Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:01 22.05.24 
Музикални
   >> Pink Floyd
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ник Мейсън в "Шоуто на Слави"  
АвторTriona (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 12:59



Еми...ясно е,че Слави дриска много вчера и е изчерпан от идеи. Осра пейзажа.Резил. Но Мейсън,спокоен и симпатичен човек, облечен с розова риза, беше над тези неща. Нали затова пътува много,за "приключения" и реклама на книгата. Де факто, "Шоуто на Слави" прави реклама на висококачествен интелектуален продукт пред огромна аудитория. Икономически погледнато това е добре за Ник. Обикаля и разказва истории за "Пинк Флойд", защото легендата вечно ще е жива. Кефи се. За Слави също е добре,поредната звезда-гост в списъка му. А за колко кратко време...
Ники Кънчев попита Мейсън защо са пренебрегвали Източна Европа. Той отвърна нещо в стил:"Не само вие сте пренебрегнати, има и други страни, не се оплаквайте", и "заради желязната завеса"; и че шоутата им са много скъпи. Истината е, че никога не сме били конкурентноспособни на пазара "концерт-на-звезди-у-нас".
Така че това, че Мейсън дойде у нас да представи книгата си, както подобава-с интервюта, участия в шоута, автографи, изявления, снимки-си е реклама на продукт с марката "Пинк Флойд". От фенска гледна точка аз се радвам много. Друг е въпросът, че вчера "Ш на Сл" не беше добре подготвено, пък може би и Мейсън беше уморен, не се получи готина приятелска атмосфера, но чак пък не съм "погнусен, възмутен професионално, емоционално, музикално и национално", както тука някои орли твърдят. Слушал съм много по-лоши кавъри на Флойд, всъщност изпълнението на "On the turning away" беше сполучливо и беше най-хубавата част от около 20 (!) минутното (поне така ми се стори) шоу.



Тема ...нови [re: Triona]  
Автор VlOLATORМодератор (д-р Фостър)
Публикувано08.02.06 13:37



"изпълнението на "On the turning away" беше сполучливо и беше най-хубавата част от около 20 (!) минутното (поне така ми се стори) шоу."

че беше най-хубавата част от шоуто, Трионе, ....тъй беше!
Ама че е било сполучливо изпълнението...., ич не мога да се солидаризирам!
Въпреки че бях там....и в студиото ми прозвуча доста по-добре и по-внушително, отколкото после, когато го гледах и по телевизията! Може би, защото си пеех до като бях там, а и приятелят ми, който беше до мен и той пееше - та заглушавахме, поне за нас си, безумно слабото вокалче на КуКу бенд!...левашки акцент, кривене, нестабилност, слаб като сила....вокалът беше пълно дърво! Под всякаква критика!

По отношение на КуКу бенд - хареса ми единствено солото на Недялков, което макар и доста отдалечено от оригиналното, носеше собствен стил и бе качествено изсвирено!
Да живее индивидуализмът!

Стори ми се, че Годжи сбърка на едно място, но в това не съм особено сигурен...трябва да видя записа, но убедеността ми е около 80%; Да избягаш от тон на тази, не особено трудна, но много интересна бас линия /Правил я е Тони Левин, все пак/....си е твърде кофти, макар че се случва на всеки! Едва ли някой го е забелязал, а и аз вече казах, че е вероятно да бъркам!

Ударните няма какво да ги коментирам! Легендарният барабанист си ги направи перфектно, макар отдааавна да не е в силните си години..и макар да не е свирил тоз химн от 12 години!

Инак....шоуто е безумно тъпо! Страхотни професионалисти са всички там...и баш за туй е такова ПРОСТА передачата! Защото, ако не е ПРОСТА, няма да е най-гледаната и популярната в България! Елементарна аритметика!

и накрая,..."On the Turning Away" е баси смазващият химн, бях 300% убеден че ще свирят точно нея!

-------------------------------------------------
Заседанието продължава

Редактирано от VlOLATOR на 08.02.06 14:59.



Тема Re: Ник Мейсън в "Шоуто на Слави"нови [re: Triona]  
Автор Seaborn (Aeronnen Tull)
Публикувано08.02.06 13:49



Ами това с Москвича беше супер глупаво и неоригинално, поне да си бяха направили труда някой запазен да намерят. On the Turning Away не беше много зле като се изключи "вокала", който според мен и да пее в кариоки пълно с пияни японци не става. Иначе днес бях в Ориндж и вчера в Академията, нормалната атракция беше, имаше хора, които му даваха ксерокопирани обложки от пиратски дискове да подписва, някои направо с фризбитата идваха. А Ник е една много симпатична и земна легенда. Между другото, слушайте в Събота по Христо Ботев (92.9) в 16.00ч едно интересно и малко по различно откъм въпроси интервю. ;))



Тема Re: Ник Мейсън в "Шоуто на Слави"нови [re: Seaborn]  
Автор1968 (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 16:00



Трябваше да му се обърне по-голямо внимание в "Шоуто на Слави".
Толкова време отделиха за разни боклуци.
Жал ми стана за човека, като го накараха да се разкарва и излезе на студа заради една глупава шега.
Дано не е настинал.
Поне Слави се поклони чинно накрая.



Тема Re: Ник Мейсън в "Шоуто на Слави"нови [re: 1968]  
АвторTpиoнa (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 17:01



Равносметката е добра общо взето. Скоро свириха на "Лайв ейд"заедно, Мейсън представя ултра-яка книга за бандата в България, Гилмър избухва с нов албум и турне...Според мен сцената около Флойд се оживи, но няма как- легендите скоро няма да бъдат забравени. Даже никога. Макар че никога не трябва да се казва "никога".



Тема Re: Ник Мейсън в "Шоуто на Слави"нови [re: Triona]  
Автор final_cut (misle6t;))
Публикувано08.02.06 18:32



6outo na Slavi be6e takava prostotiq!Kak moje da mu podari moskvi4??4oveka kaza :"Blagodarq!Mnogo milo.",no gleda6e kato otroven.Ebati gavrata!Mejdu kolekciqta ot ferarita na Mason se mydri o4ukan moskvi4 v otrovno zelen cvqt,za da mu napomnq za Bylgariq-mnogo originalno...Ina4e bqx pyrviq den v kinocentyra,v4era v galeriqta na akademiqta-v prodyljenie na 4as i polovina na 3 metra ot men sede6e edin genialen tvorec...o6te ne moga da povqrvam:)))Napravi mi straxotno vpe4atlenie-napylno estestven 4ovek...pozdrav za fenovete s Wish you were here:)



Тема Re: Ник Мейсън в "Шоуто на Слави"нови [re: Triona]  
Автор blekuta (мекута,пекута)
Публикувано08.02.06 19:22



Разочарована съм. Плоско с недомислен сценарий и жълти въпроси. Все не ми се ще да кажа,че каквато публика,такова зрелище....




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.