Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:19 17.04.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Мюзик аидъл 2нови  
Автор Kopeняk (минаващ)
Публикувано26.02.08 22:03



Разбира се, сигурно има форум, в който да се обсъждат нещата в предаването на БТВ, но току що прочетох един материал, който изцяло се покрива с личните ми впечатления, направо ще го пейстна:

" 21:23 - Music Idiot
В момента го гледам. За втори и последен път. Да, има колоритни участници. Вярно е, че има и лумпени, които никога няма да могат да приспят децата си с песен, защото просто ще ги стреснат. Но заглавието се отнася до журито, по-точно- до отношението на Фънки и отчасти на Филип Киркоров. Би било комплимент за тях, ако кажа, че съм потресена. Направо съм си втрещена!


1. Визията е всичко!

- А диетка, нещо?!- Филип Киркоров

- Приличаш на домакиня, която пее пред печката!- Фънки

Мило жури, нима наистина смятате, че това е отношение от интелигентни, възпитани хора на изкуството?! Ако е така, любопитно ми е да чуя разговор на хамали, защото според мен, вие успяхте да завладеете абсолютно всички висини на простащината и за тях нищо не остана! Но да говорим в картинки:


Име: Димитър Ковачев – Фънки

Крилата фраза: Никой с наднормено тегло да не си мисли, че ще го пусна ей така. Хората нямат нужда от мамути, динозаври и камиони”

Прав си, Фънки! Ама много си прав. Само дето и мамутите, и камионите, а вероятно и динозаврите са били по-възпитани от теб. И по-дребни! Едва ли точно този член на журито би могъл да дава градивна критика за визия, а особено за тегло. Пък и някак неестествено ми е да слушам мнения за цветосъчетания от човек, който авторитетно „отсява” облечен в потник по национална телевизия.

2. Всички сме родени с познания по сценично поведение!

Преди броени минути „руската” звезда Филип Киркоров обясни на сляпо момиче, че ще й е трудно да покрие изискването за сценично поведение! Сигурна съм, че никому неизвестните изпълнители Рей Чарлз, Стиви Уондър и Андреа Бочели също не биха го покрили, ако зависи от именно това жури.

Казаха й „да”- от онова, стимулиращото „да”, което те кара да се чувстваш около 20 сантиметра висок и ти се ще да си чул „не”. С отношението си ясно й показаха, че няма да я бъде дълко в меката на „Мюзик Айдъл”, но от тях да мине (държа да отбележа, че девойката пееше страхотно).

3. Да втрещим младоците с простащина си!

При цялото ми уважение към хората, застанали зад масата, не мога да приема такова отношение към живи същества, повечето от които са в крехка и доста емоционална възраст. Авторитетите, драго жури, не се затвърждават с тираджийски реплики като : “Казвали ли са ти, че си дърво?” (Фънки). Сигурна съм, че има и по-цивилизован начин да се регистрира факта, че човекът не става. При това, речника, който изисква елементарното възпитание, се набавя в първите няколко години на съзнателното съществуване и не се изпарява под светлините на прожекторите.

Много се надявам победителят в този Мюзик Айдъл да не прихване от „качествата” на тези, които ще му позволят да победи! Просто в ефира няма място за още един заслепен от репортерските светкавици и оглушал от дрънкане на стотинки "

Не мога да понасям, когато някой бива унижаван, дори когато сам дава повод за това. Момичето написало предложения на вниманието Ви постинг, коментира само държанието на Фънки и Киркоров, но същото го прави и Вили Казасян, само че присмехът му е неизмеримо по-интелигентен. Но не по-малко болезнем и гаден. Да гаден, защото от един интелигент е трудно да се преглътнат подигравки.

Накрая, за да довършат започнатото, двамата запъртъци (водещите) слагат черешката.



Тема Re: Мюзик аидъл 2нови [re: Kopeняk]  
Авторoritang (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 23:18



Всяка жаба да си знае гьола. Фънки и Вили Казасян са си на мястото.



Тема Re: Мюзик аидъл 2нови [re: oritang]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 02:35



Обикновено не гледам такива Реалити простотии- нито Сървайвър, нито Мюзик Айдъл, нито Биг брадър......щото всичко е нагласено предварително и кадрите са подредени от режиьора и екипа. Това е начин да представиш шоуто за истинско и интересно без актьори.

А тези Фънки и Филип Киркоров най-вероятно са гледали Американския Идол -American Idol-- където един Британец Саймън Коуел е известен с това, че постянно обижда и обсъжда външния вид на кандидатите. Първото Мюзик Айдъл в БГ беше що годе добре



Тема Re: Мюзик аидъл 2нови [re: oritang]  
АвторBapнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 04:23



Не мога да разбера к'во толкова е станало, че тая мома толкова се е вживяла, че и ти покрай нея...
Фънкито си е дебел, да, спор няма, ама той няма да става "музикален идол", той както си го каза (май някой си го е спестил това), "мястото ми е зад бюрото на стола, вие ще сте на сцената! Относно речника на Фънки - ами не е от най-интелигентните, но пък разбира от музика...На кастингите и в Русе, и във Варна имаше по един-двама, от които беше доста впечатлен и веднага ги пусна, просто хора които заслужават да продължат...И журито к'во е виновно, че на тия кастинги се явяват всякакви лумпени и идиоти, които нито имат излъчване, нито могат да пеят. Да, това със сляпото момиче донякъде е вярно, 'щото пее доста добре и правилно, но и за в такава ситуация, каквато не е очаквал, Киркоров доста добре се изказа, а и я пуснаха...Просто тук винаги ще има неблагодарни хора - такива, които за тях винаги ще се намери нещо, което ги кара трудно да дишат, па и нали е шоу предаване, няма само да ги аплодират и да им приказват във виенски стил...





Тема Re: Мюзик аидъл 2нови [re: Kopeняk]  
Автор Cтaниcлaв! (Ачмонек)
Публикувано27.02.08 18:18



какво неприлично са казали?

Нека не забравяме, че това, за което уж са се събрали участниците, а именно голямата сцена, е нещо, което определено иска визия и глас. Може да си много талантлив, но когато приличаш на паднал от 8-ия етаж хипопотам... просто не вървиш..

Ако смяташ, че продуценти и жури те ощетяват - има безброй други начини да се проявиш. Да пееш по сватби, например.. Или в някой малък ресторант. Припомни си "Оркестър без име"



И аз искам да съм актьор.. хихи, имам визия, но нямам талант И се седя в гьола без много да квакам

Редактирано от Cтaниcлaв! на 27.02.08 18:18.



Тема Re: Мюзик аидъл 2нови [re: Kopeняk]  
Авторbibimbap (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 19:32



Ето ти три особено брутални сцени с тия простаци и запъртъци - Фънки и Казасян. Интересно ми е как самият ти би ги коментирал.









Тема Re: Мюзик аидъл 2нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Kopeняk (минаващ)
Публикувано27.02.08 23:40



Мдааа, какво толкова са казали? Арогантното и агресивно говорене в такава степен е заляло страната ни, че даже ти не виждаш нещо ненормално. Даже си служиш с речника на онзи "Шрек" -"приличаш на паднал от 8-ия етаж хипопотам".

Все пак това е конкурс за певци, а не за манекени, ако нямаш против. Може наистина да нямаш визия, но да имаш божествен глас. Според теб таланта, ако нямаш вид, няма значение - тогава обаче, светът би загубил едни от най-големите си певци и артисти. Да споменавам ли имена?

Интересно кой би играл ролите на дебели, некрасиви герои във филмите ако се приемаха само красиви артисти. Няма ли начин да признаем и пуснем на сцената талантливите и креативни хора независимо от вида им?

И най-накрая, нормално ли е да унижиш и подиграеш пред цяла България тези тийнейджъри, които най-вероятно дори не са взели само решението да се явят на този конкурс, да не говорим за облеклото, което също бе на присмех.

Дълбоката рана се забравя- тежката дума не!

Онова 14-годишно закръглено момче, с уплашените маслинови очи, което беше оплюто, подиграно и изгонено пред своите съученици, родители, учители и българската публика, без да му се даде да пее, до края на живота си ще помни тези мигове. Той понесе тежка психична травма и тя никога няма да се изличи.

Не мога да понасям такива касапи и духовни дървари. Не смятам, че това което става е нормално и допустимо. Има десетки начини да отсееш зърното от плявата без да нанесеш душевна рана, но за това се иска да имаш човечност, да имаш първите седем години и да не се смяташ за Господ.

Не желая да коментирам повече този човек. Жал ми е единствено за това, че някой го е сложил там и сега процеса на опростачване на Родината ми ще се усили с нова оперативна единица. Да ни е честито!

Редактирано от Kopeняk на 27.02.08 23:56.



Тема Re: Мюзик аидъл 2нови [re: Kopeняk]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано27.02.08 23:55



Напротив, не е конкурс за певци. Това е конкурс за музикални шоу-звезди. Цялата идея е да спечели някой, който може да пее, може да танцува, ще се хареса на публиката.. всъщност оригиналното име на този вид шоу е POP IDOL, популярен сиреч, може да пее великолепно, ама масата балъци ще си викат абе тая кьоравата/тоя дебелия кво правят там. Мюзик Айдъл(а също биг брадър и т.н.) се правят за масата балъци, така че е съвсем нормално да не се допускат грозни, скучни, темерути и т.н. Това не значи, че те не могат да пеят, просто няма да успеят в риалити форматът Мюзик айдъл.



Тема Re: Мюзик аидъл 2нови [re: пeтльo]  
Автор Kopeняk (минаващ)
Публикувано28.02.08 00:03



Петльо, не става дума за това, че не одобряват този или онзи. Това е нормално.

Не е нормално тези деца да бъдат обиждани, унижавани и подигравани. Има и други начини те да бъдат отхвърлени, но да си отидат от там с достойнство, без да стават обект на злобен присмех.

За това става дума. За ЧОВЕШКОТО ДОСТОЙНСТВО.



Тема Re: Мюзик аидъл 2нови [re: Kopeняk]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 05:13



Кореняк, принципно съм съгласен с теб, но това е Шоу бизнес и бъди сигурен, че точно такова шокиращо, вулгарно и присмехулно поведение е търсено от режисьорите. Те искат сензациии, хората да обсъждат и да коментират, да има шок и дразги. А кандидати да излезат пред камерите да ги види цялата рода и приятелите с лопата да ги ринеш.

Нека това да служи за показателно за всички които пак ще напират на талази за айдъла следващия път.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.