Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:28 19.05.24 
Музикални
   >> Pink Floyd
*Кратък преглед

Тема D.Gilmour-Remember that night, London, 2007нови  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано29.09.07 19:47



Никой почитател на Пинк Флойд не може да не гледа тези 2 ДВД-та; просто е немислимо.

А аз се чудя защо излиза като концерт на Дейвид, а не на Флойд....Райт също свири, а съда присъди на тях името "Пинк Флойд"?
Някакви идеи?

А в доп. материали има много любопитен момент...това е от последните 1-2 години - Пинк Флойд правят записи в студио в Гданск и се оказва, че в съседната зала записва Уотърс...чисто съвпадение, както обяснява Гилмор.
Има среща, няколко нищонезначещи реплики, прегръдка и раздаля - всеки по пътя си.
Тъжен момент

Редактирано от Cтepн™ на 29.09.07 22:46.



Тема Re: D.Gilmour-Remember that night, London, 2007нови [re: Cтepн™]  
Авторчoвekoлerлoxpaнoдeн (Нерегистриран)
Публикувано30.09.07 06:57



Диска е върха! Купих си го още първия ден като излезе на пазара ( 18.09.)
Концерта е личен проект на Дейвид и за това излиза под негово име.
Първия диск е запис на концерта от май 2006г. и е в HD и 5.1. Чува се всяка нота.
Срещата м/у Дейвид Гилмор и Роджър Уотърс е в Brаy Film Studios 45 мин западно от Лондон , kъдето и двамата репитират за техните си турнета. Може да се каже, че на срещата помежду им Роджър се държа много надуто, дори и не подаде ръка да се здрависат, само една прегръдка за довиждане от добро възпитание. По- интересно беше, че се срещнаха посредата на разтоянието м/у двете студия
( това на Дейвид и на Роджър), като главатари на враждуващи квартални банди.
По едно време се появи и Ник Майсън в студиото на Дейвид и на концерта в Гласгоу.
Много ми стана смешно, когато Дейвид се появи с един custom stratocaster дрънна на него два пъти и каза: "E-bay, here we come". На корпуса на китарата имаше нарисувана пирамидата от обложката на "Dark Side of the Moon."
Освен концерта и документалния филм за турнето на дисковете има запис на два видео клипа и Island Jam 2007 в студиото на AOL ( мисля, че това видео още се помотава на техния уеб сайт).
Island Jam 2007 е и на CD, с което дисковете стават 3 ( 2 DVD-та и 1 CD)
М/у другото всички CD-та и DVD-та издавани от Пинк Флойд и Гилмор в поседните години са изработени от рециклирани материяли



Тема Re: D.Gilmour-Remember that night, London, 2007нови [re: чoвekoлerлoxpaнoдeн]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано30.09.07 12:35



Въй, моя грешка...екстраматериала Breaking Bread, Drinking Wine е с подзаглавие "From Bray to Gdansk" и съм написал, че Bray студиата са в Гданск...така е, като пиша, преди да съм го изгледал изцяло.





Тема Re: D.Gilmour-Remember that night, London, 2007нови [re: Cтepн™]  
Автор чoвekoлerлoxpaнoдeн (ComfortablyNumb)
Публикувано01.10.07 10:08



Не се коси и аз правя такива работи, пък и не е толкова важно.
Shine on my friend. SHINE !

_____________
And so I throw the windows wide
And call to you across the sky


Тема Re: D.Gilmour-Remember that night, London, 2007нови [re: Cтepн™]  
Автор lungfish (непознат )
Публикувано18.10.07 23:08



здравей, Стерн
искам да те питам дали Remember that night е излязло на българския пазар...щото аз се скъсах да го търся..ама ей на...безуспешно досега...ако да - откъде
мерси.



Тема Re: D.Gilmour-Remember that night, London, 2007 [re: lungfish]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.10.07 19:50



емиииии, ако приемеш

за част от българския пазар, значи да, излязло е



Тема Re: D.Gilmour-Remember that night, London, 2007нови [re: Cтepн™]  
Авторmitkocio (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 10:50



здравейте всички,
двд-то наистина е уникално. Аз първо го свалих, но вече го имам оригинално. Винаги предпочитам оригинала, не само зареди ка4еството на звук и картина, но и за самия диск който влиза в колекцията. В нашия случай имаме digipack( картонена) изработка. Обожавам такива кутии!
Като всеки истински фен, аз също се натъжих от празната прегръдка м/у Роджър и Дейвид. Имаше страхотни моменти от Венеция, Австрия. Много се изкефих като покани онзи руснака който свиреше с чаши :) За концерта от Ройал Алберт Хол нямам думи. Динозаврите crosby и nash...ами странната интерпретация на david bowie на comfortably numb. Типично в негов стил.
Велико, велико...аз поне си мисля че още има време да ги видим всички заедно.
Поздрави.



Тема Re: D.Gilmour-Remember that night, London, 2007нови [re: mitkocio]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано17.11.07 20:09



Винаги предпочитам оригинала, не само зареди ка4еството на звук и картина, но и за самия диск който влиза в колекцията.
Само да уточня...не само в този случай...записа в тракера е 1:1 с "оригинала" (все пак говорим за цифров запис, не за рип или рендване на аналогов сигнал).
За печата в/у дисковете и за кутийките и книжлетата - да, тях ги няма в тракерите, но пък за който важно е основното - звук и картина, това не е тема за размисъл





Тема Re: D.Gilmour-Remember that night, London, 2007нови [re: Cтepн™]  
Авторmitkocio (Нерегистриран)
Публикувано20.11.07 10:26



Здравейте Стерн,
като казвах че предпочитам оригинала, не визирах конкретения концерт, а говорех за всички. Записа ще ти е 1:1 с оригинала ако си го записал на дуаллейър, нали? Ако го смачкаш, или просто го запишеш на двд5, единия от компонентите изгърмява за сметка на другия(звук или картина). А колко от кнцертите са ти на двд9!? Колко концерта на двд9 успяваш да откриеш в месеца!? А какво правиш след като си го записал на някое евтино двд, и след 2 месеца става за чистене на скреж от прозореца на колата.
"за кутийките и книжлетата " както казваш Стрен, това аз наричам хоби.
Поздрави



Тема Re: D.Gilmour-Remember that night, London, 2007нови [re: mitkocio]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.11.07 20:54



Или дуаллейър или на две ДВД5.
Не става дума за смачкване, имах предвид че при копиране на ДВД (или СД), то загуба на качество няма...не говоря за сваляне от лента или за ДВД рип до дивекс.

От доста време в Арена и в Замунда се качват ДВД9, ако такъв е и оригинала - и музика, и филми






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.