Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:28 19.04.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Приватизация на ДКЦ-тата  
Автор portal (пристрастен)
Публикувано12.02.09 16:34



Общинските съветници приеха предложението за приватизация на ДКЦ-тата



.. според мен това е .... нека голямото лапане почне... сега....

Но тъй като не съм особено компетнетен по този въпрос - според вас на добре или на зале е тази работа....

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.

Тема Re: Приватизация на ДКЦ-татанови [re: portal]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано13.02.09 18:34



Работата е страшно на зле, че повече няма накъде. Нека ме поправят, ако греша, но Пловдив май ще е първият град, където ще се приватизират здравни заведения.

Аз не съм много навътре в нещата, но някои явни, прости положения ми се набиват в очите. В момента общината е собственик на сградите и взима наемите от лекарите там, като поддържа сградите и добрите условия за работа в тях. Някои твърдят, че тя била на загуба от всичко това, други твърдят, че печелела - не знам каква е истината. Истина е обаче, че има много апетити за тези поликлиники, значи от наемоотдаването им може да се печели добре.

Щом новият собственик ще може да печели, значи и общината трябва да може. Въпросът не е, че общината няма компетентни кадри, които да се занимават с тази работа. Наемоотдаването е проста дейност, не се иска много акъл, за да се върши както трябва. Въобще, общината, държавата не трябва да се разделят с дейности, които лесно се извършват и контролират, от които може да се печели. Това не е някой завод например, който наистина изисква определени качества от ръководещите го, за да печели - производството е нещо сложно. Отдаването под наем е нещо просто.

Следователно всичко е долнопробен грабеж от страна на кмета и другите мискини в общината. Славчо е манипулируем педераст, който хаотично разрушава Пловдив.

Какво ще стане, ако се приватизират ДКЦ-тата? Новият собственик ще иска да печели, при това - максимално. Дори в началото да е поел ангажимент да не вдига наема, по някое време ще почне да го прави. Лекарите ще започнат по един или друг начин да доят повече здравната каса, а парите в нея идват от нашия джоб. Други лекари ще се изнесат от поликлиниката и ще започнат да приемат у тях или другаде, както се случва и сега. Това ще създаде известни неудобства на пациентите. На по-късен етап може да станат още по-драстични събития...



Тема Re: Приватизация на ДКЦ-татанови [re: Sargon lll]  
Автор portal (пристрастен)
Публикувано16.02.09 11:35



Мдааам ясно.. аз повече си го репдставях като че лекарски сдружения приемрно ще си гкупят и ще си ги стопанисват като собствени и няма да плащат наеми... принципно само лепят етикета "приватизация" и точка... има известна доза информационно затъмнение, коеот всъщност най-вече ме наведе н амисълта че ще се лапа мощно...

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: Приватизация на ДКЦ-татанови [re: portal]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано16.02.09 20:31



Няма да има лекарски сдружения, а за евентуални купувачи се спрягат Гергов, цар Киро и др. Това е печеливш и прост за упражняване бизнес - апетити за него има много.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.