Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:54 23.04.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Къде се намират тези магазини?нови  
Автор f(x)dx ()
Публикувано09.04.09 14:37



От кризата се роди нов бизнес
09 април 2009 / News.dir.bg
Нов бизнес тръгна от Пловдив и София - предприемчив търговец обикаля магазини и складове пред фалит, изкупува им стоката евтино и я препродава.
Така стоките от лъскавите витрини в двата най-големи града се разпродават по лев, три, най-много 20, съобщава в. "24 часа".
"Колко е тази блузка?", пита пловдивчанка, току-що надянала памучна фланелка на райета. "3 лева, госпожо", отвръща продавачка. "Купувам я!", отсича дамата.
Стоки на ниски цени се предлагат в 7 магазина в Пловдив. Предстои да отворят още два. Столицата също получи един магазин, а в следващите месеци ще се появят още. Памучни потници струват 1,50 лв. Детските обувки се предлагат за 2,50. Ризи, които в халите са 38 лв., се търгуват за 6 лв. Кожени чанти са с етикети 12-14 лв. Дамските обувки не надхвърлят 5-6 лв. Стоките са български и внос от Унгария, Турция, Гърция и Китай.
До неотдавна са били по витрините на скъпите магазини по главната улица в Пловдив. Заради стагнацията или заради невъзможност на собствениците да плащат високите наеми или да обслужват кредитите си, те вече не работят.
“Всеки ден затварят магазини и цехове за дрехи и обувки, притиснати от финансовата ситуация”, обясни собственикът Димитър Христев. Той не смогвал да обхожда обектите, които спират работа. Оттам подбирал стоката.
На всеки негов обект има табела “Продажба на стоки от фалирали магазини и складове”. “Надценката ми е 50 ст. на дреха”, твърди Димитър Христев.
Според него кризата е голяма и това му давало възможност да подбира качествени артикули от търговските обекти, които изпитват затруднения.
“Бях в цех за обувки в Пловдив. Собственичката буквално се разплака пред мен, защото не може да обслужва кредитите си и трябва да ликвидира производството. Със сълзи ме молеше да й взема стоката, макар и на ниска цена”, разказа Христев.
Той работи и с Агенцията за държавни вземания. Чрез нея намира обекти, откъдето се снабдява с евтини дрехи. 70 на сто от стоката ми е конфискувана, твърди собственикът.
“Най-вече шивашките фирми, които работеха за ЕС, ме зареждат. Повечето от тях фалират. В Смолянско например е страшно - до края на юни там фабриките ще затворят. В Пловдив, ако преди в даден цех е имало 50-60 шивачки, вече са останали по 10-ина”, разказва още предприемчивият търговец.
Повечето производители започнали бизнеса си с кредити. Отначало им вървяло добре, но през последните месеци колелото се завъртяло назад и вече били в невъзможност да обслужват заемите си.





Тема Re: Къде се намират тези магазини?нови [re: f(x)dx]  
АвторKpизaтa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.09 15:14



Що?Исакш да си напазаруваш ли.Евала,че се намират хора като този господин,които продават стоката на РЕАЛНА цена изкурена от мауниците,които са се набълбукали с кредити от банковата мафия



Тема Re: Къде се намират тези магазини?нови [re: Kpизaтa]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.09 15:37



От два дена упорито обикалям главната и затворени магазини няма. Не съм и намерила магазин за блузки по 6 лева. Но така става в тези измислени статии, в които всичко е без имена и адреси.
От години една пловдивска фирма всяка пролет прави намаление със 70% с голям магазин в центъра на Пловдив за обувки. И така една обувка ако струва 100 лева, по време на намалението е 30 лева. Като се има предвид евтините турски кожи и конци, които внасят картинката е пълна. Затова никак не обичам българското, което в крайна сметка се оказва турско или китайско





Тема Re: Къде се намират тези магазини?нови [re: Paлицa]  
АвторKpизaтa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.09 16:11



От два дена упорито обикалям главната и затворени магазини няма
Това е абсолютна лъжа!!!една четвърт от магазините са затворили,а две четвълти от другите са пред фалит!!Никой не би пазарувал от главната ,особено в тези тежки времена



Тема Re: Къде се намират тези магазини?нови [re: Kpизaтa]  
Автор e2e (3d)
Публикувано09.04.09 17:12



Приятелю, живея в началото на Капитан Райчо и може да се каже че Главната ми е махалата, в която си правя вечерните разходки. и аз също като Раличка трябва да ти кажа че единствения затворен магазин на самата главна до Джумаята, това е единия от големите спортни найк/адидас магазини и магазина на Форест Джинс непосредствено до този на Дизел. от Джумаята надолу до подлеза на шести септември положението е същото, всичко си стои с изключение на 1, максимум 2 магазина. ако за теб 4 магазина от пощата до подлеза на аптека марица съставляват 2/4 от всичката търговска площ на главната улица на пловдив, се върни в 4-5 клас когато /поне по мое време/ се учиха дробите...
сега като се замисля, преди 2-3 дни вечерта разтуряха Витрин-а срещу левис, ама незнам дали за преустройство или го ликвидираха. все тая, дали 3 или 4 магазина, ситуацията не се променя коренно.

Чрез нахалство, към прогрес...


Тема Re: Къде се намират тези магазини?нови [re: Kpизaтa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано09.04.09 17:15



ами да, що пък да не си накупя обуща по пет лева.
що се отнася до:
"Евала,че се намират хора като този господин,които продават стоката на РЕАЛНА цена изкурена от мауниците,които са се набълбукали с кредити от банковата мафия"

няма какво да му правиш евала, това си е бизнесът. Както е казал Чудомир, капиталът е като кон - ако не знаеш как да го яздиш, ще те хвърли



Тема Re: Къде се намират тези магазини?нови [re: f(x)dx]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано09.04.09 23:01



Единият се намира под блок в 45 в Тракия. (срещу Кауфланд)
Купих от там на дъщеря си маратонки за 5 лв и дънки за 6.

На самата витрина пише, че стоката е от фалирали магазини и складове.

Буквално на 50 метра има още един такъв, този път се помещава в метален павилион, но там не съм влизала.



Тема Re: Къде се намират тези магазини?нови [re: Бepeзka!]  
АвторKrizata (Нерегистриран)
Публикувано09.04.09 23:06



Голям смях ще стане с тези магазини,всички ще вземат да се натискат да купуват оттам,което ще доведе до още повече фалити на складове и магазини......лошото е,че ако това продължи дълго време,накрая може и да няма откъде да се взима стока въобще


Има ли опашки пред магазините???



Тема Re: Къде се намират тези магазини?нови [re: Бepeзka!]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано10.04.09 01:24



я, я, кой по-точно:)



Тема Re: Къде се намират тези магазини? [re: Krizata]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано10.04.09 01:45



лошото е,че ако това продължи дълго време,накрая може и да няма откъде да се взима стока въобще

след това просто ще останат само тези търговци и производители, които предлагат стока с добро качество на разумна цена

ей това им е хубаво на такива кризи - коригират се нещата.
М/у другото всичко, което става съм го чел в учебниците по икономикс още в първи курс в УНСС.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.