Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 19.04.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Скандални билбордове в Пловдив!нови  
АвторБилбopд (Нерегистриран)
Публикувано09.07.10 23:34




Пловдивчани обидени от изтипосването на Альоша в скандален билборд

Пловдивчани възроптаха срещу незаконното използване на паметник на културата с рекламна цел.Причина за възмущението им са разположените в града билбордове, използващи паметника на Альоша с внушението си, че дори той може да бъде открит в мол "Пловдив".

От търговския център тръгнаха с всякакви средства да повдигат западащия си имидж и посещаемост, но пловдивчани не останаха безучастни този път и реагираха.

Засегнатите определят идеята като пошла и обидна за пловдивчани и настояват за спешното премахване на рекламните съоръжения. Вече е сезирана и прокуратурата.










Как може да се позволява такава селска гавра с един от символите на Пловдив??????????????
Тези билбордове трябва да бътад свалени!!!



Тема Билбордовете ...нови [re: Билбopд]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано10.07.10 00:47



... се поставят и се свалят. Альоша остава ... за съжаление. Аз съм възмутен, че Альоша е символ на Пловдив, ма никой не ме пита.



Тема Re: Билбордовете ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано11.07.10 21:02



Никой не може да забрани миналото си и да го изтрие, дори и да умре.
Бутнаха мавзолея в София, но не виждам ползата от това. Хората не станаха по-щастливи, не станаха по-богати, и не се гордеят, че мавзолея го няма.

Аз се гордея с Альоша! Защо да не е символ на града?
Не мога да се гордея с МОЛ-а например?

Рекламата е абсурдна!



Тема Re: Билбордовете ...нови [re: Paлицa]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано12.07.10 03:21



Альоша е най-големият, най-видимият паметник в Пловдив. Паметник на чужда армия, а според много хора - армия окупатор. Не питай какъв срам брах преди години, когато с французин пътувах с влак от Бургас за София през Пловдив, той видя Альошата от влака и ентусиазирано попита какво представлява... За мен Альоша е паметник на свалените гащи.

Събарянето на мавзолея беше престъпление. Той беше сграда, както се оказа качествено направена, щом с толкова зор го събаряха. Лувъра никой не го е съборил след Френската революция.



Тема Re: Билбордовете ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано12.07.10 12:55



То по тая логика и от джамиите трябва да береш срам, щото нали - 5 века окупация и терор...
Както казваш - французите не са бутнали нито Лувъра, нито Версай, а вземат пари за да показват как са харчили мракобесните тирани - кралете.
Та така и с Альоша. Аз пък си го харесам, без да съм комунист или русофил...

Редактирано от vens на 12.07.10 12:56.



Тема Re: Билбордовете ... [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано12.07.10 15:51



ми никой не ти е крив, бате, че ти е толкоз акълът.

Той сам казваш, французинът ентусиазирано те е питал какво е това.
Теб какво ти пречи да му кажеш, че това е най-големият гранитен паметник в света, че е издигнат като знак на уважение към милионите обикновени войници, загинали във Втората Световна Война. Защото той е точно това - паметник не на Сталин, не на КПСС, не на Червената Армия, а на незнайния воин. На обикновения съветски младеж загинал по бойните полета.

А като му разкажеш и легендата за името - там дето на една рускиня толкова й заприличал на нейния син, умрял незнайно къде, че като го видяла казала "Альоша" и припаднала съвсем ще го ентусиазираш. Ако речеш да му кажеш, че точно до паметника лично Юрий Гагарин е посадил смърч (само не споменавай, че е отсечен) вече ще го хвърлиш в нирвана.
Те така градът придобива популярност, един вид този французин може да реши да го посети, да направи някой фотос, да влее някое и друго евро в икономиката на града. И да разправя какви пичове сме ние, че сме направили такъв паметник на незнайния воин

Твоя воля, за мен Альошата е хубав символ на града. символ на велика саможертва и добре е да стои там, за да напомня за тази идиотия наречена Втора Световна Война



Тема Не бой се ...нови [re: f(x)dx]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано13.07.10 07:15



... успях да го позалъжа





Тема За джамиите ...нови [re: vens]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано13.07.10 07:27



... не си прав - те са храмове на едно вероизповедание и са символ ... идея нямам на какво ... само за мюсюлманите. Нямат нищо общо с турското робство, освен, по негово време исляма е "пристигнал" масово насам.

Докато Альоша ... представи си, че ме убиеш и влезеш в затвора. Там някой батко те накара да нарисуваш ... онова, с което те "обича" всяка вечер и си го закачиш за стената. Това "произведение на изкуството" като излезеш ще го поставиш ли в рамка в хола си? Същата работа е и Альоша.

Ако искаме да почетем обикновените войничета има хиляди други начини.



Тема Re: За джамиите ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано13.07.10 13:05



Тц, ти не си прав.
Това не е паметник на Армията-"освободителка", а на падналите войничета.
Т.е., ако вземем АНАЛогията ти - не е рисунка на "инструмента за обичане", а на съкилийника - еднакво прецакан като теб.

Виж, ако беше паметник на Ленин или Сталин - щях да се съглася.

И за джамиите не си прав, но не ми се спори на религиозни теми...



Тема Re: Билбордовете ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано13.07.10 23:46



Альоша си е Альоша
Римляните също са окупирали Тракия
Турците също са окупирали България


всеки си е оставил по нещо, с което прави Пловдив толкова разнообразен и красив и с което истинските пловдивчани се гордеем. Аз като показвам Античния театър на чужденци и хора от провинцията не се срамувам, че това е паметник на свалените гащи или че държим паметник на тези зли перверзни римски окупатори.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.