Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:45 20.04.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема EVN ни граби най-очевидно и пладнешкинови  
Автор CивиятПлъx (фашист-окупатор)
Публикувано11.10.06 20:01



Платихте ли си сметката за ток?Ако не сте, най-вероятно ви чака изненада. Австрийците са начислили по 2 сметки наведнъж, ама върхът на сладоледа е, че за септември евтините 75 квч просто ги няма и всичко е сметнато по тлъстата тарифа. А тези 75 отпадат от октомври. Или с други думи най-спокойно си вземат по около 8лв от абонат пред очите на управляващите. Пладнешки грабеж. Днес между другото и по Нова телевизия имаше репортаж по въпроса. Ще видим дали октомври ще ни ги върнат, въпросът е и тогава ако не, какво може да направи обикновеният потребител?
Между другото, целият бизнес в Пловдив и региона е пропищял от тях и зорлем ша ма накарат да гласувам за лудия волен само за удоволствието да видя как ще ги изхвърлят с шутове от България.



Сакар планина - перлата на Тракия

Тема Re: EVN ни граби най-очевидно и пладнешкинови [re: CивиятПлъx]  
Автор VooDooMaN (Шампион Оле!)
Публикувано11.10.06 20:22



Вземи гласувай за Волен, той ще ни оправи

.
А за сметката на тока - частно дружество, какво може да се направи всъщност?



Тема Re: EVN ни граби най-очевидно и пладнешкинови [re: VooDooMaN]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано11.10.06 21:26



Как какво - има си закон!

Дружествата играят по законодателната рамка.

Доколкото дочувам, май сметките били за 45 дена, а не за месец...
Ама и това си е вид номер - вече им изгубихме края кога и какво отчитат!

Няма да се учудя, ако след подмяна на електромерите (сегашните са си наши, а те само отчитат) бъде въведена такса "електромер".

Значи по въпроса: мисля, че освен индивидуалните искове в съда, които вскеки, считащ се за ощетен по силата на "общите условия" между дружеството и потребителите на електроенергия, такива може да повдига и Съюза за защита на потребителите, който се явява и партньор на държавните контролни органи и има извоювани определени права в това отношение.
Пример в това отношение е Варна, където бе доказано (от съдебна експертиза) влошаване на параметрите на тока в около стотина села (при жалвали се ок. 160), което е довело до загуби за крайните потребители - дефектирали крайни консуматори на електроенергия.
Тепърва предстои развръзка по това дело, което може да се окаже така нужния на всички ни прецедент, на който да могат да се позовават съдиите, ползвайки съдебната практика в страната.
Но тук по-компетентен е Водния дух - интересно ми е да чуя и неговото мнение.

пп аз съм си изчислил парите, които дължа на дружеството и след получаване на заплатата ще ми е интересно да сверя "домашното" си, като няма да забравя да споделя впечатленията си...









...

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!



Тема Re: EVN ни граби най-очевидно и пладнешкинови [re: CивиятПлъx]  
АвторVooDooMaN (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 22:15



Като стана дума за сметки, по колко са вашите, аз живея сам в София и през лятото ми са от сорта на 5, 7, 9, 11, това нормално ли е? Последната с увеличението не съм я видял де, предполагам ще го отнеса.



Тема он-лайн проверка на сметкатанови [re: Vetrim]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано11.10.06 22:45



може он лайн да проверите сметката си за тока.
Влизате в битови клиенти, плащания

Но септемврийските сметки още ги няма.

Сметката ни за август беше 48 лв. за 4-членно семейство.
Но при плащането ми се случи странна случка. Проверявам си аз сметката в сайта, виждам, че дължим 48 лв и отивам на другия ден да платя. Служителката чуква абонатния ни номер, назовава правилно името на титуляра и казва: дължите 95 лв. Аз онемявам, викам как така, проверих в сайта, там пише 48 лв. Дамата ми вика: "не знам какво пише там, дължите 95 лв." Аз се отдръпвам и почвам да мисля какво да правя - събирам всички пари, които имам, едвам-едвам ги натъмъних и се връщам обратно на гишето. Служителката отново чуква номера и вика: 48лв!!!!!!!!

Аз кипвам и й казвам: вие какво - подигравате ли се? Тя взе да се извинява, не знаела защо преди малко било излязло 95! Та мисълта ми беше, че ако не бях проверила предварително, щях да си платя 95 лв като поп!!! и касова бележка щяха да ми дадат! и никога нямаше да разбера нищо.

Вие имате ли някакво обяснение? Да не би да се пробват, ако мине номера? Плащах на гишето на ул. Родопи.



Тема Re: он-лайн проверка на сметкатанови [re: Бepeзka!]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано12.10.06 00:02



Проверих една от сметките си - още е със стара база (не ми нърши работа, понеже ми казва колко съм бил платил в края на август?...).

При теб може да е станало натрупване с преден клиент - плащане на 2 електромера или натрупване на 2 бази на твоя електромер (по-невероятното).

Във всеки случай в сайта е указан мейл за връзка.

Който желае, нека попита по електронен път какво става самите енерготърговци, но в сайта пише, че дружеството правело в момента реорганизация...








...

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!



Тема Re: EVN ни граби най-очевидно и пладнешкинови [re: VooDooMaN]  
Автор ani_vk81 (щастлива)
Публикувано12.10.06 17:06



Преди малко си проверих сметката в сайта-18 лв за септември, а за август платих 30 лв.Незнам колко са реални тези 18 лв.



Тема Re: EVN ни граби най-очевидно и пладнешкинови [re: CивиятПлъx]  
Авторu4uden (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 19:09



преди малко си платих тока и понеже плащанията онлайн са блокирани поради нз каква си причина се принудих ( и унизих) да чакам като малоумен за да си платя.
Цената няма да коментирам ,но ми направи впечатлене факта,че до момента дневните поаказания са 4210,а нощните 3910.Прибирайки се във входа ,реших да хвърля едно око на електромера и какво да видя дневно показание 4205 ! ,а нощно 3910. Тоест за,ако приемем,че ми е бил засечен на 5 октомври,както твърдят съседите,се оказва,че за една седмица съм изгорил по дневната тарифа отрицателно число киловати,а пък нощес бойлера и отоплението не ми хабят нищо!



Тема Re: EVN ни граби най-очевидно и пладнешкинови [re: CивиятПлъx]  
Автор VooDooMaN (Шампион Оле!)
Публикувано16.10.06 09:35



Тея верно са боклуци, баща ми платил 100 лева сметка за ток последния месец, как се правят 100 кинта през лятото бе

?



Тема Re: EVN ни граби най-очевидно и пладнешкинови [re: VooDooMaN]  
Автор пeтльoМодератор (!Champions!)
Публикувано16.10.06 23:09



избиват си циганските заеми



Как се играе на "Лаута"


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.