Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:45 23.04.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Пак за манджата  
Автор Гoтвaчa (човек)
Публикувано14.11.01 12:01



Ще е интересно да си поговорим къде в Пловдив готвят хубаво. естествено - какво от манджите там е вкусно.
Предлагам да включим и околностите на града - например при Джамура кебапчетата са въздълги/ като погледнеш от единия край - другия не се вижда / и много вкусни. Само дето са по 1.20 бройката - това си е недостатъкът.
Имаше и едно хубаво заведение със сръбска кухня, което явно не е издържало конкуренцията.
Та предлагам да запишем - или хубави заяведения, или къде готвят добре риба, пиле, разни манджи без месо и прочее:))
Онзи ден за себе си открих едно малко заведенийце - три маси, но достатъчно чист срещу хирургиите / на спирката зад първия ред магазини. Явно го държат турци - има страхотни баклави и други сладкици, баници, бюреци и особено един от тях - много приятен на добра цена - бщрек с кайма и малко праз- 3.5 лв. килограма.
Доста неподредени са думите ми, но си мисля, че идеята е ясно - все ще си обигаим информацията за градските ахчийници:))



Тема Re: Пак за манджатанови [re: Гoтвaчa]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано14.11.01 14:42



кЕБПЧЕТАТА НА ПАЗАРА БЯХА МОЯ ФАВОРИТ /КАТО ВКУС/ НО ТОЗИ ПЪТ МЕ РАЗОЧАРОВАХА.
СЕМЕЙСТВОТО КОЕТО ПРОДАВА Е МНОГО ИЗВЕСТЕН СТАР КЕБАПЧИЙСКИ РОД...ПОМНИШ ЛИ "вихрен" КРЪЧМАТА СЪС СТЪЛБИЧИКИТЕ СЛЕД тУНЕЛА КАТО ИДВАШ ОТ ц. КЪМ ПАНАИРА. -НА САМАТА СПИРКА...
ТОВА БЕШЕ дядото...
НО СЕГА СА СЕ ОВЪЛЧИЛИ...
ТРЪГВАМ НА РАБОТА ;;;ПАК ЩЕ ПРОДЪЛЖИ`;;;
ЛЕК ДЕН!



Поздрави на всички майни!

medea


Тема Преди,нови [re: Гoтвaчa]  
Автор woman (Любяща съпруга)
Публикувано14.11.01 17:16



най - вкусните пици на света ги правеха в "Кристал". Не знам дали още е така...
Наскоро чух за Ресторант "Романтика" до Мебелната къща, но не съм била още.
А срещу 1-ви блок в Тракия има някакво арабско заведение, в което менюто е като библия и то само за пилешки ястия - не съм вярвала, че могат да съществуват толкова различни вкусове свързани с някакво си пиле...



Тема Re: Преди,нови [re: woman]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано14.11.01 19:41



Не сега КРИСТАЛ го няма...има някаква си италианска пародия на ОТЕЦ Паисии..
Мило сърчице...арабската кухня/ респ. турската и нашата/ е най-хубавата.Нищо чудно ,че ти е харесала...
ТЯ не търпи остатъчни продукти, от вчера или завоалирано майсторство.
И разбира се си имам моето обяснение...
Ти каква готвиш като "влюбена съпруга"?


medea


Тема Re: Пак за манджатанови [re: Гoтвaчa]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано15.11.01 02:45



Джамурът вече не е това,което беше някога-намалиха грамажа на кебапчетата,вкусовите им качества не са същите,а цените скокнаха.
Има едно доста приятно заведение в Куклен,като интериор не е нищо особено,но храната е добра.Според легендата собственикът произвежда всичко сам-от доматите и краставиците до прасетата и кравичките.Виното било негово производство,ракията- също.Ако някой прояви интерес,ще попитам за точния адрес

Все туй копнение в духа...



Тема Re: Преди,нови [re: Medea_forever]  
Авторнeщo дpyro (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 08:50



по повод на готините пловдивски кръчми,се сещам за един стих на Киркор Папазян- Спомен от една пловдивска бирария

Един сонет от Галчински
сред древните фрески на римските стени
с нарисуваната ми самота
кръглата ситост на луната
и моя глад по тебе........

става за да нахрани любимия,нали..........

обаче аз си спомням за жабешките бутчена на Герджика и Бунарджика.Ех,и двете заведения вече залязаха!



Тема Re: Преди,нови [re: нeщo дpyro]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано16.11.01 09:51



Ама ние наистина май сме НАБОРИ..."Герджика"..."Бунарджика"...
Сега остана да излезем и съученички...
Ами помниш ли сутришните ДИСКОТЕКИ в Тримона...ами БУМБАРНИКА...ех да можеха там масите да разказват що малки канички вино се е изпило ...


medea


Тема Re: Преди,нови [re: Medea_forever]  
Авторнeщo дpyro (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 12:51



о,даааа....помня ги и сбирките във ДНА-то и агнешките главички към каничките с вино в Бумбарника........ех,верно 70-80-те бяха славни години.......



Тема Re: Пак за манджатанови [re: Гoтвaчa]  
Автор Firefly (слънчева)
Публикувано20.11.01 09:55



Напоследък много вкусно хапвах всякакви пилешки специалитети в заведението до детската площадка в градската градина- така и не видях името му. Имаше интересни и огромни салатки, а и питиетата не бяха менте. Добро ресторантче, цените са поносими. Дано не намалят порциите, както винаги се получава.



Тема Re: Пак за манджатанови [re: Firefly]  
Автор *aзилит* (непристрастен)
Публикувано20.11.01 10:01



Там сервират червено вино в канички,мебелите са рустикални,но и аз не си спомням името на заведението....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.