Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:36 22.05.24 
Култура и изкуство
   >> Поезия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Мда...нови  
АвторГдвeиь (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 13:44



Така си и знаех...То, нали знаете - лудото само се обажда, тези, за които ставаше дума сами си се оплюха и без никой да е искал мнението им, сами си дадоха характеристики на "творчеството"... Неуспешен опит за оправдаване на малоумните Ви творби, "мили деца", бих казала аз.
Не си спомням да съм обвинявала официално и публично някои от любезно далите плиткоумното си мнение Господа и Госпожици, но щом те сами си се издават и обиждат - мооооже!
Сигурна съм, че Станка Пенчева Ви се е сторила глупава - ами просто тя не е лесно смилаема, не може да бъде разбрана и четена от всеки булеварден "поет"...А за операта и театъра - да, признавам, грешката е лично моя; трябваше сама да се досетя, че днешната утрешна "Бодра смяна" е достатъчно ограничена и тесногръда, за да цени КРАСИВОТО!!! Пък и наистина, ""красиво" е много субективно понятие.
И така...Да, езикът ми не е така цветущ и бликащ от просташки епитетчета, владея български език до съвършенство /поне пиша грамотно/ и пиша поезия от 7-годишна, но това, повярвайте ми, досега е било само в мой огромен плюс.
Е, Ицето Калчев мааалко е посбъркал възрастта ми /вече казах, че пиша грамотно и не праскам смръдливи цинизми, за да се правя на интересна/, защото, само да отбележа, тази година навършвам 21 и се надявам тези години да са далеч от представата на Ицката за "лелче". А що се отнася до съвета да посетя психоаналитик, надявам се искрено, като завърша да успявам да се лекувам от това, че имам култура сама, защото не бих искала да притеснявам колегите психолози от университета. Така че, ако обичате, запазете добрите си обноски и забележки за дребните Ви нещастни разговорчета помежду си, защото ако целта Ви е да покажете на останалите от клуба колко сте изостанали в психичното си развитие, няма никаква нужда - всички сме го забелязали отдавна. Като гледам, само тези, за които говорех са дали мнението си, а даже са се радвали и надпреварвали кой ще каже по - голямата простотия... Ами то си е за истинска радост - напредвате! Дано скоро Ви изпишат, че от Вас ТВУ - тата и психиатриите вече се пръскат по шевовете.
Радвайте се, а това, че неканени и невикани сте се отзовали любезно всички заедно на комплиментите ми, може само истински да радва мен!!!
БЛАГОДАРЯ!!!



Тема Re: Мда...нови [re: Гдвeиь]  
Автор Silver Wolfess ()
Публикувано10.02.04 14:30



Не се вълнувай! Помогни да отворим прозорците тук, че се размириса на ската.



Тема Re: Мда...нови [re: Гдвeиь]  
АвторHolera (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 14:36



И понеже Христо Калчев пожела да му разясня какво за мен е плява и какво - стойностно , ще му кажа само две имена, характеризиращи стойностното в клуба, според мен:

Silver Wolfess,
tender_tom



Тема Holera, izvinjavaj, no...нови [re: Гдвeиь]  
Автор petunia maloumnius (непознат)
Публикувано10.02.04 14:37



tova tvoe li e???

Дали оцеляваш и смазан от Болка,
пометен от бури на остри предчувствия,
докосван от клетва на ледени устни,
излъган от нечии счупени вопли...


Дали предусещаш опасните мисли
на хора без вяра, без цел и идеи;
когато мечтаеш дали ти се смеят,
дали ти отказват когато поискаш,


дали се измъчваш с въпроси и думи,
в очите ти често ли сълзи напират;
когато мечтаеш дали те разбират?
Понякога стреляш ли с неми куршуми?


Дали се препъваш на равни пътеки,
летиш ли в съня си над празни вселени;
заспиват ли в теб ветрове уморени,
когато убиваш дали ти е леко?...


Дали се страхуваш от трудни решения,
намираш ли път в тишината безпътна?
Дали егоизмът, все тъй непокътнат
разяжда сърцето ти с подли съмнения...


Човекът е прах, а Душата - безсмъртна.

i dali obrushtenieto "mili deca" ne umnozhava krehkite ti 21-a godinki po dve? (po tri) i ne te prevrushta naistina v lelche. a stanka pencheva beshe poetesata s jabulkata-petrovka? ti zashto pishesh poezija ot 7-godishna?
zabelezhka: ami TVU-tata i psihiatriite sa pulni po njakolko prichini i kato ostavish nastrana drebnija fakt, che njakoi hora naistina sa bolni i neshto stava s mozuka im, ima i drugi, maj povecheto, koito ne mogat i ne iskat da se adaptirat; i e glupavo da obvinjavash njakogo v tova. (i tuka trjaa da ti hrumne motivcheto za tova koi sa istinskite ludi vsushtnost, zashtoto za mene primerno ludata si...)



Тема karash me da se izsmeja zloveshtoнови [re: Holera]  
Автор petunia maloumnius (непознат)
Публикувано10.02.04 14:39



...banalna si, bezkrajno banalna...



Тема Re: Holera, izvinjavaj, no...нови [re: petunia maloumnius]  
АвторViking (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 15:01



Наистина мислех, че си по - умна...Ако си беше направила труда да прочетеш мнението , отправено към мен на Ицко Калчев, щеше да видиш, че той самия се обръща с мили деца, а аз съм го използвала в кавички. Съжалявам, че съм те надценила, ти май четеш и помниш каквото ти изнася - винаги ли го правиш?
А личната си карта мога да ти покажа пи всяка време, там пише, че датата ми на раждане е 13 август 1983г. Не съм на възрастта на 45-годишната си майка все пак, прости ми. Извини ме, че понеже не говоря като връстниците си, ти приличам на "лелче". А въпросът ти защо пиша от 7 - годишна поезия отговаря напълно на прякора ти - Petunia Maloumnius! И ако очакваш отговор, ще падна от смях!
Да, виждам, че и ти като приятелчето си "s" /със също толкова красноречиво никче/ обичаш да съдиш хората и да ръсиш отровата и безсилието си насам - натам. По - спокойно, ще се задавите, пазете си силите, идва пролет, лято, змиите си сменят кожите... Каква съм в твоите очи не ме интересува, но с радост приемам компетентното ти мнение, като не мисля да го приемам за миродавно.
Поласкана съм, че си запомнила едно от любимите ми стихотворения, написано в изключително тежък момент от живота ми. Надявам се, че разбираш какво е "тежък момент". И тъй като всички вие се нахвърляте като хиени върху мен и натрапвате свободомислието, либералността и ценните си разбирания, защо си меслиш, че само ако годините ми са умножени по две или три бих могла да напиша подобно нещо? Всеки, който се е сблъскал със смъртта на близък човек, с предателство и гадост, и то наведнъж, може да напише това - единственото условие е да си ге преживял... И ти се имала такива мигове, нали? Е, не си писала тогава - всеки реагира различно. Но искрено ти пожелавам никога да не усетиш подобна смазваща Болка.



Тема Re: Мда...нови [re: Гдвeиь]  
Автор Лин (...)
Публикувано10.02.04 15:25



Грешиш, Холера.
Претенцията ти за познаване на българския език до съвършенство е неоснователна - имаш и правописни, и граматически грешки.
Открий си ги сама, ако можеш.
Ако не - почети още, пък тогава се бий в гърдите.
Друг е въпросът кой има подобна потребност... вълнува те, гледам.
Мен не ме.

Размахването на пръст и лепенето на етикети най-надменно ще игнорирам - нито имам време, нито енергия за пилеене, за да се занимавам с безмислени начинания.

Стиховете ти харесвам и ще продължавам да чета.
За всичко останало предпочитам да използвам собствената си глава.

Белег на образования ум е to be able to entertain a thought without accepting it.
Не според мен - според Аристотел и неговата "Поетика".
Думите и поведението ти доказват обратното.
Докато не се научиш на това, нямаш право да учиш никого другиго.
След това... няма да ти е нужно.

Айде... стискам палци и на теб... дете.




Тема ahumнови [re: Viking]  
Авторpetunia... (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 15:33



ami ne sum po-umna, po-umen sum, muzhki rod, ako obichash, "ako si beshe napravila truda"
ami kavichki ne vinagi se slagat za citat, ti sama si znaesh; imat i razni drugi funkcii, ej sega shte ti svetne.
a vuprosut mi zashto pishesh ot 7-godishna - da toj otgovarja na prjakora mi, no ne na vtorata chast, a na sumata ot "lichnostni kachestva", koito se krijat zad nego. tuka bih otgovoril s tvoi dumi: "ami to e prekaleno dulboko da se razbere". (sega vnimavaj kak gi upotrebjavam kavichkite).
zapomnil??? ne, ne sum go zapomnil, kopirah go. ti otkude znaesh, che ne sum pisal, kogato mi se sluchi neshto gadno? vsichko li, koeto se pishe v takuv krizisen moment, e hubavo? NE. ima pisani neshta, koito ne struvat, vupreki che emociite zad tjah sa istinski. no tva e ELEMENTARNO.
az lichno ne natrapvam nishto, samo si izrazjavam ekstremnoto mnenie. ne mozhesh da nakarash chovek bez fantazija da pishe s fantazija.
i si pogledni slednite izrechenija:
Каква съм в твоите очи не ме интересува, но с радост приемам компетентното ти мнение, като не мисля да го приемам за миродавно.
i
И тъй като всички вие се нахвърляте като хиени върху мен и натрапвате свободомислието, либералността и ценните си разбирания, защо си меслиш, че само ако годините ми са умножени по две или три бих могла да напиша подобно нещо?
v purvoto ne moga da te razbera, a vuv vtoroto tulkuvash absoljutno greshno!
sled kato si izplju kategorizaciite, generalizaciite i epitetite, bih iskal i az da ti postavja diagnoza: lishena ot fantazija i samokritika, skuchna i samodovalna, pone za sega :)



Тема abe ostavete ia be,qko ia drusa soc-a ne skiate liнови [re: Лин]  
Авторsavena (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 17:08



evala...ti si edno dostoino vuplu6tenie na dialekti4eskata pentatonika, razgru6ta6ta osnovata na cinabarita v kreodonta na suvremieto ni...

domashno: prevedi mi go bez re4nik za sledva6tiq put, ina4e shte se sre6tnem vsi4ki pi4ove i pi4ki ot dira i she viiish ti edna kultura :)
klitorna:)

za edno oba4e te priznaam naistina...e te tuka ve4e ni obra to4kite na si4kite;):

вече казах, че пиша грамотно и не праскам смрЪЪЪЪдливи цинизми

da se be6e sturpqla oshte 1 red pone de..hahahahhahaa
deba mama mu;))))) haha
see ya



Тема Re: Мда...нови [re: Лин]  
АвторK. фoн K. (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 17:11



Щях да напиша и аз нещо /ами на всяко гърне мерудия/, но гледам, че повечето се съдържа в твоя отговор.

И все пак, нямате ли чувството, че ви разиграва, че това е някаква провокация от нейна страна?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.