Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:41 28.04.24 
Музикални
   >> Pink Floyd
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Пинк Флойд без Р. Уотърс!?!нови  
Автор пo-тъpпящ ()
Публикувано16.07.06 14:43



що така на мен ми се струва, че пинк флойд без Роджър Уотърс са нищо? а momentary lapse of reason в сревнение с албумите от 70-те + the final cut /всички правени почти изключително от уотърс/ си е една приятна "естрадна" тава

Редактирано от VlOLATOR на 25.07.06 13:02.



Тема ...нови [re: пo-тъpпящ]  
Автор VlOLATORМодератор (Harry Angel)
Публикувано17.07.06 11:01



"що така на мен ми се струва, че пинк флойд без Роджър Уотърс са нищо?"

Струва ти се така, защото най-вероятно си велик музикант, който може с лекота да напише и изсвири по-добри албуми от "A Momentary Lapse of reason" и "The Division Bell"!!??
И също, защото си човек, който може да направи с лекота мега турнета, далеч по мащабни и качествени от "Delicate sound of thunder" и "P.U.L.S.E."!?



Сигурно затуй така ти се струва!

Да не си Пол Маккартни?? Боно?? Кийт Джарет? Джак Брус? Клептън?

Щото ако не си....и твърдиш, че гореспоментатите шедьоври са "нищо", значи просто си музикално неграмотен и доста неосведомен!

-------------------------------------------------
I know who I am!

Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор пo-тъpпящ ()
Публикувано17.07.06 11:35



е, верно, че съм се поизхвърлил с тва дет казах "нищо", но според мен причината, която този клуб съществува е роджър уотърс. Той е направил всичко, което ги отличава от другите. И не бих казал, че "A Momentary Lapse of reason" и "The Division Bell" са шедьоври - добри са, да, но шедьоври са The Dark Side of the Moon, Wish You Were Here, The Wall, The Final Cut ... The Pros and Cons of Hitchiking.

PS Не се заяждам - наистина вярвам в това, което казвам. И ми е гадно, че някак геният на уотърс отстъпи на склонността към шоубизнес на гилмор и другите. мое мнение все пак, но ще се радвам, ако някой е съгласен с мен



Тема ...нови [re: пo-тъpпящ]  
Автор VlOLATORМодератор (Harry Angel)
Публикувано17.07.06 12:05



Тук всички сме фенове на Роджър Уотърс...и няма нужда нужда да бъдем убеждавани допълнително в това, че той е един от най-големите в рок музиката! Че е основният креативен двигател във Флойд. Особено пък чрез довода - "без него работите не стават"!

Баш си стават. И чест им прави, че в двата албума без него, успяват да преодолят предишното звучене....и да създадат ново, макар и по-мелодично, по-слушаемо, а оттам - по-комерсиално!

Аз съм върл фен на Роджър Уотърс. За мен, той е най-влиятелният жив музикант на планетата.

Но Флойд нямаше да са Флойд...ако не се беше случил емоционалният и най-вече музикантският сблъсък с Дейвид Гилмор.
Саркастичното и мистично присъствие, водевилното, дори мюзикълно музициране,...алтернативността, мрачността, съчетани с неповторимия поетичен талант на Роджър......., срещу омайно-чистата рок естетика, фината мелодичност, нежност, меланхоличност и уникално елегантен стил на свирене на Дейвид. Именно в този сблъсък се родиха класическите албуми на Флойд..., не само заради едното или другото!

Една птичка пролет не прави , а Дейвид, Рик и Ник доказаха по най-убедителния начин, че могат да се справят прекрасно и без Уотърс.
Какво по-убедително нещо от концерта P.U.L.S.E.??? Неудачници не могат да сътвoрят подобен ВЗРИВ! Защото P.U.L.S.E. не е концерт...той е ВЗРИВ!
Неудачници не могат да създават химни като "On The Turning Away", "Marooned", "High Hopes", "Sorrow" и прочие...

Няма незаменими хора!

-------------------------------------------------
I know who I am!

Редактирано от VlOLATOR на 17.07.06 14:10.



Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор пo-тъpпящ ()
Публикувано17.07.06 14:52



може би наистина преувеличавам. пък и не съм имал щастието да присъствам на P.U.L.S.E.

писах тук просто, понеже ми се струва, че малко незаслужено от музикална гледна точка дейвид гилмор остана харизматичната фигура, а сега ако питаш някой 20 годишен, хич и няма да е чувал за роджър уотърс.

не ща да казвам, че албумите след него са слаби, нито пък да ги набеждавам в комерсиалност. все пак мисля, че разликата м/у уотърс и гилмор е доста по-голяма, отколкото м/у макартни и ленън.

обратно на тебе май ще си остана с убеждението, че р. уотърс е незаменим, но не съжалявам, че се включих в клуба, щото и ти като, че ми помогна малко да си сваля капаците





Тема ...нови [re: пo-тъpпящ]  
Автор VlOLATORМодератор (Harry Angel)
Публикувано17.07.06 16:16



"..., но не съжалявам, че се включих в клуба..."

разбира се, че няма да съжаляваш!



Добре дошъл!

-------------------------------------------------
I know who I am!

Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор пo-тъpпящ ()
Публикувано17.07.06 16:42







Тема Re: пинк флойд без р. уотърс!?!нови [re: пo-тъpпящ]  
Автор niktopchev (непознат)
Публикувано19.07.06 10:11



Естествено, харесвам Дейвид Гилмър, но и аз мисля, че характерното, това което отличава Пинк Флойд от другите, се дължи най-вече на Роджър Уотърс. Без него абумите на Пинк Флойд (а и на Д. Гилмър) са много добри, но не ги намирам за велики. Имах щастието да гледам Роджър Уотърс на живо на 01.07.2006 в Хайд Парк (Лондон). Концертът беше невероятен, атмосферата и цялата организация - изключителни. Музикантите бяха просто перфектни, гостуваше и Ник Мейсън (във втората част на концерта) - The Dark Side of the Moon беше изсвирена направо 1:1 с албума. Звукът беше просто убийствен - много силен и в същото време ясен и чист; чуваше се всеки инстумент, всеки звук. Въпреки че само един час преди началото на концерта Англия отпадна от Световното по футбол, публиката беше страхотна, пееше всяка една песен с Роджър. Това, което леко ме изненада бе популярността на песните от The Final Cut. Това е един от най-любимите ми албуми, но по принцип мислех, че не е чак толкова популярен. Всъщност, ако е интересно, сигурно си заслужава да отворим нова тема за концертите на Роджър това лято в Европа.



Тема Re: пинк флойд без р. уотърс!?!нови [re: пo-тъpпящ]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано19.07.06 14:44



Ми струва ти се, защото си фен на Уотърс :-)
Аз пък съм от другата страна - The Final Cut и соловите на Уотърс ми приличат на рецитал на Недялко Йорданов - безкрайно еднообразно мрънкане на уж значими теми - и докато лирическата страна е на ниво, там няма почти нищо музикално - то просто е останало в китарата на Гилмор. А за мен музиката е повече китарата.
Сега обаче не ме разбирайте погрешно - страхотно оценявам приноса (и лидерството) на Уотърс към класическите албуми (71-79), но честно казано съм и доволен, че се махна от останалите, за да видим и чистата музикална страна на творчеството на групата - т.е. 87-95. (въх, тва звучи супер идиотски, ама нещо не успявам точно да си формулирам мислите :-)


Кажи баба тенкю

Тема Re: пинк флойд без р. уотърс!?!нови [re: Vladi]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.07.06 16:59



Абе Гилмор си е много добър, но великия е Уотърс.
Както и Шуми умее да кара, но шанпионът е и ще бъде Алонсо






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.