Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:55 22.05.24 
Музикални
   >> Pink Floyd
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема in the flesh!нови  
АвторMushmorochko (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 19:31



ami sluchaino popadnah na tozi forum i vidqh che ima hora koito dosta obichat muzikata na Floyd :))) az ot malyk sum zakyrmqvan s Floyd i za men te sa neshto jivo.....prosto chast ot moeto semeistvo.....
na skoro izgledah koncerta na Roger Waters - in the flesh! na audio go imam ot 2 godini, no sega se dobrah do video-to.....
....mislq che koncerta pokazva kolko "Golqm" e Roger! nezavisimo ot vsichko, koeto e izgovoril i napravil! ako chovek ne znae nishto za istoriite mejdu nego i ostanalata chast ot grupata i prochie.....shte useti s pulna sila "krasotata" na tozi koncert!
neshtata v jivota se sluchvat taka kakto trqbva! za sebe si znam che koncerta go pochuvstvah dostatychno silno, za da kaja da tova e chast ot "onazi emocia-muzika"!
Kakvo mislite vie za koncerta?!

P.S. a edinia solo kitarist Richard Wright li e? kolko star e ujast!



Тема ...нови [re: Mushmorochko]  
Автор VlOLATORМодератор (Eugene`s Axe)
Публикувано28.06.05 10:34



...няма да е лошо да пишеш на кирилица..., поне ако искаш някой да обърне подобаващо внимание на написаното!

Careful with me...


Тема Re: ...Хмммм [re: VlOLATOR]  
АвторMushmorochko (Нерегистриран)
Публикувано28.06.05 12:26



ами така да е...Кирилицата!
и все пак за концерта?



Тема ...нови [re: Mushmorochko]  
Автор VlOLATORМодератор (Eugene`s Axe)
Публикувано28.06.05 13:16



"и все пак за концерта?"

"In the Flesh" е умопомрачително видео!

От както го гледах за първи път, съм тотално побъркан по него....знам го наизуст! Просто ми е чудно какво да говоря по въпроса, защото там слаби моменти няма...всичко е висша форма на музициране, озвучаване, изпълнение, композиция, аранжименти, заснемане...Пълна лудница!
И макар че присъствието на най-великият творец на нашето време - Роджър Уотърс запълва цялата сцена и е абсолютно достатъчно..., той се е постарал да събере зад себе си вълшебен екип от музиканти....Джон Карин, който свири като гост музикант и по концерти на Флойд след 87-ма и принципно е пианист, прави такова изпълнение на първата част на "Dogs"на китара....и така го пее, че просто ми бърка в стомаха...
Аранжиментите са ужасно богати /три китари + бас, два клавира, барабани и три бекинг вокали + почти всички на сцената пеят/....и всичкото това, озвучено така, че всяко звуче е отделено от другите и с кристална чистота!
Плейлистата --> оптимална! Не прекалява със соловите си, а напротив! Изпълнява най-силните си неща...."Perfect Sense" тотално размазва, "It's a Miracle" е повече от ефирна!
Флойдските парчета няма кво да ги коментирам...всяко е на мястото си, подборката е на хитова основа! Правят голяма част от най-популярните неща и това си е напълно разбираемо! Най-обичам да си гледам "Dogs", "Welcome to the Machine" и "Mother"!
Най-страното в цялата работа е, че концертът е записан в USA! Имайки предвид пиперливостта и политическата ангажираност в повечето текстове на соловите парчетата и принципно философиите на Роджър....това е забавен факт!
Също странен факт е, че Роджър дава на първия китарист /мазният красавец с обърнатата китара/ доста много вокални партии!...Повече от на Джон Карин, който е с пъти по-техничен вокал! Личното ми мнение е, че той самият е трябвало да си пее въпросните!

ми, тва е, горе-долу!

Careful with me...

Редактирано от VlOLATOR на 28.06.05 13:21.



Тема Re: ...Each Small Candleнови [re: VlOLATOR]  
АвторMushmorochko (Нерегистриран)
Публикувано28.06.05 19:52



Какво прави понякога Кирилицата! :))

Един пропуск в изчерпателния отговор – Визията! Е не е като „Пулс” но все пак мисля че е на много високо ниво! Колкото до „мазният красавец с обърнатата китара’ на мен доста ми хареса като стил на свирене това момче, а и не си позволяваше да импровизира много! Просто имаше уважение и страхопочитание от негова страна към Големия Уотърс! А това, че му даде толкова много вокални партии е предполагам, за да може по някакъв начин да го бутне напред!
Парчето ‘Each Small Candle” предполагам е писано много на скоро, защото не съм попадал на него! Но е прекрасно! Или пък е писано специално за концерта? Концерта завършва с него и то е определено един достоен Край!
Колкото до това, че свири в Америка....ами човек в европа тази музика умря преди доста време! В Европа от много време никой и не се опитва да прави нещо такова!
След концерта оставаш втрещен! Всичко е толкожа прекрасно! Но...ето го и голямото „Но”! има една празнина! И тя е безспорна, огромна и бездънна! Колкото повече се доближава до стария Флойд толкова повече боли! И просто боли някак приятно!
Pozdravi!



Тема Each Small Candleнови [re: Mushmorochko]  
Автор VlOLATORМодератор (Eugene`s Axe)
Публикувано29.06.05 09:10



"Визията! Е не е като „Пулс” но все пак мисля че е на много високо ниво!"

хм, наистина съм пропуснал...в P.U.L.S.E., колкото и да е пищна тази светлинна вакханалия, има лек момент на пренаситеност от тези визуални ефекти! В това отношение "Delicate sound of thunder" по ми допада /тези дни си го взех и на dvd/...На базата на това, "In the Flesh" е съвсем друга бира...., там визуалните ефекти, макар съвсем да не са лоши, изобщо не са на преден план, което ги прави НЕВАЖНИ! Разчита се най-вече на перфектното музикантско присъствие! За моя радост...Снимката на Сид Барет, която се проектира на екрана след shine on..., e много разтърсващо решение!

"Колкото до „мазният красавец с обърнатата китара’ на мен доста ми хареса като стил на свирене това момче, а и не си позволяваше да импровизира много! "

ааа, аз нищо не съм казал за стила му на свирене...Много добре си свири момчето, има собствен стил, самочувствие.., всичко! Говорех за ПЕЕНЕТО му! Там определено е неуверен! За разлика от Карин, който вече казах, бърка ми незнам къде с началото на "Dogs" и вторите гласове, които избичва! Музикант от най-висша класа! Абсолютен пич! Музиката лъха от него!

"Парчето ‘Each Small Candle” предполагам е писано много на скоро, защото не съм попадал на него!"

тогава е било чисто ново! На въпросното турне е първото му живо изпълнение!

"Но е прекрасно"

Естествено! Роджър и "Лека нощ деца" да изплаче..., пак ще ме размачка!

"След концерта оставаш втрещен! Всичко е толкожа прекрасно! Но...ето го и голямото „Но”! има една празнина! И тя е безспорна, огромна и бездънна! Колкото повече се доближава до стария Флойд толкова повече боли! И просто боли някак приятно! "

...ами ако се заредиш в Събота вечер пред телевизора и пуснеш Канал 1, ще видиш Роджър и Дейвид отново на една сцена...след 24 годишна раздяла! Да се надяваме, че този път, хем ще ти е пълно, хем няма да боли

Pozdravi!

ъъ-ъ-ъъъ, pozdravi i na teb!

Careful...

Редактирано от VlOLATOR на 05.07.05 17:24.



Тема Re: Delicate sound of thunder!нови [re: VlOLATOR]  
АвторMushmorochko (Нерегистриран)
Публикувано29.06.05 15:46



"Delicate sound of thunder" по ми допада /тези дни си го взех и на dvd/...

Ами мога ли да те попитам дали може да се намери нейде из нет-а този концерт! Аз го имам само на аудио! Или пък ти ако си от Сф някога в далечното бъдеще да направиме някоя трампа?

Колкото до Реюниъна, ще го гледам непременно! Да видим какво ще се получи!


”...You reached for the secret too soon….” Ами мен ако питаш целия „Wish you were here” е посветен на СиД!(да не го бъркаме със Сит :P )...

Понеже виждам,че имаш отношение към Флойд, искам да те попитам как тълкуваш обложката на ‘Wish you were here”? 4-тирете елемента и ръкостискането?

Още един въпрос: Свириш ли на някакъв инструмент и конкретно свириш ли парчета на Флойд?

Ами това е засега....
Поздрави (предполагам ъъъ-ъъ-ъъ е в значението си на нещо недоразбрано...”поздрави ще рече, като край на писмото = всичко добро, или нещо такова)



Тема ...нови [re: Mushmorochko]  
Автор VlOLATORМодератор (Eugene`s Axe)
Публикувано29.06.05 17:46



"Ами мога ли да те попитам дали може да се намери нейде из нет-а този концерт!"

има го в arena.bg...и не само него! Има много видеа на Флойд там!

"Понеже виждам,че имаш отношение към Флойд, искам да те попитам как тълкуваш обложката на ‘Wish you were here”? 4-тирете елемента и ръкостискането? "

...хаххаааа, даа, имам отношение към Флойд

най-общо тълкувам обложката така: Човекът е неподвластен на стихиите, но само когато се механизира!...или обратното --> ако не се механизираш, си обречен да те повлекат стихиите! както си избереш

"Свириш ли на някакъв инструмент и конкретно свириш ли парчета на Флойд?"

да кажа че СВИРЯ, би било доста пресилено...дрънкам на китара, а любимото ми нещо е да пея и свиря най-големите!

"предполагам ъъъ-ъъ-ъъ е в значението си на нещо недоразбрано"

"ъ-ъъ-ъъъ"-то беше, защото ти отговорих на латиница, а аз НЕНАВИЖДАМ латиницата, когато се пише на български!

Careful with me...

Редактирано от VlOLATOR на 29.06.05 17:50.



Тема Re: ...Пак Аз!нови [re: VlOLATOR]  
АвторMushmorochko (Нерегистриран)
Публикувано29.06.05 19:12



колкото до отношението ти към Флойд :)...зная,че е много повече! то е просто начин на живот! още едни очи и още едно сърце! :))

попитах те дали свириш, защото аз също подрънквам на китара! Днес да кажеш, че можеш да свириш е наистина нещо много сериозно, когато китарата е на толкова високо ниво - инструментално и технически! та идеята ми беше, че тук предполагам си се събрал с други хора като теб, които обичат поне Флойд! и ще е хубаво ако си от София (защото аз съм студент там,но не съм от там)хехехе това в скобите прозвуча малко като....няма значение....та дали сте се събирали да свирите някои парчета на Флойд?и ако не сте какво ще кажеш да пробваме?
Поздрави, Стефан!



Тема ...нови [re: Mushmorochko]  
Автор VlOLATORМодератор (Eugene`s Axe)
Публикувано30.06.05 11:35



"та идеята ми беше, че тук предполагам си се събрал с други хора като теб, които обичат поне Флойд! и ще е хубаво ако си от София (защото аз съм студент там,но не съм от там)хехехе това в скобите прозвуча малко като....няма значение....та дали сте се събирали да свирите някои парчета на Флойд?и ако не сте какво ще кажеш да пробваме? "

ами, да ти кажа, тук /във този форум/, отдааавна няма кой знае какво движение и редовни потребители! Така че не може да се каже, "че съм събрал с някого от тук"....Имам МНОГО познати и приятели, които са луди по Флойд..., но определено не съм се събрал с тях от тук!
Да, често когато се събирам с приятели, свирим и пеем Флойд....да не кажа --> винаги! Няма лошо и с теб да се пробваме някой слънчев ден!
от София съм, да!

"Поздрави, Стефан!"

Поздрави, Борко!

Careful with me...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.