Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:50 27.09.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Нов ъпдейт на сайта:)нови [re: The Fallen Angel]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано09.10.04 12:32



Видях новия сайт - харесва ми. Жалко, че не мога веднага да пратя. Пък и идват намръщени месеци - не знам какви снимки ще направя. Особено тема "Велосипеди" ще чака до пролетта
Сложи един бутон "upload" с линк към сайта за качване - да не се налага да помня много адреси



Тема Re: Нов ъпдейт на сайта:)нови [re: The Fallen Angel]  
Автор Fallen_AngelМодератор (Reborn Archdevi)
Публикувано09.10.04 20:28



Мятам 21 снимки от Стария град... Не са мои :)

do NOT click



Тема Re: Нов ъпдейт на сайта:)нови [re: Fallen_Angel]  
Автор izgrev_lamerz (от Магадан)
Публикувано09.10.04 22:52



и аз пратих на другия фолън енджъл снимки от Стария Град (по-точно едно урл)






Тема Re: Айде да видим какво ще стане...нови [re: Fallen_Angel]  
Автор mails_ (непознат )
Публикувано10.10.04 12:49



имате 10 и от мен като се видим пак ,ина4е не мога да отделя грам време за саита



Тема Re: Айде да видим какво ще стане...нови [re: mails_]  
Автор Fallen_AngelМодератор (Reborn Archdevi)
Публикувано10.10.04 12:59



:)) Стига само да кажеш тук-таме на някой познат да фърля по едно оченце...

do NOT click



Тема Re: Айде да видим какво ще стане...нови [re: Fallen_Angel]  
АвторEмa (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 20:46



Щеше да да е супер да съм като 6-ръкия Шива - хем кола да карам, хем да си снимам на ляво и дясно, хем ... Ама не става! Иначе каква колекция кях да ви набавя само!



Тема Хайде вече да слагаме снимкитенови [re: The Fallen Angel]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано24.11.04 13:33



Повдигам отново тази стара тема със следните въпроси:

Колко сме ограничени от местото и трябва ли да намалявам размера на снимките, които искам да кача?
Подготвил съм 42 снимки 1600х1200 пиксела - общо 11 МВ с доста сериозна JPEG компресия. Бих могъл да ги намаля до 1024х768 или до 800х600, ако сметнем, че мястото на хостинга е твърде малко.
Също така бих могъл да подготвя Thumbnails, ако дизайнера ми каже какъв размер предвижда

За съжаление съвсем малка част от снимките са директни на Пловдив. Предлагам ги в следните категории:

- паркът
- смешно
- пловдивските околности, с под-папки:
Асеновград
Чилингира
Храбрино
Първомай
Сливов дол
40-те кълки
- природа, с под-папки:
Чуднитемостове
пещера Дяволското гърло
пещера Снежанка
Триградско ждрело

Ако решите, може да се преименуват или някои да отпаднат.

И още нещо - видях вече, че има снимки от Стария град. Мисля, че вече имаме достатъчно материал и сайтът може вече да придобие конкретен вид.

Редактирано от vens на 24.11.04 16:33.



Тема Re: Хайде вече да слагаме снимкитенови [re: vens]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано24.11.04 19:22



Първо да се извиня за това, че не съм го довършил
А сега по същество. Ако можеш да намалиш снимките до 1024х768 ще съм ти много благодарен а за Thumbnails аз ще ги направя за да са еднакви всички и с предишните... Снимките ги качвай в един от 2-та сайта в бол.бг а аз от там ги тегля и ги качвам в хит.бг вече преработени и с тумбиналс и другите му екстри ако има. За подпапките на околностите съм съгласен, ама за природата просто ще е отделна папка и трябва да е съобщено, че не е около Пловдив, ащото ако почнем за всяка местност да слагаме папка няма да му се види края

Аз за тази вечер се надъхвам да отделя 2-3 часа на сайта ама да видим

You can have anything you want
But you better not take it from me


Тема Re: Хайде вече да слагаме снимкитенови [re: The Fallen Angel]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано25.11.04 15:37



Супер! Искам само да вметна следното:

По повод под-папките: могат да се направят на хоризонтални галерийки, подобно на това



Второ, можеш ли да замениш тия java-бутони с нещо друго? Много са красиви, ама всеки път като дам "Back" за да се върна на главната страница и трябва да ги чакам 5 секунди да се изпишат. Малко е дразнещо. Ако клубът държи на красиви бутони - мога да направя Flash такива.

Трето, така и не разбрах колко място имаме на хоста и ще купуваме ли още? Ако не стига мястото, може да гласуваме в клуба за отпадане на някои от снимките

Иначе се радвам, че върви



Тема Re: Хайде вече да слагаме снимкитенови [re: vens]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано26.11.04 10:41



Леле, можеш ли да направиш фласш бутони??? Т'ва ще е върхът! А освен това новия облик на сайта който направих ме кърти от всякъде.
Горе(хоризонтално) и в ляво(вертикално) има място за бутони... Не съм запознат с възможностите на флаша изцяло, но ако може основните директории да са от ляво а като избереш някоя от тях горе да се сменя хоризонталното меню с подкатегориите или нещо подобно... Абе в краен случай и txt ще бъдат бутоните
Довечера ще обработя някой от снимките и ще ги сложа на главната страница и ще я ъплоудна в нета да я видиш и да кажеш за флаш дали ще стане... И ако ти трябва сорса на страничката за да сложиш кода на флаша(ако имаш време и възможност)...ако има код де

You can have anything you want
But you better not take it from me



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.