Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:49 22.06.24 
Музикални
   >> Pink Floyd
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор vogelfrei (София-окръг...)
Публикувано17.12.06 23:06



Все си мисля, че е добре понякога да разсъждаваме отвъд пристрастията си. Един не го кефи Рейдиохед и смята дуум метъли като Анатема за по-близки до Флойд. Друг го кефи Бийтълс и не може да приеме, че те са отявлен пример за историческа случайност. Теб пък не те кефят пънка, ДиСи и Нирвана и отричаш значението им за рока. Ми не става така.

За влиянието на ДиСи (и директно, и индиректно) върху целия рок е безсмислено да спорим. За това, че чистият рок е онова, което съм описал (и естествено намеква за блус, нали това е коренът) - също.

...София-окръг и Пазарджик.


Тема ...нови [re: vogelfrei]  
Автор VlOLATORМодератор (черен)
Публикувано18.12.06 00:15



"Все си мисля, че е добре понякога да разсъждаваме отвъд пристрастията си."

Моите лични пристрастия са моята крепост!



Изградил съм ги в резултат на дълги години искрено отдаване на музиката, слушане, търсене, както и на куп лутания и залитания!....и в резултат на вродения ми и съвсем не по-маловажен изострен слух за доброто.

Аз не предпочитам да съм методолог. Предпочитам да съм себе си, а именно - влюбен в музиката юнак. И като такъв - съм сляп по отношение на пристрастията си. И в същото време съм убеден в абсолютната им меродавност по отношение на моя свят

Ти си изключително сладкодумен и адски много ти се радвам, но шансът да ме убедиш в нещо, за което имам изградено мнение преди това, е никакъв

И това го знаеш прекрасно, защото си ме чел достатъчно. Спортуваш ли в момента?


ПП. Баси, как живна тоя клуб....51 мнения за 7 дена! Tова не е било от 3 години




-------------------------------------------------
...и върху теб тека!

Редактирано от VlOLATOR на 18.12.06 00:20.



Тема ...нови [re: Дaмянckи]  
Автор Яcминa (Д.)
Публикувано18.12.06 14:33



...и тук-там прозира финала на "Балада за комуниста";)

иначе за класирането в течения - напоследък често си пускам прогресив-радиото и все повече стигам до извода, че с този термин е наречено всичко, на което не се е измислило някакво определение.

Моята любов е моята лавина.

Редактирано от Яcминa на 18.12.06 14:34.



Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано19.12.06 10:43



Първо, продължавам да твърдя, че всичко има смисъл. Второ, депресията не винаги е творческа. Камо ли пък вкусна. Чрез нея или се издигаш, или оскотяваш. Лошото е, че човек не винаги може да се издърпа сам за косата. Всъщност, точно на теб ли го говоря... Ай нема нужда.

За изкуството си прав (като че ли очакваше друг отговор).

The grass was greener...


Тема радиотонови [re: vogelfrei]  
Автор Яcминa (Д.)
Публикувано19.12.06 20:48



току-що ми пусна Yes - "Children Of Light"

за момент си помислих, че е някакъв неслушан досега от мен Флойд това.
...явно имаш право.

Моята любов е моята лавина.


Тема Re: similar to:нови [re: Яcминa]  
Автор gu6terica (zelena)
Публикувано21.12.06 15:06



Голяма приказка е станала тук. Много се радвам и ми се ще и аз да рекна нещо.
То за прилика и дума да не става, ама нали са англичани … Jethro Tull, пък са и готини



Тема Re: similar to:нови [re: gu6terica]  
Автор Дaмянckи (инж.-куфражист)
Публикувано24.12.06 17:32



Вярно е, че няма нищо общо!

С изключение на това, че са готини! Свързвам ги с Флойд заради много познати, според които са в SIMILAR TO...


Hate hate hatred for all
No matter what you believe
Don't believe in you - and that's true

Тема Re: ...нови [re: Яcминa]  
Автор Дaмянckи (инж.-куфражист)
Публикувано24.12.06 17:41



ха-ха-ха! май това е много близко до истината определение за Прогресив!



абе к'во ни пука кое на к'во прилича, нали важното е да ни кефи. от композиране и свирене изобщо не отбирам, но е ясно, че има моди и течения във всички музики, както и, че доста музиканти са И фенове, което няма как да не проличи в песничките им. напоследък се чудя, не ги ли е страх музикантите да слушат музика? не се ли притесняват, че може абсолютно несъзнателно да взаимстват отнякъде...

Hate hate hatred for all
No matter what you believe
Don't believe in you - and that's true

Тема ...нови [re: Яcминa]  
Автор VlOLATORМодератор (черен)
Публикувано04.01.07 10:16



...в момента слушам тоз шедьовър:



и се сетих за темата!

По-флойдски албум от този,....едва ли съществува в музиката. И най-хубавото е, че не става въпрос за имитация или копиране на идеи и теми. Просто миризмата е същата....Дори се замислих дали да не сменя подредбата в "класацията" си по-горе, защото там сложих The Alan Parsons Project чак на 5-то място.
Ама, хайде - няма. Казана дума - хвърлен камък, нали така!

Ако някой от четящите и пишещите тук, особено пък сред вълнуващите се от тази тема, е пропуснал "I ROBOT" - препоръчвам най-горещо! Ще порази ушите и мозъчетата ви, гарантирано.

--------------------------------------
дори и сянката ми вече с тебе диша...

Тема дамм...нови [re: VlOLATOR]  
Автор Яcминa (Д.)
Публикувано05.01.07 12:01



вчера беше много Алан-Парсънски ден...не знам за теб, но при мен има такива дни - просто се събуждам, вдишвам бистротата навън, и си слагам в ушите нещо парсънско :)

...а да - задължително трябва да има слънце, но да е студено. и прозрачно. ...звънко някак.



Моята любов е моята лавина.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.