Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:16 02.06.24 
Музикални
   >> Pink Floyd
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема the committee  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано07.09.05 09:46



.

получих мейл от amazon.com, понеже преди време си бях поръчала "долината" на dvd. музиката към филма била на флойд, поне по-голямата част. чували ли сте нещо? филмът е от 1968-ма, излиза на dvd на 13 септември, на мен ми е непознат.
чували ли сте музиката?
ето още малко .

______
happy with what you have to be happy with...

Тема Re: the committeeнови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.09.05 17:14



Да, Долината е озвучена от Пинк Флойд (подобно на Забриски пойнт и More).
Албумът със саундтракта се казва Obscured by clouds и не може да не го знаеш
Тъй като филма е френски и саундтракта е записван в Париж, много е вероятно да се попадне на копие, на което пише, че Obscured by clouds е саунда от филма La vallee (ла вале, което на френски значи точно Долината).
Ето ти още малко инфо:
Obscured by Clouds

Release: June 1972

Recorded: Chaeau d'Herouville (Paris)

Notes: Another sound track for a Barbet Schroder Movie, La Vallee. This time Floyd takes it to Paris to record a French Film. But when the movie is released in English, and renamed The Valley: Obscured by Clouds. The movie is about an exibition group that goes out to find sacred religious land. That, on the map, is only marked Obscured by Clouds.
On there journey, they find more than just spritual beliefs, they run into Mud Men, and more importantly, they find love.
The album is well composed, and although the tracks are shorter, the album is good. Most of the tracks are written by various members, so everyone can be heard distinctly. You will never hear any of the music on the radio, but one that later re-released is Free Four, a good track. But it is than followed up by Stay. A good cut that is filled with emotion and instruments.
Altogether, Obscured By Clouds is a good release, that shoul've been released with, or without, the movie.

Notes: Obscured by Clouds is the soundtrack to the movie of the same name. Directed by Barbet Schroeder and starring Bulle Ogier and Jean Pierre Kalfon, the movie was originally known as La Vallee (The Valley).


Парчетата вътре са:
Obscured By Clouds
When Your In
Burning Bridges
The Gold it's in The...
Wot's...Uh the Deal
Mud Men
Childhood's End
Free Four
Stay
Absolutly Curtains


Ето

можеш да го свалиш на 2 СДта като АВИ, но субтитрите са на английски.
Пак там има и едно добро АВИ на More, но субтитровия файл е на френски и не е от него филм; ако все пак те заинтересова (за More говоря), то съм направил превод на субтитрите и мога да ти ги дам

А пък ако се интересуваш от (аудио) албума Obscured by clouds...нали си ми съгражданка...мога да ти направя копие...кой бяга от 1 бира
Пък може и да ми дадеш Долината, като получиш ДВД-то...за около 30 мин. да е в мен...що пък и аз да не те черпя 1 бира

ПП: Баси, ти питаш за Тhe Сommittee, а аз ти отговарям за Долината...ама като чета, пиша, ям и гледам Дискавъри едновременно...А за Тhe Сommittee не съм чувал, но ще проуча

Редактирано от Cтepн™ на 07.09.05 17:43.



Тема Obscured by Cloudsнови [re: Cтepн™]  
Автор VlOLATORМодератор (Eugene`s Axe)
Публикувано07.09.05 17:42



...и освен това, пропусна да споменеш, че "Obscured by Clouds" е един от най-прекрасните албуми на Floyd

за мен, той е своеобразната граница, между суровия и лъскавия период на бандата! "Burning Bridges" и "Childhood's End" ме мачкат яко!
Тук за първи път личи, какъв авторитет сред рок китаристите ще стане Дейвид Гилмор...

Memory is a stranger...History is for fools


Тема ох, начи :)))нови [re: Cтepн™]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано07.09.05 17:47



чети внимателно!
много добре знам кой е саундтрака на долината, знам ги наизуст и тоя албум, както и всички останали на флойд, уотърс, сид барет и т.н..
питах за "the committee" - филм от 1968-ма, към който пуснах линк, който на 13ти септември излиза на двд. за неговия саундтрак не знаех, не съм го чувала и не знам какво има в него. втория линк е малкото инфо, което имам за него.

по втория въпрос:
двд-то с долината го имам от близо 2 години, просто днес получих мейл от амазон-а, че "хората, които са си купили долината биха си купили и този, новия филм" - та се зачетох.
двд-то на долината не е в мен в момента, мога да ти го дам след около месец, на компютъра си имам добър рип на филма, 2 файла са, но не съм сядала още да превеждам субтитрите, имам ги само на английски - ако те устройва, мога да ти ги грасна на 2 cd-та, ако не - ще ти дам двд-то малко по-нататък.

______
happy with what you have to be happy with...


Тема Re: Obscured by Cloudsнови [re: VlOLATOR]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.09.05 17:48



Абе аз изобщо пропуснах да прочета какво пита момичето, ама се зазяпах в Дискавъри и по диагонала мернах "Долината" и реших, че пита за него филм
Тъкмо й дописах ПП, чак след 30 мин. една мозъчна гънка ми сигнализира, че грешно съм схванал

Не че съм пропуснал да спомена, че е прекрасен албум; че кой не е?



Тема за п.п.-тонови [re: Cтepн™]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано07.09.05 17:49



мхм... не питам за "долината".

______
happy with what you have to be happy with...


Тема Re: ох, начи :)))нови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.09.05 18:56



Мда, вече разбрах
Разцъквайки Пинк Флойд библията си попаднах на нещо, но е доста по-малко от това, което ти имаш.
5.2 Feature Films +

"The Committee" (1968):
[From Scott Frank--how does he FIND these things?] This movie takes place on the "Planet Craytic," and features music by Pink Floyd and The Crazy World of Arthur Brown. The plot has been described as follows: "Fantasy - Murderous hitch-hiker summoned by strange committee."
Neither audio or video has ever released.


Ето още изплювки от търсачката:
7. What rare or unreleased songs are 'out there?' +

Here is a list of (perhaps) all the known non-album Pink Floyd tracks. Many of these are available illegally. Some have never been heard by the general public. Some may not even exist.
...
music from "The Committee"
a movie they did incidentals for

( и в твоя линк пише, че има само буутлег)

Fantasio, Amsterdam, Holland -- May 31, 1968:
Let There Be More Light; Interstellar Overdrive; Keep Smiling People; Flaming; Set The Controls for the Heart of the Sun; A Saucerful of Secrets

NOTE: In many places, this concert is listed as having taken place on Sept 1 of 1968 (or '69). However, this seems unlikely, based on the inclusion of "Keep Smiling People," which was a very mellow early version of "Careful with that Axe, Eugene." In the developmental cycle of the song, KSP appears to be somewhere between the version recorded for "The Committee" in May '68 and "Murtic Woman," first performed sometime before September '68. Thus the May 31 date makes sense.

(да разбирам ли, че в този филм е използвана ранна версия на Careful with that Axe, Eugene? Това наостря силно любопитството ми)

Вероятно си видяла вече

, има описание на съдържанието на ДВД-то.
Пътьом се осведомих, че през октомври Ник ще идва в

ти сайт за филма, можеш да си свалиш и откъс от едноименната песен, но не е в изпълнение на Пинк Флойд, а от бонус СДто(МР3, 128 кбпс).
Спирам да ровя, защото си падам малко мазохист и отивам да гледам Бг националите какво ще изцвъкат в този мач

За ДВД-то - по-нататък, не ми се гледа и слуша дивекс.

ПП: Имаш ли инфо какво стана с операта на Уотърс, Ca ira? След увертюрата я отложи и не съм чувал дали я е завършил

Редактирано от Cтepн™ на 07.09.05 18:59.



Тема Re:нови [re: Cтepн™]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано07.09.05 19:11



мерси, мерси :)

в такъв случай като си взема двд-то, ще пусна една бележка и ще се разберем как да ти го дам. между другото от скоро имам и оригинално двд на in the flesh, случай, че го нямаш - то си е при мен.

за ca ira последното, което чух беше, че ще я свирят в полунощ при приемането на малта в европейския съюз... а това не беше скоро... после не съм ровила. мисля, че не я е завършил.

пък ник може и да го видим... за идеята... макар че ми се ще да беше уотърс...

______
happy with what you have to be happy with...


Тема Re: the committeeнови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.10.06 19:14



Ако още те интересува...аудиото с музиката...има го в един пак от 17 + 1 СД-та с рарити-та...

. Записани са на 2 ДВД...мисля от другия месец, като мина на неограничен, да почна да тегля.
Макар, че голяма част от нещата ги имам...може да свалям само липсващите.

Специално за the committee:
Volume 5 (CD9 - CD10): Soundtracks 1966 - 1969

Soundtrack from "San Francisco", "Tonite Let's All Make Love In London", "The Committee" (excellent source directly from the film!), "More" and "Zabriskie Point".
Като засега е качено само първото ДВД със СД 1 до 9, но the committee го има вътре.

Всички СДта са в SHN-формат, така че влошаване от компресия няма да има...но все пак някои неща са от ленти от 1968

Редактирано от Cтepн™ на 16.10.06 19:16.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.