Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:53 20.06.24 
Музикални
   >> Pink Floyd
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Pink Floyd = Roger Waters  
Автор vvv ()
Публикувано16.02.00 23:54



в някоя от предишните теми беше споменато, че Roger Waters е една четвърт от Pink Floyd. голяма грешка. според мен Roger Waters е направил около 70% от музиката и около 90% от текстовете на групата. това е много повече от една четвърт. да не говорим, че след раздялата албумите на Roger Waters са с няколко класи над така наречените Pink Floyd (гилмор и компания. /тези хора нямат ли срам/). ако някой иска да спори може да сметнем процентите.

Тема Pink Floyd = Roger Watersнови [re: vvv]  
Автор Vladoo ()
Публикувано17.02.00 10:31



има нещо вярно , НО - все пак музиката на PF не е предприятие с дялови участия - толкоз % на тоа, на другия толкоз И в това ,че музикалната линия на групата (след първите 2 албума под доминацията на Барет) е по оста между Уотърс и Гилмор не може дълго да се спори, но пък и ти прекаляваш...

Тема Pink Floyd си е Pink Floydнови [re: vvv]  
Автор The Dude ()
Публикувано17.02.00 12:34



Виж, vvv, явно не са ти толкова в кръвта Floyd, щом те занимават такива "организационни" въпроси. Като започнеш от шантавата психеделия на Barrett (не знам дали си слушал "The Madcap Laughs", но той е много различен от Barrett във Floyd), минеш през дивото китарно съзерцание на Gilmour (той също си има албумчета, които може много да ти напомнят "Wish You Were Here") и стигнеш до светозаклеймяващата концепция на Waters (мисля че "Amused to Death" е много по-малко флойдовски от "The Division Bell"), ще разбереш, че равенства от сорта са безпочвени. Просто всеки от тях е равен на нещо от Pink Floyd. Не говорим за четвъртинки, а за аспекти и нюанси...

Тема Pink Floyd = Roger Watersнови [re: vvv]  
Автор Yavor ()
Публикувано18.02.00 20:27



Roger Waters e 100% гений но Pink Floyd са четирима!

Тема Pink Floyd си е Pink Floydнови [re: The Dude]  
Автор vvv ()
Публикувано20.02.00 11:39



pf ми е достатъчно в кръвта. шантавата психеделия на Barrett съм я слушал. признавам си не я разбрах и не съм очарован от нея. от психаделиите харесвам Atom Heart.., Carefull With That Axe.., Set The Controls..., Ummagumma и други от този пориод. албумчатата на Гилмор съм ги слушал, но странно, че изобщо не ми напомнят wish you were here. а напротив много ми напомнят най-слабият албум на PF (мое лично мнение) Obscured By Clouds. колкото до Devision Bell харесва ми. особено песничката на Rick Wright. но да се сравнява с Amused To Death. няма как. поне за мен Amused To Death е най-доброто на групата. а организационните въпроси никак не ме вълнуват, но се дразня от това, че взеха без право името Pink Floyd. също от изказванията на Гилмор, че в музиката на PF не трябвало да се търси някакъв смисъл, а било просто POP музика.

Тема Pink Floyd = Roger Watersнови [re: vvv]  
Автор smilian ()
Публикувано20.02.00 13:34



Az sushto sum goliam fen na PINK FLOYD,vsushtnost tova e nai-velikata grupa na vsichki vremena.Ne iskam da sporia po temata doniakude si prav.Ot samostoiatelnite albumi imam samo about fase na Gilmor iskam da si vzema vsichko i na Waters molia te kaji ot kude moga da si gi kupia?

Тема Pink Floyd = Roger Watersнови [re: smilian]  
Автор vvv ()
Публикувано20.02.00 20:43



преди ги имаше навсякъде. ама тогава пиратството беше по-легално. сега предполагам, че също ги има, но в магазините са на по-други цени. иначе ако случайно си пропуснал непременно си намери : The Procs And Cons Of Hitch-Hiking - '84 Radio KAOS - '87 Amused To Death - '92 ако харесваш PF (и по-специално последният им период след Wish You Were Here) и това ще ти хареса.

Тема Pink Floyd = Roger Watersнови [re: vvv]  
Автор alanin ()
Публикувано22.02.00 12:18



Ami da gi smetnem,vvv. Kyde e sega RW? Kak ti zvu4i Radio KAOS- kato 100% PF li??? Ne mi se vqrva. Gilmour &Co. systo ne sa PF bez RW, no ne trqbva da gi podcenqvash. Stom RW si e sam 100-te % ot PF, zasto ne e napravil ot 1987 nasam pone edno nesto, tolkova genialno, kolkoto e Dark side, primerno? No vsystnost s teb ve4e sme govorili za tiq nesta, taka 4e nqma smisyl da gi povtarqme sega. :)

Тема Pink Floyd = Roger Watersнови [re: Yavor]  
Автор alanin ()
Публикувано22.02.00 12:31



Pravilno- stiga s taq matematika:)

Тема Pink Floyd = Roger Watersнови [re: Vladoo]  
Автор alanin ()
Публикувано22.02.00 12:40



da, mnogo matematika vkarahme v temata, naistina. No edno stava qsno- ne sme malko tezi, koito gi cenim- i RW, i DG,i SB,i NM, i RR:))

Тема Pink Floyd = Roger Watersнови [re: vvv]  
Автор rovas ()
Публикувано27.03.00 10:18



Absoliutno. Dushata na grupata e Wataers...

Тема Pink Floyd = Roger Watersнови [re: rovas]  
Автор alanin ()
Публикувано28.03.00 19:57



Яйцето или кокошката- това е въпроса....

Тема Pink Floyd = Roger Watersнови [re: rovas]  
Автор Dzver1 ()
Публикувано29.03.00 03:01



Moje da e dushata na grupata... Ama samo s dusha.... abe... toi e osnoven ama niakak si ne go biva sam. Lichno mnenie.

Тема Pink Floyd = Roger Watersнови [re: Dzver1]  
Автор alanin ()
Публикувано29.03.00 19:04



Точно така!

Тема Pink Floyd = Roger Watersнови [re: alanin]  
Автор Prinx ()
Публикувано01.04.00 02:19



Хубава тема сте спретнали! Замислете се какво се получава като махнете Pink & Roger - как е имали равенство?

Тема Pink Floyd = Roger Watersнови [re: vvv]  
Автор Zayu Bayu ()
Публикувано06.04.00 17:12



Absoliutno spodeliam mnenieto ti!

Тема Pink Floyd > Roger Watersнови [re: alanin]  
Автор Един китарист ()
Публикувано21.06.00 17:00



Тук май има хора на които волът им е стъпил в ушите с двата крака. Да вземем за пример vvv. Той твърди, че PINK FLOYD без Roger Waters не ставали за нищо. Мисля, че сме много малки за да ги съдим. Деиствително Waters e гений, албумът му "The Procs and Cons of Hitch-Hiking" e уникален, но какво да кажем за "Radio KAOS"... Че то си е чисто диско. Нали излезнаха с " A Momentary Lapse of Reason" в една година (1987 ). Защо тогава PINK FLOYD достигнаха до №3 в класацията на Билборд, а Waters едва до №50. Наистина PINK FLOYD никога няма да бъдат същите без него, но определено продължават да правят велики неща, докъто Roger Waters без PINK FLOYD си е чиста боза.

Тема Pink Floyd > Roger Watersнови [re: vvv]  
Автор alanin ()
Публикувано27.06.00 23:53



Плюсовете и минусите са наистина невероятен албум. Обаче индивидуалната му неверочтност на Уотърс е дотам. Аз, разбира се, го уважавам много, но ме дразни грандоманията му. Дори на личната си страница е сложил поленца за гласуване- ЗА Уотърс или ЗА Флойд. Тъпо е толкова велик музикант да издребнява така.

Тема Pink Floyd > Roger Watersнови [re: Един китарист]  
Автор Христо Костов ()
Публикувано06.07.00 16:28



Не мога да разбера, защо в доводите за rw липсва amused to death. Imho, pf дори не са се доближили до нещо подобно след раздялата. Силата на внушението по никакъв начин не отстъпва на wish you were here, а саунда показва, че за двадесетте години след dark side of the moon са се случили някои неща на звукозаписната сцена. Разбира се имам предвид студийния запис. Що касае сцената, rw за нищо не става.

Тема Pink Floyd > Roger Watersнови [re: vvv]  
Автор oberon ()
Публикувано11.08.00 14:27



Amused to Death ne e losh album no za men kato cialo RW dosta se povtaria. Mislia che pylnata mu dominacia v The Final Cut mu e zamaiala iako glavata. Spored men PF sa veliki edinstveno zaedno. Poniakoga e hubavo nikoi da obuzdava drugia kogato toj se porazvihri. No iavno na stari godini nervite na Roger ne sa izdyrzhali i ne e sklonen na kompromisi... Typo! A za men naj-velikia album si e "Live in Pompei". Makar che toj vsyshtnost ne e tochno album...

Тема Pink Floyd > Roger Watersнови [re: oberon]  
Автор alanin ()
Публикувано14.08.00 13:07



Ama kak razpqwat ku4enceto na Pompei...:) Mnogo hubaw koncert, naistina.

Тема Pink Floyd = Roger Watersнови [re: vvv]  
Автор Mr.Floyd ()
Публикувано27.08.00 19:38



Вечният спор ...има ли смисъл ? Виж това http://www.ingsoc.com/waters/albums/amused/amused.html То няма общо с тия дразги

Тема Отг: Pink Floyd = Roger Watersнови [re: vvv]  
Авторborkib_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано25.01.01 21:12



eee, ne 4ak tolkova pone za ranniq Floyd.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.