Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:16 18.05.24 
Музикални
   >> Pink Floyd
*Кратък преглед

Тема THE WALLнови  
Авторatomic_heart_mother (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 20:43



Predpolagam 4e vsi4ki ste gledali velikia film The Wall po muzikata na Roger Waters.Imam samo edin prost vupros.S edin priatel vuznikna spor - kakvo simvolizira mesomela4kata vuv filma v koiato hvurliat u4enicite.Molia vi se pomognete mi s niakakvo mnenie :D



Тема Re: THE WALL [re: atomic_heart_mother]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.02.06 21:20



Въпреки, че дефакто текстовете и музиката (без 4 песни) от Дувара са на Рожер Уотърс, то този албум официално се води на Пинк Флойд, не на Уотърс.

А вие спорите за най-явното внушение на филма, а и на албума - как средата заличава индивидуалността. Конкретно за мелачката - училището докарва децата до безличност (маските) и накрая ги смила за бъдещия им живот.
Точно както и бг-училищата, впрочем - навремето месомелачката в у-щата ни бяха всевъзможни тезиси и Априлска линия; сега - празните портфейли на мама и тати. И озлобени от живота даскали...точно както във филма - там бият с пръчка, тук - с незаинтересованост.



Тема Re: THE WALLнови [re: Cтepн™]  
Авторatomic_heart_mother (Нерегистриран)
Публикувано01.03.06 17:29



Stern iskam da ti blagodaria , za6toto sega sum siguren 4e az sum praviat vuv tozi spor.
Edinstveno i samo iskam da ti usporia mnenieto 4e THE WALL e na Pink Floyd.V deistvitelnost si prav ,no vsu6tnost vsi4ko e napraveno po proekt na Waters.Toi e zapo4nal tozi proekt sam i prosto drugite ot grupata sa go dorazvili suvsem malko.Vsu6tnost ima golemi sporove kolko sa u4astvali ostanalite 4lenove za suzdavaneto na tozi muzikalen fenomen nose6t grumkoto ime "THE WALL"MOje6 da proveri6 sam na "floydan.info" - interesen bulgarski sait za pink floyd.
Mejdudrugoto i men mnogo se opitvat da me ukrotiaat u4itelite.Vupreki 4e sum 7 klas - sum dosta buen i jiv blagodarenie na tezi magiosnici , kosmonafti , filosofi i o6te i o6te nari4a6ti se Pink Floyd.VEroiatno tova ti e poznato ot sobstvenia ti opit


BLAGODARIA TI




Тема ...нови [re: atomic_heart_mother]  
Автор VlOLATORМодератор (д-р Фостър)
Публикувано02.03.06 09:47



"Vupreki 4e sum 7 klas ..."


Браво, бре юнак седми клас, а има отношение към група като Pink Floyd. Чудесно!

Кой те научи на Флойд, кой ти ги показа? Баща? по-голям брат? Приятели? Интересно ми е, защото рядко се срещат толкова млади хора с отношение към тази група!

....и би ли писал на кирилица, ако обичаш, защото се чете трудно латиницата и по-неясно се изразяват нещата.

-------------------------------------------------
Заседанието продължава


Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Авторatomic_heat mother (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 20:01



Ми баща ми веднъж подреждаше старите си дискове и през ръката му мина Стената и ми каза "Вече ти е време!"И тогава се запознах най-общо с творчеството на Флойд.Дотогава бях чувал само Анадър Брик Ин Дъ Уол и наистина ми харесваше.Но тогава чух песни като Шайн он йор крейзи даймънд , Уиш ю уър хиър , Догс , Пигс он уингс , атомик харт мадър целия албум същото се отнася и за Дарк Сайд оф дъ муун ( сори че ги пиша на български ама нещо ми се развали английския на клавиатурата и нещо не мога да го опрая ) , въобще песни , чиито текстове те разплакват от радост и същевременно от мъка че не си ги чувал досега.Същата вечер не можех да заспа от удоволствието , от еуфорията в която бях изпаднал.Оттам нататък постоянно търся тази музика и когато мога я слушам и преоткривам , въпреки че това не е музика която може да се слуша всеки ден и именно за това вниамвам.



Тема Re: о-о,това е...машина за месо....нови [re: atomic_heat mother]  
АвторTpиoнa (Нерегистриран)
Публикувано22.04.06 21:40



В отговор на:

Същата вечер не можех да заспа от удоволствието , от еуфорията в която бях изпаднал.Оттам нататък постоянно търся тази музика и когато мога я слушам и преоткривам




Бравос! Ха така! Добре го каза.
За мен месомелачката е ежедневие, човече. Тя е не само алегоричен символ на подтискането на личностното творчество и свобода, но и предупреждение колко вредно е да се яде кайма, съответно-да се убиват животни...Аз живея в матрицата на месомелачката, няма спор, но това е за да науча нещо.



Тема Re: о-о,това е...машина за месо....нови [re: Tpиoнa]  
Автор Magicalworld (минаващ)
Публикувано22.04.06 22:30



Добре дошъл в магическия свят на Пинк Флоид сега ако си направиш труда да си свалиш дискографията и да изслушаш парчета като.
Comfortably Numb
Have a Cigar
Time
Echoes
Wish you were here
Sheep
One of these days
The hero's return
not now jonh
paranoid eyes
The final cut
Free four
The dogs of war
Learning to fly
If

Ех де да мога да се върна за първи път когато чух пинк флойд.



Тема Re: о-о,това е...машина за месо....нови [re: Magicalworld]  
Авторaтoмиk_xapт_мaдъp (Нерегистриран)
Публикувано23.04.06 20:19



Това за кого се отнася Magicalworld за мен или за Триона.

Нека ти допълня списъка с ДОГС не трябва да пропусакш такава опера и такава класика. Блясъкът на лудия ти диамант също е велика защо пропусакш тези песни , не зная

Новият албум на Дейвид Гилмор е великолепен!Точно в стил Пинк Флойд.Китари , вокали и мелодии напомнят за някогашният Флойд.Ако го намерите си го купете или изтеглете.



Тема Re: о-о,това е...машина за месо....нови [re: aтoмиk_xapт_мaдъp]  
Автор Magicalworld (минаващ)
Публикувано24.04.06 21:23



Разбира се, че за трионето става въпрос:).
Разбира се, че няма да ти изреда всички мой любими песни на Флойд:).
Колкото до мелачката:), едно време нещата не са били като сега да си ходиш на даскало когато си пойскаш, да мислиш свободно и радикално. Махането на тъпи режими, ако щеш и революция го наречи:). Някой да те оправлява и да ти казва какво да правиш.
We don't need no ejucation, we don't need no thought control...:)



Колкото до Дайвид Гилмор как може да не е великолепен, аз понеже и свиря на китара и като му чуя солата на този елемент ми замръзва кръвта:).
Може да се каже един от най-великите за всички времена.
Албума има специфичното звучене, само, че сега инстументала е още по наситен:).
Колкото до някогашния Флойд:) съмнявам се, че някога ще се върнат времената на Гилмор, Райт, Уоутърс и разбира се Мансон.
I have become comfortably numb.
ае пичове









Великите





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.