Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:09 19.04.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема И кво сега...нови  
Автор e2e (Plovdivian)
Публикувано14.07.11 11:56



фолк фестивал тая година в крайна сметка наистина няма да има? за първи път от първото му издание пред '93та? заради някакви миризливи 80 хиляди лева, които "не достигали" за провеждането му?....
ДУМИ НЯМАМ да изразя това което ми е на устата по адрес на всички родственици на "работещите" в голяма община.

Чрез нахалство, към прогрес...


Тема Re: И кво сега...нови [re: e2e]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано14.07.11 22:48



чакай малко, той не беше ли насрочен за края на юни? Аз исках да отида, но като потърсих информация в интернет и видях, че е по времето, когато сме на море.
Не се ли проведе в крайна сметка?



Тема Re: И кво сега...нови [re: Бepeзka!]  
Автор e2e (Plovdivian)
Публикувано15.07.11 15:18



не, още към края на януари обявиха че спират 6 фестивала (културни събития), измежду които МФФ, с цел спестяване на (!)80 000(!) лева, които да бъдат прехвърлени по сметката на ФА Тракия, който беше пред закриване, поради орязването на бюджета му с 300 000 лева за 2011г.
В същото време вчера в пловдив24 четох, че общината ОТНОВО щяла (ако не го е и сторила вече) да пръсне не знам си колко стотин хиляди лева с цел подпомагане на градския спорт, купувайки футболни билети.............................................
АМАН, ЕЙ!!!!!



Чрез нахалство, към прогрес...

Тема Re: И кво сега...нови [re: e2e]  
АвторLoko PD (Нерегистриран)
Публикувано15.07.11 16:16



Това е за да наберат гласове за изборите - футболните билети имам предвид
Повечето жители на града са разни селски футболни фенчета с родословие от селата,натъпкани по панелките ,които нямат и 5 лева в джоба
Ама за проста(и доста просташка в Б-я) игра като футбола умират
Та така,заради разни идиоти,които не могат да си напишат името без правописна грешка,скоро единственото музикалто събите в този селско-провинциален град ще е концерта на Пайнер





Тема Re: И кво сега...нови [re: Loko PD]  
Авторole (Нерегистриран)
Публикувано16.07.11 09:52



Така е, ама такива са ни и медиите в града. Няма един сайт в който да има афиши за предстоящи културни събития. Да не говорим за театри, да не говорим да си дадеш мнението за нещо гледано. Снощи (15.07.2011)се игра "Вражалец" на летния театър , имаше нещо и на лятното кино. Отворете сега някой пловдивски сайт, или телевизия, или вестник и намерете нещо по темата. ДАААА ама не, ще намерите "новини" за всякакви груги глупости, но не и нещо за културния живот на Пловдив. Жалко, а точно тези медии пропагандират да сме били културна столица, но го правят по такъв начин, бе информация, без нищо, а само с гръмки теми и заглавия. Загубена работа!



Тема Re: И кво сега... [re: ole]  
Автор e2e (Plovdivian)
Публикувано16.07.11 21:50



ole, има нещо вярно в думите ти. осведомеността на хората относно културни събития и мероприятия тук е малко на принципа - "ако те интересува, намери начин да намериш информация сам". макар че аз честно казано, набавям някаква скромна информация, я от плакати и афиши по центъра, я някой познат ако снесе информация..
и между другото точно преди час и нещо гледах по канал 1 как направиха директно включване от откриването на фолклорния фестивал в търново и отново ме хвана адски много яд на тия нашите малоумни управляващи...

Чрез нахалство, към прогрес...


Тема Re: И кво сега...нови [re: Loko PD]  
Авторc. Tpyg (Нерегистриран)
Публикувано17.07.11 22:00



Точно пък кореняк-майните не са и чували за опера и театър, на тях им дай само чалга. А не обиждай селяните, защото те ви хранят! В пловдив най-работните хора са от селата и околните градове, коренните жители са мързеливи и глупави, но затова пък се смятат за аристократи.



Тема Re: И кво сега...нови [re: c. Tpyg]  
Авторapucтokpaтa (Нерегистриран)
Публикувано18.07.11 05:21



"коренните жители са мързеливи и глупави, но затова пък се смятат за аристократи."

Задай си въпроса, кой копа на къра по цял ден в жегата и ще си отговориш кой е глупавия. Най-голямата гордост на селяните показва, че са ужасно глупави. Щом чуеш: " Аз не мога да стая на едно място без да правя нищо и винаги си намирам РАБОТА и не оставам една минута седнал" показва, че този "човек' е изключително задръстен и прост селянин и за него най-голямото развлечение което може да измисли селското му мозъче е да прекопае двора. Точно и по това се различава аристократа от селянина. Защото той (аристократа), като има свободно време ще отиде да се забавлява и ще си намери нещо за развлечение, а селянина, като няма какво да прави, ще отиде да копае в двора или ще легни да си ремонтира само скапания Опел . И за това ти се казва, че и да купите панелка в Пловдив пак си оставате селяни!



Тема Re: И кво сега...нови [re: c. Tpyg]  
Авторdo trud (Нерегистриран)
Публикувано18.07.11 05:41



Село Труд, време е да ставаш, че по обед като стана смятам да отскоча до пазара да си купя хрупкави, пресни краставички за жълти стотинки от работните селяни.
Ако искарате и някоя хубава диня може да взема, че гръцките не ги бива нещо. Но и за двете на не по висока цена от 20-30 стотинки. Няма гражданите да ви храним все пак. Трябва да работите без пари за да ставате хора.



Тема Re: И кво сега...нови [re: apucтokpaтa]  
Авторc. Tpyg (Нерегистриран)
Публикувано18.07.11 16:56



Хахаха, забавленията на Пловдивските аристократи какви са - чалга и друсане на кючеци, вие за пиано не сте и чували. Аз живея на село, но имам пиано в нас и свиря на него! И на театър ходя!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.