Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 23.06.24 
Музикални
   >> Pink Floyd
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: здравей,нови [re: Яcминa]  
Автор vogelfrei (София-окръг...)
Публикувано16.12.06 18:53



В отговор на:

не съм много съгласна с мнението ти, че тия "симилар ту" са правени само на базата на това какво друго слушат феновете, освен Флойд




Доколкото знам, точно на тази база се правят симиларититата. Иначе как да си обясним, че се сменят периодично?

В отговор на:

затова ми стана интересно - ако ти работиш в Ласт ефем и са ти дали задача да напишеш 5 симилари - сиреч - нещо подобно и нещо като препоръка към слушащите - точно Йес и Ръш ли ще сложиш в петте?




Да? Това беше смисълът на постинга ми. :)

...София-окръг и Пазарджик.

Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор vogelfrei (София-окръг...)
Публикувано16.12.06 18:58



Хард-рок има отпреди ДиСи, факт. Само че е факт и следното: при всички изброени от теб, хард-рокът е ангажиран с конкретна социална, а често и музикална мисия, затворен е жанрово. ДиСи са единственото рок явление, при което рокът е съвършено чист и оглозган както музикално (три акорда, куплет-припев-куплет и по средата соло а ла Чък Бери), така и културно (никаква податливост на каузи, музика за кеф и т.н.).

...София-окръг и Пазарджик.


Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.12.06 19:02



Някакви доводи, доказващи "факта"?

Или го дефинираш аксиоматично...почти теологично?

Айде, разбрах, че не съм улучил термина...да го кажа по научному - да се сещаш за по-чиста еманация на хардрока от Big gun? Или че Big gun е квинтесенция на хардрока?

ПП: Не се впрягай излишно...АС/ДС са измежду най-любимите ми групи и точно определението "дървари", хвърлено просто така, без никаква обосновка, ме накара да се намеся. Всъщност ми е все едно кой как възприема музиката на тези или онези...щом на мен ми харесва, значи всичко е ОК.

ППП: По темата...изключвайки АРР, най-флойдовски звучащи парчета съм чувал от Future sound of London и донякъде от The ladder.

Редактирано от Cтepн™ на 16.12.06 19:03.



Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано16.12.06 19:03



Добре, вече знам за поне един ученик на Гилмор



За Цепелин продължавам да твърдя, че в никакъв случай не са неразвиващи се. Ама то така мое да си продължаваме още дъъъъъъълго... Какво е разстоянието от Communication Breakdown до Carouselambra? Ако това не е развитие, не знам какво Е

Иначе, четох, ама малко разцентровано, сори (опитвах се да гледам в две непресичащи се прави, ама те все се пресичаха)

Нямаше да се изкуша да се обадя, ако темата не ме забавляваше. Така че естествено нищо от това не е на сериозно

ПП. Бай дъ уей, Anathema е една доста интересна група. Започват със смъртнишки дет (първото им демо например няма кво да го коментирам) и еволюират до такава степен, че се чудя как още не са се преименували... Па и други банди, като Paradise Lost да речем, или Tiamat.

The grass was greener...

Тема Re:нови [re: vogelfrei]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано16.12.06 19:05



А защо не и нещо от рода на Van Der Graaf Generator и King Crimson?



The grass was greener...

Тема Re:нови [re: Thunder lnc.]  
Автор vogelfrei (София-окръг...)
Публикувано16.12.06 19:21



Разбира се, и двете са близки до Флойд и ги обожавам. Обаче ако ги сложим, ще признаем, че Флойд са (симфо)-арт-рок група, или "прогресив", както неточно наричаме симфо-арт рока. Ако говорим само за Уотърс, той е кристален прогресар - луд гений, който трябва да бъде усмирен от групата си. Иначе какво се получава? Radio K.A.O.S. Лудница.

Онова, с което Флойд надвишават (или поне преминават отвъд) "прогресива" е сблъсъкът между таланта на сложното при Уотърс и таланта на простото при Гилмор. Традицията на Уотърс срещу новаторството на Гилмор. Интровертният Уотърс и екстравертният Гилмор. И т.н. Затова и не съм сложил само прогресив групи, при все че Флойд са органично свързани с парадигмата прогресив.

...София-окръг и Пазарджик.


Тема Re:нови [re: vogelfrei]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано16.12.06 19:33



Нали все пак ключовата фраза беше similar to:



Да се придържаме към този формат, или към условието на задачата, така да се каже.

Представи си какво щеше да се случи, ако Сид не се беше самоунищожил целенасочено, за да достигне звездите... или поне не толкова рано. Всъщност, всичко има смисъл. Ако не бе станало така, нямаше да се роди Wish You Were Here. И т.н.

The grass was greener...

Тема ...нови [re: Thunder lnc.]  
Автор VlOLATORМодератор (черен)
Публикувано17.12.06 12:32



"Добре, вече знам за поне един ученик на Гилмор "

хеххе, не е само един. Където чуеш китарата да звучи като не-китара

..., туй е гилморов последовател

"Какво е разстоянието от Communication Breakdown до Carouselambra? "

Във всеки случай не е като разстоянието между "Julia Dream" и "Pigs"

"ай дъ уей, Anathema е една доста интересна група. Започват със смъртнишки дет (първото им демо например няма кво да го коментирам) и еволюират до такава степен, че се чудя как още не са се преименували."

ooo, Anathema са чудовищно яки. Една от най-слушаните от мен групи в последната година. Заедно с Pain of Salvation.

При Анатема нещата се случват след като Винс Кавана застава на кормилото и поема нещата в свои ръце. От безинтересен дуум метъл еволюират до нещо, което не мога да определя стилово. Което само по себе си говори колко е привлекателно. Всъщност няма абсолютно никакво значение какъв е стилът, важното е че подходът на момчетата е толкова прогресивно-алтернативен, колкото не може да бъде. Ако в момента ме попитат "Дай ми пример за истински душепогубваща, депресарска и мрачна музика" - без да се замислям ще отговоря - Anathema

Слушал ли си кавърите им на "Comfortably Numb" и "Wish U were here"?

-------------------------------------------------
...и върху теб тека!

Редактирано от VlOLATOR на 17.12.06 12:43.



Тема Re: similar to:нови [re: Яcминa]  
Автор Дaмянckи (инж.-куфражист)
Публикувано17.12.06 12:32



темата за прилики е забавна.
ама в к'ви анализи сте се впуснали, стилови определения... баси, аз не разбирам нищо от ноти, не мога да класирам Флойд в няк'во "арт", "прогресив" или друго течение. и не смятам, че трябва да слушам непременно Мерилиън, щом съм луд по Флойд. нито пък Дриим Тъътър. последните са ми блудкаво-скучни.

единствената група, която съм чувал и много яко е гепила от Пинк Флойд са Дъ Янг Годс. т'ва е хибрид от Флойд и Доорс.

а с Кинг Кримсън пък абсолютно ник'ва прилика не съм чул (може да не съм слушал подходящия албум де)

та много забавна е темичката


чета все едно литературни анализи на "На прощаване"

Hate hate hatred for all
No matter what you believe
Don't believe in you - and that's true

Тема Re:нови [re: Thunder lnc.]  
Автор Дaмянckи (инж.-куфражист)
Публикувано17.12.06 12:33



перверзно прав си, мамка му!



Hate hate hatred for all
No matter what you believe
Don't believe in you - and that's true


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.