Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:46 18.04.24 
Музикални
   >> Pink Floyd
*Кратък преглед

Тема За филма "Стената"нови  
Автор Purple_Shadow (непознат )
Публикувано20.07.08 09:36



Как разбирате идеята на филма ? Какво всъщност е стената , какво я гради , кои са тухлите в стената , според вашия собствен поглед и лична интерпретация ?



Тема Re: За филма "Стената"нови [re: Purple_Shadow]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано20.07.08 11:40



Съвременен прочит на древната английска максима "Моят дом е моята крепост"... и следващото от това отчуждение.



Тема ...нови [re: Purple_Shadow]  
Автор VlOLATORМодератор (anathematized)
Публикувано20.07.08 19:04



На повечето хора, които не разбират напълно идеята на албума "The Wall", картинката им се изяснява, когато видят филма на Алън Паркър. Който, смея да твърдя, е гениален. Меко казано.

Ако имаш въпросителни относно идеята на произведението, след като вече си гледал/а/ и филма,...остави Pink Floyd. Те не са за теб.



--------------------------------------
дори и сянката ми вече с тебе диша...

Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор Purple_Shadow (непознат )
Публикувано20.07.08 22:37



Въпросът е , че установявам , че е възможно да има различни погледи ... та , затова ми е и поста - да видя колко различни погледа може да има ...!
Иначе аз , за себе си, смея да трърдя, че съм го разбрала (достатъчно) добре ...

което ще рече , че нямам въпросителни относно идеята



Тема Re: ... [re: Purple_Shadow]  
АвторДaмянckи (Нерегистриран)
Публикувано07.08.08 08:50



Не мисля, че Роджър е оставил място за много интерпретации и погледи. Разказът много точно води по пътечката на идеята "какво е искал да каже автора". Въпросът е не как ги виждаш нещата, а колко неща виждаш (колко дълбоко). Аз съм пораствал гледайки този филм в различни етапи от живота си. Така с всяко гледане съм влизал по-надълбоко, разбирал съм повече символи и идеи. Например "Day after day, love turns gray" няма как да го обясниш на едно дете. То трябва да порасне и да го разбере само. Така че не смятам, че може да има различни прочети. Самата Стена символизира много... стени.

Но все пак става въпрос за почти автобиографична душевна самодисекция, чрез която Роджър се е преборил със самия себе си. А това е велико!





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.