Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:24 25.09.24 
Култура и изкуство
   >> Поезия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: шепа прах пак в очите хрущи.нови [re: Paнoбyдничe]  
Автор hixxtam ()
Публикувано27.07.02 14:45



Разбирам те и ти се узмихвам
Ако имаш време те каня в:
http://hixxtam.cjb.net



Тема Re: шепа прах пак в очите хрущи.нови [re: hixxtam]  
Автор Paнoбyдничe (зелено)
Публикувано27.07.02 15:42



опитай така:

или просто

: )

п.п. това, заради моя собствен мързел



Тема Re: шепа прах пак в очите хрущи.нови [re: Paнoбyдничe]  
Автор hixxtam ()
Публикувано27.07.02 15:55



O.K.
Извинявай!





Тема Re: шепа прах пак в очите хрущи.нови [re: hixxtam]  
Автор Paнoбyдничe (зелено)
Публикувано27.07.02 15:58



ох, ама спри да се извиняваш, моля те : )
там съм и зяпам



Тема Вероятно ...нови [re: hixxtam]  
Автор Aнaл_Фaбeтът (Тарантула)
Публикувано27.07.02 16:22



"Който черно на живота гледа, ражда много!" - нямам намерение да споря с Шекспир - но ... не съм сигурен дали това, което ражда, си струва черногледството.
Но това е "от друга опера", както биха казали някои тук, вещи в тази област.
Защото иде реч за друго ...
Оценката на едно стихотворение - лошо или добро, харесвано или не от други - е подменена с лични нападки и квалификации към самия автор. И то с такъв, нетърпящ възражения тон, апломб и самоувереност, че чак е смешно.
И никаква чувствителност, неизживяно детство или злобен, късен пуберитет не обясняват случая. Защото такова поведение, ако не е от лошо възпитание, е резултат от алогично повърхностно мислене, или от някакъв неосъзнат инфантилизъм.
И после - защитниците на такова поведение си позволяват да подменят аргументи в своята теза. Което си е очевиден, явен риск пред лицето на цялата адвокатска колегия тук.
И още нещо. Последно ...
Дали са хубави стиховете на някого, а и искрени, когато този някой мисли едно, а пише друго ?

Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти! "Песен за Бхагават"

Редактирано от Aнaл_Фaбeтът на 27.07.02 16:29.



Тема Re: шепа прах пак в очите хрущи.нови [re: Paнoбyдничe]  
Автор Лин (...)
Публикувано27.07.02 18:10



Това, с бузата, ако го можехме всички и винаги, Ранобудниче, сигурно все съвършени щяхме да си ходим... Защото много сила се изисква, за да бъдеш слаб...
На богомилство щяхме да го ударим, адамитство и прочие непредвидимости...


Много пъти съм се питала това, което и ти - неправда е, защото...
И единствено може да се обясни с човешкото несъвършенство и човешката слабост - друго обяснение не съм могла да намеря. Говоря по принцип, разбира се. И съм стигнала вече до там да се запитам - не е ли най-съвършеното в тоя "божествен замисъл" - Човека - неговото несъвършенство?
Ужас...
Обаче... ако го нямаше това несъвършенство нямаше да я има и поезията...и колко още много неща, които я пораждат...

Аман от сложнотии - вместо да си ядем пасти...




Тема Re: шепа прах пак в очите хрущи.нови [re: HeOHeЛ]  
Автор Лия (***)
Публикувано27.07.02 22:11



И тук ли военно положение?!
Не е ли много по-лесно и естетически издържано тези, които изпитват неприязън един към друг просто да се избягват. Прилича ми на детска
градина - цялата тази история. Тя така, той онака...


А за стихчето - допадна ми.



Тема Re: Вероятно ...нови [re: Aнaл_Фaбeтът]  
Автор hixxtam ()
Публикувано28.07.02 00:04



Може би не си прочел всики мои мнения във връзка с този случай.Не защитавам в никакъв случай злобното/така мисля аз/мнение на Стефан.Дори се обърнах лично към него в първото си мнение по този въпрос.Прочети го!
Там не казвам нищо по различно от теб.
А относно взаимовръзката между отделния индивид и творчеството му,това е тема която не бих искал да обсъждам сега.Искренноста е също много относителна и попада в същата категория теми.
Не познавам лично никой от посетителите тук,но има няколко автора с които водя диалог в интернет от година.
Съжалявам за това което става тук.Защото е на личностна основа,а не във връзка с творчеството.Това е тъжното!



Тема Re: Вероятно ...нови [re: Aнaл_Фaбeтът]  
Автор Oблakът (ентусиаст)
Публикувано28.07.02 03:29



Гледайки днешните отзиви и нечии лични терзания съпроводени с уж загатнат, но нескрит упрек към най-виновния автор, позволил си публично да заяви болка, се канех да отговарям поединично.
Докато стигнах до последното ти изречение:

"Дали са хубави стиховете на някого, а и искрени, когато този някой мисли едно, а пише друго ?"

Ами смехория си е, за който изобщо не е разбрал т.н. скандал. Толкова смешно, че някои го превръщат в заявена и търсена драма. Така е Фабет. Да ти казвам, че абсолютно си прав, макар и срамежливо показано, няма смисъл.

Само, че шепата прах се превърна в пясък. И не хрущи. Ослепи ни.
Както виждаш и аз съм вътре.



Тема Това исках да подчертая и аз ...нови [re: hixxtam]  
Автор Aнaл_Фaбeтът (Тарантула)
Публикувано28.07.02 09:44



Че пренасянето на личностни отношения в критиката на каквото и да е творчество е недопустима.
Впрочем, такава критика е възможна - случаят е такъв - но е смешна, нелогична и повърхностна. А от това няма полза.

Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти! "Песен за Бхагават"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.