Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:53 21.06.24 
Култура и изкуство
   >> Поезия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема По заповед на Lora_c *DELETED*  
Автор Ивaнyшka (х'адаш)
Публикувано25.02.04 11:41



Мнението е изтрито от bukvite

Тема Re: По заповед на Lora_cнови [re: Ивaнyшka]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано25.02.04 12:05



относно рекламата

В България знам, че няма особено значение, т.е има, но не е чак толкова като тук.
Тъкмо щях да ти предложа да ти направя една рекламна кампания в дир, дори и само като използвам името си, ти ме изпревари

това на канадски се казва Celebrity Endorsement т.е когато някоя знаменитост каже, че нещо и харесва и всички хукват да го купуват, защото са сигурни , че е хубаво

В България има една тъпа мисъл, че каквото се рекламира значи е скапано, но това не е така

на запад всичко е реклама, защото рекламата е пари, всеки си държи на името, защото името е пари, всеки си държи на клиентите, защото клиентите са пари

даже един умен американец, прави луди пари от постване на реклами по стените на мъжките тоалетни, така и така блеете по стената, когато си вършите едната нужда и що да не гледате реклама, в такъв един личен момент се запомняла

та няма смисъл да пишеш с неизвесни никчета по тихи клубчета, ако целта ти е дори толкова идеалистична " да се чете повече съвременна българска поезия" влизаш с гръм и трясък в клуба, нахално и самоуверено и им натикваш под носовете това, което искаш
женската част от клуба ще го оцени

това хич не ми приличат на стихотворения "които се харесват"

начи гледай сега, поставяме си таргет маркет-дамската аудитория

и се питаме основните въпроси в рекламата:

Какво искам да продам?
На кого го продавам?
Как да удоволетворя изискванията му? ( на англ. звучи малко по сексуално)

и така ще продаваме стихове на жени, няма да слагаме възрастова граница, жените са си жени

какво искат жените?

Напиши да прочета!

closer than appear


Тема Re: По заповед на Lora_cнови [re: Lora_C]  
Автор Ивaнyшka (х'адаш)
Публикувано25.02.04 12:14



"Добре дошла в маймунарника" - чела си го предполагам
Сега следното питане - чия реклама - моя или на сайта?
Моя вече аз не искам. Хората ме "рекламираха достатъчно".
Даже и в Буквите съм си скрил произведенията - да не се четат.
Реклама на сайта е нещо различно - преди година така промоцирах сайта - пишех на различни места из клубовете, хората харесвайки мен, влизаха и в сайта.
За открадването на женската половина - ами тя си е почти цялата вече в сайта.
А за продажба - малко е различна логиката - сайта в момента се задъхва от по 100 нови неща на ден, и докато не измисля методика с която можем да отсеем сеното от плявата, не държа да станат повече.

Готвим нова версия на сайта за 3-годишнината му на 24 май. Тогава ще има и друго

Сега нещо специално за теб, защото учтиво молиш.
А моята молба е да си пренесем обсъжданията в сайта - той си има доста добър форум.

Редактирано от Ивaнyшka на 25.02.04 12:59.



Тема syzhaljaam, che se namesvam, no...нови [re: Ивaнyшka]  
Авторpetunia nervosa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 12:27



...Ivanushka draznish,
pone malko samokritika mozheshe da te spasi, no ti maj neshto ne razbirash.
ako tfa, koeto si pusnal tuka, smjatash za vurha v poezijata, moga da ti kazha, che seriozno se zabluzhdavash, shtot ne kazvash nishto novo;
si edin banalen chichko, kojto se smjata za neshto izvunredno nadareno v oblastta na Onaja s Arfata
sorry, che sum tolkoz direkten, no sym i s mahmurluk osven s draznenieto
...za njakoi ne dotam pozhiveli si glutnici ot puetesi verojatno e chudo na chudesata tfa, koeto ne pishesh, ma si e banalno, prozrachni dumichki,
ma vupreki tfa TFORI!!! vizhdam, che se kefish



Тема Re: По заповед на Lora_cнови [re: Ивaнyшka]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано25.02.04 12:36



докато сайта е свързван с твоето име, твоята лична реклама е важна

гледай сега какви пари правят в братска Канада рекламните агенции, от учебника ти ги преписвам

за 2003
Cossette Communication Group- $109.900 000
MacLaren McCann canada-$ 91 500 000
Young & Rubicam Group- $ 77 800 000

ако смяташ, че поезията няма нужда от реклама и това което е в момента те удоволетворява, да не ти губя времето да ти пиша, исках просто да бъда полезна
тук обикновено като казвам нещо го приемат че се фукам или си демонстрирам огромното самочувствие
моя принцип е -Знам нещо, казвам ти го, ако можеш използвай го да спечелиш

защото бездуховността е страшно нещо и хора като теб трбва да не я допускат
защото популяризирането на литературата, поезията и изобщо българското изкуство е достойна кауза

а жените са най търсените, защото те винаги решават, те са масовия потребител и ако ги спечелиш тях за публика ( а това мога да ти кажа как да стане) печелиш и ти и изкуството

само в клуб "Любов" си мислят, че "Жената трябвало да решава", мога да ти го напиша и с големи букви, но ти и така ще го разбереш

Жената винаги решава, независимо дали си и дал право или не, т.е ако и наложиш нещо, тя докато я прегръщаш, ще те целуне, ще те погали и ще се изплъзне от ръцете ти и пак ще си направи каквото си е решила

трябва да знаеш какво харесват жените

closer than appear


Тема Re: syzhaljaam, che se namesvam, no...нови [re: petunia nervosa]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано25.02.04 12:40



остави по силните и 15 капки валериян в една чаша, вършат работа

closer than appear


Тема айде стига бе!нови [re: Lora_C]  
Авторk (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 12:41



"това на канадски се казва Celebrity Endorsement т.е когато някоя знаменитост каже, че нещо и харесва и всички хукват да го купуват, защото са сигурни , че е хубаво"?????????
някои хора май наистина много са се вживели...в собствената си значимост,доколкото в нета тя е означава нещо
това е интернет и тук камъкът никога не тежи на мястото си,само свободно пада,и пада...до безкрай във вакуума на виртуалнта нереалност

намали малко рибата,да не ти приседне



Тема помисли върху негонови [re: Ивaнyшka]  
Автормнeниe (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 12:47



много евтина реклама,мнооого
сопри се малко,и пак си прочети творбите-за какво всъщност биеш тупана? поезията ти е посредствена,не казвам лоша,има и добри момента,но не мисля,че е нещо толкова особено,че да вдигаш такъв шум около нея!
това,което ти липсва е известна доза ...самокритичност! много ценно качество,присъщо на малцина....

има къде къде по-стойностни и хубави неща от твоите-и тук и в 'буквите',но авторите им не крещят така за себе си...оставят творбите им сами да говорят!!!!



Тема Re: айде стига бе!нови [re: k]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано25.02.04 12:47



а ти си увеличи копчето за хумор на макс, когато ме четеш

Ясно?

closer than appear


Тема Re: По заповед на Lora_cнови [re: Ивaнyшka]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано25.02.04 12:53



а ето и тук появилите се никове ми припомниха нещо

в изкуството няма ка да харесаш на всички, винаги има ей такива дето ще се изцепят "Я, ве туй твойто изкуство ли е, що не се скриеш некъде"

и сега какво да правим

да правим изкуство, "което се харесва на масовия потребител"

да правим изкуство, което е за "отбрана част" от потребителите

или

да се смотаем под масата и да плачем

closer than appear

Редактирано от Lora_C на 25.02.04 12:55.



Тема Re: По заповед на Lora_cнови [re: Lora_C]  
Автор Ивaнyшka (х'адаш)
Публикувано25.02.04 13:02



Това е.
Тъй като си знам докъде води моето появяване, не държа да присъствам в този форум.
Който прочел - прочел.
За сведение на останалите - абсолютно не се изживявам като автор.
За сведения на рекламодателите - женската половина в БГ е НЕПЛАТЕЖОСПОСОБНАТА половина, за неща извън домакинството.

Ако някой е намерил метод да прави пари от литература - независимо в какъв неин вид - изключвайки шок, егоист и друга булевардна преса - да се обади да го черпя по едно 12 годишно.

Сайт за нова българската литература


Вече над ДВЕ години

Тема Re: По заповед на Lora_cнови [re: Ивaнyшka]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано25.02.04 13:07



знаеш ли колко интересно нещо видях

влизам в сайта на Kraft-Canada и виждам опция: "Напишете три продукта, които имате под ръка и кликнете и ви се дава рецепта, как може да си ги приготвите"

върха щеше да бъде ако пишеше" "Напишете какви три продукта имате в хладилника и после какво всущност ви се яде, за да ви кажем как да си го направите от тях"

ако разбираш за какво ти говоря

closer than appear


Тема Re: По заповед на Lora_cнови [re: Ивaнyшka]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано25.02.04 13:15



пари от литература?

ето начин

трябва да те четат. Защо да те четат? Защото си интересен? Как ставаш интересен? Когато си популярен. Как ставаш популярен? Когато се популяризираш от други популярни, които вече си имат голяма аудитория?
Пример -Слави
отиваш, правиш шоу в шоуто му
А, кой е тоя ве?
Иванушка
И кой е тоя Иванушка?
Пише книги
Кои книги?
Утре като ходим за оная готината рокля до центъра ще ти покажа, Дафинка я е чела, каза че е много интересна

жените са страшна сила, никога не ги подценявай

closer than appear


Тема Re: По заповед на Lora_cнови [re: Lora_C]  
Автор Ивaнyшka (х'адаш)
Публикувано25.02.04 13:25



Lora - прекалено отдавна явно не си тук.
Трябва да те купуват. След това трябва да успееш да си събереш парите от продавачите.
Другото са глупости, вярвай ми.
Нямам намерение да продължавам разговора тук - данните ми ги има в профила.

Сайт за нова българската литература


Вече над ДВЕ години

Тема Re: По заповед на Lora_cнови [re: Lora_C]  
Автормнeниe (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 13:44



какви появили се никове,Лора?има само ЕДНО критично менние-моето,бъди по-точна,ако обичаш.
и това мнение не в стил
Я, ве туй твойто изкуство ли е, що не се скриеш некъде"
сори,но не използвам подобни просташки език,прочети ме пак!
мисля,че достатъчно сдръжанио и възпитано се изказах!и той ако иска,ще си направи адекватните изводи....нито нападам,нито обиждам,само изкзвам мнение,и то е обективно!
и за какво "изкуство" говрим Лора? разсмиваш ме...
е,въпрос на вкус,нали? явно твоте възприятия за изкуство са такива,моите сори не са...творбите на Висоцки са изкуство,на Шекспир също...
според теб неговото изкуство е за "отбрана част" а аз понеже съм от "масовите потребители",разбирай плебса,не мога да разбера висотата,красотата и естетиката на творчеството му? моля ти се! май се засегна,че ти казах да намалиш рибата..хехе,колко елемтарно
бъди малко над нещата,а?



Тема п.п.нови [re: мнeниe]  
Автормнeниe (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 13:48



пърдон,критиките били две...:)
не съм явно само аз,която не пляска с уши от радост на подобни нескромни прояви



Тема Re: По заповед на Lora_cнови [re: Ивaнyшka]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано25.02.04 13:50



виж какво

аз мога да ти предлагам сечива от лопата до най-модерния комбайн

ти ще си вземеш това което искаш, ако наистина искаш, ще се научиш как да използваш най-доброто

ако нямаш желание обаче и си кажеш:

-И ся за къв са ми тия да се тепам, я да одим под крушата да му дремнем

ами ...

но разговора може да се продължим, за мен не е важно къде говоря, важно е с кого и да знам, че ме чува, дори когато ми казва , че говоря глупости, те понякога имат странната способност да са пълни

closer than appear


Тема Re: По заповед на Lora_cнови [re: мнeниe]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано25.02.04 13:53



ако и ти бъдеш така добра да ме четеш, ще забележиш, че нито дума за коментар на стихотворенията му не съм писала днес

айде да се четем, а?

closer than appear


Тема Re: По заповед на Lora_c *DELETED*нови [re: Ивaнyшka]  
Автор mihail (старо куче)
Публикувано25.02.04 14:06



не се прави така
когато има дискусия за нещо
не може да изтриеш повода.
остават мнения без причина.

Destroy the myths you have to, if wise to be you want


Тема Re: По заповед на Lora_cнови [re: Lora_C]  
Автормeнeниe (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 14:07



пряко-не,но ксовено-може би...
влизаш в ролята на защитник,което е показателно за отношението ти към творенията му....но всеки има право на мнение и позиция



Тема Re: По заповед на Lora_cнови [re: мнeниe]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано25.02.04 14:46



би ли била така добра да ми постнеш тук стихотворение на съвременен поет, което лично ти харесваш и смяташ за изкуство

closer than appear


Тема Re: По заповед на Lora_cнови [re: Lora_C]  
Автор nousha (неспокоен дух)
Публикувано25.02.04 15:07



Недей. Има много такива. Съвременни поети не са само тези от последните две години, замисли се малко. Всеки един от четящите/пищещи тук може да ти постне по едно такова и няма да се повторим.
Боже, колко стар е този спор. Да ме пита човек що ли се обаждам. Айде, яхвам метлата и се измитам...

On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.


Тема Re: По заповед на Lora_cнови [re: nousha]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано25.02.04 15:15



добре де, постни това, което на теб ти харесва, не съм казала да е от последните 2 години

никога не съм твърдяла, че разбирам от поезия, харесвам това, което ми харесва
искам да прочета какво харесвате вие

closer than appear


Тема Re: п.п.нови [re: мнeниe]  
Авторanon (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 16:10



нaпълно в твоя дух и стил сегa ще те попитaм зaщо не ти стискa дa си кaжеш мнението регнaт ?
от прочетеното изводa е, че нaпaдките ти сa личностни
aмaн от синьо–зелени човечетa



Тема аман от немислещи хора!нови [re: anon]  
Автормнeниe (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 17:23



груба грешка!
по какво реши,че нападките ми са личностни...? ако бяха такива,щеше да има вложена емоция,и тя щеше да е негатвина,а както виждаш (или явно не виждаш) аз запазвам халднокръвие:)
защо не ме четеш,или не ме разбираш,или се затрудяваш?
толкова ли трудноразбираемо се изразявам?не и за интелгиентните хора ..тя и Лора дето споря с нея ме разбра...а ми прави ми впечатление,щото хората,когато спорят не могат да видят безпристрастно гледната точка на "противника"...взимат отбранителна позиция и спират да мислят...

в прав текст,понеже види се контекста те затруднява-
нямам нищо проив Иванушка,само изразявам МНЕНИЕ!и щях да напиша същото,който и да беше на негово място,ако беше написал тези неща...
са стопли ли поне малко...?

ама що ли се хаба да ти обяснявам...



Тема окнови [re: Lora_C]  
Автормнeниe (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 17:28



няма проблем,само да потърся,макар че nousha e права-многоборйни са...не само авторите,но и произведенията им,и ще ми е трудно да избера най-доброто...но все пак ще ти постна нещо-по мой вкус



Тема Да се позаям:нови [re: мнeниe]  
АвторK. фoн K. (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 18:03



Цитирам: "само изкзвам мнение,и то е обективно!"

И що пък да е обективно?


П.П. Изобщо не ме брига кой е по-велик поет.



Тема Re: Да се позаям:нови [re: K. фoн K.]  
Автормнeниe (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 18:21



обективно е,щот е безпристрастно-на страничен наблюдател,и на ценител и естет!
ама не разбирам-трябва ли да харесвам всичко,което ми се набутва тука,да се радвам и да пляскам с уши на всяка посредственост,която крещи за себе си-колко е влика?!
свободна зона е това,нали...и всеки може да изкаже мнение

а ти как можеш да взимаш отношение,щом темата е изтрита,и не знаеш от къде са тръгнали нещата?
и за разлика от теб-целта ми не е да се заяждам
не знам защо от едното мнение правите такава драма?
я виж колко хубави стихове има на първа страница,що се спря точно тук?




Тема Много...нови [re: Lora_C]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано26.02.04 00:17



вярно...

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Много...нови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано26.02.04 10:49



абе вярно е , ама не точно за поезията, защото има разлика дали продаваш тоалетни чинии или китайски порцелан

ти ще ми напишеш ли тук едно стихотворение, което много ти е харесало през последните няколко години

и се радвам , че не се сърдиш, за това което ти бях писала, беше си закачка, макар и доста остро написана, но знам си аз, че си готин и ще го приемеш точно така, май с друг не съм си позволявала такива волности в изказването на мнения

ама идеите ми бяха добри, признай си

closer than appear


Тема *refresh*нови [re: Ивaнyшka]  
Автор izmislitca (fable)
Публикувано26.02.04 11:42



.



Тема Re: аман от измислени хора!нови [re: мнeниe]  
Авторanon (Нерегистриран)
Публикувано26.02.04 12:47



Сегa aз дa те постопля мaлко – aмaн от aнонимни многознaйковци!



Тема Re: Да се позаям:нови [re: мнeниe]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано26.02.04 14:26



bezpristrastnoto ne vinagi e obektivno



Тема Re: По заповед на Lora_cнови [re: Ивaнyшka]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано07.03.04 12:44



Къде мога да прочета-"Добре дошли в маймунарника"

closer than appear


Тема *refresh* оффнови [re: izmislitca]  
Автор smocker77 (мизантроп)
Публикувано11.11.20 09:48



Чакам си диагнозата... за титаник77...

А докато я чакам един текст за клубно освидетелстване...

Това е почти копие на парка за разходки, апропо, докато търсих книгата на Вени намерих една безценна книга, която взех с разрешение на социалната.
Някакви роднини на професор, починал, били направили дарение... И аз извадих лудия късмет да чета в почивките между писането Доминантата на А.А.Ухтомский... Ще препиша нещо от подчертаванията, направени в оазиса. И ето какво си заслужава да прочета отново.


Четях всичко за да вникна в баровската си диагноза - има ли място тя. Или е измислица някаква. Така че минах и този текст.

Казах си, че съм в норма. Интересно дали интелектуалците в дира с непрекъснатите съвети да си пия хапчетата от 2000 година биха го минали?

Оу, ама аз съм titanik77…

Страница 12, аз съм идиот и подчертавам с химикал. За обща представа един ред:


ОТ СОСТАВИТЕЛЕЙ
Принцип доминанты академика А.А.Ухтомского представляет значительный интерес для советских и зарубежных исследователей в области нейрофизиологии, физиологии, неврологии и кибернетики.


Окъсът е от

ДОМИНАНТА И ПРИНЦИП РАБОТЫ НЕРВНЫХ ЦЕНТРОВ.
Последен абзац от глава VІ. За навлизане в материята.
Освен това е подчертано от мен:


В высшей психической жизни инертность господствующего возбуждения, т. е. доминанта переживаемого момента, может служить источником "предубеждения", "навязчивых образов", "галлюцинаций"; но она же дает ученому то маховое колесо, "руководящую идею", "основную гипотезу", которые избавляют мысль от толчков и пестроты и содействуют сцеплению фактов в единый опыт.


VІІ


Пока доминанта в душе ярка и жива, она держит в своей власти все поле душевной жизни. Все напоминает о ней и о связанных с нею образов и реальностей. Только что человек проснулся, луч солнца, щебетанье за окном уже напоминает о том, что владеет душою и воспроизводит любимую идею, здание, лицо или искание, занимающие главенствующий поток жизни. "Я сплю,а ердце ое бдит".


Доминанта характеризуется...


Пускай найдут книгу, если интересно, и читают.


Издательство "Наука"
Москва * Ленинград
1 9 6 6


Печат на дарителя:


Дарение от проф. Емил Димитров Шаранков.


Книгата става два пъти по-безценна, защото има бележки и отбелязвания - с молив - от проф. дарителя, от Е. Д. Шаранков.


Карето:
Утверждено к печати
Объединенным научным советом
"Физиология человека и животных"
Академии наук СССР


Редактор издательства З. А. Васильева


Художник В. В. Грибакин
Технический редактор Г. А. Бессонова
(пропуск)


Сдано в набор 31/ІІІ 1966 г. (пропуск)
Тираж 2 200 броя


Цена 1 рубль 63 копейки.
Ленинградское отделение издательства "наука"
Ленинград, Н-164, Менделеевская лин. (линия – прим. мое, 2020 ), д. 1

Оглавление

Доминанта как рабочий принцип нервных центров 5
Сенсорная и моторная доминанта в спинном мозгу лягушки 15
Инстинкт и доминанта 27

Доминанта и интегральный образ 30
Об инерции доминанты 38
Принцип доминанты 44
В края
Очерк физиологии нервной системы 178
Физиологическая лабильность и равновесие 205
Архивные материалы А.А. Ухтомского, посвященные принципу доминанты (1021 – 1941гг.)
234
Автобиография А.А. Ухтомского 268

Библиография работ А.А.Ухтомского 268
Литература об А.А.Ухтомском 271
ПШЛИ В БАНЮ ВСЕ, ПОНЯЛИ?
Козлы!
С вашими сериалами и пятой колонной… С вашим Навальным и прочее замухрышками…
translated:

МАЙНАТА ВИ!


И т.д.


Иначе безсъние заради любимия ми македонски певец.



NOVA TV - Posljednji intervju Toše Proeskog za Canal 5
812,877 views•Oct 17, 2007

2K

136

SHARE

S AVE






Тема *refresh* оффнови [re: smocker77]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано16.02.21 12:48







Тема Re: По заповед на Lora_c *DELETED*нови [re: Ивaнyшka]  
Автор SKolesnicata ()
Публикувано10.10.22 22:55



https://m.youtube.com/watch?v=tbmRi0VEmCg&feature=youtu.be

Мръсен и нагъл КРАДЕЦ.ММ лунно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.