Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:54 19.04.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема внасянето на птици забранено. Защо?нови  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано16.08.07 11:39



Някой знае ли защо е забранено в Панаирното градче да се внасят птици? Или по-точно какъв е (или и бил) повода изрично да се издаде такава забрана?

Намира се на километър и нещо от входа на панаира. На тази ограда, дето е успоредна на река Марица, посока Острова.



Тема Re: внасянето на птици забранено. Защо?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано16.08.07 18:38



летят и правят лошо впечатление

глупава табела според мен, все едно да забранят да внасяш вода в морето:)



Тема Re: внасянето на птици забранено. Защо?нови [re: пeтльo]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано16.08.07 20:32



Нааистина може да се окаже нещо в смисъл да забранят да внасяш вода в морето, ако се огранизират изложби на птици в този район. Все пак има птичи грип, пък "експонатите" вероятно са скъпи.

Има ли такава практика за организиране на не-технически прояви в Панаирния град? Нещо подобно на изложби на животни или птици там?

А иначе в Пловдив от край време са ме учудвали чайките. Ама те са си местни и за тях табелите не важат.





Тема Re: внасянето на птици забранено. Защо?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано19.08.07 11:46



чайките са част от уникалния пловдивски пейзаж:)



Тема Re: внасянето на птици забранено. Защо? [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано20.08.07 20:48



Табелата е част от мерките, предприети по времето на птичия грип.

Доколкото не е казано друго, предполагам, че режимът се е запазил.
Същите оперативни и административни мероприятия бяха предприети и към другите места, където се концентрираха пернати (руския пазари др.)

От въвеждането на мерките, в панаира престанаха изложбите на гълъби и др. дом. любимци, които летят (обикновено провеждани в паралелните мероприятия на Панаира на домашните любимци през пролетта - кучета, котки и т.н.), което е жалко за тези, които ги отглеждат и тогава е времето и мястото, където се срещат със себеподобни от страната...

Относно чайките - свидетел съм, когато бяха пренесени в найлонови чували първите "заселници" от тях във влака от Варна една ранна утрин (някъде след лятната сесия - преди ок. 20 г.) и освободени от "затвора си" още на коловоза. Мисля, че приносителите си бяха леко пийнали - 2 млади момчета. Интересното е, че пътуването не им се беше отразило смъртоносно и те веднага полетяха... Няколко години по-късно вече наброяваха около 50-тина, а сега са доста повече.

Такива ми ти работи...










-

Вулканът не търпи тинята!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.