Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:19 23.06.24 
Музикални
   >> Pink Floyd
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Олеле!нови [re: the_alchemist]  
Автор Seaborn (Aeronnen Tull)
Публикувано13.12.06 03:22



В отговор на:

а си мисля, че който слуша Флойд, няма как да не хареса и Депеш...знам, че и ти така...а дали не и Кюър?

Не прекаляваш ли малко, а?




Мдааааа...

Ясмина, индивидуални са нещата. Може да си луд Флойд фен, а да не харесваш Цепелин. Зависи от това как ще интерферира с мозъчните ти вълни (разбирай душевните). Дали ще си потрепват в хармония, дали ще се получи дисонанс (от неприятния тип) или пък ще избухне резонансово увеличение на амплитудата, водещо до балженно пръсване на главата от кеф. Аз, например, мразя групи, на които вокалът пее с аграрен или докерски акцент или тембър (няма връзка с горе-изброените групи). ;)) Понякога и малкото камъче преобръща каруцата.

Редактирано от Seaborn на 13.12.06 03:23.



Тема Re: ...нови [re: Seaborn]  
Автор meryl (streep)
Публикувано13.12.06 08:50



Хм, не знам как да обясня какво имам предвид, наистина

Някак като че ли откривам подтекст в самата музика на Флойд, докато при Бийтълс нещата ми звучат по-буквално. Оф, рискувам да кажа някаква глупост като обяснявам така, то си е начин на възприемане и чувствителност. Наистина, невъзможно е да се прави съпоставка между две такива групи, това което исках да кажа с 2 думи е, че не са ми similar to една на друга
Това парче за което говориш не мога да го изтегля от работа, довечера като се прибера ще го чуя :)



Тема :))нови [re: the_alchemist]  
Автор Яcминa (Д.)
Публикувано13.12.06 13:25



Прекаляването ми е Приоритет в Програмата за Усвояване на Света



Моята любов е моята лавина.

Тема внови [re: VlOLATOR]  
Автор Яcминa (Д.)
Публикувано13.12.06 13:32



"Take it Back" ги открих Ю2, айде сега линчувайте ме



Моята любов е моята лавина.

Тема я кажи сега,нови [re: Seaborn]  
Автор Яcминa (Д.)
Публикувано13.12.06 13:36



кои са тези докери и аграри според теб, че ми стана забавно :)

Моята любов е моята лавина.


Тема Re: ...нови [re: meryl]  
Авторpfyd (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 18:53



''Някак като че ли откривам подтекст в самата музика на Флойд...''

Това,което казваш е съвсем правилно,аз също го чувствам по този начин,този подтекст се крие както в думите,така също и в самото звучене,в самата музика като композиция,като наи-интересното е,че точно този подтекст,за който говориш е различен за всеки отделен човек.
За пример бих дал The Great Gid in The Sky,никакъв текст просто един неземен вокал,и доброто старо пиано... :) Нямам думи да опиша асоциациите,които изникват в главата ми и които ми създава тази песен ...



Тема Re: similar to:нови [re: Яcминa]  
Автор vogelfrei (София-окръг...)
Публикувано14.12.06 22:46



Здравей. Тия "симилар ту" са правени, доколкото знам, на базата на това какво друго слушат феновете, освен Флойд. А това е доста различно от твоя въпрос - "кои други групи звучат като Флойд".

Какви са моите асоциации на тема Флойд?

- психеделия: с помощта на Баретските флойдни рокът излиза от началното си състояние (психеделията) и започва своето жанрово многообразие. Флойд са отговорни за дефинирането на рока и разделянето му на различни видове рокчета, които познаваме и до днес. Коя е групата, която е извършила подобна революция, дори в по-голяма степен от Флойд? Велвет Ъндърграунд.

- прогресив: музикалната мода, която избухва веднага след осъзнаването на рока като такъв (което става с дебютния албум на Велвет и Нико), е прогресив рокът. Прогресивът - това е техниката на приготвяне на супата, наречена психеделия. Уотърс е прогресар по дух. "A Saucerful of Secrets" (един от най-любимите ми албуми, при това един от най-подценяваните флойдски) пък съдържа целия прогресив in a nutshell. Коя е групата, която дефинира прога и е негов най-достоен знаменосец? Кинг Кримсън.

- перфекционизъм: технически гений, изпипан звук, талант при аранжирането, необичайни звукови решения, използване на живи звуци, Аби Роуд... Алан Парсънс Проджект

- композиране: удължени и сложни композиции, разточителство, смяна на темите, свирня, мултиинструментализъм, обогатени с плутоний сола, функционално използване на клавирите и нетрадиционните за рока инструменти... Йес

- завземане на територии: за Флойд няма непознат стил в рока. Чрез тях (макар и не само) блусът съзнателно се трансформира в рок. Не несъзнателно, както при Дорс, Грейтфул Дед или Джеферсън Еърплейн. При тях може да видим как авангардни техники като нойза и готика си взаимодействат с образци на класическия, същински рок. Що? Щото именно Флойд са дефинирали класическото в рока.

Флойд е групата, която еднакво добре въплъщава принципите на албумния рок и на арена рока - с концептуалните и завършени албуми от една страна и със съвършените си концерти (особено без Уотърс) от друга. Точно от тях тръгват (макар и в незряла форма) екстремните жанрове - с "Ummagumma", който изпреварва съзнателния старт на екстремизма (първия Сабат). И т.н. Коя друга група може да се похвали с такова стилово и техническо многообразие? Ръш

За някои споменати връзки:

С Депеш, Кюр и Ю Ту - абсурд. Всички тия притежават силна пънк жилка, в най-общия, парадигмален смисъл на пънка. Флойд принадлежат на парадигмата "прогресив", макар талантът им да надвишава базисния прогресив жанр, а именно "арт-рока".

С Рейдиохед - да, най-флойдската пост-рок група. Дори Йорк има кавър на "Wish You Were Here". Обаче поне толкова важно влияние за Рейдиохед е Ръш, от които колегата е взимал с шепи. И не само Ръш. Рейдиохед са силно повлияни от Кокни Ребел, Ти-рекс и целият останал глем-пред-пост-пънк.

С Бийтълс - да, ако се има предвид, че и Бийтълс, и Флойд са пред-рок групи, които с течение на времето стават пост-рок. Но генерално погледнато двете нямат нищо общо - нито като техника, нито като подход. Освен това Бийтълс имат почти нулево музикално и грамадно културно значение, докато при Флойд геният се състои почти изцяло в музиката. Музиката...

И т.н.

...София-окръг и Пазарджик.

Редактирано от vogelfrei на 14.12.06 23:00.



Тема Re: similar to:нови [re: vogelfrei]  
Автор Seaborn (Aeronnen Tull)
Публикувано15.12.06 00:27



В отговор на:

Освен това Бийтълс имат почти нулево музикално и грамадно културно значение...




Най-абсурдно грешното мнение, която съм виждал от доста време!
Иначе хубав пост като цяло.

Редактирано от Seaborn на 15.12.06 00:32.



Тема Re: similar to:нови [re: Seaborn]  
Автор vogelfrei (София-окръг...)
Публикувано15.12.06 01:27



Обори го тогава.

...София-окръг и Пазарджик.


Тема Re: similar to:нови [re: vogelfrei]  
Авторckpaпa (Нерегистриран)
Публикувано15.12.06 12:26



Най-флойдската пост флойд група е Anathema, а не Рейдиохед. Освен това радио тиквите вече правят ембиънт. Скоро ще му викаме DJ Йорк.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.