоя си тук и чета всичките глупости, които се изписаха за правата, кирилицата и латиницата. не знам за модератора, но на мен хем ми е смешно, хем ми се реве. на всички ни е ясно, че има още много да се желае от Хитър 5ър или както там се води този пич. това обаче е поправимо, всички се учим и се поправяме, когато се наложи. това обаче някакъв пикльо, с извинение, който не знае къде се слагат запетаи и пълни членове, да ми се обяснява, че, виждате ли, щом живеем в 20в. трябва да имаме право да публикуваме и на латиница, не го разбирам. (извинявам се за дългото и абсурдно изречение, ама така ми дойде) обясниха ти 100 пъти защо трябва да си качваш нещата на кирилица, а не на латиница. а ако става дума за страници като буквите, там подобен спор е изключен по простата причина, че се трие всичко, което не е на кирилица. и така трябва да бъде. кирилицата е всичко друго, но не и технически проблем, с който да се оправдаеш. спорът за кирилицата и латиницата е не просто изчерпан. сам по себе си той е идиотски. аз не знам в китай например да пишат на латиница, щото им е гот или щото е модерно. знам обаче, че много хора просто отказват да четат произведения, които не са на кирилица. в края на краищата, така и трябва да бъде.



Тема Модератора Михаилчо...нови [re: mihail]  
АвторБлara Димитpoвa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 08:57



.. си е съвсем либерален. И освен това е много секси и елегантен и търелив. Аз бих казала, че по-интелигентен модератор от този няма начин да се намери защото ако е такъв няма да се захване да се занимава с тази дейност поради разбираеми причини.





Тема Вятърко,нови [re: Cивия вятъp]  
Автор Kpъц-kpъц!Модератор (фуре)
Публикувано20.07.04 10:43



В това дълго писмо има толкова неща обърнати наопаки, че не ми се захваща с всяко едно поотделно.

"...правилата на клубовете..." не са стандартизирани и уеднаквени. Всеки клуб - с негови правила. Освен това правило е едно, а забрана е друго. Онова за късите поли и дългите коси е задължение в среда, където нямаш нито право на избор нито избор, следователно неприложимо, като аргумент тук. Дали живеем във времето на латиницата е лесно оборим въпрос, но дори това да е така, то няма нищо общо с българския език. Изобщо опитът да защитиш позицията си с някакво тотално и глобално омешване на всичко в един кюп не минава. Оф... не ми се продължава натам, затова направо да ти кажа: Философските разсъждения за свободата тук са базирани на изцяло погрешна изходна позиция. Всичко казано от теб е 100% вярно, ако се приеме, че каруцата стои пред коня. Да, ама не. Клубът е създаден с определена идея и който не я приема е свободен да посети всеки друг уйдисващ му клуб. Свобода и демокрация в действие вятърко.

Повече щуротии, по-малко глупости!


Тема Re: Модератора Михаилчо...нови [re: Блara Димитpoвa]  
Авторgosho (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 15:23



xaxaxahaha
spored men kluba trqbva da se preimenuva na "star4eska poezia"
i da se napravi edin nov klub poezia..
i tva she stane se nqkoga
she izchakame vsi4ki zaedno...



Тема Re: Модератора Михаилчо...нови [re: gosho]  
Авторkopca (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 15:25



На мен като не ми харесва в О'Азис - не ходя. Дори и за да се напъна да го превръщам в Музикален театър и да им вдигам скандали защо не са го направили именно такъв. Елементарно, Уотсън. И аз доволна, и те - спокойни. Демокрация.



Тема Re: Модератора Михаилчо...нови [re: kopca]  
Авторgosho (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 17:20



to4no tva ti kazvam ..
o-azis ne se vodi za teatyr a za o-azis
a vie se vodite za klub "poezia"
a triete kato o-azis
abe kvo da se razpravqm to si e za dir.bg
tva dir.bg ot krai vreme si e smotano



Тема Re: Модератора Михаилчо...нови [re: gosho]  
Авторkopca (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 17:28



"ние" лично не трием . Но след като хората стават емигранти или бежанци, когато не им харесва в собствената им страна, а им харесва реда в нечия друга, не виждам защо пък това да не важи и за клубовете. Като не ти харесва някъде - преместваш се другаде. А тези, които остават явно нямат против реда в този. Има пицарии, има тузарски ресторанти, има вмирисани кръчми с мухи и хлебарки. Където ти е кеф - там влизаш.



Тема Re: Reнови [re: Cивия вятъp]  
Автор Die Schatten von Angua (вятър)
Публикувано21.07.04 00:27



вътрешен глас 1:
- Спокойно...дишай, дишай, това че си върколак не ти дава право да прекаляваш.
вътрешен глас 2:
- Я ми кажи кой прекалява?
- Просто не знае какво говори.
- Напротив, не знае какво не говори, защото не е важно да пишеш много, а да казваш нещо.
- Някои хора имат нужда от повече обяснения и доводи, за да са напълно сигурни, в правотата на едно нещо.
- Те да не са малоумни, че да им обяснявам като на бебе.
- Не се оплаквай, имаш взимане даване с бебета, знаеш как става.
- Да, при тях е по-лесно.
- Ама си едно магаре, що не млъкнеш!?
- След теб!

до тук не видях нито един аргумент, който да оправдава забраната да се пише на латиница.
Скъпи Вятърко това, че езикът се казва български и азбуката ни се казва българска не е ли достатъчно голям аргумент. Питай всяко дете дори то знае че на български се пише с български букви. Попитай го защо. Защото това си е НАШАТА азбука. Защо да ползваме чужда? Имаме си бре! ИМАМЕ! Това, че е проява на неуважение не е ли достатъучно голям аргумент?!!!! Толкова ли не можеш да пишеш н а кирилица? Толкова ли те мързи? Толкова ли искаш да си различен? Такъв голям овен ли си? ЗАЩО ВЪОБЩЕ? защо?

по същата логика като вашата навремето са забранявали късите поли, дънките, дългите коси и прочее.

Моля? По същата логика ли? Ако не можеш да правиш разлика между еднакви неща проблема си е лично твой.

поетът повече от всеки друг би трябвало да защитава свободата на изказа, защото това е също порив на душата. ако имаш порив да псуваш на латиница - прави го. дали е поезия или простотия, това модератор не може да прецени. а опита ли се, вече се превръща в цензур. щом вие поддържате един цензур, ми е интересно какви поети сте и дали вашите пориви не са по скоро пориви на графоманията.

ами псувай си на латиница бе! псувай! кой ти пречи? Що не влезеш в някой английски форум и не убедиш мнозинството да пишат на английски с кирилица? Много ми е интересно. Това е абсолютно същото което се прави тук и сега. Английска поезия? ми няма проблеми пиши си на латиница. Ако ти е по-удобно и на китайски пиши...

живеем в демократична държава и модераторите както политиците или президентите подлежат на преизбиране. а ако собствениците на дира си ги харесват и смятат да ги оставят во век и веков, да се появят и да си го кажат ясно и открито, за да няма недоразумения, тогава всички сме свободни да си вдигнем чукалата и да си ходим където си искаме :))

Ами кой иска да сменим модератиорите? И кой да сложим на тяхно място? Теб ли? Аз лично съм много доволна от модератора и тук ще използвам да му кажа едно голямо ИЗВИНЯВАЙ за цялата тази тема, че така грози клуба...

да си жив и здрав, Кръц Кърц, може би си прекалено стар, за да знаеш, че мъжките и женските тоалетни са отживелица, все по често тоалетната е само една :) защото сме преди всичко хора и чак след това мъже или жени, защото поезията е преди всичко поезия, без значение дали е на кирилица или латиница или японица. и ако някой реши да се изходи във вашата тоалетна на латиница, а не на кирилица, нямате нито моралното, нито законовото право да го триете.

брей, брей:)))Що не го кажеш това на онези, които още ходят с фереджета и не могат дори глезена на крака да си покажат?!
Ако ти смяташ това за тоалетна и ако си се изходил вече в нея какво правиш още тук? Или още не си се изходил? Ами айде де изходи се, то се е видяло чистача пак ще ходи след теб да чисти. Виждаш ли на всякъде има модератори под една, или друга форма.
Само не разбрах защо една голяма групичка така нададоха вой. Какво ви е направил модераторът? Леле...ако аз бях модератор...дам, за туй не съм. Добре че ги има и такива хора. Кръц Кръц...поклон!


Да погледнем на света лилаво

Тема Re: Reнови [re: Дec]  
Автор Rogger Dojh (soulguard)
Публикувано21.07.04 01:49



него ке го поправим в ковчек
като вампир
ма вместо чесъна в гърлото и кола в сърцето, и двете у гъзо тряа му се приложът на хитро лайно, че да има ефект
и има опасност да се получи обратен ефект indeed
а именно да получи анален оргазъм, да забременее и да изсере дете
петре, и твоята майка също (иска твоето тяло) (ref ъпсурт)



Тема Re: брой до 10 :)нови [re: Die Schatten von Ang]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано21.07.04 17:26



както (може би) виждаш, не пиша на латиница, досега не съм писал във форуми на латиница, в mIRC-а не влизам най вече, защото се пише само на латиница, а когато пиша на кирилица обикновено ме гонят и ме банват :)

изглежда ме бъркате с някой от анонимните приятели, които обичат да творят на латиница. не, не съм такъв, даже преди години, когато го нямаше още кредрор-а, за известно време на мой адрес в интернет имаше програма, която превръща латиницата в кирилица - адресът стоеше и в този клуб като линк, закачен отгоре.

не виждам как мога да ти обясня в какво се състои свободата и кога тя се нарушава. за съжаление малко хора са достигнали това ниво на духовно израстване, за да могат да определят адекватно докъде да се даде свобода на един индивид, така че да не се нарушат свободите на останалите. по същата причина не отговорих и на Петър, против когото нямам нищо лично :) механизмите с които едно общество се само-регулира са твърде сложни, за да ги разбереш от две приказки. тук например виждаш един умален вариант на общество с полу-авторитарно управление и не бива да се чудиш ако тепърва се надава все по силен вой.

да харесваш и да подкрепяш модератора е твое право. мое право е да не харесвам правилата, които той си изсмуква от пръстите и да си казвам мнението. задачата на модератора е да се допита и съобрази с желанията на мнозинството, като преди това спази общите правила за всички клубове, разбира се. така във фантастика примерно има уникални правила за заключване на тема след достигане на определен брой мнения. това обаче е било съвместно решение. проблемът според мен е, че не виждам модератора да се е допитал открито и ясно до когото и да е, той се държи високомерно, покровителски, което затвърждава мнението ми, че е комплексиран в някои насоки, на които няма да се спирам. ако на бележки или на някоя от срещите е била обсъждана тази мярка, това е още по некоректно, защото клубът не е собственост на неколцината по нахални и настъпателни, а е на всички, които искат да влизат в него. поне докато администрацията на дира не заяви обратното.

мен лично не ме вълнува толкова какво ще си правите в поезия, то е емблематично най вече за вас самите

поздрави и внимавай с лилавото, това е доста силен цвят



Тема Re: брой до 10 :)нови [re: Cивия вятъp]  
Автор Die Schatten von Angua (вятър)
Публикувано21.07.04 22:32



-12345678910
- Не така бе, по-бавно!
- Ок. 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10....

Оф нещо ме мързи да си водя диалог със себе си:)))

Та...да, виждам, че не пишеш на латиница, но това не пречи да не се съглася с теб. Примерите, които даваш са вярни, но някак си не се връзват. Хм, до някъде съм съгласна, че не е нужно да има такава забрана, но поради факта, че някои хора нямат граници, граници трябва да бъдат сложени под една или друга форма.
Ами до сега не са ми казали да спра да пиша в лилаво, но ако масово го направят ще спра


Да погледнем на света лилаво

Тема Re: брой до 10 :)нови [re: Die Schatten von Ang]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано22.07.04 07:27



мило момиче, трябва да отстояваш себе си, ако искаш да бъдеш нещо. Как и какво да пишеш е единствено твое решение, а не въпрос на чужд консенсус.

свободите ти се простират точно до там, до където не нарушаваш чуждите свободи.

а все още не виждам чия свобода нарушават хората, които си пишат нещо свое по избран от тях начин. на който не му харесва, не е длъжен да чете, нали? клубът не принадлежи нито на теб, нито на мен, нито на хитър петър и противниците на шльокавицата. "пишете на български с кирилица" може да бъде само молба и препоръка, но не и правило!

примерите, които давам са вЕрни и се връзват много добре тогава, когато не си затваряш очите от пуст инат.

живей и остави и другите да живеят така, както смятат, че е правилно.

Редактирано от Cивия вятъp на 22.07.04 07:26.



Тема Re: брой до 10 :)нови [re: Cивия вятъp]  
Автор Die Schatten von Angua (вятър)
Публикувано23.07.04 01:21



Да отстоявам себе си..хм. Така е, прав си, мое право си е. Обаче според мен това не значи да правя на пук на другите. Което разбира се не значи, че ще се разделя с лилавото си без бой:Р
а все още не виждам чия свобода нарушават хората, които си пишат нещо свое по избран от тях начин.
ако това нещо, коео пишат те е предназначено само и единствено за тях, тогава да си го правят както искат, но при положение, че го постват тук в клубовете, значи те са го пуснали,за да може някой да го прочете. А за да го прочете някой те трябва да се съобразят с него. Баси, щом някои хора не могат и не искат да направят толкова елементарно нещо,дето не изисква кой знае какви усилия, то какво да си говорим за други по-сериозни неща
повече няма да пиша по тази тема, защото не искам да я избутвам нагоре. Все пак това се казва клуб Поезия аско имаш да ми казваш още нещо има бележки.


Да погледнем на света лилаво

Тема Re: модератора нарушава основни човешки праванови [re: mihail]  
Автор Mista_Bobo_Zan (говорейки)
Публикувано23.07.04 02:31



Копеле не се здухвай ми сядай да пишеш стихове.

`long long long' is too long for GCC


Тема Re: брой до 10 :)нови [re: Die Schatten von Ang]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано23.07.04 15:22



пуснали са го за тези, които са склонни да четат на латиница. очевадно тук има поне двама - аз и михаил.

очевидно също, че така искат - и това си е тяхно право, понеже дирът и форумите в него не са нито твои, нито на хитър петър.

все още не съм видял аргумент да се забрани писането на латиница. личните предпочитания не са достатъчни за да триеш някого. това се нарича цензура.

чао от мен.



Тема цензура е на баба ти хвърчилотонови [re: Cивия вятъp]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано23.07.04 21:28



Тозу клуб е създаден по инициатива на Хитрия и Неонел, двамата модератори и те като негови родители са в правото си да определЯт правилата му. Хитрия го обяснява сто пъти, за коня и за каруцата, ама няка кой да прочете.



Тема Re: цензура е на баба ти хвърчилотонови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано24.07.04 03:55



глупости




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.