Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:30 25.04.24 
Музикални
   >> Pink Floyd
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Pink Floyd = Roger Waters  
Автор vvv ()
Публикувано16.02.00 23:54



в някоя от предишните теми беше споменато, че Roger Waters е една четвърт от Pink Floyd. голяма грешка. според мен Roger Waters е направил около 70% от музиката и около 90% от текстовете на групата. това е много повече от една четвърт. да не говорим, че след раздялата албумите на Roger Waters са с няколко класи над така наречените Pink Floyd (гилмор и компания. /тези хора нямат ли срам/). ако някой иска да спори може да сметнем процентите.

Тема Pink Floyd = Roger Watersнови [re: vvv]  
Автор Vladoo ()
Публикувано17.02.00 10:31



има нещо вярно , НО - все пак музиката на PF не е предприятие с дялови участия - толкоз % на тоа, на другия толкоз И в това ,че музикалната линия на групата (след първите 2 албума под доминацията на Барет) е по оста между Уотърс и Гилмор не може дълго да се спори, но пък и ти прекаляваш...

Тема Pink Floyd си е Pink Floydнови [re: vvv]  
Автор The Dude ()
Публикувано17.02.00 12:34



Виж, vvv, явно не са ти толкова в кръвта Floyd, щом те занимават такива "организационни" въпроси. Като започнеш от шантавата психеделия на Barrett (не знам дали си слушал "The Madcap Laughs", но той е много различен от Barrett във Floyd), минеш през дивото китарно съзерцание на Gilmour (той също си има албумчета, които може много да ти напомнят "Wish You Were Here") и стигнеш до светозаклеймяващата концепция на Waters (мисля че "Amused to Death" е много по-малко флойдовски от "The Division Bell"), ще разбереш, че равенства от сорта са безпочвени. Просто всеки от тях е равен на нещо от Pink Floyd. Не говорим за четвъртинки, а за аспекти и нюанси...

Тема Pink Floyd = Roger Watersнови [re: vvv]  
Автор Yavor ()
Публикувано18.02.00 20:27



Roger Waters e 100% гений но Pink Floyd са четирима!

Тема Pink Floyd си е Pink Floydнови [re: The Dude]  
Автор vvv ()
Публикувано20.02.00 11:39



pf ми е достатъчно в кръвта. шантавата психеделия на Barrett съм я слушал. признавам си не я разбрах и не съм очарован от нея. от психаделиите харесвам Atom Heart.., Carefull With That Axe.., Set The Controls..., Ummagumma и други от този пориод. албумчатата на Гилмор съм ги слушал, но странно, че изобщо не ми напомнят wish you were here. а напротив много ми напомнят най-слабият албум на PF (мое лично мнение) Obscured By Clouds. колкото до Devision Bell харесва ми. особено песничката на Rick Wright. но да се сравнява с Amused To Death. няма как. поне за мен Amused To Death е най-доброто на групата. а организационните въпроси никак не ме вълнуват, но се дразня от това, че взеха без право името Pink Floyd. също от изказванията на Гилмор, че в музиката на PF не трябвало да се търси някакъв смисъл, а било просто POP музика.

Тема Pink Floyd = Roger Watersнови [re: vvv]  
Автор smilian ()
Публикувано20.02.00 13:34



Az sushto sum goliam fen na PINK FLOYD,vsushtnost tova e nai-velikata grupa na vsichki vremena.Ne iskam da sporia po temata doniakude si prav.Ot samostoiatelnite albumi imam samo about fase na Gilmor iskam da si vzema vsichko i na Waters molia te kaji ot kude moga da si gi kupia?

Тема Pink Floyd = Roger Watersнови [re: smilian]  
Автор vvv ()
Публикувано20.02.00 20:43



преди ги имаше навсякъде. ама тогава пиратството беше по-легално. сега предполагам, че също ги има, но в магазините са на по-други цени. иначе ако случайно си пропуснал непременно си намери : The Procs And Cons Of Hitch-Hiking - '84 Radio KAOS - '87 Amused To Death - '92 ако харесваш PF (и по-специално последният им период след Wish You Were Here) и това ще ти хареса.

Тема Pink Floyd = Roger Watersнови [re: vvv]  
Автор alanin ()
Публикувано22.02.00 12:18



Ami da gi smetnem,vvv. Kyde e sega RW? Kak ti zvu4i Radio KAOS- kato 100% PF li??? Ne mi se vqrva. Gilmour &Co. systo ne sa PF bez RW, no ne trqbva da gi podcenqvash. Stom RW si e sam 100-te % ot PF, zasto ne e napravil ot 1987 nasam pone edno nesto, tolkova genialno, kolkoto e Dark side, primerno? No vsystnost s teb ve4e sme govorili za tiq nesta, taka 4e nqma smisyl da gi povtarqme sega. :)

Тема Pink Floyd = Roger Watersнови [re: Yavor]  
Автор alanin ()
Публикувано22.02.00 12:31



Pravilno- stiga s taq matematika:)

Тема Pink Floyd = Roger Watersнови [re: Vladoo]  
Автор alanin ()
Публикувано22.02.00 12:40



da, mnogo matematika vkarahme v temata, naistina. No edno stava qsno- ne sme malko tezi, koito gi cenim- i RW, i DG,i SB,i NM, i RR:))


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.