Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:51 26.06.24 
Култура и изкуство
   >> Поезия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Чучеланови  
Авторobla4e (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 08:02



Сламени хора.
Чучела.
Живеят на моята улица.
Ходят на работа.
Връщат се.
Пазаруват
в "Метро" и
"Била".
Кимат.
Усмихват се даже.
Изглеждат обичайно
човешки.
Но са сламени чучела.
Вярвай ми.
Няма грешка.



Тема Re: Чучеланови [re: obla4e]  
Автор somebody (тя)
Публикувано10.06.04 09:05



Не грешиш ли?
Имат сърца
тези сламени чучела.
Малко забравени,
но всъщност
ги имат.
Ето едно
се усмихва насреща ми.
Бодна го нещо отвътре
разтупка се.



Тема Re: Чучеланови [re: somebody]  
Авторobla4e (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 09:21



Изобщо не бъркам.
Не става въпрос за теб.
Нито за хората тук.
Става въпрос за хората,
които дори не четат.




Тема Re: Чучеланови [re: obla4e]  
Автор somebody (тя)
Публикувано11.06.04 09:11



Добре де, няма да споря с теб. Но да знаеш, всяко чучело има сърце. Просто някой трябва да го докосне, за да почне да тупка. Или просто да му се напомни, че има такова. Опитай да съживиш някое. Чуството е приятно. Успех! Усмивки!



Тема Re: Чучеланови [re: somebody]  
Авторobla4e (Нерегистриран)
Публикувано11.06.04 14:41



Сигурно звучи крайно, може би отмъстително, но много време съм в едно духовно изгнание, живея в едно бетонно вертикално село, в което хората си говорят по- между си само за манджи, мачове, кой каква кола си купил, кой за колко си продал апартамента, кой къф gsm имал, абе само глупотевини, а да и за сериалите по кабелната, просто не се издържа, много време се боях да не стана такава, щото толкова ме е страх от посредственоста, от сивотата, от уеднаквяването, от рамката.
Е, мисля, опазих се от рамката, но цената...какво пък, че си я плащам.
Иначе изобщо не отхраних омраза у себе си, нито злоба, не знам дали звучи злобно това с чучелата.
Може би така просто си връщам, на присмеха, който улавям, когато съм грешала да споделя за нещо прочетено.
Разписах се много.
Дано ти си права, somebody



Тема Re: Чучела [re: obla4e]  
Автор somebody (тя)
Публикувано12.06.04 09:47



Как ще съм права? Седя. ))))))) Я сядай тука срещу мен да пием кафе. И никакви манджи. Днес ще я караме на ягоди например. А парите са си хартийки. Можем да си правим лодки и самолетчета от тях. Фииииииииуууу. И на колите им източваме бензина, ако трябва и панелките ще рушим. Имам един приятел бомбаджия. Малко взрив в основите и между етажите и хайде довиждане. А сериалите не ги знам. Ама сигурно някой има близнак, амнезия или не знам си какво. Нека си вървят. Да не искаш да се буташ с изтощени бабички из града. Да си гледат телевизия хорицата. Топло е вече. Да не им става лошо на слънце.
Ти си гледай света с твойте очи, да не ти пука. Остави всеки да живее така, както вижда смисъла на нещата. Ако докоснеш някое сърце и то затупка, значи си съживила някое от твоите чучела. Хайде, продължавай да разбъркваш това-онова. Аз съм насреща. Забравих да ти кажа. Взимаме и бои, много бои и ще оцветяваме чучелата. Аз почвам с едно в оранжево. Става мнооооого симпатично. Усмихвай се на ежедневието. Съживявай го!



Тема Re: Чучела [re: obla4e]  
Авторneizvesten (Нерегистриран)
Публикувано12.06.04 11:19



Tova,koeto si napisala mnogo prilicha na edno drugo.Pone na men.V "Shantaw klub"-"Slynceto i zwezdite" na diana^



Тема Re: Чучеланови [re: somebody]  
Авторobla4e (Нерегистриран)
Публикувано12.06.04 16:06



Хубаво кафе прайш , с ягоди.
А откъде знайш, че рисуването ми е близичко.
Ша оцветявами.
Шареничко.
Много се хиля, понякога


Бъркам, бъркам каша.



Тема Re: Чучеланови [re: neizvesten]  
Авторobla4e (Нерегистриран)
Публикувано12.06.04 16:10



Ходих. Четох. Прилича!? Потрес!
Не съм искала да прозвучи чак така крайно.
Общото е, може би, че и двете сме огорчени.
Но в различна степен.
:))



Тема Re: Чучела [re: obla4e]  
Автор somebody (тя)
Публикувано13.06.04 12:50



Няма да казваш на никой, тайна е ;)))))))))))))))) Кафето го направи едно резедаво чучело. То ни го донесе. Ягодите набра едно жълто. Не знаех за твоето рисуване, но на мен ми е близко. Чакай сега да намеря едно мое шарено стихче, да ти го подаря. Търпение..........)))))))))

Със сънени очи (така се казва)

Когато сутрин
от дома си
се измъквам,
със още сънени очи,
поставям в чантата
си мислено,
купчина четки
и безброй бои.
Без тях за никъде
не тръгвам,
необходими са ми те,
и ако видя
нещо сиво, изваждам
всички цветове.
Забърквам
цялата палитра,
дали със темпер,
или акварел,
по-важно е
да се рисува,
да се усещат светове.

Продължавай с кашата. Обичам най забърканите каши и най-шарените!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.