Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 19.04.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Включват детската железница в...(статия)нови  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано16.05.05 19:15



Включват детската железница в проект "Красива България"

"Детската железница на Младежкия хълм може отново да се превърне в любима атракция на малчугани. Това съобщи миналия петък зам.-кметът по социалната политика Константин Писков. Възстановяването на влакчето, гарата и спирките може да бъде включено във втория етап на проект "Красива България", каза Писков. Вариантът за финансирането е потвърден с писмо от Министерството на труда и соц. грижи, подписано от зам.-министъра Румен Симеонов. Депешата е изпратена до пловдивската община в отговор на питането на Константин Писков дали общината има право да кандидатства за реконструкцията на детската железница пред проект "Красива България". Зам.-министърът отговаря, че това е възможно.

Между 150 и 160 хил. лв. струва ремонтът на съоръжението заедно с със спирките и гарата, каза главният архитект на район "Централен" Михаил Богданов. Локомотивът вече е възстановен, трябва да се "съживят" вагончетата, обясни той. Спирките и гарата са в лошо състояние и се иска обновяване."

Валентина Йеремиева, в-к "Марица"
16.05.2005.



Тема Re: Включват детската железница в...(статия)нови [re: Бo^]  
Автор wowbagger (T.I.P.)
Публикувано16.05.05 19:43



Преди доста години се разхождах една сутрин по Джендема и забелелязах,че от тунела,където "нощува" влакчето,се вие пушек.Първата ми мисъл бе,че наркомани са успели да проникнат в тунела и са си запалили огън,за да се топлят.Като се доближих,подуших и миризмата на тлеещо окабеляване(префесионална деформация).
Сигнализирах пожарната и когато дойдоха,след разбиването на вратата се оказа,че е в процеса на зареждане на акумулаторите на влакчето се е получило разтопяване и оттам и запалване на кабелите.През това време бяха открили и чичкото,който кара влакчето...Той пък заяви,че всяка вечер оставял акумулаторите да се зареждат и досега не било се случвало такова нещо.Даже си позволи да ругае пожарникарите,че са разбили вратата на тунела...
Та мисълта ми е да се намери и някой,който наистина милее за влакчето,а не някой чичко,който гледа да отбие номера и застрашаващ с некомпетентността си тази атракция.



Тема Re: Козльонови [re: wowbagger]  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано16.05.05 20:13



А на мен ми е криво за белия горд козел, който периодично бива опръскван с всевъзможни спрейове!





Тема Re: Включват детската железница в...(статия)нови [re: Бo^]  
Автор Fallen_AngelМодератор (ReBornArchdevil)
Публикувано17.05.05 17:55





Министър Христова даде надежда за детската железница в Пловдив

Заместник-кметът на Пловдив Константин Писков е изпратил писмо до социалния министър Христина Христова с молба за отпускане на субсидии за възстановяване на Детската железница в Пловдив. Министър Христова е дала съгласието си и е обещала ако останат пари след завършването на вече набелязаните проекти по програмата Красива България, да има пари и за Детската железница в Пловдив. При изпълнението на проекти по тази програма често пъти остават пари, съобщиха за Plovdiv24.com. Само за локомотива на детското влакче са необходими 60 хиляди лева. Атракцията е общинска собственост и не работи повече от 13 години. Нееднократно бяха провеждани акции за популяризирането на проекта по възстановяване на това уникално за Пловдив и страната съоръжение. Главен инициатор на възстановителните работи е Асоциация "Приятели на железопътния транспорт" Пловдив.

Все още има надежда и да не е само в детските стаи...

do NOT click

Тема Отпускат средства за детската железница..(статия)нови [re: Fallen_Angel]  
Автордaнo (Нерегистриран)
Публикувано13.07.05 15:47



http://www.plovdiv24.com/news/8506.html

Отпускат средства за детската железница

Зам.-кметът К. Писков внася за разглеждане в ОбС предложение за отпускане на средства за възстановяване на Детската железница. Обектът е включен за ІІ-то полугодие по проект “Красива България”, като държавата и общината споделят разходите от 342 000 лв. по 50%. Дължимите за реализиране на проекта от местната власт 171 000 лв. могат да бъдат осигурени, като се вложат 78 000 лв., остатък от бюджетни средства по проект “Красива България”, а останалите 93 000 лв. трябва да бъдат гласувани от общинските съветници.



Тема работна групанови [re: дaнo]  
АвторOзи (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 12:12



Ей, тва е супер, но нали ще има нова правителство? Дали то ще одобри проекта? Аз даже познавам тези момчета от инициаторите от клуба на приятелите на железниците, дайте да видим с какво може да бъдем полезни и ние! Аз например, мога да заварявам, а там имаше доста изкъртени метални парапети , като минах преди няколко седмици, ще вземе електожена от училище и съм плътно там! Нека всеки напише с какво може да помогне и накрая ще се съберем и ще помолим да ни напишат имената на една табела и ще останем в историята на Пловдив! Не е ли яко?



Тема нека помогнем! [re: Oзи]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано18.07.05 22:43



включвам се!
имам електрожен и ъглошлайф, и електроди ще се намерят...

преди доста време работих, за да я направим - давахме трудодни.
сега съм готов отново да поработя, за да я съживим.

Железницата, числя, се казваше "Знаме на мира" - по идеята на Людмила за детското творчество и приятелство.
Няма да е лошо в някоя част от възстановената гара да бъде експонирана изложба за възникването на идеята "Знаме на мира" и нейните вдъхновители - сем. Рьорих. Готов съм да окажа съдействие за това начинание - имам предварително одобрение от националния клуб Приятели на Рьорих!




-

Слънчев Изгрев,
благодаря за "зрението",
което в труден миг дари ми!


Тема Re: работна групанови [re: Oзи]  
Автор пpoмeнливa (усмихната)
Публикувано19.07.05 04:05



Aз с удоволствие ще се заема с бояджилъка... Малииииии, що така обичам да са мацам? И не ща да ме пишат после никъде - навремето съм го карала това влакче...



Тема А дали ще ги отпуснат ?нови [re: дaнo]  
АвторOliver (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 14:29





Освен концесионирането на киното общинарите ще дискутират и отпускането на средства за възстановяване и функциониране на детска железница “Знаме на мира”, Младежки хълм – гр. Пловдив по проект “Красива България”. Предложението е на Константин Писков – зам.-кмет на Община Пловдив.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.