Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:20 25.04.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми * *Кратък преглед

Тема пенсиониране  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано16.04.09 22:28



Някой знае ли дали е възможно да се подадат документи за пенсиониране, но не лично? Има ли фирми, които биха могли да съберат документите и да ги подадат?



Тема Re: пенсионираненови [re: Бepeзka!]  
АвторKopeняk (Нерегистриран)
Публикувано05.05.09 00:15



Да, има. Фирма на Харитева, тел.621-637. Изключително компетентни хора, препоръчвам ти ги. Но за събирането на документи доколкото знам правят само по изключение, а и някои от тях се дават само на титуляра.



Тема Re: пенсионираненови [re: Kopeняk]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано05.05.09 21:14



Благодаря за информацията. Ще видя какво мога да направя за татко. Той иска да се опита да се пенсионира без да се прибира в България.



Тема Re: пенсионираненови [re: Бepeзka!]  
АвторLinchpin (Нерегистриран)
Публикувано07.05.09 00:12



Да не те разочаровам, но мисля че ще е много трудно, а може би и невъзможно.Особено ако е сменил доста предприятия.Съдя по мой колега, който се пенсионира миналата година-доста го разтакаваха.Имаше и такава ситуация-работил преди 20-30 год. в някакво предприятие в Асеновград за 2 месеца и за това му искат документ.Той им отговорил, че е склонен да се откаже от този трудов стаж, вместо да загуби 1 ден(или повече, защото предприятието отдавна не съществува) заради една бележка...да, ама не-щом го пише-значи трябва да представиш документа и това е-няма "не искам".
Но все пак-пробвай-може и да излезе заяк от този храст, ако надлежно си е събирал документите, а и е много тъпо в ерата на комуникациите да разкарват хората по разни институции заради един подпис или нещо подобно.



Тема Re: пенсионираненови [re: Linchpin]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано07.05.09 09:57



Проблемът е, че ще трябва този, който му урежда документите за пенсия да събира всичко. Не безплатно, разбира се. Намерихме човек, остава да видим дали ще успее да събере всичко.



Тема Re: пенсионираненови [re: Бepeзka!]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано13.05.09 22:29



Доста предприятия като "Соди Девня" например, изпращат по пощата УП-тата, същото важи и за военния архив - задължително се иска и от там бележка за наборната служба. Успех... (и аз се боря с пенсионното вече втора година, но заради майка ми).
Иначе за Харитеви - гласувам с две ръце. След като съберете всичко, нека те прегледат, оформят и внесат за пенсиониране документите.



Тема Re: пенсионираненови [re: *margo*]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано13.05.09 23:19



То проблемъте именно в събирането на документите.

Ако ми дадеш някакви адреси (на този военен архив, примерно) и ако ми кажеш къде се съхраняват документите на вече несъществуващи предприятия, ще ти бъда много благодарна.



Тема Re: пенсионираненови [re: Бepeзka!]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано14.05.09 21:30



През есента дочух по някакво предаване, че вече информация от всички предприятия (закрити или все още работещи) щяла да се съхранява в НОИ по места. Ако можеш - провери дали вече действа тази система. Там щели да имат в ел. вид УПТ-та за всички по местоживеене в района за всичките им работи.

Звучи като добра приказка, дано да е истина.

Успех!










.

"Робът се бори за свобода,
свободният - за съвършенство!"


Тема Re: пенсионираненови [re: Бepeзka!]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано14.05.09 21:47



Берьозка, в момента не съм на работа и не мога да ти кажа адреса на военните архиви - те са два - в Търново и София (в зависимост от годините). Ще ти дам и двата адреса, както и инфо за това за кои години е в Сф, за кои във В. Търново. Пише се заявление в свободна форма - като се посочват годините на службата и къде е служил човека. Изпращат документа по пощата. В понеделник ще съм на работа и тогава вечерта ще ти пиша.
А иначе за майка и татко не съм търсила от съвсем закрити напълно предприятия - СОДИ ДЕВНЯ имат някакъв наследник в Девня и централа във Варна - от там даваха документите. Дано съм ти била полезна.




Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.