Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:09 22.06.24 
Музикални
   >> Pink Floyd
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано16.12.06 00:13



Gilmour - школа? (за какво?)

Zeppelin & Doors - праволинеен блус рок? (Zeppelin - неразвиващи се?)

Тука се включиха групи, дето някои хора харесват покрай Флойд, ама това не означава, че непременно трябва всички да се мерят коя е по-по-най (камо ли пък в коя от тях може да се намери някакъв намек за Флойд).

Като музика Депеш и Флойд нямат нищо общо... но като дълбочина - да, до известна степен могат да се сравняват. Всъщност, Депеш няма нужда да се сравняват с Флойд. Достатъчно велика група са и без това.

The Cure? Много са далеч от Флойд.

U2 също не виждам какво общо могат да имат с Флойд, въпреки че са ми една от любимите групи, но това не означава, че ще тръгна да търся прилики...
щото такива и тук просто няма.

Да не би случайно да имаш предвид Dream Theater?

И така: Няма все още група, която да наподоби или наследи в каквато и да е степен Флойд. Свиквайте, защото това просто не може да се случи.

Редактирано от Thunder lnc. на 16.12.06 00:45.



Тема Да,нови [re: Яcминa]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано16.12.06 00:43



определено има U2 (примерно нещо от рода на Where The Streets Have No Name), но какво от това? Вече (почти, надявам се) всичко е измислено. Нормално е да се открият разни фрагменти и дребни влияния оттук-оттам. So What?

The grass was greener...


Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.12.06 10:42



и дървари като AC/DC

гениално определение,няма що...да се сещаш за по-автентичен хардрок от Big gun?
Да беше сложил и Пърпъл при дърварите, що ли?



Тема ...нови [re: Thunder lnc.]  
Автор VlOLATORМодератор (черен)
Публикувано16.12.06 12:36



"Gilmour - школа? (за какво?) "

Дейвид Гилмор превръща китарата от силов инструмент /основно изразно средство на рок-а/, с който се правят подложки, държат се рифове, акорди и солца..., в основно средство за разпръскване на емоция. Ама не тази емоция, която Хендрикс, Клептън и Пийт Таушенд са дефинирали преди това.

По-друга една, космическа, далеееееееч по-дълбока...и ако щеш - лирична. Дейвид видоизменя доброто старо блус соло, от което дори Хендрикс не успява да се абстрахира съвсем, и го прави неузнаваемо.

Той постига това с особения си начин на звукоизвличане и най-вече с въображение. Не просто свири тона, а го изстисква до последната капчица чувство, което е способен да открие там. Цикли на него, гъделичка го, мачкоти го докато го изтощи.
Слушал си хиляди пъти китарните линии в "Shine on you crazy diamond" или "Echoes", не се ли изумяваш, отново и отново, как е построено това нещо? То няма логика.
Това не е рок, Тънди, това е магия.



В този ред на мисли, според мен, другарят Гилмор е школа за мислещи китаристи, които не свирят тоновете, а ги рисуват. Най-добър ученик - Стив Ротъри.


"Zeppelin & Doors - праволинеен блус рок? (Zeppelin - неразвиващи се?) "

Казах че са "праволинеен блус рок в сравнение с Pink Floyd"!!!

Аз мисля преди да напиша нещо, много често знам какви ще са реакциите, така че гледам да подплътя внимателно тезата си, за да не се налага да я защитавам излишно.
В сравнение с Флойд, 98% от групите са праволинейни и не търпят кой знае какво развитие. The Doors и Led Zeppelin са в това число. Много са ми любими, особено вторите, но дори и те, от първото до последното парче, което свирят под това име, си праскат блусец. И в това няма абсолютно нищо лошо. Напротив.
В праволинейния блус има страшно много чар и една почти необяснима универсалност. То и затуй именно той успя да стане основа на всичката струваща си музика след 50-те. Тук обаче говорим за нещо друго.

"Като музика Депеш и Флойд нямат нищо общо... но като дълбочина - да, до известна степен могат да се сравняват. Всъщност, Депеш няма нужда да се сравняват с Флойд. Достатъчно велика група са и без това. "

Естествено че "като музика" нямат нищо общо. Аз казах същото.
Попитаха ме /нарочно ме провокираха/, затуй си позволих да ги сложа на една плоскост. Като отново подчертах, че подобни сравнения са абсолютно безсмислени.
И не стравнявах музиките им, сравнявах значението им, мястото им в музиката, влиятелността.



"Да не би случайно да имаш предвид Dream Theater? "

Не.


"Няма все още група, която да наподоби или наследи в каквато и да е степен Флойд. Свиквайте, защото това просто не може да се случи. "


Именно с това започнах! Ти чете ли, бе Тънди, изобщо!?

Ако бях подходил така серт, тази тема, или поне този клон от темата, нямаше да го има. А аз се забавлявам

Де се изгуби, бе ти!? Поздрав с "Black" на Pearl Jam

-------------------------------------------------
...и върху теб тека!

Редактирано от VlOLATOR на 16.12.06 13:50.



Тема ...нови [re: Cтepн™]  
Автор VlOLATORМодератор (черен)
Публикувано16.12.06 12:49



"гениално определение,няма що"

Чак пък гениално.

Това е просто факт, не съм се напъвал да го измъдря

"да се сещаш за по-автентичен хардрок от Big gun?"

Разбира се! Автентичен хард рок има 5-10 години преди AC/DC изобщо да се прощъпулят.
Кво ти парчета, за цели албуми се сещам. Хвани средните The Beatles, The Who, ранните Black Sabbath /особено/, следродевънсовите Dееp Purple...да не изброявам, много са.

Е и?

-------------------------------------------------
...и върху теб тека!

Тема ...нови [re: Cтepн™]  
Автор Яcминa (Д.)
Публикувано16.12.06 14:09



не дървари - шафЙори!...просъскал агентът фашист



Моята любов е моята лавина.

Тема ...нови [re: Thunder lnc.]  
Автор Яcминa (Д.)
Публикувано16.12.06 14:12



Няма все още група, която да наподоби или наследи в каквато и да е степен Флойд. Свиквайте, защото това просто не може да се случи

...айде пак балада за комуниста ;)



Моята любов е моята лавина.

Тема ...нови [re: Thunder lnc.]  
Автор Яcминa (Д.)
Публикувано16.12.06 14:16



нищо бре, само го дадох за пример, че го чух.
иначе - провокацията работи с пълна сила :)

и в много посоки би могла да избие, което е всъщност целта..

Моята любов е моята лавина.


Тема здравей,нови [re: vogelfrei]  
Автор Яcминa (Д.)
Публикувано16.12.06 14:27



не съм много съгласна с мнението ти, че тия "симилар ту" са правени само на базата на това какво друго слушат феновете, освен Флойд. щото по тая логика можеше и Елвис Пресли да е там и кой ли още не.

като гледам симиларите на други групи - виждам приликите веднага - просто за Флойд е доста по-различно и въпрос на по-задълбочено изследване. обяснимо защо.
затова ми стана интересно - ако ти работиш в Ласт ефем и са ти дали задача да напишеш 5 симилари - сиреч - нещо подобно и нещо като препоръка към слушащите - точно Йес и Ръш ли ще сложиш в петте?

Моята любов е моята лавина.

Редактирано от Яcминa на 16.12.06 14:28.



Тема Re: ...нови [re: Яcминa]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано16.12.06 18:51



Аре сега балада за кумуниста



За мен Флойд са също толкова неподражаеми и неимитируеми, колкото за теб ДиСи са шофьори.

The grass was greener...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.