Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:44 16.04.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Оригинално CDнови  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано24.03.12 00:07



Къде в Пловдив може да се купи оригинално музикално CD?



Тема Re: Оригинално CDнови [re: Sapiens]  
Автор пeтльoМодератор (неетичен)
Публикувано24.03.12 10:26



по големите книжарници в моловете например



Тема Re: Оригинално CDнови [re: Sapiens]  
Автор Koфтият (форумист)
Публикувано25.03.12 02:23



Пловдив такова менте представлява в момента, че пристигнеш ли в града, най-първом се озърташ хубаво (ако не е много лошо времето) и потвърждаваш, че виждаш Альоша с очите си. Да не се окаже случайно, че си в Пазарджик........

. Та така с оригиналните дискове.........



Тема Re: Оригинално CDнови [re: пeтльo]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано31.03.12 03:14



Ами, там продават предимно боклуци, които никъде другаде не искат да ги купуват, а аз искам достойно да си купя с парите си качествен оригинален диск(ове) на Адел, макар, че имам цялото й творчество на МР3-ки, крадено безсъвестно от Интернет... Пък, де да знам, може пък да ме гризе съвестта от толкова крадене от Интернет, или пък съм се видиотил и съм станал привърженик на АКТА, знам ли...





Тема Re: Оригинално CDнови [re: Koфтият]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано31.03.12 03:20



Значи, според тебе, вместо напразно да бродя по Главната или Отец Паисий в надеждата да открия нормален музикален магазин, по-добре да планувам пътуване до Родината на ментетата - Китай, с надеждата, че след като правят всички ментета, значи би трябвало да имат и оригиналите, от които ги крадат...


Добра идея, само да не ми хрумне да поискам политическо убежище, че скоро ще ме видите тиражиран в няколко милиона бройки в Пловдив, пък съм такъв келеш, че никак не ви завиждам...
Но пък България ще постигне бленуваните 8 милиона, че и ще ги надхвърли...



Тема Re: Оригинално CDнови [re: Sapiens]  
Автор Koфтият (форумист)
Публикувано01.04.12 14:28



Точно за това става дума, правилно си ми разбрал тънкия намек

. По-скоро ще те удари метеорит по главата, отколото да намериш оригинален CD на Адел в Пловдив.



Тема Re: Оригинално CDнови [re: Koфтият]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано02.04.12 21:00



Благодаря ти!
Все пак, имах някаква смътна надежда, че аз съм повреден или сбъркан, а не въпросната наша страна, която май все повече добива статуса на географско понятие, а не на държава, Родина или страна...
Така, де, след като Слави Трифонов (с извинение) е "най-големият шоумен на България" и чалгата, подкрепяна най-активно от 99% от населението на тази жалка страна, какво друго може да се очаква...
А Пловдив е просто частен случай на това явление.
Апропо, пък като в тази жалка страна не мога да си купя това, което искам с парите си, има и доста много други, за разлика от нашата, нормални страни, има E-bay, има и приятели, които живеят в нормални страни... Всъщност, дъщеря ми е в Чикаго, но ако я помоля да ми купи оригинален диск и да ми го изпрати, като й обясня, че в България ВЕЧЕ просто не може да се купи такова нещо, съмнявам се, че в следващите 30 години ще й хрумне да дойде в Пловдив, сигурно ще предпочете по-автентична изостанала страна, например Занзибар (ако дотогава не ни надмине по развитие...).
Чудя се, човек да плаче ли, да се смее ли или да си скубе косите...

Редактирано от Sapiens на 02.04.12 21:08.



Тема Re: Оригинално CDнови [re: Sapiens]  
Автор Koфтият (форумист)
Публикувано03.04.12 04:22



Точно за това става дума. Страна, която притежава уникален фолклор, не само в историята си, но и в момента......... винаги се е стремяла да папагалничи на гръцки фолклор, на сръбски такъв, на турски маанета и руски балалайки, но не и да извиси с гордост собствените си ценности.

Сега, с криворазбраната свобода и демокрация (и според плана Ран - Ът) , днешните поколения са се довели до ниво 'дъно'.

Аз, преди половин час, въртях из Тубата и се натъкнах на записи на Недялка Керанова. Не искам да ти казвам, че ревах ...... като магаре. И от носталгия, и от преклонение пред неповторимия й глас, и от мъка, че Западната помия никога не е успяла да разбере за какво става дума (или не им отърва), и от омраза към всичката днешна смрад и от това, че си бях пийнал и една две чаши вино.

За оригинали - аз, преди години, нахъсан, наточен и лют фен ( и до момента) на Дийп Пърпъл, в годините на недоимък, преди Гугъл и You Tube, преди DVD..... платих точно около $200, ако правилно си спомням, за VHS концерта на Дийп Пърпъл в Копенхаген '72 ра. Платих за японското издание и си дойде риректно от Япония.





Тема Re: Оригинално CDнови [re: Koфтият]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано03.04.12 20:47



Ще коментирам само с един доста вехт виц, някъде от около деветдесетте години: "Запитали Радио Ереван как са българите, , стигнаха ли дъното на кризата? Радиото отговорило : Охо, отдавна го стигнаха, сега копаят надолу"...". Мисля, че няма нужда от коментар, дори заради печалния факт, че от, примерно, 1992 досега са минали 20 години, през които нещо в тази нещастна страна не се е променило в положителен смисъл.
Някои хора станаха милионери, други - милиардери, някои куфарчета с партийни пари, добре засадени, дадоха богата реколта от всякакъв калибър милионери и милионерчета, някои бездарни и безпросветни новоизлюпени и без всякакъв стаж "политици" изучиха децата си в Швейцария, Лондон, Париж, Оксфорд и Кеймбридж и в калабалъка ги направиха и милионерчета, а нещастният ни народец все толкова си е беден, безпросветен и нещастен в глупостта, наивността и безхаберието си. Направо "дар Божи" за всяко едно правителство в тази лумпенизирана и затъпяла страна.
Както и да е, това не е форум за такива разговори, въпреки, че това е разговор просто между двама пловдивчани - темата е без всякакво значение, болката е по-важна.
А по повод на дисковете - отдавна имам прекрасна колекция от CD-та, някъде около 1200, които обхващат всичко, което бих искал да притежавам от рока и класическата музика, та през почти всички жанрове. Защото аз слушам всякаква музика, с изключение на чалгата, която просто не считам за музика...
Та, като искам оригинално CD на Адел, с абсолютна сигурност ще го имам, просто въпросът беше по-друг, нещо от типа на айсберг - отгоре видима 1/8, но отдолу - невидимата, от сериозните 7/8...



Тема Ахахахаха, [re: Sapiens]  
Автор BambiBambina ()
Публикувано18.04.12 12:39



ама какво луднахте всички по тая Адел!


И много интересно, как досега съвестно кралият изведнъж се интересува от оригинални дискове, които да ПЛАЩА! Забавно, наистина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.