Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:26 22.06.24 
Музикални
   >> Pink Floyd
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Относно обложките на албумите?  
Автор galche (непознат)
Публикувано06.01.07 23:37



Искам да попитам дали някой знае какво означават обложките на албумите Wish you were here и Animals?
Предварително ви благодаря



Тема Re: Относно обложките на албумите?нови [re: galche]  
АвторДaмянckи (Нерегистриран)
Публикувано07.01.07 01:00



ми вгледай се докато слушаш текста и музиката
сама ще почувстваш какво е посланието им към теб
(може би си имат някаква история, но аз не съм запознат. Знам, че прасето от обложката на Animals се е отвързало и се е реело дълго над Лондон

)



Тема ...нови [re: galche]  
Автор VlOLATORМодератор (черен)
Публикувано07.01.07 01:25



И двете обложки са на Storm Thorgerson - основен автор на арт уърка на Pink Floyd през годините. Гениален художник-фотограф, който има огромна заслуга за мистичната магия, която витае около групата.
Можеш да научиш повече за него



Обложката на "Wish you were here"...



...е прекрасна визуализация на концепуалната тематика на албума. В смисъл - тъгата по погубения артист и причините за това, той доброволно да иска да избяга от машината на шоубузнеса.
Конкретно обложката показва как мениджър и артист сключват сделка, ръкостискайки се, на фона на някакви бутафорни халета отзад /студия/. Артистът, продавайки се и сключвайки договор, който да слага рамки на изкуството му - изгаря в огън!

Най-пряка препратка тази обложка има с тематиката и текста на песента "Welcome To the Machine"

Обложката на "Animals"...



..е доста по-абстрактна и символистична като смисъл, но естествено пак има непоклатима връзка с отново концептуалната тематика на самия албум.
Този път изображението е свързно пряко с песента, която слага рамката на историята - "Pigs on the wing".
В песните от "Animals", Роджър Уотърс оприличава различните типове хора, на различни животни - кучета, прасета, овце. Летящото прасе е символ на абсурда, в който човекът се е превърнал, а нелепо грозната фабрика, символ на абсурда, който същият този човек си е построил, в който работи и сред който живее.
Поставено в компанията точно на индустриалните комини на тази отвратително грозна фабрика /която между другото си е реална сграда в Лондон и си е там до днес/, правят абсурдите около самозабравилия се ЧОВЕК - ЖИВОТНО, още по-фрапантни.



--------------------------------------
дори и сянката ми вече с тебе диша...

Редактирано от VlOLATOR на 07.01.07 17:19.



Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор galche (непознат)
Публикувано07.01.07 02:47



Много благодаря за отговора.Друго е някой да ти отговори по този начин и така да ти затвърди подозренията ти, особено като е формулирано кратко и ясно.А и
Storm Thorgerson е нещо ново за мен,но определно ме заинтригува





Тема ...нови [re: galche]  
Автор VlOLATORМодератор (черен)
Публикувано07.01.07 11:41



"Много благодаря"

...моля!



Бъди здрава и не се колебай да се вкопаваш в магията на Пинк Флойд, колкото се може по-дълбоко! Това е едно от малкото смислени неща, което човек може да направи в живота си и които могат да го променят в качествена посока!

--------------------------------------
дори и сянката ми вече с тебе диша...

Редактирано от VlOLATOR на 07.01.07 11:44.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.